Męska biżuteria

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Męska biżuteria

Post autor: SiNi »

@wklz Czyli rozumiem, że się nie doczekamy Twojego super looku i dalej mi nie odpowiedziałeś co znaczy w Twoim słowniku „pedalskie” w modzie.
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Męska biżuteria

Post autor: wrubel »

dawaj wrzuć fita @wklz
wklz

Re: Męska biżuteria

Post autor: wklz »

Co się tak spiąłeś @SiNi? Jak Murzyni mają swag na damskie torebki i babciną chustę na bani nie mając kontekstu takiego ubioru to też trzeba to przyjmować za trend do zaakceptowania? Coś jest słabe to tego nie przeskoczysz.

Pedalski ubiór wynika z usilnego dopasowania siebie do trendu bez względu na predyspozycje, co skutkuje definiowaniem siebie tymże. Przykładem niech będzie zawijany wąs u niecharyzmatycznego gościa, czy obcisłe szorty u napakowanego karka. To może pasować komuś innemu ale w tych przypadkach jest pedalskie.
Jakiś naszyjnik z pereł mógłby pasować komuś charakterystycznemu, ewentualnie pasowałby na scenę (co wiąże się z poprzednim).
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Męska biżuteria

Post autor: SiNi »

@wklz Kompletnie się nie śpiąłem, próbuje zrozumieć Twój punkt widzenia w tym tymacie, nie spotkałem sie z określeniem „pedalskie” w modzie chyba, że żartobliwie wśród gejów - trochę się nie zgodzę z Twoim zdaniem, kwestia ubioru to indywidualna sprawa, można tak wyrazić siebie bądź nie, są pewne wzorce i podstawy w modzie jak np dobieranie kolorów do siebie, oczywiście ludzie wychodzą poza nie i schematy i ich sprawa może to wyglądać czasami niesmacznie, ale na pewno nie tak jak to określiłeś, perły maja symbolikę, wygląd i przede wszystkich prezentują się zacnie,dodają pazura do looku.A tak z ciekawości jaki lubisz styl?
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 627
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: Męska biżuteria

Post autor: KamilNO »

Baggy jeansy nie leginsy
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Męska biżuteria

Post autor: mancipium »

ktos z Was rozważał zakup sygnetu? gdzie cos fajnego znalezc?
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Męska biżuteria

Post autor: mateko »

ja nie, kup sobiee z hm za 9,99 i noś z dumą
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Męska biżuteria

Post autor: mancipium »

bardzo wartosciowa odpowiedz
mast
Posty: 49
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:16

Re: Męska biżuteria

Post autor: mast »

mancipium pisze: 21 sty 2023, 16:40 ktos z Was rozważał zakup sygnetu? gdzie cos fajnego znalezc?
Gdziekolwiek, jedyna funkcja sygnetu dzisiaj to oznaczanie ludzi pozbawionych elementarnego wyczucia i gustu. Każdy wykona te robotę równie dobrze.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Męska biżuteria

Post autor: SiNi »

mancipium pisze: 21 sty 2023, 16:40 ktos z Was rozważał zakup sygnetu? gdzie cos fajnego znalezc?
Akurat sygnet był i jest obecnie w trendach, jeśli chcesz złoty to raczej celuj w jubilera lub po sprawdzonych jubilerskich stronkach - 585 bez problemu Ci wystarczy, ja swojego specjalnie sprowadzałem bo lubię delikatną biżuterię i chciałem zwyczajny prosty wzór w złocie no i jeszcze dodatkowo trzeba dopasować rozmiar co jest problematyczne (u mnie jest to palec serdeczny) , a jeśli chcesz tani sygnet to były ostatnio w zarze i wielu sieciówkach i w sumie dalej są, oczywiście asos itp/
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3866
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Męska biżuteria

Post autor: Godhand »

Sygnet z Zary.
Nie brzmi to dobrze.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Męska biżuteria

Post autor: przedszkolanek »

muszę chyba więcej czytać postów w tym temacie

ostatnio zdaje się użytkownik sini pisał o perłach

ktoś tu za dużo polskiego rapu słucha

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
Godhand pisze: 15 gru 2022, 21:51 Nie śledzę mody ale 99% znanych mi gości (a raczej, kurwa 100%) wyglądałoby w perłach jak guziec w diademie ze światełek choinkowych.
:lol:
dobrze pamiętałem
SiNi pisze: 15 gru 2022, 22:57 Tutaj na klipie :
haha, zgadłem

Dodano po 30 sekundach:
czekam na futro ze 101 dalmatyńczyków

Dodano po 38 sekundach:
dajcie mention jak już do tego dojdziemy
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Męska biżuteria

Post autor: SiNi »

@Godhand Dlaczego tak uważasz, możesz rozwinąć?


W poprzednim sezonie w zarze była bardzo fajna kolekcja sygnetów, proste, delikatne, bez udziwnień takie jak lubię.

Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Męska biżuteria

Post autor: przedszkolanek »

co chciałeś Sini? bo dostałem mentiona
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3866
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Męska biżuteria

Post autor: Godhand »

SiNi pisze: 23 sty 2023, 5:31 Dlaczego tak uważasz, możesz rozwinąć?
Pewnie, że mogę, ale mam wrażenie, że z powodu zupełnie innego doświadczania wizualnej rzeczywistości się nie dogadamy.

