niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: baqlashan »

Whtn pisze: 02 gru 2020, 21:15 a drejka kasuje we wszystkim oczywiście
nie w tworzeniu chwytliwych niezobowiązujących eleganckich bangerów pod które się bawią normalni ludzie z klasą
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: sebring »

nastradamus zawiera wszystko co nie tak z hiphopem tamtego okresu. obrzydliwa płyta, na innych wydawnictwach w katalogu nasira znajdowało się sporo losowych badziewnych numerów przepełnionych kiczem w większej (hate me now :what:) lub mniejszej dawce, obleśnymi, tandetnymi pop songami, pozowaniem na kozaka nasa escobara które wychodzi trochę średnio, jay go ładnie wyjaśnił z tym w takeover. nastradamus to taki album nasa post-it was written, w którym jest wszystko co w nim najgorsze, wcześniej wymienione plastikowe popowe piosenki, ja pierdole. przy czym jest potwornie nudny muzycznie i lirycznie.
mówiąc o niepopularnych opiniach i patetycznych storytellingach - i gave you power czy i used to love h.e.r. zestarzały się straaasznie źle

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
baqlashan pisze: 02 gru 2020, 21:49
Whtn pisze: 02 gru 2020, 21:15 a drejka kasuje we wszystkim oczywiście
nie w tworzeniu chwytliwych niezobowiązujących eleganckich bangerów pod które się bawią normalni ludzie z klasą
pełna zgoda pomimo mojej antypatii do drizziego
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
pawoleh666
Zbanowany
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:44

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: pawoleh666 »

Amerykański rap ostatnio stracił niesamowitego artystę, który tworzył rzeczy nieoczywiste, spójne i kompletne. Rzetelnie. Po czym spróbował być niczym Harry Styles v2.
Oczywiście chodzi o Machine Gun Kelly.
Hotel Diablo był jednym z lepszych albumów dekady w amerykanskim hh. Tickets to my downfall to najgorsze co moglo spotkac amerykanska muzyke
Te tępe kurwy mogą wypierdalać bo ja takich kundli al dente wpierdalam
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: baqlashan »

Horry pisze: 29 maja 2019, 21:51 2pac to najbardziej przereklamowany raper w historii
moim zdaniem andre3k, ale w sumie 2pac tez pasuje
Horry pisze: 29 maja 2019, 21:51 jay z nie wniosl nic do rapu, zawsze kserowal starszych i lepszych kolegow
prawda
Horry pisze: 29 maja 2019, 21:51 gdyby nie camron to nowy jork nidy nie otworzylby sie na niuskul
prawda
Horry pisze: 29 maja 2019, 21:51 Joey Badass to wack
prawda
Horry pisze: 29 maja 2019, 21:51 mixtejpowy debiut Asap rockiego to najważniejsza płyta tej dekady jeśli chodzi o brzmienie rapu
za daleko
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: horrypaz »

czy andre przereklamowany to nie wiem, na pewno big boi w chuj niedoceniany, a nie jest gorszym raperem od andrzeja
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: sebring »

nie no przecież wers big boia a andre na the art of storytelling 1 i 2 i ms. jackson pokazuje dlaczego andre rządził i dzielił w outkast
kurwa big boi mega przegryw, zajebisty raper przyćmiony przez gościa co prawie każdego by rozłożył w rapie na łopatki przy czym potrafi jeszcze z innymi gatunkami kombinować
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: baqlashan »

sebring pisze: 05 gru 2020, 15:30 gościa co prawie każdego by rozłożył w rapie na łopatki
dla mnie takim gościem był wówczas juvenile
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: sebring »

no takie ha to jest morderstwo liryczne i jeden z peaków ulicznej nawijki
aż mi sie przypomniał ten komentarz pod teledyskiem na yt
Spoiler
Obrazek
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
fisstech
Posty: 100
Rejestracja: 05 lis 2019, 23:38

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: fisstech »

Dwie ostatnie płyty cartiego to czysty hip hop. Z naciskiem na hip hop, niekoniecznie rap xd
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: sebring »

no, i to jest niepopularna opinia
dlaczego? autentycznie nie mam pojęcia na jakiej podstawie jest wyciągnięty taki wniosek
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
fisstech
Posty: 100
Rejestracja: 05 lis 2019, 23:38

