Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: baqlashan »

oyche pisze: 26 sty 2021, 23:56 chaczapuri najlepszy traczek
linijki mordo
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Woozard
Posty: 219
Rejestracja: 22 mar 2020, 13:00

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: Woozard »

SWN pisze: 27 sty 2021, 0:12 Co jak co, ale z niczym od Kaza nigdy nie miałem efektu albumu-growera. Zawsze albo już podczas premierowego odsłuchu na youtube łapałem się za głowę przy poszczególnych kawałkach (Lot, Radio, HB2, Narkopop), albo wiało mi to nudą i po roku nie pamiętałem nic (PG, te ostatnie rzeczy). Jakieś bardziej abstrakcyjne rzeczy typu mixtejpy Kukona albo Guziora - spoko, potrafiłem wrócić dwa lata od wydania i powiedzieć polecającemu kumplowi "ty, serio było warto", u Kaza zawsze miałem nosa od początku.
U mnie właśnie jakoś dziwnie - znam od premiery, 2 numery na pamięć, ale całościowo Radio nigdy mnie nie kładło na łopatki. Podejść było wiele, ale dopiero dzisiaj układ gwiazd był odpowiedni :crazy:
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: clockers »

ksiazenieporzadek pisze: 27 sty 2021, 0:17 to nie było do ciebie clockers, tylko do tego chłopa co napisał, że dopiero teraz mu ten album siadł, nie biegam za tobą po każdym temacie byczku
uf co za ulga.
ksiazenieporzadek

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: ksiazenieporzadek »

SWN pisze: 27 sty 2021, 0:12 Co jak co, ale z niczym od Kaza nigdy nie miałem efektu albumu-growera. Zawsze albo już podczas premierowego odsłuchu na youtube łapałem się za głowę przy poszczególnych kawałkach (Lot, Radio, HB2, Narkopop), albo wiało mi to nudą i po roku nie pamiętałem nic (PG, te ostatnie rzeczy)
to akurat nie było trudne w przypadku kaza, bo chłop albo wydawał klasyki w dniu premiery albo totalne gówna
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: Willxc »

Radio Gruz to jak dla mnie najlepsza płyta Kaza, ale może to być spowodowane tym, że miałem zajebisty okres w życiu i do dziś pamiętam jak przy pierwszym odsłuchu płytki wjechał refren do poka fejs :bowdown: a potem reszta kawałków, fajnie było.
Awatar użytkownika
aes
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2020, 5:52
Lokalizacja: Wola

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: aes »



brakuje takich bitow w phh, cudowny album
1# fan francuza mordo
Awatar użytkownika
samir
Posty: 905
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:26

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: samir »

wczoraj słuchałem właśnie, przy brunetki mam piękne wspomnienia z jedną dupeczką fiku miku i inne pierdoły no uwielbiam wracać
a cała w sobie jest wyjebana płyta i dla mnie lepsza od narkopopu czy hugo bucca 2
el classico i chuj
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: baqlashan »

aes pisze: 27 sty 2021, 7:13 brakuje takich bitow w phh
+1 000 000

Dodano po 4 minutach 49 sekundach:
samir pisze: 27 sty 2021, 8:44 a cała w sobie jest wyjebana płyta i dla mnie lepsza od narkopopu czy hugo bucca 2
w pizde lepsza, nawet nie ma co porównywać

gruz to jedyna płyta kaza, i jedna z niewielu w pl hh która ma tak unikatowy, niepowtarzalny klimat, jest kurwa spójna i przy tym w ogóle nie wieje zmęczeniem materiału czy jakąkolwiek powtarzalnością, ten album to perfekcyjna bryła jak illmatic

a reszta płyt kaza to po prostu kompilacje, raz lepsze, raz gorsze, ale to nadal tylko kompilacje

przed gruzem kaz był często meh, po gruzie kaz był często meh, po prostu ten gość w huj często wieje tandetą i rapowaniem na odpierdol swoich mało błyskotliwych pierdół, i tylko RADIO GRUZ to płyta która wydaje się być pomyślana od początku do końca, gość stanął na huju i osiągnął absolutne maximum swoich możliwości

ten materiał to takie "co by było gdyby kaz był równym raperem"
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13098
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: oldschool »

baqlashan pisze: 27 sty 2021, 10:19 reszta płyt kaza to po prostu kompilacje, raz lepsze, raz gorsze, ale to nadal tylko kompilacje
Oj nie nie -1. Lot022 to żadna kompilacja, Narkopop też ma swój klimat całościowo.
Awatar użytkownika
aes
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2020, 5:52
Lokalizacja: Wola

