Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: Jose »

W latach 2012-2015 mieliśmy czasy Stepu i zalew ich "mocarnych" płyt zmieniających grę, sukcesów na YT, miliony wyświetleń, złote płyty i cuda na kiju z twarzami Bezczela, Chady, Zbuka, Dioxa, Miuosha, Sulina i podobnym, którzy byli popularni, ale nie dawali pół powodu, by ich lubić ani słuchać.

I Szpaku jest teraz takim Bezczelem tylko niuskulowym.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: aleksy »

no ale gdzie szpaku a gdzie beszczel albo tamte łaki, chryste panie jak tak można <łapie się za głowę>
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: Jose »

Teraz generalnie raperzy umieją rapować i mają lepsze bity, na co trzeba nałożyć poprawkę, ale też mainstream w dużej mierze skupił się wokół jednej stylistyki i kolejny rok tłuką to samo do oporu, ta sama tematyka, te same bity, to samo flow (co prawda już nie jedno, a kilka patentów, choć wałkowanych w kółko + nieodłączne krzyki). Tak jak kiedyś z konieczności słuchałem jakiegoś Kajmana, tak teraz mam popłuczuny po młodym Bedoesie i prezentują ten sam, w 100% odtwórczy poziom.
Awatar użytkownika
kosciey
Posty: 469
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:08

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: kosciey »

Przecież Jose ma rację, wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: mario995 »

Jose wyjaśnił elegancko
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: Moltisanti »

Miej litośc Jose z tymi Zbukami. Szpaku przede wszystki swoim wokalem tworzy bardzo chwytliwe melodie, to raz. Dwa że ma bardzo dobry głos, który na auto tune brzmi bardzo świeżo, nie znam nikogo kto z takim niskim (udawanym xd) agresywnym głosem używa fajnie AT. Jest bardzo słaby lirycznie, ale ostatecznie kogo obchodzi liryka, koleś coś tam przeżył i rzuca pojedyncze wersy które chwytają za serducho i ma (kluczowe) zajebiste delivery i wie jak te wersy podawać. Z jego nawijki bije to że on na prawdę żyje tym wszystkim i ludzie łatwo mogą się z nim utożsamić. Nie jest to kolejny Bonson który rzuca swoje wersy od niechcenia udając że ma w dupie czy ktoś tego słucha czy nie

Nie wyjezdżajcie z argumentami typu "nie daje żadnego powodu żeby lubić jego numery" bo to jest śmieszne, jeśli koleś numerami bez klipów kręci największe liczby w Polsce to chyba jednak X ludzi ma powód żeby to lubić. Takim argumentem to można każdego rapera zdyskredytować, no chyba że chcecie mi wyjeżdżać z argumentami typu ''skumaj jakie potrójne on tu ma mordo''
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: aleksy »

nie ma to jak wbić w temat o niuskulowym raperze i obrzucić go gównem, zawsze kilku hejterów przyklaśnie :razz:

ładnie jose, mówisz, że szpaku to bezczel chada zbuku, a po chwili, że to wcale nie chodziło o to jak rapują XDDDD no to super porównanie raperów, tacy sami bez kitu

generator? nie ma drugiego rapera w pl z takim stilo, słyszysz pierwszy wers i wiesz kto to, popłuczyny po młodym bedim? sory ale zero podobieństw, szpaku jest teraz lepszy pod każdym względem, ale to również nie na temat, co szpaku niby odtwarza? ja wiem, że teraz łatwo każdą modulację skwitować CO ON TAK DRZE MORDE DEBIL, ale jednak apeluję o odrobinę rozsądku, bo nawet kiedy szpaku przesadza robi to w chuj po swojemu i nie ma mowy o jakimś odtwarzaniu czy generatorach, mnie też czasami razi jego darcie japy, ale nawet wtedy czuć w tym prawdziwe emocje
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
carl
Posty: 435
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:40

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: carl »

Brawo Pan Jose
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2291
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: kapper1 »

carl pisze: 03 mar 2020, 15:26Brawo Pan Jose
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: Jose »