Moda, czy nawet styl ubierania funkcjonują w jakiejś rzeczywistości, i ta rzeczywistość nadaje część sensu danej stylizacji. Tak ja to widzę. Facet w smokingu może być na miejscu w teatrze, ale nawet jeśli przyjmiemy "jebać, łamiemy konwenanse", to ten sam facet będzie na wiejskim fastynie jego najbardziej wiejskim elementem.
Dlatego argument, że lil coś tam pokazał się w teledysku z perłami, mnie nie przekonuje. Bo działa w określonej rzeczywistości, która nie jest tą samą w jakiej funkcjonujemy Ty i ja (chyba, że jesteś zamożnym gangsta raperem z juesej).
Dlatego ostrożnie podchodzę do informacji, że modne są teraz perły, sygnety i papuzie pióra. Bo w szlachetnej większości naszej forumowej bandy, takie dodatki mogą nas tylko narazić na śmieszność. Tak to według mnie wygląda.

Jest taki kawałek OIA - "kto powiedział" i chociaż tekst ma na celu właśnie metaforyczne wyszydzenie konwenansów, to weź to w życie wprowadź, powodzenia. Padają tam takie wersy:

W wysokich obcasach po dzikich chodzę lasach,
w pełnym makijażu opalam na plaży,
a w skafandrze nurka sprzątam sterty z biurka,
w ślubnej sukni siostry zbieram wodorosty.

W stroju baletnicy bujam się po dzielnicy,
łysa nago pogo robię w klubie gogo,
w kostiumie pilota w ziemi szukam złota
W zakonnym kapturze wyginam się na rurze


I obawiam się, że w tych perłach, tym właśnie będziesz, gościem w skafandrze nurka sprzątającym sterty z biurka.
Pozdro.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Męska biżuteria

Post autor: SiNi »

@Godhand Ok rozumiem Twoje spojrzenie, perły czy inna biżuteria w rapie to tak tylko marny przykład z tego względu, iż jesteśmy na rapowym forum, modowy świat jest bardziej złożony, niż jakiś lil coś tam i inne raperki, wyrażenie siebie poprzez styl, look to już indywidualne podejście, wyróżnienie się z masowego i szarego tłumu, biżuteria to dopełnienie fajnej stylówki, taki smaczek, przykładowo wiadomo, iż w sferze rzeczywistej pracując np. jako mechanik nie będziesz zakładał sygnetów na palce, ale całe życie nie siedzisz w robocie, łamanie konwenansów nie musi być związane zawsze z groteską (inne obuwie Pana młodego na weselu, wcale nie jest czymś wiejskim, bardziej spojrzenie na to z perspektywy wzburzenia nim jest) Podajesz bardzo rygorystyczne podejście wrzucając wszystko do jednego wora bo przepaść między "w sukni siostry zbieram wodorosty", a noszeniem biżuterii nieodpowiadającej Tobie i pojawiającej się w stylizacjach od sportowych poprzez szykowne oraz nie tylko na okazje jest dość duża, to taka trochę hermetyczna wizja (co nie odpowiada mojej osobie jest dla mnie śmiesznością)
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3866
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Męska biżuteria

Post autor: Godhand »

@SiNi

Ok, to inaczej.
Usłyszałeś kiedyś "zajebista ta stylów z perłami"?
Bo wiesz, na końcu całej tej dyskusji majaczy pytanie, czy to autor tych perłowych wizji ma lekko odklejone pomysły, czy raczej większość ma zbyt zamknięte głowy.
I całkiem serio, jest to ciekawe zagadnienie.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Męska biżuteria

Post autor: SiNi »

Niejednokrotnie, więc nie wiem co w tym dziwnego, a odpowiadając na Twoje pytanie ani jedno, ani drugie, ponieważ noszenie biżuterii przez facetów w żaden sposób nie jest odklejonym pomysłem, a że ktoś rzeczywiście ma wyjątkowo hermetyczno-kartonowe podejście do tego, no cóż to już jego sprawa i ma do tego prawo.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2023, 6:57 przez SiNi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3866
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Męska biżuteria

Post autor: Godhand »

SiNi pisze: 24 sty 2023, 11:07chermetyczno
No weź.
SiNi pisze: 24 sty 2023, 11:07 ponieważ noszenie biżuterii przez facetów w żaden sposób nie jest odklejonym pomysłem
Oczywiście, że nie jest. Sprzedam Ci info, że sam noszę obrączkę ślubną i to nie zwykłą złotą, ale bardzo szeroką, srebro z malachitem. Ale...
Parafrazując Marsellusa Wallace: kurewsko daleko od pereł.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Męska biżuteria

Post autor: SiNi »

Zdarza się, czasami człowiek nie sprawdzi posta, ale poprawione - dla Ciebie może daleko, a dla mnie nie.

Biorąc pod uwagę Twój punkt widzenia @Godhand Marsellus z dwoma kolczykami większymi, niż 5złotówka "Nie brzmi to dobrze"
ODPOWIEDZ