francuski rap

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

schvvrtz
Posty: 51
Rejestracja: 09 wrz 2019, 19:13
Lokalizacja: krk

Re: francuski rap

Post autor: schvvrtz »

Ninho nowym albumem rozjebał ten rok. No life 10/10
Zamiast życia mam życio-podobny twór
A zamiast mózgu instynkt przetrwania
I strach jak ten szczur
Awatar użytkownika
Negatyv
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:18

Re: francuski rap

Post autor: Negatyv »

Kaaris & Kalash Criminel - SVR

Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5941
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: francuski rap

Post autor: DoubleB »

zna ktoś sampel z ntm ma benz?
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: francuski rap

Post autor: Jaayu »


fajny nowy utwor od ruska
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: francuski rap

Post autor: bronek »

schvvrtz pisze: 03 gru 2021, 21:52 Ninho nowym albumem rozjebał ten rok. No life 10/10
Kurde ominal mnie jakos ten album ale musze nadrobic, trafilem wlasnie na "OG" i jestem rozjebany :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: francuski rap

Post autor: bronek »

Post pod postem ale chuj, nadrobilem caly album i co tu duzo mowic: jest dojebany i z dnia na dzien coraz bardziej sie wkreca :shock: OG, Vérité, No life, YSL i Aïcha najbardziej mi sie podobaja, ale reszta tez bardzo dobra i bardzo fajnie sie tego slucha jako calosc, luzniejsze kawalki sie przeplataja z tymi na wiekszej wczucie ale nie przeszkadza to w odbiorze
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
drzeworyt
Posty: 311
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:41

Re: francuski rap

Post autor: drzeworyt »

U mnie to samo, przez ostatnie 2 tygodnie katuje ten album. Wcześniej znałem Ninho tylko z bardzo melodyjnych singli. Tutaj klimat jest trochę cięższy, ale są wyjątki.
OG :bowdown:, Aïcha, Athena, Outro, Mood, No Life i VVS to mój top z tego albumu.
🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩
HWDP kurwo - nique la police
Jebać ich przekaz, FREE PALESTINE
Ja nie będę już pierdolił o pożyczkach
Koniec z tym gównem, i just wanna get ma dick sucked
tymek_rf
Posty: 125
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:21

Wywiad z Akhenaton'em z IAM

Post autor: tymek_rf »

Kilka dni temu udało mi się złapać na rozmowę z legendą francuskiej sceny - Akhenaton'em z IAM. Nie ukrywam, że to mega zajawka pogadać sobie po latach z autorem jednej z moich ulubionych płyt wszechczasów ("L'ecole du micro d'argent"). Jak ktoś z Was ma ochotę sprawdzić oto link.

\https://www.youtube.com/watch?v=hqfOsCAt8J8
johncooper
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwie 2020, 11:25

Re: francuski rap

Post autor: johncooper »

Niedawno wyszedl fajny album Shoroner o tym samym tytule. Nie jestem ekspertem od francuskiej sceny, ale na moje ucho udzielaja sie tam m.in. Damso, Vald i PNL, w ktoryms utworze jest tez SCH. Tymczasem kilka dni temu na spotify wyjebalo wiekszosc kawalkow z niego. Tzn sa widoczne ale na szaro i nie da sie ich sluchac. Skandal kurwa ohydny i cos tu smierdzi, bo jakis czas temu jeden z kawalkow "Nouvel Ordre" (wtedy jako wykonawca widnialo Pnlworld) mialem w ulubionych i tak samo w pewnym momencie zrobil sie na szaro i chuj.

Wkurwilem sie jebitnie. Wie ktos moze co to za wchujawalenie?

Moze @tymek_rf gdzies cos slyszal o jakiejs aktualnej aferce co do praw autorskich, albo cos w ten desen? :dunno:
Awatar użytkownika
ELOYELO
Posty: 243
Rejestracja: 13 paź 2019, 19:03

Re: francuski rap

Post autor: ELOYELO »

Najwyraźniej ktoś wrzucił nieoficjalne remixy na Spotify jako wykonawca pod tą nazwą, z tego co widzę to tytuły identyczne lub podobne jak u PNL. PNL nie udziela się na featach (dosłownie kilka wyjątków u ich ziomków na płytach), więc taki album by nie miał prawa bytu na ten moment.
Czy masz dwubiegunowość? Nie, mi się wydaje, że nie mam dwubiegunościo... Dobra, ty też wypierdalasz.
johncooper
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwie 2020, 11:25

Re: francuski rap

Post autor: johncooper »

Dzieki za szybka odpowiedz.

W takim razie troche dziwne, ze nadal normalnie jest dostepne 6 kawalkow. Nie pamietam czy akurat na nich jest PNL.
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: francuski rap

Post autor: bronek »

Jak juz mowimy o PNL to po ciszy (aka paki :lol: ) znowu wracaja zeby pojechac w trase ktora przekladali od 3lat. Miejmy nadzieje ze jakos spozytkowali ten czas i jakies nowe sztosy tez niedlugo wypuszcza

I jak juz tutaj jestem to polecam ostatni album Valda:


Nie wszystko mi siadlo ale sa tu naprawde fajne kawalki
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
ELOYELO
Posty: 243
Rejestracja: 13 paź 2019, 19:03

Re: francuski rap

Post autor: ELOYELO »

Nowy album Soso Maness


Ostatnio też Jul puścił album, do którego wyszło 20 klipów (bodajże 18 z nich w dzień premiery)
Czy masz dwubiegunowość? Nie, mi się wydaje, że nie mam dwubiegunościo... Dobra, ty też wypierdalasz.
Awatar użytkownika
d3nt
Posty: 2053
Rejestracja: 08 gru 2021, 22:09

Re: francuski rap

Post autor: d3nt »

Po robocie sprawdzę Soso, ale słyszałem wczoraj Superstar i Tenebreux od żula i jest ogień, zwłaszcza to drugie :bowdown:
Lepiej za miedzą niż pleksą ~Olgierdos
Awatar użytkownika
macias
Posty: 493
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:18

Re: francuski rap

Post autor: macias »

Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: francuski rap

Post autor: fromage »

Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
degeneratt
Posty: 65
Rejestracja: 23 lip 2022, 2:58

Re: francuski rap

Post autor: degeneratt »


sluchal ktos moze tutaj ziaka? imo jeden z lepszych artystow na scenie
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: francuski rap

Post autor: Patryk233 »

Wy znacie francuski, czy bardziej słuchacie, bo "buja"? Miałem kilka podjeść do francuskiego rapu, ale nic z tego nie kumam, a ślęczeć nad tłumaczeniem nie chce mi się.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: francuski rap

Post autor: Jaayu »

ja slucham bo "buja" + sprawdzam wtedy tlumaczenie
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: francuski rap

Post autor: bronek »

Ja rozumiem i buja :roll: ale rozumiem ocb, ja mam tak z rapem po ang niby znam angielski ale nie znam w ogole slangu i tych amerykanskich zwrotow i tez mi sie szybko nudza rapsy murzajow z usa
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
ODPOWIEDZ