Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13187
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Taka Muzyka Rozrywkowa Pezeta się zdecydowanie lepiej zestarzała, ale też bym Historii bronił. Dobra płyta, po latach da się tego słuchać i się tym jarać.
Awatar użytkownika
Kusmier
Posty: 486
Rejestracja: 06 maja 2019, 23:34

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: Kusmier »

JAK KANTE
JAK DI MARIA
JAK HAZARD
JAK PABLO DYBAŁA
JAK KRZYSZTOF PIĄTEK
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: mario995 »

Co do singla to dla mnie props. Onar leci całkiem ok, Pezet też, bit taki prosty niuskul. Czekam na więcej :D
Awatar użytkownika
bilderberg
Posty: 136
Rejestracja: 14 sie 2019, 12:22

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: bilderberg »

>Koniec 2019 roku pańskiego
>Robienie refrenu o treści "Jak (nazwisko piłkarza)"
Przecież to wygląda jakby stare betony słyszały jakąś piosenkę 3 lata temu i stwierdzili że nagrywają teraz płytę na niuskulowych patentach które dla słuchaczy się już przejadły 3 lata temu ale oni dalej myślą że to świeże xD
Onar na życiu Warszawy 2 dużo lepiej niż tu.
A na pezeta to w ogóle brak słów
Awatar użytkownika
Ema
Posty: 581
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:19

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: Ema »

po prostu obecnie robi sie coraz głupszy rap, bo odbiorca mało wymagający i tępy jak skurwysyn, byle główką pokiwac i zapierdalac z nereczką i glosnikiem jbl na całą pizde przez miasto. 14 lat temu jakby wyjebali z takim durnym refrenem to by dostali z kija w łeb na tym swoim ursynowie
fdm
Posty: 40
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:43

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: fdm »

Po przeczytaniu poprzednich wpisów, spodziewałem się, że będzie znacznie gorzej. Refren faktycznie kiepski, ale jest klimatycznie i to moim zdaniem zwiastuje, że będą dobre utwory na tej płycie. Pezet mnie irytuje jak stęka co jakiś czas, to samo zrobił na swoim Intro w refrenie (które było bardzo dobre, z wykluczeniem tego momentu).
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: lysy »

moxxi pisze: 27 sie 2019, 22:44 Ale że Historie z Sąsiedztwa to nie jest dobra płyta? :lol: Ja pierdole czas się wylogować
przecież bity na historiach to tragedia, nie mogę przez nie słuchać tej płyty :dunno:
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: ricky »

kiedyś se poprzysiągłeś, rapuś?
to jakiś twój obłęd, rapuś?
żeby zawsze mieć piłkarza w tracku?

Onar najgorszy od 20 lat, doceniam to jak się w tym trzyma
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: PeterStillNinety's »

Chciałbym powitać użytkownika Ema Jakoś umknęło, że się zalogowałeś :cool:
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11486
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: SWN »

Ależ Onar męczący, jeju. To wejście w połączeniu z jego głosem (coraz bardziej zachrypłym, przy czym teraz od wieku) jest najbardziej bolesnym momentem całego kawałka.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
moxxi
Posty: 4877
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: moxxi »

lysy pisze: 28 sie 2019, 14:21
moxxi pisze: 27 sie 2019, 22:44 Ale że Historie z Sąsiedztwa to nie jest dobra płyta? :lol: Ja pierdole czas się wylogować
przecież bity na historiach to tragedia, nie mogę przez nie słuchać tej płyty :dunno:
- powiedz na osiedlu ( nie wiem czy istnieje lepszy bit od tego w polskim rapie )
- odwaga
- mój dom
- na podwórka i do klubu

jak w tych kawałkach bity to tragedia to nie mam pytań :bowdown: wiadomo że na 17 tracków ciężko utrzymać taki poziom, no ale kurwa się uwzięliście :(
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 650
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: Artazz »

Z tym bitem w Powiedz na osiedlu to popłynąłeś, ale fakt faktem, że te bity się tam fajnie komponują z treścią i to buja głową. Ośka dał tam fajną produkcję w Przejażdżce
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: lysy »

moxxi pisze: 28 sie 2019, 20:29 - powiedz na osiedlu ( nie wiem czy istnieje lepszy bit od tego w polskim rapie )
- odwaga
- mój dom
- na podwórka i do klubu
powiedz na osiedlu jeszcze ujdzie dzięki swojej prostocie, ale większość tej płyty zabijają te tanie plastikowe syntezatory. jeśli komuś to nie przeszkadza, no to okej, ale dla mnie jest to najgorsze :dunno:
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3683
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: Prez »

moxxi pisze: 27 sie 2019, 22:44 - powiedz na osiedlu ( nie wiem czy istnieje lepszy bit od tego w polskim rapie )
co
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Waldi11
Posty: 98
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:14

