Texas

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
Dzonson
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: Sjk 022

Texas

Post autor: Dzonson »

TEXAS


Mogę się mylić, lecz widzę, że najlepsza część stanów nie ma swojego tematu. Wrzucajcie tejpy, swoje ulubione albumy, kawałki z Texasu.

Polecam do eksploracji kanał:
Rare Texas MixTapes

Najbardziej trillowe gówno, dużo produkcji Swishahouse, mogę tylko polecić :cool:
Obrazek
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: Texas

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 26 lut 2023, 22:20 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
Dzonson
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: Sjk 022

Re: Texas

Post autor: Dzonson »

Dirty Money jest strasznie niedocenionym albumem. Zdaje mi się, ze to jest liryczny peak Buna B plus goście na najwyższym poziomie. Like a pimp, PA Nigga, Money, hoes & power żeby wymienić te najciekawsze, ale czy da się zapomnieć o Take it off, Wood Wheel, Let me see it, Choppin blades?
I takim sposobem wymieniłem ponad pół tracklisty. Wjazd Chada w Wood Wheel będę już do końca życia krzyczał za każdy razem jak wjeżdża kawałek.
Holla at your bitch, now your bitch on my team


Z dobrych ale mało znanych albumów polecam Botany Boyz - Thought of Many Ways (1997). Kozacka produkcja, goście z wysokiej półki i rap do fury taki, jaki powinien być.
Obrazek
Waldek98
Posty: 287
Rejestracja: 10 sie 2019, 11:59

Re: Texas

Post autor: Waldek98 »

Ja od siebie mogę dodać debiut Chamilionaire, DJ Screw - Ridin', E.S.G - Sailin' Da South, pierwszy Trill od Buna
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: Texas

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 26 lut 2023, 22:23 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
Hytry Wałek
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2019, 16:09

Re: Texas

Post autor: Hytry Wałek »

Z-Ro też dobry wariat. Z nowszych rzeczy od niego to traczek Devil Ass City pięknie mi siada.
Z-Ro - Devil Ass City
"hit yo ass with a curtis,
what the fuck is a curtis
my nigga that's a 50"
No cat can match me... I'm passing fastly. Who's half as nasty?
Awatar użytkownika
Dzonson
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: Sjk 022

Re: Texas

Post autor: Dzonson »

Jest na YT sporo DVD które w tamtym czasie wychodziły na potęgę na południu. Stamtąd dowiedziałem się o tym klipie
Obrazek
Awatar użytkownika
ZRO
Posty: 435
Rejestracja: 12 cze 2019, 15:20

Re: Texas

Post autor: ZRO »

Tych raperów, składów, producentów, wokalistów, płyt, mixtejpów jest tyle, że można wymieniać bez końca.
Ostatnio sobie wróciłem do tej dwójki:

E.S.G. - u mnie w top 5 ulubionych raperów z Houston. 2 pierwsze albumy to oczywiście klasyczne pozycje. Ogólnie 5 pierwszych solowych projektów jest na dobrym poziomie. Trochę mroczniejsze Return Of The Living Dead lubię, Shinin N Grindin, ale City Under Siege to wg mnie nr 3 w jego dyskografii. W Grippin Grain jedna z lepiej i fajniej zarapowanych gościnnych zwrotek Slim Thuga.
Spoiler

Lil Flip - zdania co do niego są raczej podzielone. Sam lubię sporo kawałków od niego. Te ze swoim kuzynem Shastą dobrze wspominam.
Spoiler


Texas, to nie tylko Houston. Z Dallas na pewno mogę polecić te starsze pozycje:
Pimpsta ‎– Dickies & House-shoes

Ganksta C ‎– Stepchild

Ron C ‎– The "C" Theory

Kottonmouth ‎– 100% Kottonmouth

p.k.o. – No Pain No Gain
Jeszcze Mr. Lucci i Mr. Pookie. O The D.O.C. nie wspominam. Na Lurcha szkoda słów. W późniejszych latach był Big Tuck, Dorrough , Yella Beezy i paru innych.

Wracając do Houston, Paul Wall wypuścił nowy materiał. Jest kilka niezłych numerów
Spoiler
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3901
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Texas

Post autor: camzatizbak »



K-Rino uznawany przez niektóre kręgi za lirycznego geniusza.

