Kolarstwo

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Deyker
Posty: 1052
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Kolarstwo

Post autor: Deyker »

Siemka, jak widzicie tegoroczne TDF? Jest bardzo ciekawa trasa z konkretnymi podjazdami. Sądzicie, że znowu SKY(pod nową nazwą) wszystkich zdeklasuje i Thomas na luzie wygra?
Thomas w tym roku nie wydaje się jakiś mega mocny, nic nie wygrał, miał wypadek - może będzie do ogrania. Pytanie czy Bernal nie zajmie jego miejsca i przy wsparciu zespołu nie odskoczy reszcie. Inna sprawa, że nie widać raczej na horyzoncie kogoś na tyle mocnego, żeby zagrozić na poważnie SKY. Może Bardet? Nie wiem czy ktoś w tym roku się jakoś wyróżniał. Kolarzy typu Fuglsang raczej nie liczę, bo w TDF zazwyczaj gdzieś pękają i potem walczą sobie o miejsca za SKY. I ostatnie pytanie: czy Porte tradycyjnie się rozpierdoli czy w końcu zobaczymy jak jeździ po górach :D
BouncedDuck5106
Posty: 658
Rejestracja: 19 kwie 2019, 10:50

Re: Kolarstwo

Post autor: BouncedDuck5106 »

Wygra Bernal, zamykam.
Deyker
Posty: 1052
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Kolarstwo

Post autor: Deyker »

Sky słabsze niż przed rokiem. Inne teamy zgubiły wszystkich pomocników Bernala i Thomasa oprócz Kwiatowskiego, a on też odpadł jak jeszcze niektórzy mieli swoich ludzi. Nie zmienia to jednak faktu, że jak przyszło co do czego to Thomas wszystkim sekundy dołożył.
BouncedDuck5106
Posty: 658
Rejestracja: 19 kwie 2019, 10:50

Re: Kolarstwo

Post autor: BouncedDuck5106 »

Na to co robi Kwiatkowski nie da się patrzeć. Szkoda chłopa.
Deyker
Posty: 1052
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Kolarstwo

Post autor: Deyker »

Kurna raz ktoś mógł realnie zagrozić SKY, to jakaś kontuzja złapała Pinot. Teraz dojebią Juliena w górach, a reszta pizdeczek będzie się bała zaatakować Bernala i Thomasa i znowu powtórka z historii ehh
dicegame
Posty: 165
Rejestracja: 05 lip 2019, 15:28

Re: Kolarstwo

Post autor: dicegame »

no nie no, kurła
sky/ineos to jacyś uber fuksiarze
ehhhh chyba juz nie ma po co oglądać
kruiswijk nigdy nie zaatakuje
movistar moglby się spiąć, ale to pizdy są z tym quintaną nieszczęsnym
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 689
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Kolarstwo

Post autor: checollada »

Jak mi dzisiaj było smutno dwukrotnie: jak na podjeździe Bernal odjechał Alaphilippeowi i widać było, ze ten drugi mimo potężnej pracy jaka wykonuje nie jest wstanie go dogonić, no i drugi raz, jak widziałem jego wkurwienie kiedy na zjeździe poszło info, ze przerywają wyścig :( Chyba wszyscy czuli, ze to się tak skończy, ale trzymałem mocno kciuki za niego.
Awatar użytkownika
zimsky
Posty: 140
Rejestracja: 30 kwie 2019, 21:24

Re: Kolarstwo

Post autor: zimsky »

Kolejny Tour do zapomnienia, była nadzieja że przełamane hegemoni Brytyjczyków (poniekąd to się udało xd), ale niestety prawie najdzielniejszy z Francuzów (Alafpolak wygrywa te klasyfikację) postanowił się wypisać z wyścigu. Było mi wczoraj z tego powodu cholernie smutno i teraz można gdybać, ale wierzę że Pinot mógł wczoraj jako jedyny ruszyć za Bernalem.
Kolumbijczyk w bardzo młodym wieku bierze na plecy bardzo dużo; oczekiwania całego narodu, oczekiwania najpotężniejszego z zespołów i oczekiwania swoje własne, a mierzy z pewnością wysoko.
Jutrzejsza wygrana uplasuje go razem z Ullrichem, Schleckiem i Contadorem wśród zwycięzców wyścigu którzy nie ukończyli 25 roku życia i cała trójka miała później, nomen omen, cholernie pod górkę we Francji także tego, Quintana po rewelacyjnym debiucie miał zdominować GT i co i dupsko. Teraz identyczna presja spada na barki Bernala.

Kwiatkowski beznadziejny, na TdP nie powalczy o ile w ogóle wystartuje. Oby chociaż była forma na czempionat. Strasznie chimeryczny kolarz i zaczynaja do niego pasować słowa Damiano Caruso który gdzieś się wypowiedział że jak się dużo robi dla swoich liderów to traci się gen i instynkt wygrywania.
BouncedDuck5106
Posty: 658
Rejestracja: 19 kwie 2019, 10:50

Re: Kolarstwo

Post autor: BouncedDuck5106 »

No i cóż można powiedzieć, że było jak nigdy a skończyło się jak zawsze. Z bernalem miałem rację ale jakoś mnie to nie cieszy.

