Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

MalinowyJogurt

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: MalinowyJogurt »

No ja podbijam Pitersa, już w innym temacie pisałem o Bonsonie i jego datach premiery, bodajże przy AF2 to było i tutaj znów wybrał sobie miesiąc letni, myślę, że jakby ta płyta wyszła w jakimś październiku/listopadzie to o wiele lepiej by to siadło. Zaraz sobie wszystko odsłucham raz jeszcze, bo w sumie leciało tle i jakoś nie zapadło w pamięć, ale nie było też najgorzej.
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4417
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: Kalom »

czekałem na zwrotkę laika w utworze klasyk, a tu chuj w dupę
:joint: [*]
MalinowyJogurt

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: MalinowyJogurt »

Nie no, zajebista płyta, siada mi teraz wszystko mimo singli jak tak na spokojnie odsłuchałem. Jednak dalej uważam, że jakby to wyszło na jesień to byłoby lepiej, ale jest to sto razy lepsze niż Królu Złoty gdzie jedyne wersy jakie zapamiętałem, to żeby TKZetor przyszedł w dresach na pogrzeb
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: Piters »

Mi koniec koncow siada mocno tylko "Kłopoty" i "Hjuston mamy problem". Reszta albo srednia albo chujowa
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
krecieniebo
Posty: 91
Rejestracja: 11 cze 2019, 20:54

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: krecieniebo »

kawałek z ka-mealem jaki sztos, nie wiem czy bardziej dzięki niemu czy bonsowi :bowdown:
a całej płyty na razie nie przesłuchałem, kolejny raz Def Jam leci w kulki z shipem (nic nie przyszło dzisiaj) kiedy ja wolę sobie posłuchać pierwszy raz z cedeka :confused:
pozdrawiam witam
Awatar użytkownika
Spiritus
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2019, 9:56

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: Spiritus »

Piters pisze:Mi koniec koncow siada mocno tylko "Kłopoty" i "Hjuston mamy problem". Reszta albo srednia albo chujowa
Potwierdzam. Mam tak samo

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

moody
Posty: 1029
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: moody »

jak dla mnie podobny poziom do "krola zlotego" i nie jest ani hejt, ani wielki props. na obu bardzo podobny klimat, na obu kilka trackow do wyjebania (co ciekawe czesto najbardziej odrzucajace sa single), ale na obu znajdzie sie pare zajebistych numerow. nie sa to plyty do sluchania w tle na domowkach, ale w takich melancholijnych, autodestrukcyjnych klimatach nie ma wielu lepszych od bonsona w tym kraju
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: Patryk233 »

Do mnie przemówił Królu złoty. Wprawdzie nie jest to topka Bona, ale kawałek z Romą świetny, krzyczany Nikt Tu, albo Zepsuty to emocje niczym na Postanawia umrzeć. Energiczny, rockowy remix Złap mnie również świetny, albo spokojny Aha. Jedynie kawałek z Deysem i Szpaku bardzo tragiczny i skip.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
moody
Posty: 1029
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: moody »

no wlasnie to jest to, o czym mowie. ten singiel z z deysem i szpakiem chujowy, te wczesniejsze promujace album - "najlepsze rzeczy" czy "zlap mnie" tez i chyba duzo osob odrzucily, mnie na poczatku tez, ale na plycie jest tez kilka numerow, ktore u mnie wpadly do jego scislej topki z calej kariery jesli chodzi o te smetne klimaty - "szminka na szkle", "noc polarna", "aha" czy "(nie)najlepszy"
miciun
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:45

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: miciun »

Jakie są te dodatkowe numery z pendrajwa?
karoloko
Posty: 30
Rejestracja: 03 mar 2021, 17:13

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: karoloko »

Zgadzam się z tym że podobny poziom do królu złoty. Jednak stęskniłem się. Ciągle czułem niedosyt i porównywałem do bonsoula i postanawia umrzeć. Teraz po paru głębszych myślę, że trzeba brać co król daje i być wdzięcznym. Na zawsze szacun.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6546
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: Jose »

Ciężko dotrwać do końca, bardzo słaby album, jeden z gorszych Bonsona
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: Patryk233 »

Odrzuca mnie poetyckość w pisaniu Bonsona - ubieranie melanżu, zjazdów w ładne metafory i słowa. Słuchając całej płyty zwyczajnie to przynudza, choć styl mocno wpasowuje się w obecne trendy rozśpiewanego, popowego rapu. A ile w tym kalkulacji, a ile chęci eksperymentowania, to ciężko mi stwierdzić (nie znam osobiście typa). Natomiast nie oznacza to, że wszystko mi się nie podoba.

Bardzo spodobały mi się poniższe wersy:
Stanęły zegary, dwa giety z kiermany,
jak ręcznik rzucam na talerzyk przed nami
Na trzeci czekamy, zagubieni, jak dzieci bez mamy
Dzieci bez mapy, śmieci, bękarty, gdzie my zmierzamy?
Gdzie moi bracia? Gdzie wszystkie wilki z mojego stada?
Gdzie ta wataha, gdzie brat za brata chciał iść pod nóź?
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
moody
Posty: 1029
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: moody »

swoja droga featy zonki bonsona fajnie potwierdzaja to, o czym gadal w tym odcinku wyjasniajacym lakow grande connection - o tym, jak niski jest prog wejscia w tej branzy. kobita se na zajawce dogrywa zwrotki mezowi, z tego co wspominala wczesniej jej stary pomagal a teraz sama je jeszcze pisze i nie brzmi wcale gorzej od "zawodowych" raperek
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13192
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: oldschool »

No ale ona ma akurat jakimś tam talent, dobre zaplecze jak napisałeś + konkurencja jest mała po damskiej stronie. Próg wejścia będąc facetem jest niesamowicie wręcz wyższy.
moody
Posty: 1029
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: moody »

no nie powiedzialbym, te wszystkie hot16czelendze jakichs randomow pierwszy raz postawionych przed mikrofonem albo wysrywy jutuberow pokazuja mi raczej, ze na dobrym bicie i przy odpowiedniej obrobce w studio co trzeci forumowicz bylby w stanie nagrac track nadajacy sie do puszczenia w esce
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13192
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: oldschool »

No niby tak, ale w 99% takich rzeczy brakuje charyzmy i przynajmniej ja mam tak, że posłucham raz i elo. Nie jest jakąś dużą sztuką nagrać lepszą zwrotkę niż jakiś Qry.

Dodano po 37 sekundach:
Z takich forumowych nagrywek to imo jedynie 2rzyn charyzmę jakąś na majku ma.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: RIVALDO111 »

oldschool pisze: 16 sie 2022, 1:12 No ale ona ma akurat jakimś tam talent, dobre zaplecze jak napisałeś + konkurencja jest mała po damskiej stronie. Próg wejścia będąc facetem jest niesamowicie wręcz wyższy.

Kizo który dziś wyświetleniowo to top 5 tego kraju na luzie , więc nie wiem czy poziom męskiego meja jest wyższy :rotfl:
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3684
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Bonson - Diabeł Stróż (2022)

Post autor: Prez »

jeżeli ktoś odpala tę płytę z nadzieją na chociaż jeden numer w stylu BonSouli albo Bonsonowego bragga to niech nie traci czasu
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
ODPOWIEDZ