niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5941
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: DoubleB »

Yayo pisze: 13 sie 2022, 13:58 Grandmaster Flash poza numerem "The Message" to totalna chujnia.
prawda to, imo one hit wonder
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2051
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: sztyc »

byłem na koncercie w krk przed busta rhymes no i faktycznie nie porwał, chyba spierdoliłem po trzech wałkach na browara, zresztą on chyba the message grał kilka razy wtedy, żeby więcej ludzi nie zawinęło
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: SuperRapMaster »

Yayo pisze: 13 sie 2022, 13:58 Grandmaster Flash poza numerem "The Message" to totalna chujnia.
A był przed 1984 jakikolwiek dobry rap poza numerem "The Message"?
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Yayo »

Chyba nie, przynajmniej dla mnie.
Nie zabieram mu zasług w rozwoju tej kultury, ale pisząc "totalna chujnia" mam na myśli całą jego dyskografię, także tą późniejszą, którą próbowałem przesłuchać i nie dałem rady.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: 8na10 »

no bo przed-bumbapowy rap to była hujnia
jasny wracaj na forum
wklz

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: wklz »

and one to the two to the three to the four
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: SuperRapMaster »

Masta Killa nagrał jedną z najlepszych zwrotek w historii rapu.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5941
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: DoubleB »

dawaj konkrety, tytuł, a nie strzały w powietrze hehe

bones, suicideboys, fat nick, iceberg black, shakewell, ghostface playa, ramirez i cała reszta która tyka się phonkowych klimatów, robi to zajebiście. suicideboys jeden z najlepszych koncertów na jakich byłem
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: SuperRapMaster »

Miałem na myśli zwrotkę z Da Mystery or Chessboxing.
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: exyou »

Mr. Morale & The Big Steppers to najlepszy obok PTB długograj Kendricka.

Już tłumacze.

Section.80 (2011) - po prostu dobra płyta na dobrych kurwa bitach, nic więcej.

Good Kid, m.A.A.d City (2012) - świetna płyta ale jeszcze troche niedojrzała, zarówno pod względem brzmieniowym, flow, tekstowym. Brak jej eksperymentów, brakuje miejscami odwagi. Jej wielkość wzieła sie z super konceptu, Bitch, Don't Kill My Vibe, Money Trees, Swimming Pools jednak są numery które przymulają i są okropnie przeciągnięte jak Real, Sing About Me, I'm Dying of Thirst. To świetna płyta jednak nie bez wad - zaznaczam.

To Pimp a Butterfly (2015) - geniusz, jednak bardzo "czarna" i politycznie/rasowo uwarunkowana

Damn. (2017) - za dużo popu



PS: The Heart Part 5 to pierdolone mistrzostwo świata :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

exyou pisze: 10 gru 2022, 12:35 Section.80 (2011) - po prostu dobra płyta na dobrych kurwa bitach, nic więcej.
chujowa płyta, na chujowych bitach
exyou pisze: 10 gru 2022, 12:35 Good Kid, m.A.A.d City (2012) - świetna płyta ale jeszcze troche niedojrzała, zarówno pod względem brzmieniowym, flow, tekstowym. Brak jej eksperymentów, brakuje miejscami odwagi.
płyta bardzo źle, zwłaszcza dźwiękowo się zestarzała
exyou pisze: 10 gru 2022, 12:35 Bitch, Don't Kill My Vibe, Money Trees, Swimming Pools jednak są
nudnym i przekombinowanym gównem
exyou pisze: 10 gru 2022, 12:35Sing About Me
najlepszy numer na tej płycie
exyou pisze: 10 gru 2022, 12:35 To Pimp a Butterfly (2015) - geniusz, jednak bardzo "czarna" i politycznie/rasowo uwarunkowana
taka czarna, że głównie dla białasów, żeby się mogli zajarać "ambitnym" jazzem i popierdolić o systemowym rasizmie
do tego przekombinowana sileniem się na coś, co mu nigdy nie wychodziło (jak modulacje głosu) i pretensjonalnością z innej galaktyki, mortal man :bag:
exyou pisze: 10 gru 2022, 12:35 Damn. (2017) - za dużo popu
to tam chuj, ale czemu to jest pop spóźniony o dekadę, z damn zresztą była taka śmieszna sprawa, że ktoś tam terrence'a martina oskarżał za zapierdolenie numeru, który nagrywał w jego studiu jakoś w 2010 i to by się wtedy z grubsza zgadzało
https://pitchfork.com/news/kendrick-lam ... t-lawsuit/
exyou pisze: 10 gru 2022, 12:35 Mr. Morale & The Big Steppers
chujowe gówno, na poziomie overly dedicated, tak więc spirala spierdolenia się domknęła
exyou pisze: 10 gru 2022, 12:35 PS: The Heart Part 5 to pierdolone mistrzostwo świata
w robieniu chujowego gówna, aczkolwiek ładnie zapakowanego, przez co pelikany łykają "geniusz" kendryka
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: 8na10 »