Co do Pinota to idealnie pasuje pierwsze zdanie z mojego posta. Szkoda Juliana, ale taki Kwiatkowski może się od niego uczyć ile można zrobić bez napinania się.

Co do Michała, tak jak pisałem wcześniej, nie da się czytać tego co się pojawia na fb. Wiem, że to nie on pisze, ale jednak odbiera się to jako jego słowa, a z tych słów można wywnioskować że Kwiatek to taki trochę korposzczur w świecie kolarstwa. Liczy się tylko target, zero osobistych ambicji. To dla mnie jeden powód do smutku po TdF. Drugi to postawa mojego ulubionegi ag2r i Bardeta. Jak jeszcze można było wierzyć, że uda mu się zdobyć maillot jaune, tak teraz te marzenia odchodzą w niepamięć. I koszulka w grochy zdobyta w takim stylu to jest tutaj żadnym pocieszeniem.
Awatar użytkownika
zimsky
Posty: 140
Rejestracja: 30 kwie 2019, 21:24

Re: Kolarstwo

Post autor: zimsky »

Gdzie się zatrzyma Pan Remco? Na kilkunastu wygranych GT? Czy jednak będzie kosił klasyki, etapy i tęczowe koszulki? W dzisiejszych czasach niemożliwym wydaje się być tak dominującym w każdym terenie jak jego wielki rodak, ale kto wie...
Absolutnie fantastyczne zwycięstwo!
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolarstwo

Post autor: mql »

Bjorg Lambrecht zginął dzisiaj na trasie Tour de Pologne, o kurde.
BouncedDuck5106
Posty: 658
Rejestracja: 19 kwie 2019, 10:50

Re: Kolarstwo

Post autor: BouncedDuck5106 »

Już się pojawiły głosy Januszerki, że Lang jest za to odpowiedzialny.
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4537
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Kolarstwo

Post autor: Groszek »

Po takich wypadkach w głowie zawsze jakiego to trzeba mieć pecha prosta droga wpadł do rowu a tam betonowa konstrukcja.
Coś jak kupić jak się rozjebal i uderzył w łączenie barierek gdzie było słabsze wtf
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Kolarstwo

Post autor: Wiewior »

No siema, mam nadzieję, że są tu jacyś fani kolarstwa. Po przerwie zimowej i nieśmiałym styczniu peleton zaczyna się powoli rozpędzać i w lutym jest już co oglądać. Klasycznie transmisje w Eurosporcie, rozpiska poniżej.
Spoiler
Obrazek
Dziś kończą się dwa wyścigi, które rozpoczęły się w styczniu (Vuelta San Juan i Challenge Mallorca). Z tego pierwszego warto odnotować rozjebanie konkurencji przez pana kolarza Remco Evenepoela na 15km czasówce. W styczniu był jeszcze Tour Down Under gdzie całkiem spoko pojechalo CCC, ale niestety połamał się nieco Sajnok.
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1778
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: Kolarstwo

Post autor: the badman »

Siemka. Jestem rowerowym laikiem, nigdy jakoś za dużo nie jeździłem a jak już to na badziewiach za 300zł. Teraz cchciałbym troszkę zainwestować, tak +/- 1200zl. Rower ma służyć jako dojazdy do pracy plus czasem jakiś wypad ale nic profesjonalnego, raczej 40 km dla zdrowia. Co byście polecili? Triban 100? Może czaić sie na uzywany Triban 520? Czy może całkiem coś innego, pomóżcie
Deyker
Posty: 1052
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Kolarstwo

Post autor: Deyker »

Ogląda ktoś TDF? Jumbo chyba na dobre zdetronizowało INEOS. Przy okazji Bernal okazał się bardzo cienki w tym roku(ciekawe czy Thomas byłby mocniejszy). Szkoda, że Tadej stracił na jakimś płaskim wietrznym etapie, bo mocniej podgryzałby Roglica, a tak to raczej już wszystko rozstrzygnięte.
jacek
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2020, 11:52

Re: Kolarstwo

Post autor: jacek »

Ładnie tam Landę pod koniec odcięło po bądź co bądź konkretnej robocie kolegów z Bahrain McLaren. Etap mimo wszystko ładny. Piękne te podjazdy. O ile Madeleine naturalnie znało się już wcześniej (kawał góry) to la Louze konkretnie zadebiutowało na trasie.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Kolarstwo

Post autor: instinkt »


:bowdown:
hwjsk
Posty: 4805
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Kolarstwo

Post autor: hwjsk »

Haha a główny artykuł onetu dalej o smutnych piłkarzykach wracajacych z meczu z Mołdawią

szkoda strzepic ryja
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1778
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: Kolarstwo

Post autor: the badman »

Wygra dziś Kwiato? Dużo dość traci a Almeida mocny w czasówkach
ODPOWIEDZ