No Limit Soldiers

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10013
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

No Limit Soldiers

Post autor: lygrys »

Nie będę ukrywał, że No Limit Records to dla mnie najważniejsza wytwórnia hiphopowa w historii rapu.
Pamiętam jak kiedyś zarywałem noc by w piątek albo sobotę od 00:00 do 02:00 oglądać blok hiphopowych teledysków na MTV UK i jak zobaczyłem

Master P ft. Silkk The Shocker, Fiend, Mia X & Mystikal - Make Em Say Uhh (Official Video)
Spoiler
To się odrazu zakochałem w tym brzmieniu, chociaż za bardzo nie wiedziałem o co chodzi.
Nie brzmiało to jak East Coast, ani jak West Coast, po prostu inaczej i fajnie.

I myśle, że to wyśmiewane brzmienie tanich keyboardów CASIO stało według mnie za sukcesem No Limit.
O ile Mannie Fresh całe życie robił NOLA Bounce'owe bity, głównie bazujące na dwóch klasycznych kawałkach dla tego gatunku takich jak

The Showboys - Drag Rap
Spoiler
Cameron Paul - Brown Beats
Spoiler
Tak Beats By The Pound łączyli Bounce nie tylko z Mobb Music, ale też Drumline i brzmieniem Ricka Rubina, które były bazą dla raperów z 2pacowym flow, co sprawiło, że o oni nie tylko sie wyróżniali na tle całych Stanów Zjednoczonnych, ale też i Nowego Orleanu.

A wy jak oceniacie dyskografię No Limit Records? Lubicie? Wracacie?

Przyokazji może mi ktoś wyjaśnić dlaczego Silkk The Shocker jest uważany za jednego z najgorszych raperów w NL?

DJ Vlad: Silkk The Shocker Reacts to Being on "Worst Rapper" Lists
Spoiler
A taki C-Murder już nie.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: No Limit Soldiers

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 25 lut 2023, 19:22 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: No Limit Soldiers

Post autor: baqlashan »

lygrys pisze: 14 sie 2020, 14:38 A taki C-Murder już nie.
bo c murder był takim odpowiednikiem naszego rogala ddl, był zajebiście charakternym typem i jak on nawijał o ulicy to mu wierzyłeś, miał unikalną barwę głosu i przyniósł południu co najmniej 2 klasyczne albumy, czego o szokerze powiedzieć nie można
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10013
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: No Limit Soldiers

Post autor: lygrys »

Mnie się cieżko C-Murdera słucha, to już wolę połamane flow Silkka, chociaż Silkkowi dużo osób zarzuca, że trudno zrozumieć o czym rapuje.
Z tego co pamiętam kiedyś The Outlaws zarzucało Masterowi P, że ukradł 2pacowi zeszyt z rymami i C-Murder nagrał je na swoje albumy.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: No Limit Soldiers

Post autor: baqlashan »

lygrys pisze: 14 sie 2020, 15:03 Mnie się cieżko C-Murdera słucha
trapped in crime to jest zajebiście bujająca płyta, dużo tam soulu w refrenach, wreszcie jako takie flow, odchodzące od imitowania 2paca, no i jedne z najlepszych bitów w historii no limit, które świetnie przykrywają niedociągnięcia warsztatowe c murdera - dla mnie ta płyta to top 3 katalogu no limit
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10013
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: No Limit Soldiers

Post autor: lygrys »

"Trapped In Crime" znam dobrze, bo mam na CD, ale wolę "My World, My Way" Silkka.
Jeżeli chodzi o Silkka to genialną chemię miał z Mystikalem.