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: Waldi11 »

Prez pisze: 29 sie 2019, 9:10
moxxi pisze: 27 sie 2019, 22:44 - powiedz na osiedlu ( nie wiem czy istnieje lepszy bit od tego w polskim rapie )
co
Musisz puscic to na full i wyjść na balkon. Dla mnie 30 stopni w cieniu bloku to najlepszy letniak w całym polskim rapie.
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: Raph »

moxxi pisze: 28 sie 2019, 20:29
lysy pisze: 28 sie 2019, 14:21
moxxi pisze: 27 sie 2019, 22:44 Ale że Historie z Sąsiedztwa to nie jest dobra płyta? :lol: Ja pierdole czas się wylogować
przecież bity na historiach to tragedia, nie mogę przez nie słuchać tej płyty :dunno:
- powiedz na osiedlu ( nie wiem czy istnieje lepszy bit od tego w polskim rapie )
- odwaga
- mój dom
- na podwórka i do klubu

jak w tych kawałkach bity to tragedia to nie mam pytań :bowdown: wiadomo że na 17 tracków ciężko utrzymać taki poziom, no ale kurwa się uwzięliście :(
To są cztery bity na 17. Ratio o wiele słabsze niż na jakiejkolwiek płycie Pezeta. Na dodatek żaden z nich nie jest Scoopa, który tu dominuje warstwę muzyczną.

Tak, bity zupełnie grzebią ten album. Miały być hitowe, a są zimne, plastikowe, jakby grane z jakiegoś darmowego VST do FL Studio i jeszcze na dodatek pozbawione specjalnej obróbki. "Trudno mnie kochać" z tym śmiesznym, wyjętym zupełnie brzmieniowo werblem i przyspieszonym, przesłodzonym samplem wokalnym już wtedy brzmiało jakoś archaicznie. Wcale nie dziwiły mnie zarzuty, które pojawiły się w jednej recenzji, że tym Płomień zbliżył się niebezpiecznie do hip-hopolo. "WWA" to miał być jakiś benger w stylu Neptunesów, ale jest jeden zasadniczy problem - to, co niosło te minimalistyczne sieki Neptunesów to groove, którego tu totalnie zabrakło. Obczajcie pianinka w "Co jest?" albo w "Tekście" - szczególnie w tym drugim nawet za bardzo nie ma pomysłu, a ten pierdzący bas z VST tylko grzebie całość. Kiedy pianinko zaczyna się nieco rozbudowywać, to ja wiem, że Scoop przestawiał sobie to wszystko idealnie w piano rollu, żeby się do kratki dopasowywało. Żeby on tylko próbował temu nadać jakiejś głębi brzmieniowej. Ale to jest tak plastikowe, że mnie chuj strzela.

No właśnie, napisałem, że bity grzebią ten album, ale muszę wziąć poprawki - bity Scoopa i Klimsona grzebią ten album. Zjawin, Kociołek, RX ("Mój dom" to był w zasadzie jedyny numer, którego umiałem słuchać zaraz po premierze, przy reszcie nie wierzyłem, że słyszę coś tak słabego od kolesi, których byłem fanem) i nawet w nieco słabszej niż wówczas formie Ośka odwalili porządną robotę. Scoop i Klimson absolutnie wszystko spierdolili. Jest to o tyle dziwne, że Scoop chwilę wcześniej brał udział w jakimś projekcie, na którym tworzył porządne westcoastowe bity.

Do tego nie umiem kupić raperów w tej wersji osiedlowej, którą zaprezentowali na Historiach. Zapamiętywalnych wersów jest tu naprawdę jak na lekarstwo w porównaniu do ich poprzednich solowych dokonań. Co więcej, ta płyta miała prawo być rozczarowaniem, szczególnie że obaj mieli za sobą swoje opus magnum: Pezet był po "Muzyce poważnej", a Onar po "Osobiście" (tej drugiej dawno nie słuchałem i w sumie boję się teraz do niej wrócić, bo jeszcze zderzę się z rzeczywistością).

Tak więc po premierze z miłą chęcią wróciłem do "Naszych dni" i do teraz uważam, że to najlepsza wspólna rzecz Płomienia.
...
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 650
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: Artazz »

Jutro kolejny singiel, Kabe na feacie
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2593
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: mlodyperkez »

kabe poleci lepiej od onara, przyjmuje zaklady
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: DeDoK »

Od pezeta też

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Płomień 81 - TBA (201?) [Zapowiedź]

Post autor: przedszkolanek »

kabe zostawi najlepszą zwrotkę na całej tegorocznej dyskografii (w tym luźne numery i featy) onara i pezeta razem wziętych
ODPOWIEDZ