O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: azar »

Poza tym przecież ten jebany hipokryta po akcji z Kendrickiem, nie ma żadnego prawa do oceniania nawet Kizo. To samo z Leosią, pierdolenie ostrego za czasów brzydki zły i szczery wcale mądrzejsze od muzyki Leokadii nie było, a wpływ na dzieciaki miało podobnie demoralizujący. Nie zdziwię się, jak jeszcze coś razem nagrają, tak jak było z Lindą, od grożenia liściami do wspólnego udziału w teledysku.
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
manieq
Posty: 1152
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:40
Lokalizacja: WRO

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: manieq »

Spoiler
Obrazek
Kizo ustosunkował się do wersów Adama z Łodzi.
I go up the stairs like tup tup tup, oh, frühstück awaits me - well this is a cliché.
I live at home, I always go down the stairs for breakfast you know what I mean.


Obrazek
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: aleksy »

jakby ostry tutaj krytykował kizo za demoralizację dzieci, to pierwszy stanąłbym w obronie batoniarza, bo jako prawdziwy hiphopiec uważam, że raper ma niczym nieograniczoną wolność słowa, a od wychowywania są rodzice

jakby pojechał laikowym bólem dupy i dał "argumenty" typu TO NIE JEST HIPHOP, TY NIE JESTEŚ RAPEREM UGABUGA i inne populizmy, też walczyłbym w tej bitwie po stronie kiza

ale nic na to nie wskazuje, ostry to spełniony raper, bogaty człowiek i na luzie mówi po prostu, że kizo jest chujowy, i nawet nie mówi tego wprost tylko żartobliwie nawija, że batony mu lepiej wyszły, nic tam więcej nie ma, dla mnie spoko

i jeszcze raz powiem, że cipka w ustach rapera (xD) mi nie przeszkadza, trochę luzu chłopaki, po to właśnie jest hiphop, żeby można było powiedzieć brzydkie słowo, jak jesteście takimi francuskimi pieskami to ja nie wiem co wy w tej muzyce robicie, ale wydaje mi się, że tak naprawdę nie jesteście tylko naprawdę nie lubicie ostrego i dlatego tak gadacie, pozdro

e: props kizo, chciałem zaproponować żeby wysłał paczkę ;D szkoda że tego nie napisałem, może byłbym sławny
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: clockers »

manieq pisze: 30 wrz 2022, 17:33
Spoiler
Obrazek
Kizo ustosunkował się do wersów Adama z Łodzi.
haha elegancko
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: jajca »

Jak cos to w bece z wersu z leosia nie chodzi o uzycie slowa "cipka" i nic nigdzie nie sugerowalo, zeby mialo o to chodzić
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2022, 17:48 przez jajca, łącznie zmieniany 1 raz.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: aleksy »

o "ksiądz'? :what:
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: jajca »

Nie, podpowiem moze tu troszke, ze zadne z uzytych w tym wersie slow nie jest smieszne, glupie ani obrazliwe
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: aleksy »

no cóż, dzięki za wyjaśnienie
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1760
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: loco »

Witamy w Polsce ziomy, gdzie każdy na każdego jest potajemnie wkurwiony
Cóż zrobisz, se myślę siedząc przy kawie w szlafroku
Kiedyś lubiłem oliwki, dziś to kurwa szlauf roku
Czujesz nerwy ze mną też tak jest
Tak mnie wkurwia, że musiałem jej poświęcić jeden wers
Pozaczepiał największych kasztanów polskiej sceny, bo wie że mu żaden nie odpowie :lol: gdzie strzały w Palucha?
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: moody »

potezny adam ostrowski, nikogo sie nie boi, pozaczepial z ksywek najgrubsze (pozdro olifka hue hue) ryby w branzy obecnie

z leosia myslalem ciezko bedzie nie skumac, ze chodzi o to, ze wyglada i brzmi jak 12latka, czyli lakomy kasek dla batmanow. chociaz w sumie to zrobila cyce, wiec te linijke ostrego mozna juz wrzucic do tematu z zdezaktualizowanymi wersami
nescafeklasyg
Posty: 110
Rejestracja: 11 kwie 2021, 15:08

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: nescafeklasyg »

To są właśnie pociski w polskim rapie, jak już się pojawią to są tak z dupy że nawet nie wiadomo o co w nich chodzi i czy to na pewno pociski, black metal to jest to, tam jak jest beef to leci 50 ciosów nożem.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: gods bidness »

Chuj tam, lepiej że kogoś zaczepił niż żeby nikogo nie zaczepił. Z tej przyczyny poświęcę się i w nagrodę przesłucham tą płytę. Wczoraj nawet Pezeta dałem radę przesłuchać prawie wszystkich kawałków do co najmniej połowy, to co? OSTRemu nie dam rady? Pewnie że dam.