The Gambino Family - Childhood Years ft C-Murder & Porsha (Explicit)
Spoiler
Tu według mnie "C" zepsuł przebojowość kawałka.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
MasterP
Posty: 304
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:43
Lokalizacja: 091

Re: No Limit Soldiers

Post autor: MasterP »

Spoiler




obecnie moje top 3 z całej kartoteki nl.
BOUT IT BOUT IT
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 217
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:40

Re: No Limit Soldiers

Post autor: Paul »

^ Popieram co do Playaz From da South, jeden z moich ulubionych, raczej nieznanych szlagierów No Limit, ten bit jest po prostu inny, pięknie testuje głośniki. Dobre było też Meal Ticket z równie klasyczną obsadą.
Waldek98
Posty: 287
Rejestracja: 10 sie 2019, 11:59

Re: No Limit Soldiers

Post autor: Waldek98 »

Co z No Limit do sprawdzenia polecacie?
Ice Cream Man mi nie podchodzi od Mastera P ale jestem ciekaw np. płyty z 2004... co możecie o niej powiedzieć?
Kogo jeszcze warto sprawdzić z No Limit i które albumy są warte uwagi?
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10013
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: No Limit Soldiers

Post autor: lygrys »

Jeżeli chodzi o Master P to napewno warto sprawdzić jego klasyczny album Ghetto D
Spoiler
Od którego tak naprawdę zaczął się cały szał na No Limit Records.

Master P - Ghetto D ft Silkk The Shocker & C-Murder [video]
Spoiler
Master P - I Miss My Homies ft. Pimp C & Silkk The Shocker [video]
Spoiler
Master P - Make Em Say Uhh ft Silkk The Shocker, Mia X, Fiend & Mystikal (Official Video)
Spoiler
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: No Limit Soldiers

Post autor: baqlashan »

Waldek98 pisze: 14 sie 2020, 21:44 Kogo jeszcze warto sprawdzić z No Limit i które albumy są warte uwagi?
na początek obczaj se te 4 albumiki

-trapped in crime
-the streets made me
-ghetto d
-theres one in every family
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
MasterP
Posty: 304
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:43
Lokalizacja: 091

Re: No Limit Soldiers

Post autor: MasterP »

Waldek98 pisze: 14 sie 2020, 21:44 Kogo jeszcze warto sprawdzić z No Limit i które albumy są warte uwagi?
na rozgrzewkę to napewno tru - true i tre-8 - ghetto stories.

"ice cream man" to jest top topów co wyszło stamtąd, może daj tej płycie drugą szanse ? :razz:
BOUT IT BOUT IT
Waldek98
Posty: 287
Rejestracja: 10 sie 2019, 11:59

Re: No Limit Soldiers

Post autor: Waldek98 »

Na dniach biorę się za sprawdzanie :)
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10013
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: No Limit Soldiers

Post autor: lygrys »

A ktoś z was prawdzał płytki żołnierzy No Limit po ucieczce z złotego czołgu?

Kane & Abel - Straight Thuggin ft Twista & Solé (Explicit)
Spoiler
Big Ed - Battlefield (Unreleased Video)
Spoiler
Ja planuje sprawdzić płytki Kane & Abel wydane w ich wytwórni Most Wanted Empire, ale nie mogę się zabrać.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Dzonson
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: Sjk 022

Re: No Limit Soldiers

Post autor: Dzonson »

Na początek od No Limit można polecić MP Tha Last Don i najlepszy album w dyskografii Snoopa, czyli No Limit Top Dogg (mój ulubiony numer stąd). Z ciekawych kolaboracji to mogę podrzucić jedną z najlepszych gościnnych zwrotek Pimp C u C Murder
Obrazek
w_cieniu
Posty: 47
Rejestracja: 27 wrz 2019, 16:35

Re: No Limit Soldiers

Post autor: w_cieniu »

