Co tam ostatnio przeczytałem?

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: FÜRDIEGANG »

Przeczytalem ostatnio klasyczka - Lalkę Prusa, z racji obowiazku szkolnego.

No jestem oczarowany po prostu, ta książka jest czymś tak genialnym, że bardzo często brakuje mi słów, by tworzyć kolejne peany na jej temat. 10/10
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: rubinstein »

lalka piekna, piekna, owszem...

ale zbrodnia i kara, byku.... to jest jazda dopiero
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: zemsta1kadluba »

Lalka top 3 polskiej literatury dla mnie
mołpy są kozackie
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: FÜRDIEGANG »

zbrodnia i kara rowniez wjezdza w tym tygodniu, pozdrawiam wszystkich milosnikow szkolnych lektur!
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: zemsta1kadluba »

jak skończysz to obczaj sobie Bracia Karazamow na mnie szczerze zrobiła większe wrażenie niż Zbrodnia
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1738
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Bunnymen77 »

W grudniu Anna Karenina, rewelacja, a na sam koniec roku Tokarczuk - Podróż Ludzi Księgi. Taki miszmasz filozofii z romansidłem, dość obiecująca fabuła na początku szybko przeradza się w rzucanie okropnymi truizmami, pseudofilozfię, całokształtu dopełniłyby jeszcze rady życiowe a'la Coelho. Całość banalna, oczywiste zakończenie, był jakis tam potencjał, moim zdanie kompletnie nie warto, jak chcecie sprawdzić skąd ten cały Nobel to spróbujcie z czymś innym, ja sobie na dłuższy czas daję spokój.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4038
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Luxair »

badi pisze: 09 lis 2019, 9:04 Gad. Spowiedź klawisza - Paweł Kapusta i gorąco polecam ten tytuł. czyta się jednym tchem, opisywane sytuacje są przerażające, zresztą tak samo jak cała kondycja służby więziennej w Polsce. lektura daje znacznie szersze spojrzenie na przestępczość w Polsce i pokazuje ogromne i absurdalne błędy w funkcjonowaniu całego systemu, począwszy od ustawodawców. ta książka spodoba się każdemu, zaufajcie badiemu.
Zaufałem i faktycznie mi się spodobała.
Najbardziej wstrząsnęły mną nie patologie czy samookaleczenia, tylko absurdy prawne, przedpotopowe procedury i ciągle pogarszająca się sytuacja zarówno więźniów jak i klawiszy.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: rubinstein »

Tokarczuk to mem, jak cale te Noble literackie

Ja przeczytałem Nie opuszczaj mnie Ishiguro
Powiem tak, obejrzyjcie film, jest zdecydowanie lepszy.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Jose »

A ja sb czytam "Dom dzienny, dom nocny" i całkiem mi się podoba.
Awatar użytkownika
Cuba L1br3
Posty: 761
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:55

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Cuba L1br3 »

Co robić? Mikołaja Czernyszewskiego. No no, Panie Mikołaju, aleś mnie wkurwił tym dzieleniem czytelników i spojlerami. Do tego stopnia, że musiałem wszystko weryfikować, bo nie wiadomo po co tak. Koniec końców jestem zadowolony, nawet bardzo, dlatego czytam teraz biografię Czernyszewskiego, a nie dowiedziałbym się o jego istnieniu, gdyby nie użytkownik [mention]Bunnymen77[/mention]. Dzięki!
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1738
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Bunnymen77 »

Cieszę sie ziomeczku, pozdrawiam.

[mention]Jose[/mention], coś nie działa wywoływanie, bo żadnego komunikatu nie dostałem, tak jakby co.

