Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Oj słabo Paweł Jan, słabo. Wiadomo, że do Pezeta mam spory sentyment, ale niech mu ktoś powie w końcu, że nie w każdym kawałku musi robić na końcu niektórych wersów AAA albo HAHA + że można klipy innego typu kręcić.
livex99
Posty: 71
Rejestracja: 03 maja 2020, 22:48

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: livex99 »

I nie każdy numer musi produkować Auer
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: instinkt »

Radio Pezet to jest kurwa arcydzieło przy tych jego ostatnich wysrywach
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: jajca »

I nie musi być porównań "walka jak mma"
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
dziejaszek
Posty: 242
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: dziejaszek »

I w ogóle, że porównania z dupy co drugi wers nic nie wnoszą
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Rhubarb »

jajca pisze: 24 cze 2022, 8:53 I nie musi być porównań "walka jak mma"
xDD

pezet to jest jednak wykonawca jak raper
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: mario995 »

Jak Mewa to raczej taka


A numer Pezia ani zły ani dobry
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Bryx Fenrir »

Mocno przeciętny ten nowy Pezet, bit fajny, ale tez Pezet type beat, a refren fatalny
Jasion94
Posty: 854
Rejestracja: 23 maja 2019, 19:48

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Jasion94 »

jajca pisze: 24 cze 2022, 8:53 I nie musi być porównań "walka jak mma"
Najlepiej gdyby już nie rapował po prostu
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Patryk233 »

mario995 pisze: 24 cze 2022, 10:09 Jak Mewa to raczej taka


A numer Pezia ani zły ani dobry
Co wy macie z tym Żytem tutaj? Nową maskotkę sobie znaleźliście?

Dodano po 2 minutach 7 sekundach:
Bryx Fenrir pisze: 24 cze 2022, 11:02 Mocno przeciętny ten nowy Pezet, bit fajny, ale tez Pezet type beat, a refren fatalny
Mi się właśnie refren bardzo podoba :shock:
Ale mam wrażenie, że on z bitu wylatuje w pierwszych sekundach kawałka. Potem całkiem spoko, nie rozumiem hejtu. Dlaczego wam się to nie podoba?
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1088
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Drmz »

No mimo wszystko Mewa Żyta > gówno > gówno mewy > Mewa Pezeta
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: mario995 »

Patryk233 pisze: 24 cze 2022, 12:31 Potem całkiem spoko, nie rozumiem hejtu. Dlaczego wam się to nie podoba?
Ty chyba musisz bardzo młody być ziomek, bo taki daveyo vibe ma twój posting czasem xD
Nie hejtuje, nie oceniam, każdy ma swój gust - taka obserwacja tylko :D

A numer jest cienki - jak się zna starsze rzeczy Pezeta i to jak on składał rymy to te nowe nagrywki jest tragedia - hajs mu się kończy czy co, albo ma problemy i potrzebuje go dużo, że tak produkuje te płyty i nuty marne - trudno mi to jakoś wytłumaczyć, ale nawet jak na Radiu sama stylówka mi nie siedziała, to technicznie rap Pezeta był nie do ruszenia - jak widziałeś ksywkę Pezet to wiedziałeś, że będzie poskładane na poziomie, a tu co? Od kilku lat poza małymi przebłyskami stylówki - masa kartoflanych rymów. Wszystko na jedno kopyto - albo jakieś takie elektroniczne, albo truskulowe sentimento-pierdololo
Marcin_
Posty: 108
Rejestracja: 26 lip 2019, 19:33

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Marcin_ »

Patryk233 pisze: 24 cze 2022, 12:31 Ale mam wrażenie, że on z bitu wylatuje w pierwszych sekundach kawałka. Potem całkiem spoko, nie rozumiem hejtu. Dlaczego wam się to nie podoba?
Kolega Mario sporo już powiedział, ale pozwolę sobie wtrącić trzy grosze.

Z pewnością na tym forumku są starsi użytkownicy, ale dla tych, którzy niejako dorastali z rapem Pezeta, aktualna twórczość jest po prostu gorsza jakościowo niż to, co działo się w pierwszej dekadzie XXI wieku.