[mention]Moltisanti[/mention] - ja to wszystko rozumiem, kiedyś Paradi mi wykładał fenomen Szpaka, ale ni cholery nie czuję nic ani podczas jego nawijki, ani tych rzekomo rzucanych co jakiś czas fajnych linijek i to, że "nie daje powodów do lubienia" to oczywiście w 100% moje zdanie i nie chcę być żadnym głosem ludu, choć argument "ludzie go słuchają, czyli ktoś to lubi" to też taki sobie, nie? Poza głosem nic go nie wyróżnia, podkreślę, że moim zdaniem imo.
aleksy pisze: 03 mar 2020, 15:14 nie ma to jak wbić w temat o niuskulowym raperze i obrzucić go gównem, zawsze kilku hejterów przyklaśnie
Ale doczytałeś do końca czy teraz jeszcze będziesz robił tutaj wojenkę truskul vs niuskul, bo jak ktoś krytykuje, to pewnie mentalnie albo intelektualnie nie unosi przebojowości niuskulowego rapera? Człowiek tu przyklasuje Wiktorowi z WWA, Pazzy'emu czy krzyczy, że Żabson>Bonson, ale jak zhejtuje Szpaka to już nienawiść do całej nowej szkoły i wmawianie hejterstwa.

Ale dobra, wytłumaczę jeszcze raz:
1) nie porównuję skillsów ekipy Stepu i ekipy obecnie trzymającej się w najwyższej lidze mainstreamu
2) uważam, że są lepszymi raperami
ale:
podobnie jak ekipa ze Stepu żyją sobie ciągle w bezpiecznej dla nich stylistyce, starają się zbytnio nie wychylać, nie kombinować, tylko tłuką w kółko to samo

Może jeszcze jaśniej:
Raperzy ze Stepu rapowali na bitach z pianinkiem, na takich pseudobangerach z mocną perką, zwykle podejmowali taką tematykę jak: braci się nie traci, jebać kurwy, szanować matkę, jebać hejterów, robimy dobry rap, jesteśmy najlepsi, zobacz, ile ludzi na koncertach, u mnie nowa beta

Raperzy z obecnej bańki to: również podobna stylistyka bitów, a zwykle podejmują taką tematykę jak: kolegów ma się zawsze, jebać suki, szanować matkę i kupić jej dom, jebać hejterów i "rakowe fanpage", robimy nowy rap, truskule nie rozumią, jesteśmy najlepsi, zobacz, ile ludzi na koncertach, u mnie nowa koszulka LV

aleksy pisze: 03 mar 2020, 15:14 nie ma drugiego rapera w pl z takim stilo, słyszysz pierwszy wers i wiesz kto to
to jak z Ostrym, myślisz, że każde skrzeknięcie można tak łatwo zrobić, ostr robi to w chuj po swojemu i nie ma mowy o jakimś odtwarzaniu

ale już się nie wyzłośliwiam, bo nie o to mi chodzi, ale mnie striggerowałeś tym postem
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: Moltisanti »

Jose pisze: 03 mar 2020, 15:59 choć argument "ludzie go słuchają, czyli ktoś to lubi" to też taki sobie, nie?
Przecież to jest stwierdzenie faktu, wielu ludzi lubi jego muzykę więc pisanie że on nie daje żadnego powodu żeby ludzie go lubili jest słabe, bo akurat tutaj liczby są argumentem.

Niby nie chcesz być głosem ludu, ale jednak świadomie stawiasz Szpaka w szeregu raperów powszechnie uznawanych za przypałowców tylko po to żeby osiągnąć efekt zdeprecjonowania go w oczach ludzi. Strasznie słaba manipulacja, coś na zasadzie ''za hitlera walczono z papierosami, teraz też się walczy, więc system jest tak samo chujowy jak za hitlera"
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: daveyo »

Najgorsze porównania jakie przeczytałem w swoim życiu, nawet człowiek nie chce brać udziału w tej dyskusji. (mowa tu o postach Jose)
:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
(przepraszam musiałem)
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: KillerCroc »

Ja też się nie zgodzę z Jose. Przede wszystkim Szpaku jest bardzo melodyjnym raperem, to już samo w sobie jest bardzo istotnym faktem bo to już nie jest ten rap Zbuków i Bezczeli którzy nagrywali wszystko od linijki, Szpaku ma bardzo plastyczne flow i muzykę z którą można się łatwo utożsamić i coś tam stara się przekazać. Czy jest to najwyższej półki? Pewnie nie. Czy są lepsi raperzy? Jasna sprawa. Ale w czym to mu ujmuje tak naprawdę? To że teraz mają lepsze beaty to nie jest żaden argument bo mało kto potrafi z nich uczynić pożytek a Szpaku ma świetne ucho i momentami wyciska wszystko co się da.

