Raperzy, których słuchają dorośli ludzie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Raperzy, których słuchają dorośli ludzie

Post autor: SuperRapMaster »

Nie ulega wątpliwości, że tego gatunku słucha głównie młodzież. Nie brakuje jednak wyjątków. W grupie wiekowej 50+ najpopularniejszym raperem jest White 2115. Ponoć dojrzali mężczyźni słuchają również Kalibra 44, Łony, Pivota i Kazika Staszewskiego. 12 groszy słucha nawet mój nienawidzący rapu ojciec. A jak jest z amerykańskim rapem? Tu trochę ciężej mi się wypowiedzieć, bo nie mam tylu informacji i tylu słuchaczy w otoczeniu, jednak myślę, że średnia wieku jest wyższa niż wśród słuchaczy PLHH. Pod Rakimem i Gravediggaz na YouTube znalazłem komentarze ponad 40-letnich osób. Myślę, że gdybym był w takim wieku, to myślę, że nie wstydziłbym się przy ludziach puścić A tribe called quest, nad MF DOOMem może bym się zastanowił.
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Raperzy, których słuchają dorośli ludzie

Post autor: sebring »

ka to rap zdecydowanie dla dorosłych ludzi imo
znaczy dla młodych też bo to po prostu zajebista muzyka, ale dojrzałemu słuchaczowi przede wsyztskim powinien się spodobać,
Roc marci i gza chyba też, może Pete rock z cl smoothem
Ostatnio zmieniony 12 lis 2021, 21:06 przez sebring, łącznie zmieniany 3 razy.
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5939
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Raperzy, których słuchają dorośli ludzie

Post autor: DoubleB »

Spotkałem kilka osób w wieku 50+ słuchających 2Paca, Jay-Z, Eminema czy Wu

Dodano po 41 sekundach:
Na koncercie GZA było sporo starszych ludzi
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Raperzy, których słuchają dorośli ludzie

Post autor: sebring »

może takie lekko nieoczywiste, ale 1999 joeygo może by się ludziom w średnim wieku spodobalo
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5939
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Raperzy, których słuchają dorośli ludzie

Post autor: DoubleB »

Klimaty J Cole'a tez im siadaja
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Raperzy, których słuchają dorośli ludzie

Post autor: gawi »

Ja mam 34 lata, dwójkę dzieci i słucham rapu już ponad 20 lat, obecnie ulubieni to Thugger, Carti, Kanye, ale również Doom, Snoop, Biggie czy Tupac. W moim otoczeniu kumple, z którymi jaralem się w dzieciństwie Method Manem czy Bone Thugs albo Eazy'm, słuchają głównie tego samego od lat, nowym najczęściej gardzą, ewentualnie jakieś polskie rapy w klasycznym klimacie. Czuje się osamotniony w mojej zajawce, ale moje dzieci jak i żona lubią sporo z tego co słucham, córki śpiewają razem ze mną na przykład kawałki z Dondy :lol:
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 215
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:40

Re: Raperzy, których słuchają dorośli ludzie

Post autor: Paul »

Evidence to jest chyba poster boy dojrzałego rapu dla dorosłych ludzi. Szczególnie w Polsce.
littlenigganudy
Posty: 57
Rejestracja: 29 lip 2020, 19:45

Re: Raperzy, których słuchają dorośli ludzie

Post autor: littlenigganudy »

gawi pisze: 12 lis 2021, 21:56 Ja mam 34 lata, dwójkę dzieci i słucham rapu już ponad 20 lat, obecnie ulubieni to Thugger, Carti, Kanye, ale również Doom, Snoop, Biggie czy Tupac. W moim otoczeniu kumple, z którymi jaralem się w dzieciństwie Method Manem czy Bone Thugs albo Eazy'm, słuchają głównie tego samego od lat, nowym najczęściej gardzą, ewentualnie jakieś polskie rapy w klasycznym klimacie. Czuje się osamotniony w mojej zajawce, ale moje dzieci jak i żona lubią sporo z tego co słucham, córki śpiewają razem ze mną na przykład kawałki z Dondy :lol:
:bowdown: :bowdown: :bowdown:
ODPOWIEDZ