Już abstrahując od tego, czy miałeś zajawkę na trueschool i cieszyłeś się Klasyczną, czy byłeś młodym Werterem i roniłeś łzy pod Poważną, czy piłeś wódę i uważałeś się za osiedlowego (acz inteligentnego!) gangusa przy akompaniamencie Rozrywkowej, towarzysząca ci twórczość Pawła była DOBRA.
To był po prostu dobry rap. Kropka.

Emocjonalna była małą wpadną, późniejsze Radio Pezet było też... średnie.

Aktualnie Paweł NIE MA NIC DO PRZEKAZANIA. Chłop nie ma, kurwa, o czym rapować. Współczesna była wypchana jakimiś ogólnikami, powstała w mniejszych i większych bólach. Były przebłyski, ale było też widać (słychać), że spora ilość gości wynika z konieczności wypełnienia tego krążka. Coraz mniejszy repeat value tych numerów, coraz większa liczba rymów na odpierdol, to flow jakieś takie... zardzewiałe.

Mówimy o kolesiu, który w 2007 r. leciał jak chciał na każdym bicie, z którego głosu biła pewność siebie, skill po prostu wylewał się z głośnika. Teraz to wszystko jest jakieś takie... miałkie.

Dlaczego ten numer mi się nie podoba? BO JAK, KURWA, W 2022 ROKU, COŚ TAK ZŁOŻONEGO MOŻE SIĘ PODOBAĆ?! (By the way: o czym tak naprawdę jest ten numer?)
Spoiler
Tu czas mija szybko jak astronaucie na Saturnie
Także zaraz zabraknie ci tchu jakbyś tu stał na Annapurnie
Oni chcą żebyś na później przełożył życie i mówią, że inaczej się nie da
Żebyś zarobił a później zapłacił a potem kupił to co oni chcą sprzedać
Inaczej cię nie ma
To życie to walka jak MMA
Musisz ciągle pracować, bo nie masz
A nawet jak masz, to musisz mieć dwa
Tylko czy wiesz jaką to cenę ma?
Kiedyś ci wpiszą to w DNA
To jest wyścig i trzeba wyprzedzać żeby wszyscy widzieli plecy jak w GTA
Ten system lepiej niż ty siebie ciebie zna
I cię wypije do dna, wypali do cna, haha
I życzę Pawłowi jak najlepiej, bo - wydawać się może - jest w najlepszym momencie swojego życia. Będę chciał posłuchać "starego Pezeta", to sobie po prostu go włączę. Jednak, stosując sportowe porównanie, peak formy Paweł ma już za sobą i raczej nie zanosi się na to, aby jakimś dziwnym trafem miał tę formę odbudować. Kolana już nie te, szybkość nie ta, a doświadczeniem nie wygrasz z młodymi, agresywnymi zawodnikami, którzy są celniejsi, skuteczniejsi, lepiej przygotowani fizycznie. On też taki był, ale te 15 lat temu.

Czas poszedł do przodu, lat wszystkim przybywa. Proste.

A to, że kolejna współpraca? Pomijając fakt, że ta obecność Sprite'a w klipie jest raczej efektem długoterminowego kontraktu ("Pragniesz" z Małolatem, nagranie kilku wersów do reklamy, to tu to tam było jakieś lokowanie produktu), to... chuj w to. Rachunki same się nie zapłacą, kredyt sam się nie spłaci, budżet promocyjny płyty zawsze fajnie odciążyć.
Ale żeby Paweł po prostu oferował nam - słuchaczom/klientom - dobry produkt. A tak w tym przypadku niestety nie jest.
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Patryk233 »

mario995 pisze: 24 cze 2022, 12:37 A numer jest cienki - jak się zna starsze rzeczy Pezeta i to jak on składał rymy to te nowe nagrywki jest tragedia
To prawda, natomiast nawet jak rymuje MMA z DNA, czy wali częstochowskie, to i tak sprawdzę. Pewnie przez mój sentyment do gościa - może wielkim fanem nie jestem, ale Rozrywkowa, Poważna, czy Radio Pezet leciały u mnie często na pętli. To prawda, nowe rzeczy nie mają podjazdu do jego starszych płyt (choć one też wcale idealne nie były). Ale co ja zrobię, że podoba mi się jego muzyka. Ten nowy kawałek jakoś mnie chwyta i daleki jestem od mówienia, że jest to chujnia. Są gorsi raperzy od Pezeta.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: mario995 »

