Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: oldschool »

Zawsze można tymi AI splitterami wyciągnąć, teraz chyba zajebiście działa wyciągnięcie bitu z kawałka? Bawił się tu ktoś z forum tym na bank.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: 2rzyn »

@Nerwowy jest ekspertem w tego typu rzeczach
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: yytr »

....
Ostatnio zmieniony 30 sie 2022, 17:17 przez yytr, łącznie zmieniany 1 raz.
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: Patryk233 »

Ostatnio odświeżałem album. Strasznie równa płyta, mega klimat. Nawet 2 bonus tracki dobrze siedzą.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: Moltisanti »

Podbijam, najlepsza z dyskografii. Wspaniałe bity, wspaniałe one linery i muzykalne to. Dobrze się zestarzeje ten album tak sądzę.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
nescafeklasyg
Posty: 110
Rejestracja: 11 kwie 2021, 15:08

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: nescafeklasyg »

"Stolik" to jest tak transcendentalny odpływ emdekowy że powinien mieć kurwa osobny temat.
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: OmarStooleyman »

Stolik na schodzącej piździe z fajurką w ręku, nie ma nic piękniejszego. Zaraz po tym na płycie Narcyz, który również zaczyna się dość nostalgicznie, ale w końcu rozkręca się na luzaku poprawiając humor, następnie Spodenki do ćpania i znów masz ochotę polatać. To jest jedna z tych płyt co kieruje twoim moodem
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7519
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: eddy_wata »

no stolik jest mocarny, charyzma jacy tam jest gigantyczna jak na polski rap to juz w ogole
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: yytr »

....
Ostatnio zmieniony 30 sie 2022, 17:17 przez yytr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: oldschool »

Chciałbym zobaczyć wzruszonego Bałagane :oops:
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: clockers »

haha no ja też
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: jajca »

tak bylo, a potem rapowal "trzymam fiuta miedzy cycem" lamiacym sie ze wzruszenia glosem
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: yytr »

....
Ostatnio zmieniony 30 sie 2022, 17:17 przez yytr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7519
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: eddy_wata »

jajca pisze: 16 sie 2022, 14:52 tak bylo, a potem rapowal "trzymam fiuta miedzy cycem" lamiacym sie ze wzruszenia glosem
łełełee
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Nerwowy
Posty: 176
Rejestracja: 23 cze 2020, 17:31

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: Nerwowy »

Instrumentale:
https://disk.yandex.com/d/gt0xEYLAf4nKpA

Jak chcecie więcej (bonusy), bierzecie FLAC/WAV, wchodzicie na mvsep.com>UVR5v5 Demucs>model 1>WAV
oldschool pisze: 12 sie 2022, 19:21 Zawsze można tymi AI splitterami wyciągnąć, teraz chyba zajebiście działa wyciągnięcie bitu z kawałka? Bawił się tu ktoś z forum tym na bank.
No da się używać AI splitterów, siedzę w tym dużo.
Do instrumentali są obecnie trzy-cztery najlepsze rozwiązania, na które przypada nawet do kilku modeli, co przysparza roboty ze sprawdzeniem wszystkich, a czasami się uśrednia wyniki ze wszystkich czy najlepszej części łącząc to w całość (ensembling), ale rezultaty czasem nie powalają, bywają jakieś leftovery z wokali. Niektóre albumy potrafią się naprawdę nie lubić z tymi modelami, które są uczone głównie na zagranicznej muzie śpiewanej, i nasze sybilanty są modelom często obce, choć na ogół rap potrafią jednak ogarniać. Najgorzej to sobie jednak radzi na ogół w mało zatłoczonym miksie. Do tego dochodzą problemy w ogóle z zamulonym miksem czasem z takich spliterów, i dalej master czy najlepiej dalszy miks tego z rozmiksu takiego instrumentala (najlepiej Demucsem 3 model B czy GSEP AI oba do 4 stem z wcześniej zrobionego instrumentala), dopiero daje, że jakoś zaczyna to brzmieć (najlepiej rozmiksowująć same drumsy do poszczególnych sekcji przez FactorSynth, bo hihaty np. nawalają szybko za mocno jak się tego nie zrobi miksując), ale im więcej takich kombinacji, i gdy nie idzie tego zrobić na pojedynczym modelu którejś z usług, tym większa gwarancja, że zajmie to nieskończoność, żeby zrobić to, choć na poziomie minimum socjalnego, by przy okazji nie schrzanić materiału.

