włoski rap

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: włoski rap

Post autor: przedszkolanek »

Obadałem sobie ostatni album (Gioventù Bruciata to się nazywa) tego typa z eurowizji. W sumie rapu aż tak dużo tam nie ma (Soldi z euro najbardziej rapowe), raczej taki ciekawszy dancepop z r&b na dobrych elektroniczno-trapowych produkcjach (baaardzo dobrych) z elementami hip-hopu, ale bardzo fajne to. Podoba mi się okrutnie jak tym miesza różne stylistyki, gdzieś tam pop, tradycje włoskiej piosenki, dochodzą trapy, gdzie nie gdzie elementy latino, arabska melodyka w paru numerach, gdzieś tam elegancki synthpop itp, a to wszystko ładnie poukładane i pasujące do siebie. Jedyne do czego nie jestem w stanie się odnieść to teksty. Jakby tak wyglądał mainstreamowy pop w Polsce byłbym szczęśliwszym człowiekiem
nie mniej co tam się w ostatnim numerze stało to ja nawet nie :rotfl:
Spoiler
Awatar użytkownika
suraks
Posty: 620
Rejestracja: 10 maja 2019, 15:02
Lokalizacja: bolivia

Re: włoski rap

Post autor: suraks »

Il Tre
ostatnio, przez kumpla, odkryłem tego gościa, nie wiem do czego nawiązuje w Cracovia, translator google chujowo tłumaczy, ale technicznie zajebisty koleś




Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: włoski rap

Post autor: przedszkolanek »

Paky - ROZZI (prod. Kermit)
Spoiler
Awatar użytkownika
Zephyr
Posty: 687
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:56
Lokalizacja: Santiago de Compostela

Re: włoski rap

Post autor: Zephyr »

Dark Polo Gang - Bassotto
Jak nie przepadam za włoską sceną, tak Dark Polo Gang co jakiś czas daje zajebiste nuty :bowdown:
Effe, perché il mio cognome è Fendi
Tony, perché vendevamo i pezzi
Sosa, perché viene dalla Colombia
Baby, perché piaccio alla tua troia
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: włoski rap

Post autor: joey »

trochę po cichu zadebiutował Enzo Dong i to ciekawe, bo Dio perdona, io no to o dziwo bardzo fajna płyta. można się czepiać, że Enzo jest leniem i że tę płytę robil 182 lata (ten album autentycznie stał się memem wśród włoskich słuchaczy, coś jak nowe rzeczy po polsku od Sentino), ale jeśli chodzi o muzykę, to trudno się do czegoś przyczepić. podkłady są bardzo dobre - głównie nowoczesne, ale przeplatane bardziej klasycznym brzmieniem, dzięki czemu płyta co jakiś czas przypomina o bardziej ulicznych korzeniach Enzo. poza tym - co powinno skusić - feat od Dark Polo Gang, sporo neapolitańskiego humoru na skitach, no i shout-out do miejscowego odpowiednika Heli Kici, także w ramach poszerzenia horyzontów w kierunku brudnego Neapolu warto sprawdzić, nawet jeśli Twoja znajomość języka włoskiego kończy się na spaghetti carbonara i Andrea Pirlo (bo nie jest powiedziane, że Enzo Dong mówi po włosku o wiele lepiej od Ciebie).
trójkąt bermudzki wola mokotów
JesseJames
Posty: 8
Rejestracja: 01 wrz 2019, 21:49

Re: włoski rap

Post autor: JesseJames »

Izi jest kozakiem :bowdown:

Kamil51
Posty: 37
Rejestracja: 19 cze 2019, 23:24

Re: włoski rap

Post autor: Kamil51 »

Dzięki za info o płycie Enzo. Czekałem na jego materiał od usłyszenia go na jednym z odcinków Gomorrry...
Awatar użytkownika
marco_pantani
Posty: 1424
Rejestracja: 11 wrz 2019, 19:40

Re: włoski rap

Post autor: marco_pantani »



elo kozaczek
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: włoski rap

Post autor: svnchez »

