Komety/Partia

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6225
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Komety/Partia

Post autor: FruitOffTheWall »

witam nie ma tematu o tych grajkach a są kurwa świetni naprawdę polecam. Komety (Rock) Partia(Bardziej punkowa kapela).Naprawdę jak na nasz polski rynek zajebiste bandy.Ja jestem laikiem jeżeli chodzi o rock,punkrock znam mało kapel ale to jest moja ulubiona, polecam dla LAIKÓW
podsyłam 3 swietne numery jak ktoś sie zajara to znajdzie płytki lajtowo na spotifaju np
Komety




Partia


mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Komety/Partia

Post autor: saturn »

:bowdown: jest na ślizgawce temat o tej perełce polskiej fonografii :bowdown:

Partia chyba nigdy nie dała słabego kawałka, Komety też miały dobre numery - "Bezsenne noce", "Karolina", cover Tak mi źle, "Bal nadziei" itd. Chociaż te nowe płyty faktycznie słabsze.

"Światła miasta" Partii = "Światła miasta" Grammatika

Jako dziecko, kupowałem co miesiąc czasopismo "Teraz Rock", mimo, że raczej nie słuchałem takiej muzyki, ale były świetne zdjęcia, wywiady, no i oczywiście recenzje, które zawsze lubiłem czytać niezależnie od gatunku. Tam właśnie pierwszy raz usłyszałem o Lesławie. Jakiś dziennikarz określił jego teksty jako "dymki w komiksach". Wtedy nic z tego nie czaiłem, ale po latach mogę powiedzieć - ten gość miał kurde rację! Takie krótkie, opisowe wersy, niby ciągle o tym samym, ale w punkt. W ogóle ta historia, że Lesław spędził wczesne dzieciństwo w USA, chłonął tam starą, amerykańską popkulturę i potem przeniósł to wszystko na warszawskie podwórka - zajebista.

A podbijam temat bo Lesław w końcu się przełamał i dograł feat raperowi (kiedyś, w wywiadzie mówił, że raczej nie pała miłością do hip-hopu). Utwór niestety, moim zdaniem beznadziejny :/ Emas udaje jakiegoś groźnego rockmana, followupuje CKOD w strasznie sztuczny sposób, ten refren też taki ni w 5 ni w 9. Co oczywiście i tak nie przyćmi legendy Partii/Komet.



MC, któremu moim zdaniem najbliżej do Lesława to Zaginiony (już nieaktywny, teraz układa klocki LEGO czy coś). Też 90% jego tekstów było napisane z perspektywy jakby mówił do kobiety. I też fajnie mu to wychodziło.

Nowy dzień, tak bardzo się go boisz
Nieprzytomna z bólu czekasz na sen...
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
ODPOWIEDZ