Btw oprócz feat'a u tomba, trafiłem też, że dograł się dla jakiegoś polskiego nn :shock:
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 215
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:40

Re: Texas

Post autor: Paul »

Warto jeszcze wspomnieć, że to, co odróżnia rap z Texasu od innych rejonów Stanów Zjednoczonych to kult bycia on the come up. Podczas gdy większość południowych rapsów i nie tylko, w okresie około 1997-2005 kultywowało bycie Tony Montaną i tym gościem, któremu już się udało, raperzy z Texasu często nagrywali numery o dosyć przyziemnych planach i pracy, którą trzeba wykonać, aby dojść do bogactwa. Znana jest historia Slim Thuga, który był Already Platinum, będąc już grubo zarobionym na legalu zanim zaczął karierę rapową i podążając tym tropem - największym flexem na nagrywkach z rejonów Lone Star State często nie było bycie narkotykowym baronem, a posiadaczem myjni, salonu fryzjerskiego i innych legalnych biznesów. Do dzisiaj trend ten bardzo promuje na przykład Paul Wall.

Przy okazji, skoro wymieniamy swoje ulubione nagrania, z nieoczywistych albumów dla mnie pierwsze Serve & Collect to osobisty klasyk, który znam na pamięć i nawet po kilku latach mogę recytować te zwrotki. Jak to wyszło, to nie wyciągałem tego zripowanego CDra z odtwarzacza chyba przez rok. Wersja z bonus trackami to definicja nowoczesnego Teksańskiego brzmienia i jak na ten plastikowy okres całkiem nieźle się to zestarzało, a I'm Fresh*, to nadal najlepszy numer o byciu fresh.

*na streamingach niestety lata wersja bez tego sztosu i bonusów, nie polecam - to jest TO czego potrzebujecie
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4606
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Texas

Post autor: Parlae »

Oj tak, popieram uż. Paul. Serve & Collect to taka kwintesencja Texas rapu tamtych lat. Kapitalne bity od Mr. Lee, którego swojego czasu byłem wielkim fanem. Szkoda, że następne części nie dotrzymywały poziomem.
A ogólnie to jest temat rzeka. Mnóstwo fajnych płyt z Texasu przekatowalem. ;)
Awatar użytkownika
ZRO
Posty: 435
Rejestracja: 12 cze 2019, 15:20

Re: Texas

Post autor: ZRO »

To ja się spytam o coś innego. Co z teksańskiego rapu z ostatnich paru lat polecicie? Odpadają starzy wyjadacze (z tym jestem na bieżąco, tak samo Le$, Killa Kyleon itp.). Bardziej z nowszych zawodników, może akurat coś mnie zaskoczy i tego nie znam.
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: Texas

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 26 lut 2023, 22:25 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
ZRO
Posty: 435
Rejestracja: 12 cze 2019, 15:20

Re: Texas

Post autor: ZRO »

Maxo znam od samego początku działalności rapowej :cool: Bun weteran, zawsze coś od niego sprawdzam.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Texas

Post autor: gods bidness »

To dobry temat, żeby spytać co się stało z Chamillionairem. 15 lat temu to był ścisły top popularności, Sound of Revenge (choć po latach brzmi trochę kiczowato, jak wiele albumow z tamtych czasów) był doceniany przez publikę i krytyków, Rollin' leciało w każdej stacji radiowej, wypuszczał mocne mixtape'y na kradzionych bitach, a od lat nic ani o nim, ani od niego nie słyszałem.
Awatar użytkownika
ZRO
Posty: 435
Rejestracja: 12 cze 2019, 15:20

Re: Texas

Post autor: ZRO »

Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Texas

Post autor: gods bidness »

As his music career begun to take a downward trajectory, Chamillionaire, had a ‘Plan B.’ He quickly learned the ropes of becoming an entrepreneur. 15 years on, he has transitioned from a rapper to a big-time entrepreneur, investing in tech firms and early start-ups.



Nieźle. Czyli potwierdzają się słowa kolegi wyżej o on the come up mentality Teksańczyków.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Texas

Post autor: lygrys »

Wreszcie znalazłem ten teledysk, który szukałem od lat, a nie pamiętałem jak to się nazywało.

kabaal - do dis (Video Official) 1999
Spoiler
https://www.discogs.com/artist/727712-Kabaal-2
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4606
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Texas

Post autor: Parlae »

Którą wersję Swang wolicie?
Tą?
Spoiler
Czy tą? Oryginalna z płyty.
Spoiler
Obydwie kozak, klasyk i wgl, ale ja osobiście wolą pierwszą z tym samplem w kółko.
Awatar użytkownika
ZRO
Posty: 435
Rejestracja: 12 cze 2019, 15:20

Re: Texas

Post autor: ZRO »

Oczywiście, że wersja z samplem z Jacksona.
ODPOWIEDZ