[serial] 1899

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2032
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

[serial] 1899

Post autor: Krynew »

Wyszedł dziś oficjalny zwiastun nowej produkcji twórców "Dark" i szykuje się kolejna łamigłówka. Wstawiam w ciemno i czekam na ten sztos. Będzie tez polski akcent w serialu mianowicie grać będzie Maciej Musiał.

Opis:
Spoiler
Imigranci z różnych krajów podczas rejsu do Nowego Świata napotykają inny statek dryfujący po otwartym morzu. Tak zaczyna się ich koszmar.

Podczas podróży przez olbrzymi i zdradziecki Atlantyk pasażerowie Kerberosa napotykają największą tajemnicę swojego życia. Przedstawiamy „1899” – nowy, pochłaniający bez reszty serial twórców „Dark”.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2022, 15:37 przez Krynew, łącznie zmieniany 1 raz.
Kocham, pozdrawiam
jawor
Posty: 355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:15

Re: [serial] 1899 (17.11.2022)

Post autor: jawor »

Jako wielki fan dark na pewno sprawdzę
jestem chłodny jak gucci la flare, z ciebie żaden la flame
dead problem - la flare
Deyker
Posty: 1053
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: [serial] 1899 (17.11.2022)

Post autor: Deyker »

Ogląda już ktoś? Warto?
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] 1899 (17.11.2022)

Post autor: mql »

zrobiłem 1,5 odcinka wczoraj - widać napracowanie, bo wygląda to świetnie (chociaż akurat intro kiepskie, do tego ileż można lecieć z tym jeffersonowskoairplane'owym białym królikiem tego to ja nie wiem), klimat obecny, fabularnie zaczyna się ciekawie, a porównaniu z Dark skręcamy chyba bardziej w horrorową stronę. nie czuję może tego fajnego dreszczyku emocji co przy Dark, ale nie jest źle i absolutnie nie mam zamiaru porzucać oglądania

ciekawy myk z wielojęzycznością postaci, w sensie każdy po swojemu gada - no ale trochę irytujące, ze wzajemnie nierozumiejący się ludzie rozmawiają ze sobą w swoich językach, nie siląc się nawet na uproszczenie przekazu, wiecie ocb. trochę też wkurwia, że we wszystkich wydarzeniach bierze udział ta sama ekipa, a setki innych pasażerów są tylko zupełnym tłem, ale trudno się kłócić z odwiecznymi prawami sztuki, no zwykle tak to przecież wygląda.
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2032
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: [serial] 1899

Post autor: Krynew »

Po 3 odcinkach jestem i imo jest dobrze, a podobno dalej będzie jeszcze ciekawiej. Wizualnie bardzo fajnie, a sama intryga jest dla mnie interesująca i jestem ciekaw jak to się rozwinie.

Dobra ja już po całości, poszło w to stronę, której bym się za chuj nie spodziewał, ale to totalnie moje klimaty, dajcie drugi sezon :bowdown:
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: [serial] 1899

Post autor: koxefer »

Tez nie wiem po chuj ten white rabbit. Sam serial calkiem spoko po dwoch odcinkach. Raczej nie z rzeczy ktore typowo ogladam, ale ladnie zrobiony wizualnie, wiec zobacze dalej.
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] 1899

Post autor: mql »

no granie muzyką nie idzie póki co imo, zwłaszcza epatowanie nią w ostatnich scenach odcinka (bo ta niemiecka folkowa melodia całkiem zgrabnie się wpasowuje), trochę vibe twórczości baśki białowąs czy innych asów robiących dwugodzinny teledysk ze swoją ulubioną muzyką w tle
Spoiler
wciąż mnie nurtuje scena z piciem herbatki z pierwszego odcinka, gdzie wszyscy na raz podnoszą filiżanki i równie wspólnie je odkładają - poczucie jakiegoś glitchu w matriksie
jawor
Posty: 355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:15

Re: [serial] 1899

Post autor: jawor »

Zawsze myślałem ze polskie filmy maja coś zjebane z dźwiękiem, ale tutaj ten musiał tez brzmi jakoś płasko i w ogole jakby nie dostosowanie do pomieszczenia w którym jest, to coś z naszym językiem, czy odpierdala mi?