Moltisanti wspomniał o delivery i podbijam to w całości. Szpaku ma bardzo daleko do statusu Bezczela który przez całą karierę daje/dawał rap o niczym, wiadomo że nie ma co się doszukiwać u niego nie wiadomo jak ambitnych projektów ale przecież w zalążku tego gówna które teraz wychodzi ja czasem lubię sobie odpalić Szpaka, ma w tekstach mnóstwo nawiązania do popkultury która dla pewnych osób będzie ikoniczna, wplatanie gier, komiksów, postaci mu bardzo fajnie wychodzi i przede wszystkim nie jest to robione na zasadzie rapu w roku 2014 gdzie tytuł kawałka już ci sugerował że będziesz miał doczynienia z onelinerami na dany temat za którymi nic więcej się nie kryło. Często gdy z kimś rozmawiam i rozmowa schodzi na polski rap i ktoś wspomni Szpaka to z reguły właśnie większość bardzo propsuje go za te wszystkie nawiązania do Spyro, Cartoon Network, Mechanicznych Pomarańczy etc.

Ja mu kibicuje mimo że nie jaram się tak bardzo jego rapem jak niektórzy ale przecież można zobaczyć jak on sam zajebiście się jara tym że nagrywa i setki razy bardziej wolne posłuchać jego niż jego rówieśników tym bardziej że stara się przemycać jakieś pozytywne wartości w swoich kawałkach i nie robi tego w sposób jak Bedoes. W którymś kawałku padają wersy że jeśli jesteś moim fanem to pomóż tym dzieciakom które są gnębione w szkołach albo wers że ktoś z rodziny pokonał raka i to jest dla niego autorytet. Moim zdaniem nie jest to ckliwe i patetyczne właśnie przez sposób w jaki on nawija.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: aleksy »

Jose pisze: 03 mar 2020, 15:59
aleksy pisze: 03 mar 2020, 15:14 nie ma to jak wbić w temat o niuskulowym raperze i obrzucić go gównem, zawsze kilku hejterów przyklaśnie
Ale doczytałeś do końca czy teraz jeszcze będziesz robił tutaj wojenkę truskul vs niuskul
tutaj miałem bardziej bekę z tego jak szybko pojawiły się podbitki w stylu BRAWO, MA RACJĘ, POLAĆ MU!!!! nawet po tak absurdalnym porównaniu jak twoje ;) byleby dojebać znanemu ałtotjunowcowi
Jose pisze: 03 mar 2020, 15:59uważam, że są lepszymi raperami
ale:
podobnie jak ekipa ze Stepu żyją sobie ciągle w bezpiecznej dla nich stylistyce, starają się zbytnio nie wychylać, nie kombinować, tylko tłuką w kółko to samo

Może jeszcze jaśniej:
Raperzy ze Stepu rapowali na bitach z pianinkiem, na takich pseudobangerach z mocną perką, zwykle podejmowali taką tematykę jak: braci się nie traci, jebać kurwy, szanować matkę, jebać hejterów, robimy dobry rap, jesteśmy najlepsi, zobacz, ile ludzi na koncertach, u mnie nowa beta
kto to ci oni? możesz podać ksywki? jeżeli chodzi o szpaka ni chuja się nie zgadzam, czy bezpieczny jest skrajny ekshibicjonizm? bezpieczne było jak nawijał, że powiesił się jego ojciec? że miał być opiekunem dla brata, ale zawiódł? dla mnie szpaku to emocje, elementy ulicy i przede wszystkim charakterystyczne brzmienie, którego nie ma nikt w tym kraju, sama melodyjność jego kawałków ucina argumenty o niekombinowaniu

czyli co raper nie może już nawijać w jednej swojej stylistyce? myślałem, że nikogo już nie obchodzą pierdoły o raperze kompletnym, o kazie bałaganie z kilku pierwszych płyt (bo późniejsze pewnie hejtujesz) też powiesz, że ta sama stylistyka, więc brak kombinacji, więc zbuku i bezczel?
Jose pisze: 03 mar 2020, 15:59
aleksy pisze: 03 mar 2020, 15:14 nie ma drugiego rapera w pl z takim stilo, słyszysz pierwszy wers i wiesz kto to
to jak z Ostrym, myślisz, że każde skrzeknięcie można tak łatwo zrobić, ostr robi to w chuj po swojemu i nie ma mowy o jakimś odtwarzaniu
haha
Jose pisze: 03 mar 2020, 15:59ale już się nie wyzłośliwiam, bo nie o to mi chodzi, ale mnie striggerowałeś tym postem
ja bym ci wgl nic nie odpisywał jakbyś napisał po prostu, że szpaku jest dla cb chujowy i dlaczego albo po prostu, że go nie lubisz, ale kurwa to porównanie to jest przecież XDDDDDDDD no nie da rady tego obronić
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
staroć
Posty: 546
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:35

