offtopic zhh

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: offtopic ZHH

Post autor: Parlae »

https://pitchfork.com/reviews/albums/as ... e-weekend/
Recenzja nowej płyty Asher Rotha mocna. :D Słuchał ktoś? Serio aż tak słabe?
Awatar użytkownika
Riddle
Posty: 104
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:03

Re: offtopic ZHH

Post autor: Riddle »

Okej piszę z taką małą prośbą o pomoc. Jestem w trakcie pisania licencjatki na temat 'semantic divergences in anglosaxon rap music' i tutaj może nie problem ale brak pomysłów. Jeśli macie jakieś tracki które uważacie że w kwestii lirycznej są absolutnymi kozakami, nieważne czy chodzi o metafory jak 'Nikki', zabawę językiem, jakieś wordplaye jak '6 foot 7 foot' czy nawet jakiś concept album typu TPAB to prosiłbym żebyście podrzucili, szukam ciekawych pozycji które mógłbym w tej pracy opisać a znalazłem wiele luźnych wersów a mniej spójnych tekstów wartych omówienia.
Z góry wielkie :bowdown: za każdą pomoc
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: offtopic zhh

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 23 lut 2023, 18:41 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: offtopic ZHH

Post autor: przedszkolanek »

Parlae pisze: 28 kwie 2020, 18:21 https://pitchfork.com/reviews/albums/as ... e-weekend/
Recenzja nowej płyty Asher Rotha mocna. :D Słuchał ktoś? Serio aż tak słabe?
łooop, 2.9 w skali P4K to jak -5 w mojej xD

mam, jak sądzę, zasadnicze pytanie, co rozumiesz przez pojęcie
Riddle pisze: 28 kwie 2020, 18:46 semantic divergences
:question:
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: offtopic ZHH

Post autor: koniec »

bierz twórczość Lupe Fiasco od razu po lupę(pun no intended), istna kopalnia genialnego tekściarstwa i jakbyś chciał to pewnie sama jego twórczość by Ci wystarczyła.
Masz tracki poetyckie takie jak Put You On Game
Put You On Game
zajebiste koncepty takie jak malowanie muralu słowami w Mural
Mural
zabawę słowem jak w Dumb It Down
Dumb It Down
przekrojowy track o gatunku Switch
Switch
no i oczywiście całe koncept albumy zaczynając od niesamowitej historii Micheala Younga z The Cool
Spoiler
która przewija się przez kilka albumów, poprzez podróż przez pory roku na Tetsuo & Youth po ostatni album DROGAS WAVE, który jest chyba jednym z najbardziej ambitnych konceptów w historii tej muzyki i to co wrzuciłem to tylko wierzchołek góry lodowej od najlepszego tekściarza w historii gatunku.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2020, 19:38 przez koniec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: offtopic ZHH

Post autor: Chojny »

Riddle, łap fajne badanie w temacie zasobów słów raperów https://pudding.cool/projects/vocabulary/index.html
Awatar użytkownika
Archie
Posty: 255
Rejestracja: 29 kwie 2019, 3:05

Re: offtopic ZHH

Post autor: Archie »

Może te kilka dziwnych pozycji pomoże, a mianowicie przeanalizowanie coke-rapu i wszystkich odniesień do białego proszku w twórczości Young Jeezy'ego, Gucciego, Yo Gottiego, Ricka Rossa, Jaya-Z czy oczywiście Pushy T i The Clipse. Tutaj masz ranking 15 albumów od których możesz zacząć i wgryzać się w znaczenia terminów takich jak "slangin' birds", "arm and hammer" itp. Oczywiście od razu zwracałbym uwagę na lirykę nie tylko pod kątem niedozwolonych substancji, ale również przeanalizował różnego rodzaju określenia na zarabianie szmalu oraz chwalenie się majątkiem w formie gotówki czy drogich przedmiotów (jest sporo odniesień do biżuterii). Te rzeczy szły w parze. Do tego przejrzałbym teksty Raekwona i Ghostface'a za czasów świetności i również w pracy dla urozmaicenia mogą być przydatne mordercze, krwawe wersy serwowane w Da Devil's Playground Koopsta Kniccy i u Brotha Lynch Hunga odpalającego swoje kanibalistyczne jazdy na trylogii Dinner and a Movie, CoatHanga Strangla i Mannibalector. Wyżej wspomniany E-40 to bardzo dobry wybór, bo przewija się w jego twórczości masa slangu (1, 2, 3). Z koncept materiałów warty jest też odnotowania Mickey Factz z Mickey MauSe.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: offtopic ZHH

