Ten Typ Mes
-
arystokrata91
- Posty: 260
- Rejestracja: 30 sie 2019, 17:48
Re: Ten Typ Mes
Jestem sajko Mesa od Kandydatów z 2011.
Dopiero wtedy poznałem Zamach i wcześniejsze, lubię te starsze produkcje, jednak to Zamach, Kandydaci, Dresiarze i AŁA kupiły mnie najmocniej (wiem, że to #niepopularnaopinia). Jest to też dość mocno powiązane z moim burzliwym wówczas okresem w życiu, życie studenckie, pierwsza praca (studiowałem zaocznie), koleżanki i te sprawy, wpasowało się tematycznie.
Rapersampler był "taki se", Hello Baby słuchałem już "na fali jarania się Mesem", ale to faktycznie jego najsłabszy moment. Bukowski IMO dużo rzeczy robi sporo lepiej od dwóch poprzednich.
Jeżeli ktoś słuchał rapu w naszym kraju i nie doceniał kunsztu Mesa, który był jednym z nielicznych raperów razem z np. Pezetem, którzy stosowali podwójne rymy i składali te wersy dużo ciekawiej od innych, to chyba nie ma zmysłu do tego gatunku muzyki i ma zadatki do słuchania największego guano. Nie wiem jak u Was, ale w moim otoczeniu (woj. łódzkie) w około 2003-2008 wciąż słuchało się głównie tylko K44, Paktofoniki, Pokahontaz, Pijanych Powietrzem, czasami 3xklanu, a wiadomo jaki tam był poziom wersów.
Dopiero wtedy poznałem Zamach i wcześniejsze, lubię te starsze produkcje, jednak to Zamach, Kandydaci, Dresiarze i AŁA kupiły mnie najmocniej (wiem, że to #niepopularnaopinia). Jest to też dość mocno powiązane z moim burzliwym wówczas okresem w życiu, życie studenckie, pierwsza praca (studiowałem zaocznie), koleżanki i te sprawy, wpasowało się tematycznie.
Rapersampler był "taki se", Hello Baby słuchałem już "na fali jarania się Mesem", ale to faktycznie jego najsłabszy moment. Bukowski IMO dużo rzeczy robi sporo lepiej od dwóch poprzednich.
Jeżeli ktoś słuchał rapu w naszym kraju i nie doceniał kunsztu Mesa, który był jednym z nielicznych raperów razem z np. Pezetem, którzy stosowali podwójne rymy i składali te wersy dużo ciekawiej od innych, to chyba nie ma zmysłu do tego gatunku muzyki i ma zadatki do słuchania największego guano. Nie wiem jak u Was, ale w moim otoczeniu (woj. łódzkie) w około 2003-2008 wciąż słuchało się głównie tylko K44, Paktofoniki, Pokahontaz, Pijanych Powietrzem, czasami 3xklanu, a wiadomo jaki tam był poziom wersów.
- igorzastyy
- Posty: 2395
- Rejestracja: 12 mar 2023, 22:57
Re: Ten Typ Mes
Odkryłeś Mesa w 2011 roku i mówisz, że ktoś kto go nie słuchał miał zadatki do słuchania guana. Czyli do 2011 roku byłeś przykładem tej karkołomnej tezy? Dobrze, że odkryłeś tego Mesa, bo byś uszu nie domył od tego szamba ze słuchawek
Re: Ten Typ Mes
Ja Mesa odkryłem jakoś w 2013 jak Spotify się pojawiło w Polsce, trafiłem wtedy przypadkiem szukając polskiego rapu na tej usłudze na Kandydatów Na Szaleńców i było to dla mnie szokiem nie powiem po przesłuchaniu, na ripicie leciał album
FREE BORTWICK
FREE SMLY
FREE MAJONEZ
FREE RIVALDO111
FREE 4-HO-MET
FREE PWK
FREE FROMAGE
FREE ENZO
FREE NAFAS
FREE SMLY
FREE MAJONEZ
FREE RIVALDO111
FREE 4-HO-MET
FREE PWK
FREE FROMAGE
FREE ENZO
FREE NAFAS
Re: Ten Typ Mes
ja odkryłem Mesa jak usłyszałem Panczlajnera na Vivie kiedy leciała przez chyba godzinę co niedzielę na TVNie, miałem że 12 lat
Re: Ten Typ Mes
A ja jestem wielkim fanem Białego Tunelu i tak jak rozumiem, że dla większości to płyta niestrawna, to dla mnie jest to najlepszy produkt Mesowy z największym jajem, charakterem, beką, frustrą i jakimś smutkiem, bez wydumanego fiubździu. Wiedziałem, że nie stanie się nigdy popularnym albumem, ale nie spodziewałem się, że zostanie tak bardzo zapomniany.

