Ten Typ Mes

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

arystokrata91
Posty: 260
Rejestracja: 30 sie 2019, 17:48

Re: Ten Typ Mes

Post autor: arystokrata91 »

Jestem sajko Mesa od Kandydatów z 2011.
Dopiero wtedy poznałem Zamach i wcześniejsze, lubię te starsze produkcje, jednak to Zamach, Kandydaci, Dresiarze i AŁA kupiły mnie najmocniej (wiem, że to #niepopularnaopinia). Jest to też dość mocno powiązane z moim burzliwym wówczas okresem w życiu, życie studenckie, pierwsza praca (studiowałem zaocznie), koleżanki i te sprawy, wpasowało się tematycznie.
Rapersampler był "taki se", Hello Baby słuchałem już "na fali jarania się Mesem", ale to faktycznie jego najsłabszy moment. Bukowski IMO dużo rzeczy robi sporo lepiej od dwóch poprzednich.

Jeżeli ktoś słuchał rapu w naszym kraju i nie doceniał kunsztu Mesa, który był jednym z nielicznych raperów razem z np. Pezetem, którzy stosowali podwójne rymy i składali te wersy dużo ciekawiej od innych, to chyba nie ma zmysłu do tego gatunku muzyki i ma zadatki do słuchania największego guano. Nie wiem jak u Was, ale w moim otoczeniu (woj. łódzkie) w około 2003-2008 wciąż słuchało się głównie tylko K44, Paktofoniki, Pokahontaz, Pijanych Powietrzem, czasami 3xklanu, a wiadomo jaki tam był poziom wersów.
Awatar użytkownika
igorzastyy
Posty: 2395
Rejestracja: 12 mar 2023, 22:57

Re: Ten Typ Mes

Post autor: igorzastyy »

Odkryłeś Mesa w 2011 roku i mówisz, że ktoś kto go nie słuchał miał zadatki do słuchania guana. Czyli do 2011 roku byłeś przykładem tej karkołomnej tezy? Dobrze, że odkryłeś tego Mesa, bo byś uszu nie domył od tego szamba ze słuchawek
Awatar użytkownika
Burak
kadłub chuj
Posty: 9621
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: Ten Typ Mes

Post autor: Burak »

Ja Mesa odkryłem jakoś w 2013 jak Spotify się pojawiło w Polsce, trafiłem wtedy przypadkiem szukając polskiego rapu na tej usłudze na Kandydatów Na Szaleńców i było to dla mnie szokiem nie powiem po przesłuchaniu, na ripicie leciał album
FREE BORTWICK
FREE SMLY
FREE MAJONEZ
FREE RIVALDO111
FREE 4-HO-MET
FREE PWK
FREE FROMAGE
FREE ENZO
FREE NAFAS
Awatar użytkownika
JANPALONY
Posty: 312
Rejestracja: 18 mar 2021, 20:26

Re: Ten Typ Mes

Post autor: JANPALONY »

ja odkryłem Mesa jak usłyszałem Panczlajnera na Vivie kiedy leciała przez chyba godzinę co niedzielę na TVNie, miałem że 12 lat
Awatar użytkownika
dogmeat
Posty: 208
Rejestracja: 03 sie 2019, 14:32
Lokalizacja: warszawa

Re: Ten Typ Mes

Post autor: dogmeat »

A ja jestem wielkim fanem Białego Tunelu i tak jak rozumiem, że dla większości to płyta niestrawna, to dla mnie jest to najlepszy produkt Mesowy z największym jajem, charakterem, beką, frustrą i jakimś smutkiem, bez wydumanego fiubździu. Wiedziałem, że nie stanie się nigdy popularnym albumem, ale nie spodziewałem się, że zostanie tak bardzo zapomniany.
Obrazek
Awatar użytkownika
TooMuchSmoke
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2025, 20:23

Re: Ten Typ Mes

Post autor: TooMuchSmoke »

Biały tunel zajebiscie wjechał w początek covidu, idealnie pasował do tego post-apo schizofrenicznego klimatu na świecie (Od kiedy umarłem zajebisty numer).
Ja się z Mesem pierwszy raz zetknąłem dzieki składance z popcornu albo bravo - był tam numer Ten Typ z albumu Reda i chyba List Flexxipu. Jaranko z miejsca wjechało. W sumie to jedne z pierwszych numerow rapowych jakie poznałem, miałem z 9 lat jakos
Awatar użytkownika
Burak
kadłub chuj
Posty: 9621
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: Ten Typ Mes

