[serial] The Last Of Us (2023)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11614
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

[serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: FLoo »

Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: Luxair »

Czołowa aktorka
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2291
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: kapper1 »

Tak jak powiedziałem wizualnie casting bardzo zły.
Pascal po charakteryzacji się trochę broni, ale gdzie ta młoda to zadziornej Ellie. :what:

Niby nie powinni tego tak zjebać, ale zobaczymy, czekam na ekranizację jednej z moich ulubionych gierek.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: Prez »

czekam w chuj, mam podobne odczucia jak kolega wyżej, ale liczę że Pascal to dźwignie.

fabularnie to ma się mocno różnić od gierki? wiadomo coś?
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: peterkurten »

Prez pisze: 13 sty 2023, 18:45 fabularnie to ma się mocno różnić od gierki? wiadomo coś?
Jak czytałem recenzje przedpremierowe to, coś tam pozmieniali, ale nie za dużo, są wręcz kadry przeniesione 1:1 z gry. Ogólnie same spusty w tych reckach i oceny rzędu 8-9/10 i najlepsza ekranizacja gry, czekam z ręką wiadomo gdzie.
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: ebismolarek »

No niee, ale punchable morda ellie
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: Mider »

Prez pisze: 13 sty 2023, 18:45
fabularnie to ma się mocno różnić od gierki? wiadomo coś?
jo, podobno ten trans co byl w sequelu gierki tu zostaje odjebany w pierwszej scenie
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11614
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: FLoo »

Nie spoileruj
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: SiNi »

Ja jednak obstawiam marniaka, raz, iż mamy dość ubogą obsadę, dwa to reżyseria - Craig Mazin, któremu jedynie wyszedł „Czarnobyl” i „Kac Vegas” a trzy to trailer, który imo jest po prostu cienki, plusem jest na pewno Pascal, produkcja HBO oraz przede wszystkim historia, chciałbym się jednak mocno mylić w tym przypadku i mam nadzieję, że mimo wszystko Mazin z tym drugim ziomeczkiem zaprezentują poziom i nie będzie to drugi męczący „Walking Dead”
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1869
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: Połas »

SiNi pisze: 13 sty 2023, 22:16 dwa to reżyseria - Craig Mazin, któremu jedynie wyszedł „Czarnobyl” i „Kac Vegas”
Akurat reżysersko serial zapowiada się całkiem ciekawie, bo wśród reżyserów są m.in. Jasmila Žbanić z Bośni, która ostatnio zrobiła nagradzaną Aidę czy Ali Abbasi z Iranu, który na swoim koncie ma cenioną Granicę. W ekipie był też Kantemir Bałagow, jeden z najlepszych młodych rosyjskich reżyserów, ale ponoć przez różnice artystyczne rozstał się z produkcją HBO.

Byłem na przedpremierowym pokazie pierwszego odcinka. Nie miałem styczności z grą, więc w żaden sposób do tego aspektu odnieść się nie mogę, ale to może nawet lepiej, bo idąc na seans nie miałem żadnych oczekiwań. Natomiast czytając recenzje krytyków, którzy grę dobrze znają, widzę, że są zachwyceni. Jeżeli chodzi o moje wrażenia, to pierwszy odcinek, który trwa ok. godziny i dwudziestu minut, szybko mi minął. Dobrze się to oglądało, szczególnie początek, gdzie obserwujemy cały chaos związany z wybuchem pandemii. Ten epizod to właściwie show Pedro Pascala, którego na ekranie jest najwięcej. No i też jest to wprowadzenie do tego świata, eksponowanie widzowi kto jest kto i dlaczego, etc. Jestem ciekawy co wydarzy się dalej, aczkolwiek mam pewne obawy, że w pewnym momencie ekranowe wydarzenia mogą stać się zbyt przewidywalne. Zobaczymy.
Obrazek
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: SiNi »

