[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: clockers »

sztyc pisze: 28 maja 2021, 22:16 polskie kino końca lat 50. to jest przecież kurwa jakiś artystyczny peak naszej kinematografii, chyba tylko to, co działo się w połowie lat 70. i paradoksalnie w minionej dekadzie (cztery nominacje do Oscara dla Polski za najlepszy film zagraniczny, ej to jest porządna liczba, tylko Duńczycy pocisnęli więcej) może startować do polskiej szkoły filmowej, ale jak się nad tym zastanawiam to raczej nie

oprócz Pociągu z tamtego okresu jest przecież jeszcze Baza ludzi umarłych, Pętla, Kanał, Zezowate szczęście, Popiół i diament, Człowiek na torze, Eroica, Ewa chce spać - wszystko z tego zajebiście wytrzymało próbę czasu i każdy z tych filmów to jest dla mnie minimum 9/10
podbijam full. Pociąg, Nóż w wodzie i Pętla, to chyba moje ukochane z tamtego czasu. jeszcze Do widzenia do jutra z kompozycjami Komedy też perełka. no i Niewinni Czarodzieje (choć ten akurat średnio przyjęty przez krytykę, no nie mniej klimat rozpierdala) :oops:
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5598
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: TdW »

A jakie polskie filmy z 70 tych polecacie? Ja dam Barwy Ochronne i Amator
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mql »

Ziemia obiecana
Aria dla atlety (!!)
Szpital przemienienia
Zaklęte rewiry
Zmory
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: clockers »

Blizna
Aktorzy Prowincjonalni
Gorączka
Bez Znieczulenia
Człowiek z Marmuru
Wodzirej
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mario995 »

Super, że taka dyskusja się wywiązała! Akurat szukam kolejnych filmów do obejrzenia. Dzięki za sugestie :D
Wczoraj strzeliłem Kanał, dziś chyba będzie Ostatni dzień lata dla odmiany. Na filmy z lat 70-tych też chętnie spojrzę. Muszę nadrobić te zaległości :D
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2051
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: sztyc »

Wśród nocnej ciszy
Sanatorium pod klepsydrą
Panny z Wilka
Nie lubię poniedziałku
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
encrenoire

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: encrenoire »

clockers pisze: 29 maja 2021, 10:00 ten akurat średnio przyjęty przez krytykę, no nie mniej klimat rozpierdala
jaka krytyke?
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jajca »

Noo Trybuna ludu ostro z nim pojechała
Tak serio to wspominając dorobek Wajdy często się go pomija, sam Wajda okreslil po latach, ze to jego najbardziej obojętny politycznie film a Polacy kochają zaangażowanie. Co by nie mówić, obsada bezprecedensowa a lomnicki przekot
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
encrenoire

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: encrenoire »

Rozumiem, chociaż mnie to zaskakuje, myślałem ze to film powszechnie uznany za kultowy
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: clockers »

no tak jak mówi jajca, NC trochę takie brzydkie kaczątko pośród tej monumentalnej filmografii Wajdy, czytałem parę krytycznych tekstów na jego temat, ale nie pamiętam z jakiego czasu były. dla mnie też kultowy i generalnie mój ulubiony film Wajdy (do oglądania po wielokroć), bo właśnie bez tego patosu jeszcze i umęczonej ojczyzny w tle. w ogóle w Warszawie nadal stoi ta kamienica, w której mieszkał Bazyli (Łomnicki) i na której dziedzińcu z Polańskim i Komedą wygłupiali się przy Lambrettcie. ;)
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jaayu »

Gon-ji-am z 2018 roku
taki fajny found-footage horror po koreańsku, w sumie to po czesci zrzynka z Grave Encounters, niemniej lepszy na pewno
jak ktoś chce żeby baba się wtuliła w ramiona podczas niektórych scen to spoko, ale nic jakiegoś specjalnego
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 0:59 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
encrenoire

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: encrenoire »

A Hłasko nie krytykował tej ekranizacji w Pięknych? Nie pamietam, tych filmów było kilka, chyba.
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 11:00 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: con shonery »

Arcydzieło kinematografii czyli GODZILLA KONTRA KONG, nie oglądałem tych nowych godzilli i king kongów ale w niczym to nie przeszkadzało, ten film to dokładnie to czego można było się spodziewać po tytule, a nawet więcej! Zaskoczyło mnie parę motywów, może pomogło to, że nie widziałem żadnego zwiastunu ani nic nie czytałem. Bolały próby nadania temu widowisku fabuły, chociaż raczej zabawne to było a nie żałosne, największy minus seansu to brak mozliwości kupna popcornu w heliosie:/

Jakim cudem na jutubie jest cały film, wrzucony jeszcze w kwietniu i mający prawie 3 miliony wyświetleń?:D
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jiigsi »

Byłem na tym od razu jak kina otworzyli i bawiłem się zajebiście żałowałem tylko, że nie ma imax w białym
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: trez »

Na VOD wcześniej było to, podobnie jak Mortal Kombat.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: con shonery »

chodzi mi o to dlaczego nikt tego nie zdjął, skoro filmiki potrafią spadać za kilkusekundowe fragmenty cudzych dzieł
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9023
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: genocidegeneral »

I care a lot: o ja pierdolę jaki irytujący film. Pięć minut nie minęło i już ta silna postać kobieca rura rozgwintowana zaczęła się napinać o urywaniu kutasów (kurwo wyszedłbym z więzienia szybciej niż ty ze śpiączki), no ja pierdolę :lol: Jestem w 1/4 i już marzę tylko o tym, by cierpiała, ale pewnie się wymiksuje jak w "Gone Girl". A po włączeniu Netflixa mi "Black Hawk Down" wyskoczył jako pierwszy, mogłem obejrzeć po raz któryś :bag:
Ostatnio zmieniony 10 cze 2021, 23:23 przez genocidegeneral, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: FLoo »

Tez mnie niemiłosiernie wkurwila w tym filmie
Największa pizda na forum:

Mider
ODPOWIEDZ