Chief Keef

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Chief Keef

Post autor: vampmoney »

4 NOWE LEAKI
Dracula, Kamikaze (oryginalnie New Jack) i We Got, wszystkie z Rari oraz kremdelakrem w postaci Love Don’t Live Here z MikeWillMadeIt, na dniach wlecą również Lola Bunny oraz Rico. Leak seasson jakby znowu był 2016
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Chief Keef

Post autor: gawi »

Pewnie pewnie padało już ze 100 razy, ale zapytam raz jeszcze :). Które albumy/tejpy Keefa są według was najlepsze? Dobrze znam jedynie FR. Ostatnio sprawdziłem Dedication (średnio mi podeszło), Bang 3 (bardzo fajne) i właśnie zacząłem BFTD 2 (bo wysoko oceniane na RYMie, ale kurwa mix w większości kawałków woła o pomstę do nieba). Czekam na wskazówki, wzywam wszystkich keefoholików
@vampmoney @Whtn @baqlashan
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Chief Keef

Post autor: Whtn »

przyzwyczaisz się do chujowego mixu wraz ze zgłębianiem się w dysko keefa :lol:
skoro znasz dobrze fr, to warto cofnąć się do bftd 1, w ogólnym rozrachunku dużo brudniejszy, bardziej mroczny i agresywniejszy materiał w porównaniu do longplaya, nawet kawałki znane z finally rich brzmią duzo ostrzej - ogólnie cały materiał to definicja drillu a nie jakieś tam brytole
Spoiler
później sprawdziłbym almighty so, jak lubisz załóżmy cartiego to szybko się odnajdziesz w klimacie, poza tym nawet jakby ci mruczenie keefa przeszkadzało to cały mikstejp jest tak pięknie wyprodukowany, że i tak powinno ci podejść
Spoiler
no a później bang 2 - tutaj chief się nie pierdolił i to jest mixtape pełen pierdolonych hitów - gotta glo up one day to topka jego kawałków :bowdown:
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Chief Keef

Post autor: gawi »

Dzięki. Sprawdzę wszystko co piszesz. Almighy SO też ostatnio sprawdzałem, ale jakoś zapomniałem o tym napisać . A sprawdziłem po Twoim poście wychwalającym go pod niebiosa. No i pierwszy odsłuch mnie odepchnął, ale poczułem zaciekawienie i chyba posłucham tego jutro na słuchawkach , bo w samochodzie nie dało się wychwycić tych wszystkich smaczków
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Chief Keef

Post autor: vampmoney »

Ja podpisuje się pod każdym słowem użytnika whtn. Do tego dorzucam BFTD2 któro jest jakimś jebanym trzęsieniem ziemii. To jest eXpEriMenTaL rap który mi siada a nie jakieś lil darkie czy ktoś. Eteryczne nieziemskie bity Sosy plus całkowita dekonstrukcja nawijki powoduje że jest to jakiś odrealniony drillotrapowy akt. Almighty So i Bang 2 to top mixtejpów ever jazda obowiązkowa. Przede wszystkim polecam wszystkie luzaki / leaki z 2014 w tym celu możesz wpisać w yt OG MANSION MUSICK, CRASHING COMPUTERS, OG DEDICATION albo OG THOT BREAKER (!) będą to bootlegi z najlepszej ery Sosy. Albo możesz mi pisać priv to podrzucę wszystkie w mp3 porobione przeze mnie z odwzorowaniem jak dane albumy w miare miały wyglądać. Jazda obowiązkowa z oficjalnych albumów to także obie części Nobody (mega underrated) czy Almighty DP. Jeśli to Cie zajara to już będzie z górki, z czasem zobaczysz że takie np BFTD3 nie „zamula” tylko jest kompletnym masterpiecem. A no i Bang 1 do chuja jest bardzo RAW, najprawdziwszy drill a w parze z tym albumem również luzaki John Madden oraz Aimed at You
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Chief Keef

Post autor: gawi »

Kurka dużo tego :D. Właśnie słuchałem po raz kolejny BFTD2, jako soundtrack do czytania tematów o Keefie z archiwum ślizgu :lol: . Mixtape jest super, chociaż najlepsze kawałki zaczynają się od Faneto, bo początek taki sobie. A tematy które czytałem i to co wszyscy pisali(śmy) to aż ciarki wstydu przechodzą człowieka :bag: :oops:
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Chief Keef

Post autor: przedszkolanek »

to samo jest choćby w tematach gunny i cartiego, ja na szczęście nie mam się czego wstydzić :lol:
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Chief Keef

Post autor: vampmoney »

Kolejna fala, tym razem w sieci:
Lola Bunny
Who are u ft Tadoe
Groovin ft Fredo Santana
Gross
Rari pass beat
Made it far
Clap
What it looks like
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Chief Keef

Post autor: Whtn »

Lola bunny to okrutny strzał, wzywam @baqlashan
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Chief Keef

Post autor: vampmoney »

Zgadzam się, bardzo czekałem na ten trak
Kolejne wycieki to:
Tax me
Real Quick
Jason Bourne

Są perełki w tym wszystkim i to mocne ale szkoda ze połowa to Sosa x Rari które są świetne ofc ale nie na poziomie tych innych genialnych leaków, więcej wycieków z underwater era!!!
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Chief Keef

Post autor: daveyo »

Awatar użytkownika
Archie
Posty: 255
Rejestracja: 29 kwie 2019, 3:05

Re: Chief Keef

Post autor: Archie »

