GOAT

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

GOAT

Post autor: KillerCroc »

W polskim był taki tematu, w zagranicznym nie znalazłem a kandydatów na ten przydomek jest wystarczająco dużo żeby wywiązała się jakaś ciekawa dyskusją, którą chętnie sam bym przeczytał.

Co według was powinno charakteryzować kogoś kto zasługuje na takie miano? Równa dyskografia? Szerokopojęty wpływ na muzykę/kulturę? Czy staż na scenie powinien być aż tak istotny jeśli ktoś zdążył już zapisać się w historii w mniejszy lub większy sposób? Muzycznie? Rapowo?

Kanye? Nas? Method Man? Kendrick? Jay-Z? Juicy? J Dilla?

Sam za bardzo nie mogę się wypowiedzieć patrząc na to jaką wiedzą dysponuję ja w porównaniu z innymi użytkownikami. W temacie o Kendricku wywiązała się dyskusja czy zasługuje on na taki przydomku, według mnie w 100% mimo, wydał 3 pełnoprawne projekty i mixtape, które dla mnie do dziś są jednymi z najlepszych płyt, featuringi na tak wysokim poziomie, że gospodarz mało kiedy jest w stanie mu dorównać, umiejętności mu odmówić nie można ale czy przetrwa próbę czasu? Jak dla mnie tak

Zapraszam do dyskusji żebym miał co czytać :)
Ostatnio zmieniony 10 paź 2021, 16:15 przez KillerCroc, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: GOAT

Post autor: sebring »

dilla i ghost to kolejno goat producent i raper, dla mnie odpowiedz prosta
wyroznienia (raperzy i producenci, ktorzy muzycznie i jako postac w samym gatunku muzycznym są monumentami); hov, camron, sgp, black kray, kendrick, madlib/quas, pimp c, project pat, timbaland, kanye, biggie, clams, nas, neptunes, dj paul & juicy j, mannie fresh, lil wayne

westside gunn jest na najlepszej drodze zeby zostac stawianym razem z powyzszymi w moich oczach, gosc w truskulowym podziemiu zrobił mi ostatnią dekadę i wypromował w chuj zajebistych producentów - już w samym 2021 conductor williams i denny laflare znaczą o wiele więcej niz rok temu i bardzo mnie zainteresowali swoim brzmieniem, no i np. sprawił że ktos taki jak krwa dj green lantern w creditsach budzi ciekawość, bo ostatnio forma tak poszybowała w górę
Ostatnio zmieniony 02 lis 2021, 21:40 przez sebring, łącznie zmieniany 4 razy.
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: GOAT

Post autor: mbunt »

nie rozumiem nazywania Kendricka goatem, jak dla mnie to jego muzyka jest w 95% bardzo dobra ale genialne kawalki ktore zapetlam po kilkadziesiat razy to jest jeden na plyte maks, szybko mi sie tez jego zwrotki nudza

dlatego Kanye mimo o wiele bardziej nierownej dyskografii jest dla mnie goatem, robi sztuke i to sie dla mnie liczy, do tego kazda jego plytka rozpoczyna nowa muzyczna fale
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: GOAT

Post autor: sebring »

sam fakt że gkmc, section 80 i tpab u wielu ludzi są jakościowymi benchmarkami na to, jak dobre jest jakieś nowe, głośne wydawnictwo już coś znaczy
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: GOAT

Post autor: koniec »

Wydaję mi się, że był już taki temat ale mam czas to coś naskrobię
Ogólnie gdybym miał wybierać czysto peak rapowej formy w danym momencie to Lil Wayne z lat 2005-2008, może 2009, nikt do chłopa z tamtego okresu nie ma podjazdu.

Kendrick, Kanye, Andre 3000, Jay Z lub Lil Wayne to mi się wydaję najbardziej sensowne typy, z naciskiem na pierwszą dwójkę bo jednak Weezy i Hova nagrali trochę za dużo przeciętnych albumów a Andre nigdy nie wydał tej zasranej solówki i ciężko mi powiedzieć jak by wypadł na niej(pewnie zajebiście jak Big Boi na pierwszym solo po Outkaście i on też by był w dyskusji, gdyby nie te wszystkie średniaki, które potem wydał).
Gdzieś tam dalej Ghost(tu znowu, za dużo przeciętnych albumów, w ostatniej dekadzie tylko 12 reasons to die było spoko), Nas ma 2 dobre albumy jak pisałem w innym temacie, Lord Infamous(tu znowu, sporo tracków na odpierdol), zresztą kurde takich raperów co mieliby silne argumenty gdyby nie za dużo średnich/słabych projektów jest od ciula(Sosa, Thugger, Tyler, Eminem, Drake itd.)

Kanye - najlepsza dyskografia w rapie, najlepszy pod względem produkcji, doboru bitów i ogólnie po prostu robienia dobrej muzy, bardzo dobry rapowo(chuj mnie strzela jak słyszę, że Kanye jest przeciętnym raperem idź chuju jeden z drugim posłuchaj Diamonds From Sierra Leone jakiegoś albo Georgous), bardzo dobry tekściarz, przełamał w chuj schematów, gigantyczny wpływ na rap jako gatunek, na inne gatunki muzyki rozrywkowej i na całą popkulturę.