O reszcie się wypowiem jak obejrzę całe i poczytam wasze spoilery :) na razie fajno chociaż faktycznie to ze murzyn albo Japonka rozumie Polaka trochę kłuje
jestem chłodny jak gucci la flare, z ciebie żaden la flame
dead problem - la flare
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] 1899

Post autor: SiNi »

@jawor Mam takie samo odczucie jego głos w tym serialu to jakieś spierdolino jakby był doklejony z innej parafii.
Spoiler
W 4 odcinku Murzyn dostaję kulkę w rękę, a pasażerowie zostawiają go nawet nie sprawdzając pulsu czy tez rany stwierdzając, że chyba umarł xD Druga sprawa wyrzucili dziecko zza burtę, które cudownie pojawia się w szafce wychodząc z niej przy świadkach i kompletnie to nikogo nie zdziwiło.
Edit: Zapomniałem dodać, iż Musiał w roli T-100
Spoiler
kiedy wychodzi umazany smoła we wspomnieniu
to piękny widok haha dodatkowo jeszcze przed tą akcja demonstruje sile
Spoiler
kiedy rozwala barierkę statku, Polak to jednak potrafi .
Ciekawe ile będą ciągnęli ten serial czy też ma być to długość „Dark „ jak dla mnie na jednym powinno się to skończyć, przydałyby się jeszcze dwa odcinki i zamknięcie całej historii, dość szybko można było rozkminić
Spoiler
"matrixa"
Nota nieubłaganie zaliczyła mocny spadek i niestety widać to jak się obejrzy całość, że ten serial to średnie widowisko mimo wszystko z banalną fabułą, niektóre sceny w nim zawarte były wręcz komiczne, nawet nie ma podjazdu do rewelacyjnego "Dark" który był przemyślany praktycznie w każdym aspekcie.
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: [serial] 1899

Post autor: nihil Novi »

Jestem po 6 odcinkach i dla mnie jak na razie rewelacja. Ogląda się z zaciekawieniem a chyba o to głównie chodzi.

Jak na razie główny minus to idiotyczna muzyka pod koniec odcinka. Niemniej może jest w tym jakiś zamysł autorów także podsumuje to po obejrzeniu całości.
Sensei życia
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: [serial] 1899

Post autor: peterkurten »

Strasznie zawiodłem się tym serialem, początek jeszcze zapowiadał coś ciekawego, a czym dalej w las tym większa lipa, a zakończenie to w ogóle chujnia niesamowita.
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: [serial] 1899

Post autor: koxefer »

tak samo niestety
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 617
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:45

Re: [serial] 1899

Post autor: Kacper »

6 odcinków jest w chuj zagadkowo mrocznie robisz sobie nadzieje na ciekawe rozwiązanie wątków
w 7 serial odkrywa wszystkie kurwa karty i pokazuje co ma w zanadrzu
8 - zakończenie - bida, mogłoby go nie być
jawor
Posty: 355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:15

Re: [serial] 1899

Post autor: jawor »

Niestety podobne odczucia jak panowie wyżej :(
jestem chłodny jak gucci la flare, z ciebie żaden la flame
dead problem - la flare
Awatar użytkownika
macias
Posty: 493
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:18

Re: [serial] 1899

Post autor: macias »

Fabuła jest rozpisana na 3 sezony więc żadnego zakończenia jeszcze nie było. Jestem wielkim fanem Dark i przez to mocno go rozkminiałem od samego początku, wiele rzeczy udało mi się przewidzieć ale nie czuję zawodu. Serial jest w wielu krajach #1 na Netflix więc raczej będą te kolejne 2 sezony, w których wszystko się rozkręci jeszcze bardziej.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] 1899

Post autor: SiNi »

Na Imdb z dnia na dzień coraz niżej, pikuje masakrycznie dla ludzi, którzy widzieli trochę więcej dobrych seriali będzie to średniawa, dość łatwo przewidzieć zamysł pierwszego sezonu w początkowej fazie i tak jak wyżej im dalej w las tym coraz gorzej (czar mrocznego klimatu pryska) aż do kiepskiego zakończenia, duży zawód, mieli chyba za wysoką poprzeczkę.
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: [serial] 1899

Post autor: nihil Novi »

Dla mnie 9/10. kocham takie klimaty, a zakończenie fantastyczne.
Sensei życia
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: [serial] 1899

Post autor: Kalom »

jakie gówno xD :lol:
:joint: [*]
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5170
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: [serial] 1899

Post autor: kapec »

peterkurten pisze:Strasznie zawiodłem się tym serialem, początek jeszcze zapowiadał coś ciekawego, a czym dalej w las tym większa lipa, a zakończenie to w ogóle chujnia niesamowita.
Podbijam. Jak widziałem zapowiedzi to się zajarałem, później jeszcze podgrzały Wasze propsy, a koniec końców skończyłem oglądać zawiedziony.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] 1899

Post autor: mql »

No ja nawet nie skończyłem, jakoś mi wypadł po czwartym czy tam piatym odcinku i zobaczymy, może skończę kiedyś
ODPOWIEDZ