Tak mi dziś przyszło do głowy, że jakby Keef wydał wspólny materiał z DJ-em Paulem to byłoby coś na miarę pierwszego Savage Mode. Przecież zajebistą chemię tutaj mają:
Spoiler
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Chief Keef

Post autor: vampmoney »

Racja, to by było niesamowite jednak z powodu miliona powodów nigdy do tego nie dojdzie a szkoda
Chociaż chyba najbardziej bym chciał po prostu PROD SOSA wszystko w jego karierze, serio
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Chief Keef

Post autor: baqlashan »

daily reminder - chief keef jest najbardziej eksperymentalną personą w rapgrze, najbardziej twórczą w kwestii wymyślania patentów na nawijki, najbardziej zaskakującą i odklejoną jednocześnie


raz na jakiś czas trzeba te oczywistości powtórzyć, coby nikt nie zapomniał o najważniejszym artyście lat 10s
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
macias
Posty: 493
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:18

Re: Chief Keef

Post autor: macias »

Klip do Loli Bunny na niepublicznym.
Awatar użytkownika
baluckilu
Posty: 258
Rejestracja: 07 gru 2019, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Chief Keef

Post autor: baluckilu »

Na nowej płycie Tadoe 9 bitów Sosy & 2 gościnki. Jeszcze nie słuchałem, ale liczę na produkcje w klimacie experimental drill dungeon synth jak na BFTD Pt. 2
Spoiler
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Chief Keef

Post autor: vampmoney »

Robi takie bity sosa teraz tez ale dla Tadoe tutaj zrobił równie charakterystyczne produkcje tylko bardziej pod normal trap z klimatycznym drillowym zacięciem, ogolnie zajebista płyta
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Chief Keef

Post autor: baqlashan »

Walne jakiegoś peana bo za mało na forum zachwytów w kierunku najlepszej trapowej płyty wszech czasów, to jest Dedication.

Kurwa chłopie, starczy powiedzieć, że był to najczęściej przeze mnie ripitowany album roku 2017, 2018 i 2019. Niewiarygodna rzecz, i aż tak mocna, że z całą sympatią dla innych raperów czy nawet wcześniejszych, bardziej eksperymentalnych odklejek keefa - ale to w ogóle nie ma podjazdu do tego proroctwa. Takie TEXT to jest do dziś dzień najmocniejsza rzecz jaką usłyszałem w rapie, i nic mnie tak nie porwało jak ten numer. Subtelność flow Keefa zabija tutaj każdego tryhardowego rapera silącego się by dobrze brzmieć.
Keef na tej płycie się w ogóle nie stara i brzmi przy tym najlepiej, błyszczy na tle cieci pokroju Lil Baby jak milion dolców. Jest to najsubtelniejsze, najluźniejsze, najbardziej rozpierdalające flow po dziś dzień. Sorry Thugger i Future - nie ta liga, panowie.
Jeśli ktoś nie kuma na czym polega czar "Dedication" to nie kuma rapu. Tak zadecydowało grono wtajemniczonych, i ema. Chciałem robić jakieś wyróżnienie dla najlepszych numerów z płyty, ale ogarnąłem się że musiałbym wymienić z 13 na 15 numerów. Takie petardy jak Keke Palmer, czy Be Back, czy Less Speed, czy kurwa cokolwiek - te numery dewastują mury jerycha i burzą cedry Libanu. Sprawiają że Liban skacze jak cielę, a Jordan płynie wstecz.


Najlepsze rzeczy z tej płyty Keef wybiórczo kontynuował w przyszłych latach - poza leakami takim koronnym numerem jest oczywiście legendarne z miejsca HOOD, oraz oficjalny materiał "Extra Glo" z początku tego roku. Extra Glo to jest to co dla mnie najbardziej esencjonalne i zajebiste w Keefie i dlatego ta króciutka epka jest z miejsca >>> 99% jego dyskografii. Jebać archaicznych murzynów z ery drillu łupanego. Nowy Jork, UK, Chicago, cokolwiek - oni są wszystkim tym czym Keef nigdy nie chciał być. Keef to Metalika i se gra co chce i ma wyjebane, wydaje se Orion, wydaje se And Justice for All, a te smutne czarnuchy muszą już na zawsze być jakimiś exodusami, slayerami i innym generycznym gatunkowym gównem. Jebać.
Hood jest tak świeże że nawet murzyny z reaction videos były zdezorientowane i nie wiedziały co o tym sądzić, nie wiedzieli czy Keef już przekroczył granicę między wack shit a hot shit, nawet oni nie kumali.

Liczę na kolejne odpały tego pacjenta jeszcze głębiej uderzające w rapową dekonstrukcję klasycznej formy trapowego utworu i marzy mi się jakiś mixtape Keefa w całości na bitach Stuntmana, (gość od text i keke palmer) czekam na prawdziwie awangardowe gówno na miarę możliwości Keefa. Amen.
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: Chief Keef

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 26 lut 2023, 12:46 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
frikz
Posty: 299
Rejestracja: 04 cze 2019, 0:49

Re: Chief Keef

Post autor: frikz »

Masz na ig zdjęcie spuchniętej kostki więc może to
kurwa dwadzieścia trzy miliardy osiemset cztery miliony siedemset trzydzieści cztery tysięcy i pięćset trzydzieści cztery
ODPOWIEDZ