OFFTOPIC SERIALOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
jesse7
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2020, 16:04

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: jesse7 »

A mi właśnie wypad do Irlandii najmniej siadł chyba. Czwarty sezon był piękny. Jestem na piątym i jest ok nie wiem jak będzie dalej ale urzekł mnie zupełnie ten serial swoim klimatem. Napewno obejrzę do końca.
Awatar użytkownika
elpe
Posty: 323
Rejestracja: 18 mar 2020, 13:59

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: elpe »

Obecnie zawiesiłem się na 4 sezonie SoA. Dwa pierwsze sezony były dobre, ale później zaczęło mnie męczyć ciągłe "brother", pierdolenie jaki to klub jest ważny i spore braki w logice działań bohaterów.
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: niuhniuh »

No ja SoA skończyłem jak
Spoiler
porwali dzieciaka
Co za sytuacja pojebana w ogóle :rotfl:

A teraz jestem na drugim sezonie Deadwood i :bowdown: :bowdown:
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Jose »

A ja sb zacząłem „Atypowego” i bawię się kapitalnie. Dużo niezręcznych momentów (stary kapitalny z tym wiecznie skrzywionym ryjcem), ale bardzo ciepły serial.

Obejrzałem też „One Punch Mana” i w sumie spoko, będę dalej próbował w anime, choć wielkiej miłości między nami nie ma. Ani te walki mnie nie rajcują, ani te krzyki, w tym teraz chociaż beki trochę było, mimo to chętnie lepiej poznam gatunek.
Awatar użytkownika
the
Posty: 616
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: the »

Sprawdź sobie Dragon Ball Z Abridged od Team Four Star, nikt nic lepszego nigdy nie zrobił z chińskom bajkom
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1665
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: MalkoNTENT »

Nawiedzony dom na wzgórzu. Ale pozytywnie mnie zaskoczył. Kiedyś ledwo przebrnąłem przez półtorej odcinka, drugie podejscie skończyło się na pierwszym i teraz obejrzałem całość. Zajebiste! Ogolnie pierwsze dwa odcinki dalej mi się nie podobały, uważałem że dość przewidywalny i będzie opierał się na screemerach. Ale jest w nim coś głębszego i jednak potrafił zaskoczyć. Do tego szanuje prace kamery, aktorów. Długie ujęcia, w jednym odcinku nawet 18 minutowe. Innym razem 7 minutowy monolog. I można się bawić w szukanie duchów w tle.
Kurwa polecam ściągnąć sobie apke tv time i czytać sobie komentarze po odcinkach albo na koniec. Co w tym przypadku przeczytałem po finale rozjebalo mi głowę, zajebiscie przemyślany serial, z dobrą rozkminą na koniec.
Topka netflixowych seriali imo. Ale jestem świeżo po, może jeszcze muszę przetrawić.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Bisclavret
Posty: 3293
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Bisclavret »

aleksy pisze: 14 lip 2020, 19:24 jeszcze co do tego bardzo odważnego i nietuzinkowego podejścia, że czytanie jest przereklamowane, to dodam, że ni chuja nie wierzę, że ktoś naprawdę uważa, że książka > serial/film (myślę, że ludzie tak pierdolą, bo wypada), w sensie mogą być takie pojedyncze konkretne przypadki, ale ogólnie książka jest po prostu gorszym, bardzie prymitywnym sposobem opowiadania historii i przez swoje ograniczenia nigdy nie wejdzie na poziom seriali/filmów
o bardzo ciekawa opinia, miałem ostatnio dokładnie odwrotne przemyślenie - że filmy i seriale na płaszczyźnie opowiadanej historii to bardzo upośledzona forma w stosunku do książek. Miałem tak po przesłuchaniu 12 książek Jo Nesbo o Harrym Hole, gdzie po prostu nie wyobrażałem sobie filmu czy nawet serialu który by mnie aż tak zaciekawił jak niektóre części. Nie wspominam przez przyzwoitość o ekranizacji "pierwszego śniegu" bo wiadomo, że nie o to chodzi.
Awatar użytkownika
Farezowsky
Posty: 252
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:50

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Farezowsky »

