(Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
(Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Jak w temacie.
Dla mnie myślę, że "Styl/charyzma". Może to przykryć braki w reszcie i jak tak myślę to najczęściej to decyduje czy słucham danego rapera czy nie.
Jak to nawijał Bałagane:
Gdy nie ma charyzmy, no to nie ma nic. To jak chujowa zwrota zajebana pod dobry bit.
Dla mnie myślę, że "Styl/charyzma". Może to przykryć braki w reszcie i jak tak myślę to najczęściej to decyduje czy słucham danego rapera czy nie.
Jak to nawijał Bałagane:
Gdy nie ma charyzmy, no to nie ma nic. To jak chujowa zwrota zajebana pod dobry bit.
Ona mnie pyta skąd woń tej esencji
To zbita kula spod kutasencji
To zbita kula spod kutasencji
- bylerymdorymu
- Posty: 117
- Rejestracja: 27 mar 2026, 22:20
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Styl, flow, oryginalność
CEO
Dołącz do naszej firmy:
viewtopic.php?t=13333
SLG appka na Google Play:
viewtopic.php?t=13156
Sociale:
https://www.youtube.com/@TakiJedenKrzysztof
Dołącz do naszej firmy:
viewtopic.php?t=13333
SLG appka na Google Play:
viewtopic.php?t=13156
Sociale:
https://www.youtube.com/@TakiJedenKrzysztof
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
U rapera najważniejsza jest autentyczność/szczerość.
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Charyzma bo bez tego może być poskładane jak LEGO rymami, 2znacznosciami z przekazem głębokim jak gardło Leny Polański nawinięte głosem trafiającym w punkt danego gustu a i tak nie będzie repeatowane
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Burak pisze:Tu jest forum ślizgawka, a nie jakiś wizaż, jak trzeba to wypłacamy sobie liście na odmułke, a jak trzeba przytulamy a nie jakieś Ania powiedziała czy kurwa Klaudia
- igorzastyy
- Posty: 2408
- Rejestracja: 12 mar 2023, 22:57
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Dołączam do głosów mówiących o charyzmie. To podstawa. Głos też musi iść w parze, bo są dobrzy raperzy, których nie słucham nie przez to, że czegoś nie mają, tylko barwa głosu kompletnie nie siedzi.
- Haczapurjan
- Posty: 5524
- Rejestracja: 28 lip 2025, 12:50
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Flow, głos, charyzma
W tej kolejności
W tej kolejności
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
A czym jest dla Was charyzma w rapie? Jak byście ją zdefiniowali? Bo wydaje mi się, że czasem to jest takie hasło, które rzucasz, gdy coś ci się podoba, ale nie potrafisz powiedzieć czemu.
Zagłosowałem na flow/muzykalność, chociaż muzykalność bym stamtąd wyjebał, bo nie jest ona na pewno dla mnie najważniejsza.
Zagłosowałem na flow/muzykalność, chociaż muzykalność bym stamtąd wyjebał, bo nie jest ona na pewno dla mnie najważniejsza.
Mam w domu szafkę, w której trzymam
Wszystkie dostępne dzieła Lenina
Wszystkie dostępne dzieła Lenina
- duch_swiety
- Posty: 50
- Rejestracja: 05 lut 2024, 14:07
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
no ta charyzma to brzmi jak zawoalowana flow/muzykalność
próbuję sobie to jakoś ułożyć na przykładach
Schafter - brak charyzmy, ale przyzwoite flow/muzykalność?
Belmondo - jest charyzma, ale średnie flow/muzykalność?
próbuję sobie to jakoś ułożyć na przykładach
Schafter - brak charyzmy, ale przyzwoite flow/muzykalność?
Belmondo - jest charyzma, ale średnie flow/muzykalność?
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
u belomondo charyzma to głos, przecież mógłby skład domestosa czytać do bitu i byłby hit
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
Prawda jest prosta i przykra, nie jara was troska, a krzywda
Tyle zrozumieć to dar a nie wyrok i dlatego nie pluję na czas jaki minął
Prawda jest prosta i przykra, nie jara was troska, a krzywda
Tyle zrozumieć to dar a nie wyrok i dlatego nie pluję na czas jaki minął
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
To ciekawe co mówisz, bo pamietam jak pisałeś ze pomidor firma to hujowy raper
Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
Pewność siebie. To ze jak koleś coś nawija to mu w to wierzysz, a jaka jest prawda to wyjebane. To jest dla mnie istota charyzmy.
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Pomidor TOP. G-CHECK wjazd dekady.
Mniej więcej to samo rozumiem poprzez autentycznośćbaqlashan pisze: ↑22 cze 2026, 13:45 aleksy pisze: ↑dzisiaj, 12:43
A czym jest dla Was charyzma w rapie? Jak byście ją zdefiniowali? Bo wydaje mi się, że czasem to jest takie hasło, które rzucasz, gdy coś ci się podoba, ale nie potrafisz powiedzieć czemu.