Dodano po 22 godzinach 40 minutach 33 sekundach:
Edit: Ta płyta to już wyszła w ogóle, choćby ten kawałek z zaczepianiem Kizo, czy co? Chciałem posłuchać na Tidalu i nie ma, na youtube też nie widzę. Wczoraj na rowerze chciałem jej posłuchać, ale że na Tidalu nie było, to puściłem już z braku laku OSTR essentials i, mimo że fanem skrzypka specjalnym nie jestem, głównie trafiając na jakieś nowe numery, których nie słyszałem, jako że przesłuchałem tego bezpośrednio po nowej płycie Pezeta, to muszę przyznać, że zadziałało to na mnie jak ukojenie, choć OSTR zawsze był dla mnie raperem na czwórkę i nic wyżej, to jednak po tym Pezecie wszedł jak panaceum na hiv.
mefisto47
Posty: 232
Rejestracja: 07 maja 2020, 21:26

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: mefisto47 »

Ta płytka to tylko jest oficjalnie do zdobycia na koncertach, nieoficjalnie w dark shopach
Kysys
Posty: 395
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:45
Lokalizacja: 77

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: Kysys »

Od wczoraj już można składać na asfaltshopie zamówienia na preorder wysyłka 9 listopada.

https://asfaltshop.pl/product/31862-ostr-042-requiem-cd
RapCelownik.pl - Najwięcej Treści o Muzyce Rap i Kulturze Hip Hop
Awatar użytkownika
CeHaTeHaCe
Posty: 271
Rejestracja: 22 cze 2022, 2:36

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: CeHaTeHaCe »

Zrobiłem przeskok z MTJWB, Tabasko i JWWC na tę płytę i ten głos mnie przeraził, gorzej niż u TDFa haha. Mimo tego bardzo mi się podoba, ciekawy klimat i dobrze poskładane. A tutaj dodatkowe dwie linijki z fragmentu o kizo, których nie cytowali heh
Spoiler
Kizo, sorry, lecz od rapu lepsze wyszły ci batony
Mogę wpieprzać je na tony i to może cię zaskoczyć
Chcę ich bardziej niż ksiądz cipki Young Leosi
...teraz to będzie
Branżowe portale już będą pieprzyć o tym wszędzie
jajca pisze: 11 lis 2020, 12:07 Przecież jakby Rogal się dograł do reedycji molesty to normalnie zwalilbym konia z tej okazji
Flavis
Posty: 161
Rejestracja: 17 lis 2019, 17:52

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: Flavis »

14 kawałków, z czego dyskusja jedynie o 4 wersach i to na dodatek celowo prowokujących, coś poszło nie tak. Zachęcam do wysłuchania całości, przyjemne wydawnictwo na truskulowych bitach, może bez jakichś specjalnych fajerwerków, ale za to z kozackim, dość nostalgicznym klimatem. Możecie mówić co chcecie, ale w zalewie raperów o stylówie takiej jak np. wyżej wymieniony Kizo (bez urazy, chodzi o styl muzyczny), rap Ostrego wyróżnia się swoją "zwykłością" i jest to potężnym atutem, bo rzadko do ludzi dociera dziś muzyka na takich klasycznych bitach.

W "Polowaniu na leszczy", z którego ktoś wyżej śmiał się jeszcze przed wysłuchaniem, zapewne z powodu "przypałowej" nazwy, chętnie usłyszałbym kolejną zwrotkę OSTR-a zamiast Hadesa. Adam powoli się rozkręcał w tym numerze, czuć było potencjał na "ABC 2022", ale niestety oddał mikrofon Hadesowi, zamiast kontynuować i dojebać konkretniej.

Najbardziej podobają mi się numery "Tu i teraz", "4 Powody", "Potajemnie wkurwiony", "Bez zmian" i "Z podziękowaniem", czyli w sumie 1/3 płyty. Skity też spoko. Polecam.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: gods bidness »

Właśnie jestem w trakcie odsłuchu i jak na razie jest bardzo dobrze, aż zaskoczony jestem po 3 pierwszych kawałkach. Już za samo podejście na głośno, krytyka drogich ciuszków z metkami itd. niby nic nowego u OSTRego, ale w dzisiejszych czasach jakże potrzebny głos od kogoś, kogo nie da się zbyć tekstami hehe stary boomer marudzi i hetuje, bo wszyscy go mają w dupie. Akurat może i boomer, ale dalej sprzedaje płyt w kurwę nie musząc się naginać. Bity też zajebiste. Jak pisałem wyżej - antidotum.
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: Patryk233 »

Ostry obok Peji, to pewnie jedni z kilku raperów na tej scenie, którzy rapem dorobili się ogromnych pieniędzy. Przecież taki Ostry, to opierdolił płyt od chuja (nie mówiąc już o graniu koncertów). Jego ostatnie płyty pokrywają się przynajmniej złotem, a swój największy hajp ma już za sobą. Jego ostatnia płyta Gniew, która wcale nie była nie wiadomo, jak dobra pokryła się platyną.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: mario995 »

To akurat prawda, zwłaszcza, że on ma bardzo stabilną pozycję na scenie w sumie od 20 lat
A od czasów Hollyłódzi chyba wszystkie jego albumy łapały jakieś statusy, więc przeszedł z dobrymi wynikami nawet ten okres lekkiej zadyszki rapu. W momencie boomu na truskuloze jego profity musiały wystrzelić w kosmos, a i teraz trzyma się mocno.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: O.S.T.R. - 042 Requiem (2022)

Post autor: jajca »

Patryk233 pisze: 05 paź 2022, 14:19 taki Ostry, to opierdolił pyt od chuja
poprawilem
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
ODPOWIEDZ