Jestem w trakcie oglądania Euphorii, zostały 2 odcinki do końca. No ale już mogę powiedzieć, że to najlepszy serial young adult. Kiedy inne wysrywy pokroju Sex education, Riverdale nie mogłem dokończyć, to tutaj jest inaczej. Fajne pokazane niektóre problemy, trochę przerysowane ale to już norma. Muzyka jest po prostu idealna, co chyba jest największym plusem, no może drugim bo jest jeszcze Zendaya.
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1665
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: MalkoNTENT »

I kolory. Ja uwielbiam ten serial za kolory.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
boras
Posty: 249
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:26
Lokalizacja: 39638

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: boras »

the pisze: 01 sie 2020, 14:31 Sprawdź sobie Dragon Ball Z Abridged od Team Four Star, nikt nic lepszego nigdy nie zrobił z chińskom bajkom
Abridged uwielbiam, szkoda ze nie zrobia nigdy buu sagi pewnie :/
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Jose »

Namówiliście na „Euforię” i na Dragon Balla też, bo totalnie nie znam uniwersum, ale to jest jedynie na streamie The Pirate Bay?
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: niuhniuh »

oglądam dalej Deadwood, właśnie zacząłem trzeci sezon. Muszę przyznać, że niektóre wątki są mocno niezrozumiałe. Winowajca - język. Jak wszystko oglądam sobie bez napisów, tak tutaj nie ma takiej opcji, napisy po angielsku włączone i tłumacz w drugiej karcie. Język archaiczny, do tego dużo nomenklatury związanej z podziałem administracyjnym stanów dziewiętnastego wieku. Nazwy urzędów, urzędników państwowych, przerasta mnie to trochę :what: Do tego dialogi są pisane w mocno teatralnym stylu. Specyficzny rytm, różne zabiegi stylistyczne i często podniosłe słownictwo. Zestawione co prawda z cocksucker co drugie słowo, ale to dodaje uroku. Na pewno ten język jest czymś, co wyróżnia Deadwood, ale przez to też jest dość trudnym serialem.
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: ebismolarek »

Chyba nie ma tematu albo nie mogę znaleźć, ale po ponownym obejrzeniu BB, wziąłem się drugi raz za House of Cards, pięknie wchodzi :bowdown:

Chociaż na minus najbardziej wkurwiająca aktorka na świecie czyli Kate Mara
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Jose »

Dziękówa za Euforię, został mi finał, super się ogląda
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9517
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: potter »

Cranston zagra główną rolę w nowym serialu Showtime'a

https://www.serialowa.pl/255307/bryan-c ... -zwiastun/
Awatar użytkownika
Adre
Posty: 25
Rejestracja: 07 lip 2019, 10:30

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Adre »

Dzięki za "Euforia" kolejna świetna noc spędzona z HBO
Awatar użytkownika
Finn
Posty: 2723
Rejestracja: 22 lip 2019, 12:19

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Finn »

Oglądał już ktoś "Maleńkie stworzenia" od Netflix? ładne zwierzaczki są tam z tego, co widziałem na zwiastunku. Macie jakieś swoje ulubione przyrodnicze seriale/filmy?
Awatar użytkownika
basic
Posty: 261
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:40

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: basic »

Skończyłem właśnie Raya Donovoana. Liev Schreiber świetny aktor, wydaje się też super człowiekiem po kilku wywiadach, które z nim obejrzałem. Kurwa, przez 7 sezonów zżyłem się strasznie z bohaterami i lekki smutek po zakończeniu. Do tego decyzja Showtime, o nagłym zdjęciu serialu przed finalnym sezonem mocno niezrozumiała.
Awatar użytkownika
johnsonpokrywa
Posty: 288
Rejestracja: 23 paź 2019, 15:33

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: johnsonpokrywa »

kiedy nowy sezon Top Boya kureeeeeewaaaaaaa dajcie mi to już!!
I live on borrowed time, my expiration date I passed it, so lock me up forever, but this shit is everlastin'
Awatar użytkownika
jesse7
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2020, 16:04

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: jesse7 »

Fortitude ktoś oglądał? :bowdown:
ODPOWIEDZ