TL;DR
Możecie spróbować zrobić instrumental tym:
https://studio.gaudiolab.io/gsep (szybkie, i najczęściej najlepsze efekty [opcja vocal/others czyli instrumental] niestety tylko mp3)
lub tym:
https://mvsep.com/ (kolejki wieczorami są najdłuższe do kilkunastu minut, ale na ogół w chwilę się robi) i tutaj opcje:
- UVR HQ którymś z pierwszych czterech modeli na liście lub MSB2 non-karaoke (agresywność 0.3 w pierwszym i MSB2, reszta ma być 0.1 np. 4band v2) ale UVR ma tam window size tylko 512, a ja używam sporo mniejszego w Google Colab (272 lub 320 + mirroring [rzadziej mirroring2]), co daje lepszą jakość.
- MDX (model B 9.7, przy czym w modelu new czasem przeciekają wokale mocniej) lub Colab
- UVR5 Demucs (nowsze modele niż UVR HQ)
- Płatne modele MDX na https://x-minus.pro/ po zakupieniu subskrypcji, i więcej do wykorzystania tej samej subskrypcji w UVR 5 GUI (która większość modeli ma darmowe).

PS. Sprawdzałem na wersji zwykłej nie Złotej (wyraźniejszy miks podle werbli słychać, do tego mniej leftoverów z wokali po separacji na tej niezłotej) Intro Lata 90-te na MDX 9.7, i są słyszalne leftovery z wokali niestety.
Z GSEP są jeszcze większe.
UVR 500m1 jeszcze większe, MSB2 na razie nie tykam, ale może się przemogę. W Colabie UVR ogólnie mam opcję procesowania całego albumu na raz.

Na sam koniec sprawdziłem UVR5 Demucs na https://mvsep.com/ i model 1 wypadł najlepiej z tego wszystkiego, co u góry. Model 2 ciut agresywniej wycinał leftovery, ale imho ciut za mocno uszkadzał miks, a model bag wypadł najgorzej z tej trójki. Rezultat końcowy (model 1) wstawiłem wyżej. Track 2 ma w ogóle ciut zamulony miks podle werbli, i trochę zamulony rezultat też wyszedł, ale mam awersję do sprawdzania reszty modeli, która jak na razie zawiodła wyżej, ale mam jeszcze dwa-trzy fajne płatne modele na horyzoncie, z którymi kiedyś muszę się kiedyś zaprzyjaźnić, chyba jeden jeszcze nadal się trenuje. Powyżej tracku 2 na razie nie słucham, ale nie powinno nic przeciekać ponad tego, co już słychać wyżej przynajmniej.

Nie mam tam na stronce batch processingu, to nie machnę nagle całego albumu, bo są kolejki, ale jak ktoś chce samemu, proszę bardzo. Najlepiej jak ktoś ma jakąś kartę Nvidia bodaj z min. CUDA 11 Kepler GPUs; compute capability v. 3.5 lub wyższe i przy mniej niż 6GB VRAM potrafią być problemy), to może lokalnie bodaj wszystko na raz tym modelem z aplikacji UVR 5 GUI na swoim PC to zrobić. Wszystko poza GSEP co wymieniłem, też tam jest. Prawdopodobnie też pojedyncze kawałki lepiej wyjdą innym modelem niż ten, przy którym wyszło to jak na razie najlepiej.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2022, 20:28 przez Nerwowy, łącznie zmieniany 14 razy.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: 2rzyn »

Pamietajcie kto wam to zalatwil
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
ODPOWIEDZ