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: aes »

oldschool pisze: 27 sty 2021, 10:24 Narkopop też ma swój klimat całościowo
lubie narkopop, mysle ze jest tez przelomowym momentem w ktorym kaz zmienil swoja stylowe na taka jaka ma teraz, ale po spodenki do cpania traci troche energie
1# fan francuza mordo
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: Willxc »

No co Ty przecież potem wlatuje za dużo rockenrolla kanikuły czy narkopop które są potężnymi trackami i zgadzam się lot narkopop i radio mają swój klimat który czuć od początku do końca, a reszta płyt to po prostu losowe kawałki
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3194
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: yungXpaproch »

wlasnie wedlug mnie narkopop nie ma tego problemu, ze drugiej polowy sie nie da sluchac. pod koniec dalej sa rzucane mocne tracki tak jak ziomus wyzej pisze
Awatar użytkownika
samir
Posty: 905
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:26

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: samir »

baqlashan pisze: 27 sty 2021, 10:19 przed gruzem kaz był często meh, po gruzie kaz był często meh, po prostu ten gość w huj często wieje tandetą i rapowaniem na odpierdol swoich mało błyskotliwych pierdół, i tylko RADIO GRUZ to płyta która wydaje się być pomyślana od początku do końca, gość stanął na huju i osiągnął absolutne maximum swoich możliwości
dokładnie tak kminie chyba o co ci chodzi, inne płyty miały swój ten klimat jak to się mówi ale gruz to jest taka harmonijna kompozycja w zamyśle jakim miała być przez kaza, wyżyny totalne od początku do końca to czujesz, a przy niektórych numerach ciaruwy

dla mnie pewnie topka w historii, bo warunkiem do takiego kategoryzowania u mnie przynajmniej są te wyjebane momenty życia z którymi kojarzysz sobie dany numer, u mnie to piękny czas wchodzenia w dorosłe życie narkotyki wirażki suki i brak większych problemów na bani
Awatar użytkownika
jkravo
Posty: 962
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:42
Lokalizacja: Breslau

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: jkravo »

Nie no co wy pierdolicie, przecież Lot 022 najbardziej spójny jego album, nie tylko muzycznie ale też tematycznie. Nie wiem jak można to nazwać jakąś kompilacją.
vel Krzykacz
Dołączył(a): 05 Lutego 2010
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: przedszkolanek »

perfekcyjna bryła jak illmatic
to nie brzmi jak props tbh
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13098
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: oldschool »

Brzmi. No weź przestań być edgy na siłę chłopie :D
Marcin_
Posty: 108
Rejestracja: 26 lip 2019, 19:33

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: Marcin_ »

Dlaczego jeszcze nikt nie wspomniał o Talerzowe love? :shock:
Niezmiennie jest to jeden z moich ulubionych storytellingów Kazka (podobnie do Odlotów.pl), który - gdy w formie - jest w topie storytellerów w tym kraju.
Jacon - co za bit!
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: przedszkolanek »

oldschool pisze: 27 sty 2021, 13:55 Brzmi. No weź przestań być edgy na siłę chłopie
nie brzmi
perfekcyjną bryłę to ma liquid swords, a nie jakiś illmatic z dupy nasa, który nawet bitów nie potrafił porządnie dobrać na swoją perfekcyjna bryłę
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: sebring »

co ty pierdolisz za przeproszeniem, ja wiem ze to brzmi jak truskulowa gadka ale to naprawdę trzeba się mocno spiąć żeby zasugerować ze illmatic nie jest bryłą
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
aes
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2020, 5:52
Lokalizacja: Wola

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: aes »

ja rozumiem ze rap jest dalej juz ale mordo jak mozna powiedziec ze illmatic nie jest kurwa fenomenalny plus bity od pete rocka premiera q tipa no kurwa to nie tylko album hip hopowy jak sam hip hop w swojej czystej formie
1# fan francuza mordo
ODPOWIEDZ