Eminem

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
gracjangk
Posty: 210
Rejestracja: 02 sie 2019, 9:09

Re: Eminem

Post autor: gracjangk »

Zajebisty ten diss Game'a. Zapętlam od wczoraj :bowdown:
Rap Devil był oczywiście lepszy, ale to też daje radę.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Eminem

Post autor: instinkt »

w sumie dość ciekawa pisanka od Eminema
https://www.xxlmag.com/eminem-interview-career-addiction/ pisze:My writing process is different now than it was back in the day. It used to be, give me whatever piece of paper is laying around and I'm going to write some ideas down. Sometimes I wish I could have that freedom back. At the beginning of my career, I had this whole canvas that I could paint on. "I haven't made a song about this, this, this. I can make a song about this." The more you paint on that canvas, all of the sudden, you've made a song about every single thing you can fuckin' possibly think of. So, I start getting in my head. If I had a choice between being the best rapper or making the best albums, I'd rather be the best rapper. That's how I rap, to be the best rapper. Obviously, all of that is subjective, and everybody's got their favorite rappers, but in my head, I would rather do that than just make good songs.
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Eminem

Post autor: Spenser »

@instinkt jak na razie fantastyczne
Tiger
Posty: 553
Rejestracja: 05 kwie 2021, 17:35

Re: Eminem

Post autor: Tiger »

Usunięto...
Ostatnio zmieniony 04 sie 2023, 6:57 przez Tiger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: Eminem

Post autor: SuperRapMaster »

Ostatnio próbowałem policzyć, ile razy Eminem zmienia flow w rap godzie. Wyszło 23, choć mogłem się trochę pomylić.
Mateusz
Posty: 418
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: Eminem

Post autor: Mateusz »

Em odpowie na diss Game'a czy nie, jak myślicie? Trochę to trwa już.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Eminem

Post autor: 8na10 »

SuperRapMaster pisze: 18 paź 2022, 19:44 Ostatnio próbowałem policzyć, ile razy Eminem zmienia flow w rap godzie. Wyszło 23, choć mogłem się trochę pomylić.
a ile razy zmienił na jakieś dobre?
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: Eminem

Post autor: Mider »

Mateusz pisze: 19 paź 2022, 12:54 Em odpowie na diss Game'a czy nie, jak myślicie? Trochę to trwa już.
oczywiście, że nie
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Eminem

Post autor: horrypaz »

8na10 pisze: 19 paź 2022, 16:08
SuperRapMaster pisze: 18 paź 2022, 19:44 Ostatnio próbowałem policzyć, ile razy Eminem zmienia flow w rap godzie. Wyszło 23, choć mogłem się trochę pomylić.
a ile razy zmienił na jakieś dobre?
wysżło 23 razy choć mogłem się trochę pomylić
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Eminem

Post autor: instinkt »


wrzucili soundtrack do 8 Mili poszerzony o instrumentale i demo Lost Yourself która wyszła dawno temu na Shady XV czy jak to tam się nazywało
tak czy inaczej dobra okazja żeby sobie odświeżyć najlepszy projekt Eminema
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Eminem

Post autor: Bakan »

Znacie jakieś warte uwagi dokumenty o Eminemie? Jakbym miał się nastawiać na coś konkretnego, to chętnie pooglądał bym coś co zgłębia jego fenomen z lat 1997-2005 (powiedzmy), pokazuje cały ten hype i szasta jakimiś video z tamtych czasów.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5941
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Eminem

Post autor: DoubleB »

pamiętam takie coś jak eminem aka, taki dokument z lektorem po polsku również, wypowiedzi znajomych z lat wczesnej kariery i biedy, matki, chyba kim, ale nie jestem pewny
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Eminem

Post autor: Bakan »

Ta, już wciągnąłem. Bardzo dobre. Widać, że ktoś ogarnięty robił, bo w częściach 3 i 4 nawet są rozkminione zwrotki pod względem techniki, struktury itd. No ale największa frajda to wciąż part. 1 i 2, bo można sobie powspominać jak się było 13-latkiem i w wakacje się zapętlało Sing For The Moment. Eeehhh, piękne czasy.

https://youtu.be/JAR8DxmfYyg

Ps. Teraz patrzę, że o coś innego Ci chodziło, ale ok. Może też sprawdzę.