Patryk233 pisze: 24 cze 2022, 16:03 Są gorsi raperzy od Pezeta.
Oczywiście że tak, ale Pezet potrafi pisać 10x lepiej i tu jest problem
Ja mam gust taki, że często autentycznie prostą nawijkę postrzegam jako mającą jakiś urok, lubię ją, lubię stare rapy, ale zawsze jest tak, że jak nawet technika kuleje to treść może być dobra, albo bit to poniesie tak że nawet słabsza technika się obroni (tak czasem jest np u "nowego" Małpy)
A tu
Nie ma dobrej techniki
Nie ma treści
Nie ma dobrego bitu
Czyli to się totalnie nie broni
Tylko opakowanie jest tutaj niezłe ale to czysty marketing

Argument o wieku Pezeta też jest dla mnie średnio trafiony, bo to że jesteś stary i nie masz nie wiem kondycji fizycznie żeby jakieś cuda wianki robić to nie znaczy, że nie umiesz pisać dobrych rymów i że w swojej stylówce nie możesz być po prostu dobry - wiadomo trudno będzie ją zmienić mając 40-lat, ale nikt nie każe Ci się ścigać z małolatami, bo nie musisz.
A tu co?
Takie rymowanie po najmniejszej linii oporu to wygląda jak tekst pisany na kolanie dzień przed wejściem do studia, albo jeszcze później (takie podejście negatywnie odbiło się np na ostatniej płycie Borixona)
Ja myślę, że on ma po prostu jakieś problemy finansowe lub zdrowotne (albo jedno wynika z drugiego) i po prostu "musi" trochę zarobić w szybkim tempie (czego ofc nie życzę)
No bo zawsze miałem wrażenie, że on podchodził z natury krytycznie do tego co robił
Awatar użytkownika
Ema
Posty: 581
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:19

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Ema »

Mario - finansowo to gwarantuje Ci, ze on stoi bardzo dobrze i nigdy wcześniej lepiej nie stał . Tylko, ze człowiek im ma więcej, tym jest bardziej pazerny i pezet to pokazuje . On ma wyjebane na rap , obejrzyjcie, przeczytajcie jego wywiady sprzed ostatniego roku , dwóch , trzech . Pezio twierdzi , ze jego poprzednie płyty to grafomania , seniorita to gowno obesrane , a supergirl to dojebany track. Kiedyś byłem psychofanem, tera jestem hejterem. Hejtuje , bo typ był najlepszym raperem w kraju, a teraz się cofnął w rozwoju . Twierdzi ze technika to grafomania i lepiej napierdalac wersy z generatora na kolanie , robi proste, szybkie tanie gowno, byle kwit się zgadzał

Ostatni dobry numer pezeta

https://m.youtube.com/watch?v=zLOkImXNrXQ
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20275
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: phobos »

czułem, że nagrywam swój ostatni track, ale skończył mi się hajs
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: przedszkolanek »

Ema pisze: 24 cze 2022, 18:11 seniorita to gowno obesrane
to akurat święta prawda
Ema pisze: 24 cze 2022, 18:11 a supergirl to dojebany track
no generalnie też prawda, może to dojebanie za mocne
Ema pisze: 24 cze 2022, 18:11 ze jego poprzednie płyty to grafomania
także prawda, acz z pewnymi zastrzeżeniami, z czym oczywiście tyczy się to także następnych
Awatar użytkownika
Ema
Posty: 581
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:19

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Ema »

Bit z seniority > wszystko co wyprodukował auer

A
Jesteś moją supergirl jesteś moją cat woman
Chciałbym z tobą uciec gdzieś
I wiem że tak czujesz też
Top 5 najgorszych refrenów w polskim rapie
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022) [Zapowiedź]

Post autor: przedszkolanek »

Ema pisze: 24 cze 2022, 19:52 Bit z seniority > wszystko co wyprodukował auer
no "grafomania" to się raczej do tekstu odnosi, a nie do bitów i pod tym kątem mówił o tym pezet

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
Ema pisze: 24 cze 2022, 19:52
Jesteś moją supergirl jesteś moją cat woman
Chciałbym z tobą uciec gdzieś
I wiem że tak czujesz też
Top 5 najgorszych refrenów w polskim rapie
ej tam, znam z 500 gorszych
ODPOWIEDZ