@Połas To mnie zaskoczyłeś, nie wiedziałem, że Zbanić rownież jest w ekipie tylko z drugiej strony od niej mamy tylko i wyłącznie jednego super hita "Aidę", a co do "Granicy" fakt , dobre, ale cholernie ciężkie kino i też jest to tylko jedna udana produkcja na koncie reżysera. W gierkę tak samo jak Ty nie pykałem, ale wiele z niej widziałem i znam mniej więcej historię, nawet jakbym grał to i tak podchodzę do filmu/serialu jako osobnego tworu i staram się nie porównywać, po prostu mam mieszane uczucia po trailerze, który nie jest jakoś dla mnie nawet zachęcający, brakuje mi w nim mroku, brutalności, przepełnienia zgnilizną i zepsutym światem i przede wszystkim nuty tajemniczości, a zapowiada się raczej na takie trochę flaki, ale zobaczymy w końcu to klimat postapo, którego nigdy za wiele. A jaką mu przyznali kategorie wiekową?
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1869
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: Połas »

SiNi pisze: 14 sty 2023, 8:40 co do "Granicy" fakt , dobre, ale cholernie ciężkie kino i też jest to tylko jedna udana produkcja na koncie reżysera
Jeszcze lepsze recenzje zbiera jego Holy Spider, gdzie główna aktorka zgarnęła nagrodę w Cannes. Jak dobrze pójdzie, to w przyszłym tygodniu będę miał okazję go zobaczyć.

Wracając jednak do produkcji HBO; kompletnie nie pamiętam, jaka to kategoria wiekowa, natomiast co do mroku, to jakieś jego zaczątki pojawiają się w 1. odcinku, ale jak na razie jest to wersja mocno light. Mam wrażenie, że twórcy w otwierającym epizodzie w większości skupili się na dramacie - zarówno jednostki, jak i całego społeczeństwa, które musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Oczywiście trudno nie doszukiwać się tutaj odniesień do pandemii COVID-19, aczkolwiek jak mi mignęło w jakiejś recenzji, dalej na szczęście mają uciekać od takich prostych analogii.
Obrazek
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: SiNi »

@Połas Dla takiego serialu idealna byłaby eRk lub NC-17 „Holy Spider” to już nóweczka, nie miałem okazji zobaczyć, ale jak Ci się uda sprawdzić to napisz kilka słów z tego co kojarzę to chyba fabuła dotyczy seryjniaka.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: Luxair »

@Połas @SiNi Holy Spider jest od miesiąca na torrentach, jbc
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: SiNi »

@Luxair Ale tłumaczenia brak na tą chwilę , jeśli widziałeś to jakie wrażenia?

Ma dokładnie takie same odczucia co @Połas po pierwszym epizodzie, wiec nie będę się rozpisywał, jedynie co podkreślę, iż montaż sceny w aucie jest cudny , Belly kapitalna, ta wulgarność i jej kreacja świetna.
vego
Posty: 339
Rejestracja: 13 cze 2019, 21:34

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: vego »

Obiecujący 1 odcinek, ale to wrzucanie ich raz w tygodniu jest wkurwiające
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: joey »

przebanger
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: stranger »

Super odcinek. Jaka szkoda, że to jebany Netflix robi Wiedzmina
Tak się tańczy
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2291
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: kapper1 »

Jako fanboy pierwszej części jest spoko.
Scena otwierająca nie wzbudziła we mnie tyle emocji jak w grze (córkę Joela to w castingu też wybierał jakiś ślepy debil).
Fajnie, że nawet kamera była w niektórych momentach w tym samym miejscu co w oryginale.
Scenografia spoko, ale boję się, że budżetu nie starczy na jakieś dalsze ujęcia miasta/otoczenia.

Pascal mnie jakoś przekonał (oczywiście znalazłbym 3 lepsze opcje na Joela), ale ta babka grająca Ellie próbująca udawać badassa jest bekowa XD Tryhard, który wygląda tragikomicznie.
Pewnie ona mi najbardziej obrzydzi oglądanie tego serialu. (oczywiście druga część gry fabularnie do wyjebania do kosza)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2023, 21:55 przez kapper1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] The Last Of Us (2023)

Post autor: SiNi »

@kapper1 Specjalnie sprawdzałem ile ma być epizodów bo też się zastanawiałem nad budżetem i 9 hmm nie wiem czy nie za dużo jak na taką produkcję.
ODPOWIEDZ