A tak odbiegając. Jak oceniacie go po latach? Wiadomo, że wiele rzeczy po Encore się nie zgadzało (samo Encore też nie do końca), ale Em z lat 1999-2002 to najlepszy raper w historii, czy hype>umiejętności?
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5941
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Eminem

Post autor: DoubleB »

skillsów nigdy mu nie odmówię, hype wynika ze ścieżki jaką obrał, wraz z wytwórnią, czyli planowo napieranie prosto w mainstream, mtv, jakieś zaczepki do pop gwiazdek, dopracowany image, proste z jednej strony hiphopowe a z drugiej bardzo przystępne brzmieniowo dla słuchacza radia bity, treści wulgarne co zawsze dobrze się niesie, technika zajebista, a hype zasłużony

u mnie mmlp>the eminem show>sslp

a no i w międzyczasie poboczny projekt d12, który uwielbiałem i od czasu do czasu posłucham
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Eminem

Post autor: Bakan »

Tak, ale też trzeba przyznać, że by iść tą ścieżką Em musiał być taki jaki był, a więc piekielnie bystry, inteligentny i posiadający poczucie humoru, które pozwalałoby pisać właśnie w ten sposób. Przy ocenie artysty zawsze można zastanawiać się nad autentycznością i czy możemy powiedzieć, że on nie był w tym autentyczny? Jeśli wierzyć Dre, to pierwszą rzeczą jaką Eminem przewinął w jego studio pod randomowy bit, były fragmenty „My name is”, więc on już taki był, lub tak się sobie wymyślił zanim odpalili rakiety na dobre.

A wyciąganie brudów związanych z matką? Jak byłym młodszy, to uważałem, że to po to by szokować i robić na tym hajs. Dziś już jednoznacznie tego nie oceniam. Widzę w tym pewien sposób na przepracowanie traumy przez rapera, który jednocześnie jest ćpunem/alkoholikiem/lekomanem. Stara cierpiała na Munchhausena i wrzucała mu valium do szamy, takie Cleaning Out My Closet to i tak lepiej niż się wychustać.

A co do kontrowersji/przemocy, to ładnie ugryzł to w White America:

„from these activists when they raggin', actin' like i'm the first rapper to smack a bitch, or say faggot, shit”

Wyjmując ten pojebany numer „Kim”, który jest absolutnie do skipowania i nie powinien powstać, to to nie są treści jakich wcześniej w rapie nie było i bardzo często jest to koniec końców zaakcentowane żartem czy przymrużeniem oka, którego np. w poniższym numerze takiego Big L’a już nie ma. Jest za to śmiertelnie poważna gadka o strzelaniu do ludzi. Więc…

https://youtu.be/hYn3GHBwp_0
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3233
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Eminem

Post autor: gawi »



Dobra zwrotka Emcia
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Eminem

Post autor: lygrys »

F.D. Signifier: Eminem and the White Rapper Problem
Spoiler
00:00 What is the White Rapper Paradox?
08:39 A short history of White people consuming and creating black art
16:50 White Rap BE- Before Eminem
24:04 Rap's Elvis Pressley (Vanilla Ice)
30:09 What the industry learned from it's failure
33:09 The Great White Hope (Eminem)
46:28 White Rap AE-After Eminem
56:37 White Guy Got Game (Mac Miller)
1:07:50 The White Rapper Paradox
Fantano: Talking About White Rappers with FD Signifier
Spoiler
Ale niektórzy czarni mają ból dupy, że Eminem jest świetnym raperem :D
Zawsze mnie tez bawiło jak jakiś Czarny mówił, że Busta Rhymes nawija lepsze choppery jak Eminema.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
jesse7
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2020, 16:04

Re: Eminem

Post autor: jesse7 »

Dopierdolone Em. :oops:
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2051
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: Eminem

Post autor: sztyc »

a pamiętacie jak ali g wylądował dupą na japie eminema

dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5941
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Eminem

Post autor: DoubleB »

ahahah ale żeś odświeżył materiał :lol: doigrał się
ODPOWIEDZ