Aesop Rock

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Aesop Rock

Post autor: Raph »

Spoiler
Obrazek
Cóż, wygląda na to, że według lastfm-a i Spotify Aesop Rock jest aktualnie najczęściej przeze mnie słuchanym raperem w historii, wszak dopiero niedawno ustąpił mu Slug z Atmosphere, który aktualnie dzieli podobną liczbę odsłuchań z Sage'em Francisem.
Więc co sądzicie o Ezopie? Grafoman czy genialny tekściarz?

Ja się jaram już z 14 lat, przy czym jeżeli ostatnio wracam do czegoś to głównie do rzeczy nagranych po "None Shall Pass" (razem z tą płytą).
Aesop wtedy znacznie poprawił flow, w końcu jego bity zaczęły być naprawdę ciekawe, bujać jak dzikie i porażać aranżacją, co było o tyle ciekawe, że wcześniej płakano, gdy okazywało się, że Blockhead dostarczy zaledwie 3 bity (kto pamięta Bazooka Tooth, ten wie, dlaczego wówczas pomysł zrobienia bitów przez Aesop Rocka nie był dobry). Choć absolutne mistrzostwo osiągnął dopiero przy "Skelethon" z 2012 i od tamtej pory nie schodzi poniżej pewnego poziomu.

Jeżeli miałbym wskazać najlepsze albumy to postawiłbym nie na kultowe "Labor Days", nie na najlepiej oceniane przez krytyków "None Shall Pass", ale na "Skelethon" i "The Impossible Kid". Przede wszystkim Aesop stał się o wiele przystępniejszy tekstowo, w takim "Blood Sandwich" ze zrozumieniem tekstu w zasadzie nie ma absolutnie żadnego problemu. Do tego zawsze gdzieś strzegł się mówienia o sobie w utworach, a ten bezpośredni ekshibicjonizm w "Gopher Guts" oraz opowieści o depresji na całym "The Impossible Kid" potrafiły być porażające.

Próbki twórczości:




...
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Aesop Rock

Post autor: mql »

Skelethon to dzieło sztuki, pełne pereł i perełek. Do tego zawiera jeden z najlepszych storytellingów w dziejach, kapitalne Ruby '81 - utwór z gatunku tych, które wciągają zawsze, gdziekolwiek i w jakichkolwiek okolicznościach bym akurat nie słuchał. Z muzycznej strony - w sumie interesujące, ze najlepsza płytą Ezopa jest ta pierwsza, którą sam wyprodukował. O tyle dziwne, że jego współpraca z Blockheadem wydawała mi się idealnie harmonijna. Nie ma co ukrywać, pójście na zupełnie swoje dobrze mu zrobiło. No i mamy super gitarki w ZZZ Top, ogólny klimat albumu mocno odchylony w ciemniejsze rejony. W ogóle, kurwa, co za początek albumu, na dzień dobry dostajemy Leisureforce, ZZZ Top właśnie czy rewelacyjne Zero Dark Thirty (Aesop Rock >>>> Kathryn Bigelow jkbc),

Ani Impossible Kid, ani Bestiary (jako Hail Mary Mallon z Robem Sonikiem), ani tegoroczny Malibu Ken (z daaaaaawno niesłyszanym Tobacco) nie mają tej jakości co Skelethon. W gruncie rzeczy dużo w tym winy samego Skelethona, który starzeje się wspaniale, co jakiś czas doceniam bardziej i dostrzegam w nim coś nowego.

Full go lubię, niech mu się wiedzie, ale Skelethonem skomplikował sobie w moich oczach życie - bo od czasu premiery tegoż nie da się oceniać nowej twórczości Ezopa w oderwaniu od Skelethona właśnie.

Chociaż ostatnio natrafiłem na jego występ w duecie z Delem i z miejsca wskoczył on do grona najlepszych rzecz, w jakich palce maczał Aesop Rock.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Aesop Rock

Post autor: przedszkolanek »

Aesop Rock - Rogue Wave (Official Video)
Spoiler
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Aesop Rock

Post autor: daveyo »

Nie słyszałem nic od niego wcześniej, ale ten nowy track strasznie ciężki do odsłuchu. Reszta kawałków też taka nudnawa i niezbyt zachęcająca. Chyba nie moja bajka.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Aesop Rock

Post autor: przedszkolanek »

Aesop Rock - Drums On The Wheel (Official Video)
Spoiler
+ zrobił soundtrack do gierki
Spoiler
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Aesop Rock

Post autor: jogi »

daveyo pisze: 04 lut 2020, 18:56 Nie słyszałem nic od niego wcześniej, ale ten nowy track strasznie ciężki do odsłuchu. Reszta kawałków też taka nudnawa i niezbyt zachęcająca. Chyba nie moja bajka.
Spróbuj SKELETONA, serio. https://youtu.be/Dbd4h1kaFlY
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Aesop Rock

Post autor: Spenser »

Płyta z Kimya Dawson krul oczywiście :bowdown: chociaż podobno nie są już friendsami :dunno:
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: Aesop Rock

Post autor: TheD »

Malibu Ken jest spoko albumem
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Aesop Rock

Post autor: Spenser »

Dobra, podczas gadki z [mention]Ablazir[/mention] znalazłem rozkmine na temat tego czemu Aesop i Kimya Dawson nie są przyjaciółmi https://www.reddit.com/r/aesoprock/comm ... r_finding/ :roll: :(
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Aesop Rock

Post autor: baqlashan »

na huj on komu, skoro istnieją MF Doom, oraz Jay Electronica?

a tak poważniej to ostatnia płyta całkiem spoko
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Aesop Rock

Post autor: Spenser »

Ależ to gopher guts jest dojebane. Co prawda ni chuja nie jestem w stanie stwierdzić na ile to ten track a na ile okoliczności z nim związane ale no na loopie :bowdown:
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Aesop Rock

Post autor: przedszkolanek »

nowy album będzie 13.11
Aesop Rock - The Gates (Official Video)
Spoiler
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3903
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Aesop Rock

Post autor: camzatizbak »

LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
wojtek123
Posty: 68
Rejestracja: 04 kwie 2020, 9:46

Re: Aesop Rock

Post autor: wojtek123 »

Singiel z nowej płyty, którą wyprodukuje Blockhead + dwa remixy

https://www.youtube.com/watch?v=viDztE6IoJE[/media]
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Aesop Rock

Post autor: Parlae »

ODPOWIEDZ