Post autor: Burak »



Jest nadal jechane z dyskontem, props
FREE BORTWICK
FREE SMLY
FREE MAJONEZ
FREE RIVALDO111
FREE 4-HO-MET
FREE PWK
FREE FROMAGE
FREE ENZO
FREE NAFAS
Awatar użytkownika
Ema
Posty: 873
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:19

Re: Ten Typ Mes

Post autor: Ema »

Niech go biedra wyśle do Turcji na przeszczep i będzie 🪓 wojenny zakopany
Awatar użytkownika
igorzastyy
Posty: 2395
Rejestracja: 12 mar 2023, 22:57

Re: Ten Typ Mes

Post autor: igorzastyy »

Ciekawe jaki efekt by dało w sądzie, gdyby powołał np. 100 swoich fanów na świadków, którzy potwierdziliby, że słyszą tam Mesa i jego flow. Czy sąd jakkolwiek wziąłby to pod uwagę
georgefloyd
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2025, 9:06

Re: Ten Typ Mes

Post autor: georgefloyd »

Niektórzy mają koszulkę co eksponuje bicki, a inni fryzurę co eksponuje czoło. Obrazek
Awatar użytkownika
scarz
Posty: 533
Rejestracja: 09 cze 2019, 19:14

Re: Ten Typ Mes

Post autor: scarz »

Wygląda jakby mógł telepatycznie umysły kontrolować.
Awatar użytkownika
igorzastyy
Posty: 2395
Rejestracja: 12 mar 2023, 22:57

Re: Ten Typ Mes

Post autor: igorzastyy »

Jakby wam wpierdolili tytan w czaszkę, to też byście eksponowali
Awatar użytkownika
dogmeat
Posty: 208
Rejestracja: 03 sie 2019, 14:32
Lokalizacja: warszawa

Re: Ten Typ Mes

Post autor: dogmeat »

myślicie, że dojdzie do etapu Jaruzelskiego na głowie, czy wróci do łysiny jak młody mes-dres?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ema
Posty: 873
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:19

Re: Ten Typ Mes

Post autor: Ema »

jak pojechał jakiś czas temu gdzieś tam pod ukraińską granice, wspierać tych banderowców jebanych, to się opierdolil na zapałkę. Może niedługo do tego wróci, chociaż na jego miejscu już dawno bym poprosił starego o hajsy na przeszczep
nescafeklasyg
Posty: 484
Rejestracja: 11 kwie 2021, 15:08

Re: Ten Typ Mes

Post autor: nescafeklasyg »

Nawet z zakolami mes rucha
Awatar użytkownika
marmolad_k2
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18

Re: Ten Typ Mes

Post autor: marmolad_k2 »

georgefloyd pisze: 14 cze 2026, 14:01 Niektórzy mają koszulkę co eksponuje bicki, a inni fryzurę co eksponuje czoło. Obrazek
Na tym zdjęciu wygląda jak tupecik, który pod wpływem wiatru odkleja się od czaszki.
saturn pisze: 10 wrz 2024, 21:56 tu jest normalne forum ślizgawka, więc zwracamy się do siebie normalnie - czasem kolego, czasem kurwo
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 9396
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Ten Typ Mes

Post autor: FruitOffTheWall »

Burak pisze: 14 cze 2026, 13:48

Jest nadal jechane z dyskontem, props

on tu wyglada jak tede
rip zioloziolo
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti

owoc dziwko może wszystko
Awatar użytkownika
marmolad_k2
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18

Re: Ten Typ Mes

Post autor: marmolad_k2 »

Powinien częściej nagrywać z takiej perspektywy.
Obrazek
saturn pisze: 10 wrz 2024, 21:56 tu jest normalne forum ślizgawka, więc zwracamy się do siebie normalnie - czasem kolego, czasem kurwo
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 11550
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Ten Typ Mes

Post autor: lygrys »

Jakbym miał tak duże czoło jak Mes to chyba wolałbym się golić na łyso albo pojechać do Turcji na przeszczep włosów.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 5656
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Ten Typ Mes

Post autor: aleksy »

gówno byś zrobił jak zawsze
Mam w domu szafkę, w której trzymam
Wszystkie dostępne dzieła Lenina
ODPOWIEDZ