Kendrick - nie jest najlepszym tekściarzem jakiego widział rap(tutaj wyżej bym stawiał Lupe Fiasco), nie jest najlepszy produkcyjnie(tutaj wygrywa Kanye), nie ma najlepszego flow ever(tutaj Young Thug górą) ale w każdej z tych dla mnie najważniejszych kategorii jest na drugim miejscu. Kapitalna dyskografia i jestem pewien, że kolejny album będzie kolejnym klasykiem, mega uznanie społeczności rapowej i poza rapowej, TPAB to najlepiej pokazane problemy amerykańskiego społeczeństwa naszych czasów, album który jak kapsuła czasu, którą zakopuje się w ogródku żeby za 100 lat otworzyć i zobaczyć jak wyglądał świat w momencie jej zakopywania. Mało się o tym mówi ale myślę, że też miał spory wpływ na rapgrę, odrodził w wielu ludziach miłość do hip-hopu i obok Kanye jest jednym z głównych powodów dla których hip-hop zaczął być traktowany ludzi poważnie i stał się najważniejszym gatunkiem dla obecnego pokolenia. Jego największy minus, to stosunkowo niewielka ilość materiału i chyba tylko przez to postawiłbym go poniżej Kanye, ale to jest zdecydowanie do nadrobienia jeszcze.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: GOAT

Post autor: Prez »

Biggie i chuj
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: GOAT

Post autor: Parlae »

Według mnie Hova jest na szczycie. Sukces zarówno komercyjny, jak i czysto rapowo.
Biggie byłby u mnie na topie, ale jednak trochę za mało materiału od niego. Skillowo to jednak był mistrz.
Trzeci Andre 3000. ;)
Generalnie status GOAT można przyznawać kilku raperom chyba nie? Tak już się przyjęło. I na taki status też Kendrick imo zasługuje. GOAT naszych czasów, o może tak.
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: GOAT

Post autor: horrypaz »

Rakim, Big Daddy Kane, Redman, Ghostface Killah, Nas, Ice Cube
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9942
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: GOAT

Post autor: ART »

lil baby my favorite rapper ⛷
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: GOAT

Post autor: SuperRapMaster »

Wiadomo, że Vanilla Ice! Wystarczy spojrzeć, jak niskie ma oceny na RYM, co świadczy o tym, że nie lubi go ciemny motłoch, a słuchają go tylko nieliczni intelektualiści. Oprócz tego MC Hammer, bo najlepiej tańczy i Snoop Dogg, bo pali najwięcej zioła.
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: GOAT

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 26 lut 2023, 23:42 przez TheD, łącznie zmieniany 7 razy.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: GOAT

Post autor: azar »

Prez pisze: 10 paź 2021, 17:51Biggie i chuj
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: GOAT

Post autor: badi »

dziwie się że nikt jeszcze nie wymienił EMINEMA

Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: GOAT

Post autor: instinkt »

czysto rapowo pewnie Lil Wayne, mimo że jego dyskografia tego do końca nie oddaje przez brak umiejętności do składania projektów w całość i chujowych execów którzy mu towarzyszą przez całą karierę

całościowo pewnie Kanye który w dość pokaźnej dyskografii zaliczył tylko jednego flopa bo nie chciało mu się doszlifować albumu
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: GOAT

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 26 lut 2023, 23:42 przez TheD, łącznie zmieniany 2 razy.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
2do5
Posty: 2072
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:08

Re: GOAT

Post autor: 2do5 »

raperzy - Kanye, MF Doom, Biggie, undeground GOAT mothafuckin Papoose

producenci - Alchemist, RZA, Madlib
lygrys pisze: Zapraszam do merytorycznej dyskusji.
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: GOAT

Post autor: koniec »

badi pisze: 11 paź 2021, 8:49 dziwie się że nikt jeszcze nie wymienił EMINEMA
wymieniłem ale chłop ma tyle mega chujowych albumów, że nie ma szans, jakby skończył karierę po relapse to może byłoby o czym rozmawiać w ogóle
Waldek98
Posty: 287
Rejestracja: 10 sie 2019, 11:59

Re: GOAT

Post autor: Waldek98 »

Ja bym podszedł do tematu w ten sposób, że wymieniał goatów w danych kategoriach i ten artysta, który powtarza się najczęściej może być wymieniany jako GOAT. Kolejność w tym przypadku ma znaczenie (ale moja lista jest bez uwzględnionej kolejności)
Raper:
Wpływ: Rakim, Eminem, Nas, Chief Keef, Young Thug, Lil Wayne
Flow: Young Thug, Chief Keef, Offset, Lord Infamous, Biggie, Kingpin Skinny Pimp
Sukces komercyjny: Drake, Jay-Z, Kanye, Snoop Dogg, Ice Cube, Migos, Lil Uzi
Teksty: nie jestem dobrą osobą do wymieniania raperów z tej kategorii.

Producent:
Wpływ: Dr. Dre, DJ Paul & Juicy J, Kanye West, J Dilla, Metro, DJ Premier
Ostatnio zmieniony 11 paź 2021, 19:13 przez Waldek98, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2385
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: GOAT

Post autor: Sialala »

Doom, Weezy, Hova, Sosa.
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 827
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: GOAT

Post autor: Finesta »

W byciu artystą, Kanye
ODPOWIEDZ