- TooMuchSmoke
- Posty: 489
- Rejestracja: 09 lut 2025, 20:23
Re: Ten Typ Mes
Biały tunel zajebiscie wjechał w początek covidu, idealnie pasował do tego post-apo schizofrenicznego klimatu na świecie (Od kiedy umarłem zajebisty numer).
Ja się z Mesem pierwszy raz zetknąłem dzieki składance z popcornu albo bravo - był tam numer Ten Typ z albumu Reda i chyba List Flexxipu. Jaranko z miejsca wjechało. W sumie to jedne z pierwszych numerow rapowych jakie poznałem, miałem z 9 lat jakos
Ja się z Mesem pierwszy raz zetknąłem dzieki składance z popcornu albo bravo - był tam numer Ten Typ z albumu Reda i chyba List Flexxipu. Jaranko z miejsca wjechało. W sumie to jedne z pierwszych numerow rapowych jakie poznałem, miałem z 9 lat jakos
Re: Ten Typ Mes
Jest nadal jechane z dyskontem, props
FREE BORTWICK
FREE SMLY
FREE MAJONEZ
FREE RIVALDO111
FREE 4-HO-MET
FREE PWK
FREE FROMAGE
FREE ENZO
FREE NAFAS
FREE SMLY
FREE MAJONEZ
FREE RIVALDO111
FREE 4-HO-MET
FREE PWK
FREE FROMAGE
FREE ENZO
FREE NAFAS
Re: Ten Typ Mes
Niech go biedra wyśle do Turcji na przeszczep i będzie
wojenny zakopany
- igorzastyy
- Posty: 2395
- Rejestracja: 12 mar 2023, 22:57
Re: Ten Typ Mes
Ciekawe jaki efekt by dało w sądzie, gdyby powołał np. 100 swoich fanów na świadków, którzy potwierdziliby, że słyszą tam Mesa i jego flow. Czy sąd jakkolwiek wziąłby to pod uwagę
-
georgefloyd
- Posty: 317
- Rejestracja: 26 lip 2025, 9:06
Re: Ten Typ Mes
Wygląda jakby mógł telepatycznie umysły kontrolować.
- igorzastyy
- Posty: 2395
- Rejestracja: 12 mar 2023, 22:57
Re: Ten Typ Mes
Jakby wam wpierdolili tytan w czaszkę, to też byście eksponowali
Re: Ten Typ Mes
myślicie, że dojdzie do etapu Jaruzelskiego na głowie, czy wróci do łysiny jak młody mes-dres?

Re: Ten Typ Mes
jak pojechał jakiś czas temu gdzieś tam pod ukraińską granice, wspierać tych banderowców jebanych, to się opierdolil na zapałkę. Może niedługo do tego wróci, chociaż na jego miejscu już dawno bym poprosił starego o hajsy na przeszczep
-
nescafeklasyg
- Posty: 484
- Rejestracja: 11 kwie 2021, 15:08
Re: Ten Typ Mes
Nawet z zakolami mes rucha
- marmolad_k2
- Posty: 6644
- Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18
Re: Ten Typ Mes
Na tym zdjęciu wygląda jak tupecik, który pod wpływem wiatru odkleja się od czaszki.georgefloyd pisze: ↑14 cze 2026, 14:01 Niektórzy mają koszulkę co eksponuje bicki, a inni fryzurę co eksponuje czoło.![]()
- FruitOffTheWall
- Posty: 9396
- Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24
Re: Ten Typ Mes
rip zioloziolo
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
owoc dziwko może wszystko
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
owoc dziwko może wszystko
- marmolad_k2
- Posty: 6644
- Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18
Re: Ten Typ Mes
Powinien częściej nagrywać z takiej perspektywy.

Re: Ten Typ Mes
Jakbym miał tak duże czoło jak Mes to chyba wolałbym się golić na łyso albo pojechać do Turcji na przeszczep włosów.
Re: Ten Typ Mes
gówno byś zrobił jak zawsze
Mam w domu szafkę, w której trzymam
Wszystkie dostępne dzieła Lenina
Wszystkie dostępne dzieła Lenina