Post autor: Whtn »

Zdecydowanie Only Built 4 Cuban Linx 1 i 2 jako przykład wręcz filmowej narracji, dużo ciekawego się tam dzieje i ze strony Ghosta (jego Supreme Clientele może służyć jako przykład strumienia świadomości) i ze strony Rae. No i jeszcze nie przytoczone jeszcze tutaj Liquid Swords ;)
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: offtopic ZHH

Post autor: JoeyJoeJoe »

Riddle pisze: 28 kwie 2020, 18:46 Jestem w trakcie pisania licencjatki na temat 'semantic divergences in anglosaxon rap music'
wydaje mi się że źle używasz pojęcia anglo saxon
https://www.merriam-webster.com/dictionary/Anglo-Saxon
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
Riddle
Posty: 104
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:03

Re: offtopic ZHH

Post autor: Riddle »

Ogólnie to taki tytuł wybrała mi promotorka bo nie podobał jej się mój i właśnie coś mi się wydaje że to co wybrała nie będzie się pokrywało do końca z tym o czym będę chciał pisać, tak samo z całym tym 'semantic divergences' jestem sceptyczny :lol: Całe szczęście nie tylko mi się coś w nim wydawało nie tak, dzięki za wytknięcie, będzie zmieniane. I dziękuję pięknie wszystkim za pomoc, wielkie :bowdown: :bowdown: dla Was, materiału więcej niż stron do napisania :rotfl:
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: offtopic zhh

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 23 lut 2023, 18:49 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: offtopic ZHH

Post autor: Ablazir »

a po polsku umiesz freestylować?
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: offtopic ZHH

Post autor: przedszkolanek »

ale po co w ogóle fristajl po angielsku?
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: offtopic zhh

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 23 lut 2023, 18:49 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: offtopic ZHH

Post autor: przedszkolanek »

no ja rozumiem, że ktoś chce robić free, ale czemu po angielsku?
nawet te polskie rapery, które biorą udział w HSCh lecą po polsku
no ale w sumie nawet rozumiem, że jak ktoś nie lubi polskiego rapu, to nie chce być jego częścią
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: offtopic ZHH

Post autor: Kubinsky »

haha, aż mi się przypomniało, że kiedyś też napisałem parę wersów po angielsku :D
w sumie kumam to trochę, bo jednak english to wciąż imo najlepszy język do rapsów. wiadomo, że dla kogoś kto nie jest native speakerem będzie ciężej, ale na twoim miejscu zacząłbym od właśnie poszerzania zasobów słownictwa, nabycia większej umiejętności składania całych sensownych zdań(żeby z tego bogatego zasobu słów dało się coś w ogóle razem ułożyć), do tego posłuchanie trochę freestyli amerykanskich.
no i tak teraz myślę że chyba spoko opcją będzie też zabawa w skojarzenia, co ci się kojarzy z danym słowem które właśnie znalazło się w nawiniętym wersie, spróbuj znalezc wyraz bliskoznaczny, jakoś fajnie to połączyć w następną linijkę.
chociaż to ostatnie co napisalem to mogłoby się chyba równie dobrze tyczyć porad do polskiego free.

a, no i myślę że fajnie jest też przeczytać książkę chociaż jedną po angielsku. może pomóc jeśli chodzi o właśnie odpowiednie składanie zdań
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: offtopic zhh

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 23 lut 2023, 18:50 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
Kusmier
Posty: 486
Rejestracja: 06 maja 2019, 23:34

Re: offtopic zhh

Post autor: Kusmier »

Na czym polega fenomen Travisa?
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: offtopic zhh

Post autor: jogi »

I Futura?
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
aVON
Posty: 39
Rejestracja: 20 kwie 2020, 22:33

Re: offtopic zhh

Post autor: aVON »

Travis teraz to bardziej artysta sceniczny
ODPOWIEDZ