Pewność siebie. To ze jak koleś coś nawija to mu w to wierzysz, a jaka jest prawda to wyjebane. To jest dla mnie istota charyzmy.
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Autentyczność to jest jakaś zgodność wizerunku ze stanem faktycznym. Autentyczny raper może nie mieć charyzmy i nawijać o swoich prawdziwych przeżyciach bez tej pewności - i tak samo raper z wyjebaną charyzma może być nieautentyczny i nawijać kompletne farmazony - ale te będą zarabowane tak, że dasz temu wiarę.
- igorzastyy
- Posty: 2408
- Rejestracja: 12 mar 2023, 22:57
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Charyzma to dla mnie umiejętność przyciągnięcia kogoś do siebie, czy w życiu czy w muzyce. Słucham kogoś i mu wierzę, mam ochotę go słuchać i idę za nim. Charyzma też jest skorelowana z pewnością siebie i bez pewności nie ma charyzmy.
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
charyzma jest wtedy, jak bałagane nawija
"każda typiara, do której dzisiaj napiszesz co tam
to zbite dupsko miała i moje strzały we włosach"
a ja mam ochotę pobrać tindera i pisać do dup czy kaz ją ruchał
"każda typiara, do której dzisiaj napiszesz co tam
to zbite dupsko miała i moje strzały we włosach"
a ja mam ochotę pobrać tindera i pisać do dup czy kaz ją ruchał
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
Prawda jest prosta i przykra, nie jara was troska, a krzywda
Tyle zrozumieć to dar a nie wyrok i dlatego nie pluję na czas jaki minął
Prawda jest prosta i przykra, nie jara was troska, a krzywda
Tyle zrozumieć to dar a nie wyrok i dlatego nie pluję na czas jaki minął
- duch_swiety
- Posty: 50
- Rejestracja: 05 lut 2024, 14:07
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Jakby przyznać raperom punkty za każdą z tych kategorii to wyjdzie raper doskonały?
Bezczel to raper doskonały?
Bezczel to raper doskonały?
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
ode mnie flow/muzykalnosc zdecydowanie
co do styl/charyzma to przychodzi mi na myśl Sokół który jakaś tam charyzme chyba ma ale przez kwadratowe flow cięzko się go słucha
co do styl/charyzma to przychodzi mi na myśl Sokół który jakaś tam charyzme chyba ma ale przez kwadratowe flow cięzko się go słucha
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Oxon ma powiedzmy przeciętno-dobre flow, a nie ma grama charyzmy.
Bezczel miał wszystkiego po trochu (bez wyróżniającego się głosu), ale żaden z elementów nie był topką.
PeeRZet miał dobre flow, charyzmę też miał, ale muzykalności za dużo u niego nie było.
Bezczel miał wszystkiego po trochu (bez wyróżniającego się głosu), ale żaden z elementów nie był topką.
PeeRZet miał dobre flow, charyzmę też miał, ale muzykalności za dużo u niego nie było.
Ona mnie pyta skąd woń tej esencji
To zbita kula spod kutasencji
To zbita kula spod kutasencji
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
delivery to określenie którego wszyscy szukacie
Jantar czy Kukulska - wybrałbym mamę z dwóch
dzieciaki rozkminiały kim jest kurwa DJ Buhh
dzieciaki rozkminiały kim jest kurwa DJ Buhh
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
kurde czemu "charyzma" jest przypisywana raperowi a nie sluchaczowi? Bo to chyba sam sluchacz po prostu sobie dopowiada i kreuje jakis tam wyidealizowany obraz danego rapera ktory ma tam jakies tam cechy na podstawie ktorych sluchacz moze budowac swoje fantazje
Czy ta cecha jakos faktycznie istnieje w postaci rapera czy istnieje tylko w glowie danego sluchacza? Na razie mysle ze to drugie ale moze kiedys znajde powody do tego zeby myslec ze moze jednak to pierwsze ma sens
Jem pizzę, piszę teksty, teraz jestem w prime jak Szczęsnyprzyszedłem się tu napierdalać a nie kurwa jakieś Ania powiedziała czy kurwa Klaudia
Szacunek za bycie sobą i za wersy
Wy tak bardzo się staracie, że każdy jest pierwszy lepszy
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Gdybyśmy go szukali to robilibyśmy to w temacie jakiś słowa nas wkurwiają
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Burak pisze:Tu jest forum ślizgawka, a nie jakiś wizaż, jak trzeba to wypłacamy sobie liście na odmułke, a jak trzeba przytulamy a nie jakieś Ania powiedziała czy kurwa Klaudia