Ogólnie nigdy się nie jarałem nimi, ale był czas, gdy chcąc posłuchać czegoś innego niż Boom Bap NY 90's dla poszerzenia horyzontów odbijałem w inne odcienia rapu. Na pewno całe no Limit to fenomen, gdyż ich katalog za czasów świetności był tak hmmmm zuniformizowany tak pod względem muzyki jak tekstów, że odpalając dane albumy zmieniał się tylko gospodarz. Biorąc pod uwagę ilość jaka tam wychodziła w czasach świetności (patrząc na wikipedię 98 r - 23 albumy, 99 - 15) oraz to, że większość tego pokrywała się złotem, to trzeba przyznać, że kapitan załogi Master P zrobił niezły rozpier..l w rapowym biznesie. Do nas dochodziły refleksy tego co działo się w Stanach, gdzie to brzmienie miało (czy ma) rzesze fanów.
Ogólnie patrząc ma to jakiś vibe, więc jeśli ktoś jara się tym po całości w pełni to rozumiem, gdyż ogólnie cenię w rapie wytwórnie, które w swoim hermetycznym środowisku wypracowały swoje niepowtarzalne brzmienie (vide Anticon, Def Jux, Stones Throw).
Powracając do albumów jakie ja bym polecił, a które nie są tak oczywiste to:
- Soulja Slim "Give it 2 em raw", czuć tutaj ulicę
- Mac "Shell Shocked", lepszy tekściarz aniżeli pozostali. Niestety opcja behind bars przerwała jego karierę.
- Young Bleed "My Balls My Word", album inny, gdyż o dziwo niewyprodukowany przez Beats By The Pound. Ciekawe czemu P pozwolił na to odstępstwo.
Z ciekawostek, lukając komenty na youtube przy albumie Skull Duggery "These Wicked Streets" idzie ciężki hejt za jego pedofilskie skłonności. Miał za to wyrok, więc nie jest to żadna ściema. Wobec powyższego koleżka jest totalnie przekreślony nawet wśród die hard fanów No Limit.

Fajnym rankingiem albumów NO jest ten poniżej, który może służyć początkującym:
https://www.complex.com/music/2013/04/t ... -2-da-game
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10013
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: No Limit Soldiers

Post autor: lygrys »

MP Tha Last Don to 2 płytowy album i z tego co pamiętam niezbyt zróźnicowany brzmieniowo więc można mieć problem by przez niego przebrnąć.

No Limit Top Dogg i The Last Meal to dla mnie jedne z najmniej no limitowych albumów, bo tam bitów Beats By The Pound praktycznie nie ma.
Jestem zaskoczony tym, że album Young Bleeda nie ma bitów BBTP, chociaż z drugiej strony album Lil Italy ma głównie bity K-Lou, więc możliwe, że po prostu te albumy zostały nagrane poza New Orleans.

W jednym ze starych wywiadów rap city czy innym dla BET Master P mówił, że ma taką taktyką, że jak jakiś artysta z jego wytwórni nagra hita, to on nagrywa z innymi artystami by oni też mieli hita, dlatego tak dużo było featów na płytach No Limit.

I do pewnego czasu to się sprawdzało.

Jakiś czas temu Master P też mówił, że zaczął robić bling blingowe okładki swoich płyt by lepiej były widoczne w sklepie.
Pewnie zobaczył okładkę płyty "In a Major Way" E-40 i jak się sprzedaje w jego sklepie i zrobił to samo.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6115
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: No Limit Soldiers

Post autor: DoubleB »

niedługo zarzucę blendtejp pod tytułem "no limit vs polski rap", jak macie jakieś zachcianki to dawajcie typy, a nuż dorzucę coś do tego
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 217
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:40

Re: No Limit Soldiers

Post autor: Paul »

Down 4 My Niggas, It Ain't My Fault, Woof, Choppa Style, Mr. Whomp Whomp, Playaz From da South na pewno masz na celowniku, ale z mniej oczywistych to nie pominąłbym klasycznego Whodi ;)
Awatar użytkownika
ZRO
Posty: 441
Rejestracja: 12 cze 2019, 15:20

Re: No Limit Soldiers

Post autor: ZRO »

Kilka ode mnie:
Young Bleed - How Ya Do That
Master P - Richtown i Pejowiec do tego :razz:
Master P - Shoot 'em Up
Master P - I Miss My Homies (feat. Pimp C & Silkk)
UGK - Bump And Grill )feat. N.O. Joe)
Big Ed - Rodeo (feat Mia X & Silkk) :lol:
Lil Ric - Rivalry albo Ride Wid Me

I'm Bout It, Bout It, I Got the Hook Upczy innych "oczywistości" nie wrzucam nawet.
ODPOWIEDZ