SpaceGhostPurrp

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

SpaceGhostPurrp

Post autor: vampmoney »

Obrazek
SpaceGhostPurrp aka Markese Money Rolle ur. 01.04.1991
Ogromny influencer dla całego gatunku a szczególnie jego mroczniejszej odmiany, tworzy regularnie od 2008 odkąd zainspirowany Three 6 Mafią, UGK i DJ Screw powołał do życia RAIDER KLAN w którego skład wchodzili np. Denzel Curry, Xavier Wulf, Nell, Chris Travis, Yung Simmie, Amber London, Rell czy też Dough 2x, grupa zawiesiła działalnośc pod koniec 2014 roku lecz wg członków dalej funkcjonuje, Purrp powołał do życia kolektyw Black Money Boyz Deathrow (BMB Deathrow) w którym skupia maniaków podziemnego rapu jak Kirblagoop, Diamondsonmydick, Chxpo czy też szereg producentów jak BMB Loko Los czy BMB Evil Haze, nagrał ponad setkę materiałów, jeśli ktoś chce to pisać priv bo mam największy zbiór jego nagrań w necie (nawet sam purrp wrzucał to na swoje vk)
Pierwsze nagrania to były kasety chopped n screwed różnych dokonań lokalnie klasycznych grup z miami, nasa mixtape oraz pierwsze blackland radio 66.6 to turbo lo-fi materiały na których został wynaleziony ten legandarny "phonk", następnie od 2012 do 2013 robiło się coraz bardziej mistycznie w muzyce markesa, wrzały dyskusje kto będzie większy rocky czy purrp, lecz sgp postanowił osunąć się w podziemie którego jest tak skrajnym fanatykiem, większość jego fanów myślała iż zakończył karierę lecz on aż po dziś dzień skrupulatnie usuwa konta, wrzuca mixtapy na chwile żeby potem pojawiły się tylko na datpiffie pod zupełnie inną nazwą i pseudonimem, w 2016-2017 nastała messiah benz era gdzie bohater tego tematu był najbardziej odklejony i powstały takie rzeczy jak overkill 1 & 2, April 17' Soundcloud Files czy Purple Haze, na tym etapie już wszyscy się pogubili i jego grupą odbiorców sprowadziła się do garstki die hard fanów, mógłbym napisać książkę o tym typie i nawet nie liznąłem tutaj jego tematu dla mnie jest ogromnym influencerem i najważniejszym artystą jakiego dane mi było poznać
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: 2ps__ »

napisz książkę o tym typie plx,

a tak serio to weź rzuć tu czasem jakąś ciekawostkę

e: polecam https://www.youtube.com/watch?v=MYmlT_Gnifg
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: vampmoney »

Wczoraj na rolling loud Purrp grał pierwszy koncert od nie pamietam kiedy, wjebał się na scenę w towarzystwie ludzi takich jak denzel, simmie, chxpo, diamondsonmydick, ruben slikk, key nata, kirblagoop, wopwitdaplays i rob banks. Połączenie ludzi z raider klanu i z bmb oraz wszystkim co z nimi związane było więcej niż ikoniczne, set kurewsko ciekawy, za chuja bym nie powiedział ze wystartuje z this shit so real które zostało umieszczone na wrzuconym jako nie pocięty zbiór utworów na kanał king purrp „florida flame part 1” albo ze poleci winters mine 2 a zabraknie black god, coś pięknego. Jeszcze na dokładkę Denzel wyrzucający z siebie tony energii przy dont give a damn :bowdown:
Jak to napisał ktoś w komentarzach „its low key raider klan reunion”.
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: 2ps__ »

da się to gdzieś zobaczyć? denzel + simmie + key nyata + robb banks :bowdown:
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: Ablazir »

Na yt coś takiego śmiga:
https://www.youtube.com/watch?v=Ah4yU78NZzg
Jak potrafisz [mention]vampmoney[/mention] to zmontuj playliste z tego co grał :D
Obrazek
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: vampmoney »

wyjebało mie z opcji przycisk "media", to podrzucam to tak
https://www.youtube.com/watch?v=7-JiHEkbNj4 - Vampire Money aka SpaceGhostPurrp - This Shit's So Real
https://www.youtube.com/watch?v=-wSdIxhGn38 - SPACEGHOSTPURRP AKA MARDRAGON - RED MONEY BENZ
https://www.youtube.com/watch?v=HC6Su0zyL_U - SpaceGhostPurrp - Rep FLA
https://www.youtube.com/watch?v=CbWT3y4g-uw - SpaceGhostPurrp - Don't Give A Damn
wtedy wpadł Nell na scenę i zaczął nawijać The Mac z albumu 90s Mentality '94 ale do tego linku nie ma nigdzie na necie z tego co widzę, odsyłam na datpiff hehs
https://www.youtube.com/watch?v=zok1o_3VLb0 - SpaceGhostPurrp - Bringing The Phonk
https://www.youtube.com/watch?v=zl7tXAYyxhY - SpaceGhostPurrp - WINTERS MINE 2 (delikatnie przyspieszone)
DJ ten jego w koszulce slipknota ogólnie cały koncert coś mu się jebało z puszczaniem traków ale po winters mine 2 puścił suck a nigga dick 2011, leciało tak przez pół utworu a markese chodził i darł ryja aby przełączyć na:
https://www.youtube.com/watch?v=0eUd7c5LeIM - Spaceghostpurrp - Get Ya Head Bust
na koniec chxpo coś szepnął mu do ucha po czym purrp bez słowa się ulotnił ze sceny
Ostatnio zmieniony 12 maja 2019, 20:14 przez vampmoney, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: Ablazir »

dzięki!!
Obrazek
Awatar użytkownika
JVCORE
Posty: 1467
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:15
Lokalizacja: WWA