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: fisstech »

Bo zarówno raper jak i bit spajają się w jedno żeby stworzyć kawałek będący takim zajebistym rytmem z jak dla mnie, właśnie hip hopową energią. Można to porównać prawie do czasów jak mc byli tylko po to żeby pokrzykiwać do podkładów DJa z tym że tutaj ociera się to o geniusz i przyrównanie cartiego do tamtych mc's może jest dla niego trochę krzywdzące ale nie umiem inaczej tego opisać. W każdym razie jeśli ta muzyka pójdzie w te stronę to będziemy mieli ciekawe zatoczenie kręgu w hh :)
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: vampmoney »

Kminie dlaczego prekursorzy zawsze dostają po dupie (wyjątek thugger np) taki Chief Sosa to nie ma nawet 10% tego na co zasługuje już nie mówiąc o sgp czy coś. Ale to oczywiste przykłady i ja nie o nich chciałem. Poznałem UnoTheActivista przez sgp gdzieś w 2016 i se myśle no specyficzne ale raczej zwykły typ nie uderza mnie niczym. Rok/dwa później wypływa gunna i wtedy zauroczył mnie tym swoim smooothie flow i stylówą. Im więcej wracam do Uno bo przez lata zauważyłem że nabawił się statusu legendy w podziemiu tym bardziej się jaram. Po czasie już widzę że uno narodził nowe stillo którego gunna jest tylko owocem a sam activist jest tysiąc razy bardziej pomysłowy i ciekawy pod każdym względem niż każdy kogo słyszałem kto obraca się w tej stylistyce. To jest malutki przykład ale jakby się wgłębić to serio, każdy prekursor czegokolwiek ma mniej niż na to zasługuje. Bo nie chodzi nawet o fakt wymyślenia czegoś, zwykle też byli nie do zajebania w tym co wypuścili a reszta to kopie
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: sebring »

hejt na vica mense jest oparty tylko i wyłącznie na jego niezbyt ciekawej osobowości, jest utalentowanym gościem, szczególnie wokalnie, a innanetape i authobiography to fest porządne materiały. podejmuje za to niezrozumiałe, hujowe decyzje co do kierowania swoją karierą (całe to 93punx, żenujące wywiady)
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
DwaRazy
Posty: 209
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:48

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: DwaRazy »

vampmoney pisze: 15 gru 2020, 13:59 Kminie dlaczego prekursorzy zawsze dostają po dupie (wyjątek thugger np)
bo najczesciej sami sie na to decyduja (wyjątek thugger np)
befree pisze: Piszesz skrótami, bez polskich znaków czy argumentów, Twoja opinia jest dla mnie warta mniej więcej tyle co papierek po batonie znajdujący się na podjeździe mojego sąsiada. A CB to takie radio, używane raczej przez starszych słuchaczy.
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: exyou »

sebring pisze: 17 gru 2020, 14:00 hejt na vica mense jest oparty tylko i wyłącznie na jego niezbyt ciekawej osobowości, jest utalentowanym gościem, szczególnie wokalnie, a innanetape i authobiography to fest porządne materiały. podejmuje za to niezrozumiałe, hujowe decyzje co do kierowania swoją karierą (całe to 93punx, żenujące wywiady)

Tzn dlaczego niezbyt ciekawa osobowość? Pytam bo nie interesuje się za bardzo typem.
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: sebring »

odjebał pare krzywych akcji i średnio rozgarnięty jest, ale nie o to chodzi
po prostu jako mc nie jest szczególnie wyrazisty pomimo umiejętności, nie ma takiej aury, charyzmy
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: koniec »

nie no ale autobiography to był przecież album nudny jak najgorsze usypiacze j.cola
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: baqlashan »

albo logica, albo chanca rapera
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: koniec »

logica nie lubię strasznie ale bym nie powiedział, żeby miał taką usypiającą manierę jak j.cole, chance może bardziej ale to na późniejszych projektach bo acid rap był zajebistym i dość energicznym letniaczkiem
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: sebring »

a mi się bardzo podobalo autobiography, ładna produkcja, dobre refreny i featuringi
absolutnie jednak się nie dziwie większosci której się ta płyta nie podobała
piekna sprawa chief keef i weezer na jednym albumie
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
ODPOWIEDZ