2022 a przedszko dalej na krucjacie przeciw stęko-lamaryzmowi. i nie zmienia się nic
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 827
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Finesta »

exyou pisze: 10 gru 2022, 12:35 numery które przymulają i są okropnie przeciągnięte jak Real, Sing About Me, I'm Dying of Thirst.
Wymieniłeś dwa najlepsze utwory z tego albumu, a Sing About Me, I'm Dying of Thirst to już ogólnie topka jego utworów.
Na GKMD są słabe kawałki,które okropnie się zestarzały jak Backseat Freestyle i tragiczne Poetic Justice z tym okropnym, damskim wokalem.
Słuchając tego utworu mam przed oczami tego typu obrazy, czyli kicz i brak smaku
Spoiler
Obrazek
i zaraz po tym przypominam sobie rzecz z drugiej strony skali, czyli Can't Tell Me Nothing które pokazuje jak to powinno się robić.

Lecz poza tym to zgadzam się, że Mr. Morale jest całość jest jednym z lepszych, jeśli nie najlepszym albumem Kendricka.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: jogi »

Dying of thirst jest tak przewiniete, że powinno być w jakichś leksykonach albo jak wzorzec z Sevres traktowany. Piękny kawałek to jest :-)
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4610
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Parlae »

Finesta pisze: 11 gru 2022, 23:27
exyou pisze: 10 gru 2022, 12:35 numery które przymulają i są okropnie przeciągnięte jak Real, Sing About Me, I'm Dying of Thirst.
Na GKMD są słabe kawałki,które okropnie się zestarzały jak Backseat Freestyle i tragiczne Poetic Justice z tym okropnym, damskim wokalem.
Słuchając tego utworu mam przed oczami tego typu obrazy, czyli kicz i brak smaku
Ehhh nie no wszystko rozumiem, ale co to za oczernianie Janet Jackson? Stanowczo się sprzeciwiam. :mad:
Mnie się w tym kawałku zawsze podobała ta łamana perka. Jak słuchałem tego w kółko na początku to nigdy nie wiedziałem jaki pattern zaraz wjedzie.
Awatar użytkownika
d3nt
Posty: 2053
Rejestracja: 08 gru 2021, 22:09

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: d3nt »

YG to najlepszy westcoastowy raper naszej generacji a My Krazy Life to najwiekszy west coastowy klasyk poprzedniej dekady
Lepiej za miedzą niż pleksą ~Olgierdos
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5941
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: DoubleB »

still brazy > my krazy life
Awatar użytkownika
d3nt
Posty: 2053
Rejestracja: 08 gru 2021, 22:09

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: d3nt »

Hehe
Ostatnio zmieniony 30 maja 2023, 18:49 przez d3nt, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej za miedzą niż pleksą ~Olgierdos
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 827
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Finesta »

XO Tour Llif3 to jeden z najlepszych utworów tego gatunku
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: maciek »

Mógłbym się nawet podpisać, piękne to były czasy, cała ta nowa fala Emo rapu z której już połowa nie żyje, śledzenie na ślizgu takiego Juice WRLDa jako ciekawostki z kilkoma tysiącami wyświetleń All girls are the same, troche odszedłem od tematu ale wzięło mnie na sentymenty przez przypomnienie tego kawałka
ODPOWIEDZ