francuski rap

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: francuski rap

Post autor: przedszkolanek »

fajnie, jakbym miał dać uwagi od siebie:
- część rzeczy brzmi jak oczywistości, np to o Rim'K (o których ja nie mam pojęcia, więc może dobrze, że są) i nie zdziwiłbym się, jakby dla ludzi będących into obieg newsowy etc. we francuskich rapsach było to nieco nużące - ale to już jest kwestia twojego wyczucia oczekiwań odbiorców
- momentami wychodzi trochę rozprawka szkolna "drugą sprawą, którą poruszymy", przejścia między tematami mogłyby być bardziej swobodne, może więcej jinglów?
- wymawia się "lejbelu", a nie labelu, chyba że to jakaś francuszczyzna, to pardon my french
- imo optymalnie byłoby o 5-10-15 minut krócej
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Re: francuski rap

Post autor: tymek_rf »

Dzięki za uwagi na pewno wartościowe. Na pewno musze jeszcze się lepiej zaadoptowac w nowy format (w newonce gralem pomiędzy gadka kawałki). Co do długości to jeszcze zobacze bo np. Za tydzien robie odcinek o Sofiane to ciężko bedzie to zamknac w 35min 😉
Awatar użytkownika
suraks
Posty: 620
Rejestracja: 10 maja 2019, 15:02
Lokalizacja: bolivia

Re: francuski rap

Post autor: suraks »

@tymek_rf gdzie mozna tego posluchac?

e: ok juz mam https://www.rapfrancuski.pl/francuski-l ... -dostepny/
w komentarzu na youtube pod podcastem wspominales o jakims francuskim artykule o pl hip hop, podeslesz link jak mozesz?
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Re: francuski rap

Post autor: tymek_rf »

Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: francuski rap

Post autor: bronek »

wow, ciekawy artykul, jak doszlo do tego ze cos takiego napisaliscie?
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Re: francuski rap

Post autor: tymek_rf »

W zeszłym roku udzieliłem wywiadu magazynowi Le Bon Son (http://lebonson.org/2019/07/30/intervie ... n-pologne/) odnośnie mojej strony i odezwał sie do mnie typ z portalu midi/minuit zeby pogadac trochę o polskim rapie, później jeszcze chyba kogos znalazł bo fajnie całkiem to opracował.
Awatar użytkownika
suraks
Posty: 620
Rejestracja: 10 maja 2019, 15:02
Lokalizacja: bolivia

Re: francuski rap

Post autor: suraks »

tymek_rf pisze: 27 paź 2020, 0:26 Słuchał ktoś z was podcastu? Podoba się? Kolejny odcinek planuje zrobić o Fianso
wiadomix ze fajnie by bylo posluchac z podkladem miedzy sekcjami ale jak zrozumialem nie ma teraz takich mozliwosci, props za podcast fajnie sie sluchalo a co do mohy to nie wiem jak z tego wyjdzie wizerunkowo, jak zerknalem to reakcje na jego socialach jednoznaczne
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: francuski rap

Post autor: bronek »

tymek_rf pisze: 28 paź 2020, 21:33 W zeszłym roku udzieliłem wywiadu magazynowi Le Bon Son (http://lebonson.org/2019/07/30/intervie ... n-pologne/) odnośnie mojej strony i odezwał sie do mnie typ z portalu midi/minuit zeby pogadac trochę o polskim rapie, później jeszcze chyba kogos znalazł bo fajnie całkiem to opracował.
Props, przeczytalem oba i ciekawie sie to czyta, taka fajna ciekawostka ;) Jezeli skopiowali tylko twoje odpowiedzi bez zmiany to pomimo tego co mowisz w wywiadzie to dobrze mowisz po francusku. Gdybym nie wiedzial ze to ty jestes przepytywany to nie zgadlbym ze to nie francuz napisal ;) (mieszkam od 20 lat w belgii i mowie biegle po francusku wiec wydaje mi sie ze moge takie rzeczy oceniac :roll: )
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Re: francuski rap

Post autor: tymek_rf »

Trochę mnie poprawili :) Tak jak odpowiadałem tam ja po francusku nauczyłem się mówić głównie przez rap, robię trochę błędów ale potrafię się dogadać.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: francuski rap

Post autor: przedszkolanek »

Awatar użytkownika
NEGRO
Posty: 1454
Rejestracja: 27 lip 2019, 14:59

Re: francuski rap

Post autor: NEGRO »

Freeze Corleone polecam sprawdzić tego gracza.
Awatar użytkownika
afterlight
Posty: 624
Rejestracja: 05 wrz 2019, 15:36

Re: francuski rap

Post autor: afterlight »

potwierdzam to info od miesiaca katuje jego rzeczy LMF nie schodzi z odsluchow do teraz
jest cos w jego flow co mam wrazenie jest oryginalne, zauwazylem czesto taki zabieg ze konczy kilka wersow pod rzad tymi samymi slowami i w sumie zadziwiajaco kozacko to brzmi
moze po czesci dlatego ze tego nie rozumiem, ale mysle ze gdybym rozumial to byloby rownie mocarne delivery
muszę kupić sobie buty do biegania
to nie wystarczy, buty do zapierdalania
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: francuski rap

Post autor: przedszkolanek »

a słyszałeś o takim raperze Małolat? albo o takim raperze Quavo? ten to w ogóle przez całą zwrotkę potrafi napierdalać ten sam wers, jak mu się zachce
Awatar użytkownika
afterlight
Posty: 624
Rejestracja: 05 wrz 2019, 15:36

Re: francuski rap

Post autor: afterlight »

tak słyszałem o takim raperze famous dex ale to inny case
muszę kupić sobie buty do biegania
to nie wystarczy, buty do zapierdalania
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: francuski rap

Post autor: przedszkolanek »

Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: francuski rap

Post autor: czardi »

Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: francuski rap

Post autor: przedszkolanek »

encrenoire

Re: francuski rap

Post autor: encrenoire »

Wrocilem sobie do Blizzardu od Fauve, bo ziomek mi przypomnial o nich, po latch...jejku, ale to jest super muzyka. W sumie nie rap, ale moze ktos sprawdzi. Ok, a w bonusie, Luidji - Pour deux âmes solitaires, juz rapowe.
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Re: francuski rap

Post autor: tymek_rf »

Sprawdźcie nowy odcinek podcastu Francuski Łącznik teraz w wersji video. W odcinku troche o aktualnościach z tego miesiąca plus premiery i zapowiedzi płyt
Ostatnio zmieniony 23 lis 2020, 8:07 przez tymek_rf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: francuski rap

Post autor: bronek »

Propsy, duzo info na temat tego co sie dzialo w ostatnim czasie u najwiekszych graczy.

Co do sledzenia nowych ksyw to tak jak @NEGRO i @BENGAL polecam wariata o ksywie Freeze Corleone, akurat wpisujacy sie w najnowszy trend drillowania, mala probka:

Freeze Corleone 667 - Hors Ligne:
Spoiler
Freeze Corleone 667 feat. Ashe 22 - Scellé Part.2:
Spoiler
Freeze Corleone - Desiigner | A COLORS SHOW:
Spoiler
Tutaj to samo bujanie kicksami jak u Alberto Loco :D :
GAZO x Freeze Corleone 667 - DRILL FR 4:
Spoiler
BONUS:
Kaaris - IRM ft Freeze Corleone
Spoiler
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
ODPOWIEDZ