wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
Archie
Posty: 255
Rejestracja: 29 kwie 2019, 3:05

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Archie »

[mention]TheD[/mention] jak Durk startował w mainstreamie z to zapowiadało się, że to będzie nowy Cheef Keef pod kątem głównej sceny, czyli ktoś kto z lokalnej sceny drillu wpierdala się na całego do głównego nurtu i wszyscy chcą z nim nagrywać. Jakby poszło wtedy wszystko z planem to miałby pozycję jak np. YG (przy My Krazy Life) czy Meek Mill. Niestety nie było kolorowo pod kątem promocji ze strony labelu i nie ugruntował swojej pozycji na takim poziomie (mimo, że miał ambicje na to). O kiepskiej sytuacji z Def Jamem szerzej mówił w Everyday Struggle. Teraz jest podpisany w Alamo Records, którym zarządza Todd Moscowitz i po prostu inwestują w promocję Durka. W przypadku jego kariery mamy sinusoidę. W sumie najlepsze co teraz mogłoby zrobić to nawiązanie współpracy z 808Melo i Axlem czego efektem mogłoby być jego własne 56 Nights. Reprezentant Chiraqu na bitach z UK Drillu to byłoby coś ciekawego.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Whtn »

[mention]Archie[/mention], weź skopiuj fragment o drillu i wklej do tematu chiraq drill, szkoda żeby to przepadło :)
Co do durka, to wydaje mi się, że ciągle przeszkadza mu kompleks keefa, mimo tego, że teraz kręci lepsze liczby od cozarta to ciągle nie nagrał nic tak ważnego dla rapu jak love sosa chociażby, dodatkowo cały czas puszcza jakieś sneak dissy w stronę sosy z drugiej strony zapowiadając nagrywanie z nim tracków. Oczywiście sosa zlewa i jego i King Vona ciepłym moczem od czasu gdy OTF wzięło stronę Bosstopa i THF46 w beefie. Zresztą nawet Reese początkowo stanął po stronie Bosstopa i bujał się w teledysku do At Yo Neck przy Topie który flexował się ukradzionym keefowi łańcuchem
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: genocidegeneral »


wie ktoś co to za kawałek leci w tych kilku pierwszych sekundach?
Obrazek
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6876
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: instinkt »

genocidegeneral pisze: 23 maja 2020, 17:00 wie ktoś co to za kawałek

sam sampel był użyty jeszcze 128x w tym m.in. w Victory Puffa (chyba najbardziej znany numer na tym samplu)
MINOTAUR
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2020, 15:25

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: MINOTAUR »

........
Ostatnio zmieniony 07 cze 2020, 15:33 przez MINOTAUR, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1436
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: niuhniuh »

no też to zauważyłem, pisałem w temacie Alfredo. trzymam kciuki, że powstaje z tego właśnie cały osobny nurt. A sam po raz pierwszy spotkałem się z tym w kawałku Pouches of Tuna Bronsona

myślę, że nie stoi za tym żadna szczególna ideologia, po prostu niektórzy producenci wykminili sobie, że czasami nie trzeba nic dodawać, wystarczy fajny loop. Zazwyczaj nie są to typy, którzy muszą udowadniać że potrafią być kreatywni.

tak jak się zastanowiłem to najwcześniej przychodzi mi do głowy Today was a good day jednak, jest perkusja co prawda ale z sampla po prostu, zwykły loop
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Ablazir »


ktoś z chiraqu już kiedyś tego nie samplował? albo czegoś podobnego? obstawiałbym jakieś stare tejpy durka
Obrazek
michalisko
Posty: 9
Rejestracja: 15 cze 2020, 20:27

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: michalisko »

Siema, ostatnio mam problem z ogarnianiem nowości wartych sprawdzenia rzeczy z USA, znacie jakąś stronę, gdzie nie będę musiał przekopywać się przez stada łaków i dostanę quality nowości z USA?
Plus druga kwestia - co wartego sprawdzania wyszło albo kogo warto sprawdzić ze sceny z Atlanty?
jawor
Posty: 357
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:15

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: jawor »

Ablazir pisze: 08 cze 2020, 23:01
ktoś z chiraqu już kiedyś tego nie samplował? albo czegoś podobnego? obstawiałbym jakieś stare tejpy durka
Lil durk - molly girl

https://youtu.be/ruQnBFPB3EY
jestem chłodny jak gucci la flare, z ciebie żaden la flame
dead problem - la flare
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Ablazir »

no, dokładnie :D dziękówa
Obrazek
Pawcio
Posty: 71
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:53

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Pawcio »

Co od Future na początek? Najlepszy jego album to?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Archie
Posty: 255
Rejestracja: 29 kwie 2019, 3:05

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Archie »

DS2 + 56 Nights
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5576
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: koniec »

DS2 i Monster
Pawlo
Posty: 7
Rejestracja: 08 lip 2020, 23:26

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Pawlo »

Polecicie jakiś drill nie z UK?

Z fartem.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: baqlashan »

owszem, polecę ci
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 24 lut 2023, 18:35 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2983
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: vampmoney »

Ja osobiście z Chicago nigdy bibbiego i herba nie lubiłem tylko bity DJa L ich ratowały ale one uratowałyby nawet Polskę Gotówkową xD La Capone, RondoNumbaNine to postacie których NIE MOŻNA (oficialnie zabronione jest) nie wymienić kiedy mówi się o scenie wiertniczej z wietrznego miasta. Do tego dorzućmy stare tejpy Chief Dinera, Rico Recklezz, Prince Dre, pierwsze dwa GLONL od Capo oraz całą opozycje GBE i BD w postaci Lil Mistera, Billionare Blacka, FBG Ducka, P Rico i na dokładkę Young Pappy i mamy komplet taki na start żeby się wgryźć w Chicago Drill
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 24 lut 2023, 18:35 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6543
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Jose »

W klipie do "The Full Retard" El-P jest ten misio, co ćpie i rzuca butelkami w madki. Był jeszcze taki klip, którego fabuła polegała na tym, że misia ktoś uprowadził, El-P go odbijał, a na koniec się okazało, że to ustawka i prezent na urodziny - do czego to był klip?
Awatar użytkownika
recklezz
Posty: 628
Rejestracja: 26 maja 2019, 18:52

Re: wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: recklezz »

@Jose

ODPOWIEDZ