Kurde taki se ten materiał od Enzo, liczyłem na jakieś melodyjne bengery w stylu Higuain, Secondigliano Regna czy chociaż klimat w stylu Ciro, tu Per Alessia jedynie z jakimś potencjałem
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: włoski rap

Post autor: vampmoney »

Bóg przebacza, ja nie to całkiem dobry materiał z naprawdę fajnymi momentami ale oczekiwania były większe
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: włoski rap

Post autor: svnchez »

W ogóle kilka miesięcy temu byłem na południu Włoch i wieczorem z fury leciało u kogoś coś co brzmiało jak jakiś włoski reggaeton lub jego mieszanka z rapem, ciężko określić. Chciałem nawet nagrać fragment żeby później znaleźć ten numer, ale nie zdążyłem :( Ktoś kojarzy jakieś numery lub artystów, którzy mogli zrobić coś w tym klimacie? Nie zdziwiłbym się jakby to była stosunkowo świeża produkcja, ale w sumie to tylko przewidywania, ja niestety samemu nie znalazem nic sensownego.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: włoski rap

Post autor: przedszkolanek »

Lazza - Gigolò ft. Sfera Ebbasta, Capo Plaza
Spoiler
svnchez coś w tym stylu, co poniżej? czy bardziej lationopodobne, ściśle reggaetonowe?
Fred De Palma - Una volta ancora (feat. Ana Mena) (Official Video)
Spoiler
de Palma jest chyba najlepiej się wyświetlającym/popularnym, jakoś czerpiącym z latino
tu jest tego reggaetonu więcej
Fred De Palma - D'Estate non vale (feat. Ana Mena) (Official Video)
Spoiler
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: włoski rap

Post autor: svnchez »

Zdecydowanie bardziej jak latino. Jestem fanem tych klimatów, więc trochę zdziwiłem się, że włosi też robią reggaetonowe rzeczy, aczkolwiek teraz myślę, że pewnie i tak już nie rozpoznam tego konkretnego utworu, więc po prostu jak znasz jeszcze jakieś dobre włoskie reggaetony lub zahaczające o podśpiewywany rap to możesz podlinkować, dzięki anyway
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: włoski rap

Post autor: przedszkolanek »

wiesz, ekspertem od włoskiej muzyki nie jestem, więc jeżeli to nie był de Palma, którego ostatni album sobie niedawno słuchałem, to innych pomysłów nie mam, Elettra Lamborghini coś w stylu mocnego reggaetonu jeszcze robi, a poza tym nic więcej nie znam
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: włoski rap

Post autor: przedszkolanek »

piątkowy Capo Plaza - Ho Fatto Strada
Spoiler
inna nowość: GHALI - Flashback
Spoiler
ani nowość, bo z września, ani rapy do końca - Mahmood - Barrio
Spoiler
Awatar użytkownika
suraks
Posty: 620
Rejestracja: 10 maja 2019, 15:02
Lokalizacja: bolivia

Re: włoski rap

Post autor: suraks »

to jeszcze paky tuta black feat shiva
Spoiler
Awatar użytkownika
afterlight
Posty: 624
Rejestracja: 05 wrz 2019, 15:36

Re: włoski rap

Post autor: afterlight »

shiva gruby rozkurwiacz, idzie w gore konsekwentnie i bardzo dobrze
muszę kupić sobie buty do biegania
to nie wystarczy, buty do zapierdalania
Awatar użytkownika
suraks
Posty: 620
Rejestracja: 10 maja 2019, 15:02
Lokalizacja: bolivia

Re: włoski rap

Post autor: suraks »

afterlight pisze: 26 lis 2019, 0:08 shiva gruby rozkurwiacz, idzie w gore konsekwentnie i bardzo dobrze
apropo shivy, numer ze sferą w czwartek
Spoiler
fuckshiva pisze: Soldi in Nero feat. @sferaebbasta prod. @charliecharles fuori Giovedi su Spotify.
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: włoski rap

Post autor: przedszkolanek »

klip do capo plazy
Spoiler
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: włoski rap

Post autor: przedszkolanek »

Wayne Santana - Glock (Prod. by Andry The Hitmaker) ft. DrefGold, Giaime
Spoiler
ODPOWIEDZ