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: JVCORE »

Piękny temat i piękne wprowadzenie w temat uż. vanpmoney. Ostatnio fazka mocna na jego muzykę.
#freefromage

GVMBLER
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: 2ps__ »

będzie oglądane, dzięki
radosczzycia
Posty: 295
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:23

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: radosczzycia »

[mention]vampmoney[/mention] sprawdziłem 3 pierwsze płyty ze spotify i mi raczej siadają, Mysterious Phonk najbardziej, bardzo fajna, klimatyczna rzecz. Nie siedzę jakoś ultra w chuj w amerykańskiej scenie, ale widzę że masz sporą wiedzę na temat typa. Skąd się wziął jego fenomen i otaczający go kult (np. na ktt)? Jesteś w stanie jakoś przybliżyć mocniej jego postać, nakreślić mi kontekst? Jakbyś podrzucił jakiś artykuł, który może zainteresować to byłoby super. Widziałem jego stare twitty, gdzie wypisuje listę raperów, którzy dali się zerżnąć w dupsko( :lol: ) dla sławy. Z typem wszystko ok?
Awatar użytkownika
Kotei
Posty: 178
Rejestracja: 18 kwie 2019, 8:14
Lokalizacja: tam, gdzie został zdelegalizowany hip-hop

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: Kotei »


xDDDDDDD, jebnąłem z beki
Rychu Peja Solufka listener
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: baqlashan »

no bo tak działa przemysł muzyczny w usa chcesz zrobić kariere to musisz dac sie zerżnąć w dupsko w podziemiach synagogi przez żydo-illuminatów a sgp sie na to nie zgodzil dlatego do dzisiaj siedzi w podziemiu i wielkie wytwórnie nie pozwalają mu robić kariery dlatego sgp zapierdala kanałami i dobrze kurwa
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: vampmoney »

Kolego fibrakrul jebne Ci rozprawkie ale jak wyzdrowieje bo narazie gorączka nie pozwala mi myśleć
radosczzycia
Posty: 295
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:23

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: radosczzycia »

Spoko, zdrówka i wielkie thanks from the mountain
Awatar użytkownika
basic
Posty: 261
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:40

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: basic »

to jak to w koncu jest z tym beefem asap mob z raider klan, bo czytalem cos kiedys o jakims pojednaniu w 2k16

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: MoTyW »

baqlashan pisze: 03 lip 2019, 4:56 no bo tak działa przemysł muzyczny w usa chcesz zrobić kariere to musisz dac sie zerżnąć w dupsko w podziemiach synagogi przez żydo-illuminatów a sgp sie na to nie zgodzil dlatego do dzisiaj siedzi w podziemiu i wielkie wytwórnie nie pozwalają mu robić kariery dlatego sgp zapierdala kanałami i dobrze kurwa
:bowdown:

Słyszałem ostatnio jakiś numer spod szyldu Vampire Money, nawet epka jest (nwm czy w innej formie niż to).
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: vampmoney »

Pojednania z asap mob nigdy nie było całe szczęście, cały okres vampire/vamp money to jest czyste złoto i to takie 24 karaty, jak zresztą wszystko po roku 2015< wtedy ćpał więcej niż kiedykolwiek co odbijało się na muzyce. Wszystko z okresu Messiah benz, da lean Man, money mendoza (2015-2017) to najbardziej pokręcone, klimatyczne, eksperymentalne, mroczne i niewyjaśnione rzeczy jakie widział ten gatunek. No tak w odczuciu moim przynajmniej około osobistym. Mówię to oczywiście ze świadomością ze istnieją cLOUDDEAD dalek czy jakieś tego typu eksperymenciki, u sgp siła tkwi w czymś innym.
Przywolam tutaj pare moich faworytów
Spoiler


- to jest inny poziom w ogóle


- wisielczy autotune coś pięknego
Ostatnio zmieniony 03 lip 2019, 16:23 przez vampmoney, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: przedszkolanek »

vamp, przy okazji, masz pocięte DRAGON NIGGA NO SLIME w 320?
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: vampmoney »

Proste, tylko ja chwilowo na emigracji ale w domu mam około 104 jego materiały, wszystko pocięte i w 320kbps. Do tego wszystkie transmisje, nagrania z koncertów każde pierdnięcie wypuszczone w eter i pogrupowane latami, miałem to wszystko na chomikuj ale bandyci jebani mi to wzięli wyjebali. Nawet purrp moją discographie pobłogosławił na vk i stwierdził żeby trzymać to gówno dla pokoleń xD Zobacze czy nie mam na jakimś dropboxie czy innym gównie podobnym i jakbym miał to dam znać
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: SpaceGhostPurrp

Post autor: MoTyW »

Jakbyś to tu zapodał to byłbyś królem świata mrdk (wszystko nielegale, c'nie?).
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
ODPOWIEDZ