Ja teraz czytam Madame Antoniego Libery, historie nie są porywające, natomiast napisane bardzo ładnie, przez co lektura jest nad wyraz przyjemna i myślę, że już mogę polecić (jestem w 1/3). Kiedy skończę dam znać czy zachwyty z obwoluty uzasadnione.
Awatar użytkownika
Cuba L1br3
Posty: 761
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:55

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Cuba L1br3 »


Bunnymen77 pisze:[mention]Jose[/mention], coś nie działa wywoływanie, bo żadnego komunikatu nie dostałem, tak jakby co.
Mogłeś nie dostać, bo edytowałem post. Na początku oznaczyłem usera BounceDuck i zamieniłem na Twój nick, może dlatego.
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: dou »

napisałem posta i mi wywaliło neta, a nie chce mi się pisać drugi raz, więc zostawiam tylko propsy dla serii wiedźmin sapkowskiego i książki "Leonardo da vinci" od Waltera Isaacsona
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: mql »

Wilk stepowy Hessego props, przemiana zagubionego ancymona w wyzwolonego dynamiczniaka, piękna lekcja dla zahukanych inceli roku pańskiego 2020. Każdemu pozostaje życzyć jego Hermiony, c'nie

Blaszany bębenek Grassa zaskakuje narracją i przeplatanym (czasem nawet w tym samym zdaniu) wykorzystaniem pierwszo- i trzeciosobowej perspektywy. Poza tym, kurwa, to opowieść o mierzącym 96 cm fanatyku bębnienia, co może pójść nie tak.

Wziąłem się też za nadrabianie sportowych zaległości - On, Strejlau krzynkę rozczarowujący, wolę jednak pana Andrzeja słuchać niż czytać. Ot, rozmowa starych (heh) znajomych, może przyjaciół, pozbawiona jednak na dłuższą metę mocnych akcentów. Ot, pogadali, a Strejlau nic nowego nie odkrywa, a o konflikcie z Gmochem wypowiada się zaskakująco lakonicznie. Dużo lepie - co nie dziwi - wypadła Anatomia Liverpoolu. Historia w dziesięciu meczach. Wilsona i jakiegoś drugiego zioma. Kapitalne jest zwłaszcza sięganie do samych początków futbolu, dziwnie się czyta o XIX-wiecznych realiach, które w gruncie rzeczy nie odstaja jakoś stanowczo od dzisiejszych, są i transfery i rywalizacje, i mocarne Sunderland i Newcastle, a nawet jebana brazylijska Pogoń Szczecin Ptaka, tylko zamiast Brazylijczyków biegają Szkoci. Teraz się zabiorę za Wilsona o węgierskiej złotej jedenastce, oczekiwania oczywiście wywindowane wysoko.

Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90. Lipinskiego ktoś tu podrzucał (@svnchez, wielkie 5), ale sie trochę zawiodłem i zgadzam się, że trochę toto pozbierane bez ładu i składu, bez głębszej myśli przewodniej - w większości artykuły-anegdotki
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3540
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: mancipium »

Solaris - Lema.

No nie wiem, ja się tym nie zachwycam. Ja wiem, że to co on pisał było mocno wyjątkowe w czasach kiedy było pisane, ale mi się styl i język nie podoba. Dałem 5 na goodread, zeby chwalic polskie na zachodzie, ale na tym zakończę przygodę z Lemem.
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: 2ps__ »

o nareszcie ktoś, mi też się nigdy nie udalo zachwycić lemem, mimo, że przeprowadzałem już przynajmniej kilka prób w różnych momentach życia, niż ksiazka solaris wieksze wrazenie zrobila na mnie interpretacja tarkowskiego, podobnie z sapkowskim z tym, że styl pisania tego drugiego odrzucił mnie na tyle skutecznie, że prób podjałem zdecydowanie mniej, nie dla mnie tuzy polskiego fantasy :(
Awatar użytkownika
kalahar
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:54
Lokalizacja: 71/34

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: kalahar »

Lem to fantasy? :dunno:
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: 2ps__ »

ty no wydaje mi się, że zarówno sci-fi jak i "smoki i czarodzieje" można podciagnac pod fantastykę, ale nwm
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: con shonery »

skończyłem Lód i czuję pustkę, mógłby jeszcze drugie tyle trwać :( w ramach powrotów do książek, które kiedyś czytałem a z których niewiele pamiętam ponownie odkrywam Krwawy południk
Johnny

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Johnny »

Chciałbyś drugie tyle bełkotu?
ODPOWIEDZ