chicano rap

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10012
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

chicano rap

Post autor: lygrys »

Chodzi mi o rap Amerykanów Meksykańskie pochodzenie, ewentualnie nawiązującego do tej stylistyki, bo nie każdy np. Norteno jest Chicano.

Moje odkrycie

[nortenos] Gass-pipe - Streets 2 The Pen Ft Rico 2 Smoove (Official Video) Dir. By @Stewyfilms
Spoiler
Fajny MOBBowy bicik.

[nortenos] Gass-Pipe - Hard Body (Prod. By Philthy Phil) Official Video | Dir. By @StewyFilms
Spoiler
A tu już bit w stylu starego No Limit Records z drugiej połowy lat 90tych, czyli mieszanka Mobbowego basu z połamaną bounceową perkusją.

[nortenos] Davina Joy - "You Fire Me Up" (Official Video)
Spoiler
Spoiler

Tu znowu mamy styl No Limit, mnie się kojarzy konkretnie z raperką Mia X.

[nortenos] Been On-Tweety Brd ft. Chary Locz & G-sta
Spoiler
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Nerwowy
Posty: 177
Rejestracja: 23 cze 2020, 17:31

Re: chicano rap

Post autor: Nerwowy »

Cały soundtrack do Total Overdose jest oparty w większości na zgrabnie dobranych kawałkach Delinquent Habits. A to taka lepsza, mniej popularna wersja Cypress Hill IMHO. W czasach świetności mieli kozackiego producenta. Jarałem się tym przez ładnych kilka lat, a to z grubsza tylko kilkanaście kawałków ich tam było. Mocno siada do ćwiczeń i biegania.
Warto zacząć od Return of the Tres. Ale to dawne czasy już.
Awatar użytkownika
kuldziuki
Posty: 456
Rejestracja: 04 sty 2020, 21:13

Re: chicano rap

Post autor: kuldziuki »

Mówisz chicano rap, myślę Darkroom Familia - ziomeczki reprezentują Nortenos

https://www.discogs.com/artist/724208-Darkroom-Familia nasrali tych albumów jak pojebani + każdy pełno solowych rzeczy powydawał





z solówek najbardziej podszedł mi Duke, do numeru poniżej był teledysk ale nie mogę teraz znaleźć



Poza tym kiedyś jeszcze się trochę jarałem Big Oso Lociem - Hoob kiedyś przeprowadził z nim wywiad ale nie mogę znaleźć



Z rzeczy niegangsterskich to fenomenalnie mi wjechało kiedyś ...of Mexican Descent czyli Xololanxinxo i 2Mex





2Mex wydał solówkę w Strange Famous kiedyś ale w ogóle mi nie podeszło za to Xololanxinxo już dużo lepiej

to nie pierdolony zbieg okoliczności
Awatar użytkownika
ZRO
Posty: 441
Rejestracja: 12 cze 2019, 15:20

Re: chicano rap

Post autor: ZRO »

Nigdy jakoś nie przepadałem za chicano rapem, ale dla Woodiego zawsze szacunek. Numer z Billą i Levittim zawsze lubiłem.
Spoiler




Ostatnio jeszcze wpadł mi numer CNG z Ronniem Spencerem. Za ten klasyczny vibe w stylu oldies i refren Ronniego. Małolat przynajmniej nie ma tego hiszpańskiego akcentu.
Spoiler
Awatar użytkownika
MasterP
Posty: 304
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:43
Lokalizacja: 091

Re: chicano rap

Post autor: MasterP »

o kurwa propsy @ZRO. słuchalem sobie 'yoc influenced' z dwa tygodnie temu, wielkie 5, że ktoś to zna w ogóle.
BOUT IT BOUT IT
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5684
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: chicano rap

Post autor: joey »

oczywiście jedyny prawdziwy gangus czyli Conejo z harpys
Spoiler

i kanał murdersquad tv ma sporo fajnych materiałów bts, kiedyś robili go ziomki z sicc2sicc g's, co tam na jakiejś płycie urbanrec wylądowali parę lat temu, a teraz to chuj wie kto go ma
Spoiler
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
ZRO
Posty: 441
Rejestracja: 12 cze 2019, 15:20

Re: chicano rap

Post autor: ZRO »

MasterP pisze: 24 lip 2020, 23:47 o kurwa propsy ZRO. słuchalem sobie 'yoc influenced' z dwa tygodnie temu, wielkie 5, że ktoś to zna w ogóle.
Trochę się słuchało rzeczy z tych rejonów.
Jeszcze mi się przypomniał Cisco. Kilka numerów, w tym kawałek z bardzo fajnej kompilacji Reasons.
Spoiler
Junebug Slim i numer, który zawsze się gdzieś przewijał na letnich playlistach. Ogólnie dobrze wspominam ten album.
Spoiler
N2Deep i jeden z najbardziej znanych kawałków pasujących do tematu:
Spoiler
BrownSide z Ruthless Records pamiętam, Frosta to ani nie wymieniam bo to oczywistość.
Awatar użytkownika
kuldziuki
Posty: 456
Rejestracja: 04 sty 2020, 21:13

Re: chicano rap

Post autor: kuldziuki »

Warto nadmienić, że Woodie oprócz tego, że był najlepszym raperem (i producentem, o czym się zapomina często) z całego tego Norteno/Nureno towarzystwa, to jeszcze był po prostu biały, nie był pół-biały, ani nie był Latynosem



Przy tym kawałku zawsze dreszcze
to nie pierdolony zbieg okoliczności
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10012
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: chicano rap

Post autor: lygrys »

Wreszcie na youtube pojawiło się trochę kanałów robiących kompilację z raperami z Norteno i Sureno, a nawet i z Fresno Bulldogs

BESTCOAST TV - Top 15 Current Norteño Rappers from the 559
Spoiler
BESTCOAST TV - Another Top 10 Upstate Sureño Rappers (2021)
Spoiler
BESTCOAST TV - Top 50 Current Fresno Bulldog Rappers (2020)
Spoiler
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
ODPOWIEDZ