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: staroć »

no Szpaku to jest taka post ulica xD zajarała mnie jego przewózka z nakładaniem czapki na twarz, dobry autotune, uliczno punchlinowe wersy + Szpaku jest psychodeliczny w mojej opini
oczywiście nie bez wad czy gorszych kawałków, no ale dobry kurwa ziomek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: przedszkolanek »

nie chce sie wpierdalać w nie swoją dyskusje, ale ty [mention]Jose[/mention] zdajesz sobie sprawe, że wszyscy raperzy pierdolą w kółko to samo?
różnica jest tylko tako, że to o czym szpaku pierdoli w kółko ci przeszkadza, a np. tuzza już nie
wszyscy pierdolą w kółko to samo - i szpaku i zbuku i tuzza i smarki (tj jakby porapował dłużej)
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: Jose »

aleksy pisze: 03 mar 2020, 18:24 kto to ci oni? możesz podać ksywki?
Zeamsone, PlanBe, Multi, Oki, White, postBedoes, Beteo, Otsochodzi. Z naciskiem na pierwszą trójkę. I tak, jestem świadom różnic między nimi, w skrócie Oki jest szybszy, White pseudorockowy, Otschodzi niby-chillowy, a Szpaka wyróżnia głos czy melodyjność (choć to drugie to chyba czas przeszły, no ta płyta jest o wiele słabsza pod tym względem niż "Boruto" czy "Atypowy"), może deczko bardziej uliczna tematyka. Ale myślę, że można ich wrzucić do jednego, szerokiego wora. Te postacie ze Stepu też się różniły między sobą.
aleksy pisze: 03 mar 2020, 18:24 czy bezpieczny jest skrajny ekshibicjonizm? bezpieczne było jak nawijał, że powiesił się jego ojciec? że miał być opiekunem dla brata, ale zawiódł?
A nie? A co jest teraz tematem numer jeden w rapie?

Chyba nie do końca potrafię ująć w słowa to, co myślę, przez co mam wrażenie, że ten dialog jest martwy, póki nie będziemy nadawać na 7/4 i zarzucasz mi rzeczy, które niekoniecznie mam na myśli.

Może jeszcze taki przykład, choć nie wiem, czy pomoże, ale nic już dziś nie wymyślę ani też płyty mi się nie chce włączać drugi raz, żeby szukać argumentów (nie sądziłem też, że wywołam taką dyskusję, mogłem dać w "kontrowersyjnych opiniach", ale fajnie, że możemy sobie powymieniać zdania):
Słuchałem płytek tych ziomków ze Stepu i miałem wrażenie, że dostaję to samo. Niemal od początku do końca wiadomo było, o czym, jak i na jakich bitach zarapują. I podobnie mam teraz z tą płytą Szpaka. Odpalam, a tam to samo, co słyszałem na 10 płytach wcześniej.
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: Bryx Fenrir »

Numer z Sariusem i z Paluchem bardzo przyjemny. Szpaku tutaj poleciał bardzo dobrze, Paluch troszeczkę gorzej, za dużo słyszałem u niego takich samych zwrotek, natomiast najlepiej imo Sarius, jego zwrotka była najbardziej 'jakaś', poza refrenem Szpaka się tu mocno wybijała. Ogólnie bardzo przyjemny kawałek.
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: MicBar »

Proszę o wymienienie tych 10 płyt na których słyszało się to samo (pod względem bitów i tego, co jest rapowane), co na płycie, o której toczy się dyskusja,
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Szpaku & Kubi Producent - Dzieci Duchy (2020)

Post autor: daveyo »

Dyskusja zakończyła się w tym momencie:
I Szpaku jest teraz takim Bezczelem tylko niuskulowym.
więc nie ma sensu w to dalej brnąć
ODPOWIEDZ