HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2045
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Krynew »

afterlight pisze: 26 lis 2021, 12:19 gdzie jest moja plyta do kurwy szmaty na preorder.pl ciagle jakies "#1 PREORDER - Do realizacji" wisi
Przecież nawija w „Koniec pierdolenia”, że sam wiezie pięć paczek bo nie ufa Fedexowi
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: SiNi »

scarz pisze: 26 lis 2021, 14:13
afterlight pisze:gdzie jest moja plyta do kurwy szmaty na preorder.pl ciagle jakies "#1 PREORDER - Do realizacji" wisi
Też czekam na wysyłkę, wczoraj zaraz po północy dostałem numer listu przewozowego z DHLu, ale przesyłka wciąż nienadana.
Wysyłali dopiero w piątek ze względu na jakiś zgrzyt do mnie paczka dotarł dzisiaj. Na dodatku 3 numery, które mogli rzucić na główną płytę zamiast na osobnym dysku.
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4224
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: sebring »

dobrze się tego słucha ogólnie ale dupy nie urywa, widać mocno że kwiatek i książę jako raperzy są ograniczeni tematycznie i całe szczęście że nie nawpierdalali tu zbyt dużo piosenek. mimo tego że obu panów lubię, to jednak bity tutaj grają pierwsze skrzypce, są zajebiście dobrane do ich stylu no i po prostu są bardzo, bardzo dobre
zaskakująco porzadnie poleciał małolat, myślałem że będę skipowal
natomiast wracając do płyty po pierwszym odsłuchu już niestety repeat value zaczyna kuleć i poza paroma wyjątkami te piosenki brzmią mocno schematycznie, może nie do końca muzycznie, bo bitowo jest w miarę różnorodnie, ale głównie ze względu na wyżej wymienione ograniczenia gospodarzy, dlatego myślę ze niestety
filipthekiddo pisze: 26 lis 2021, 12:40 czeka ich tendencja spadkowa z album na album
(dodam że nie słyszałem w całości innych płyt od nich)

może po czasie się opinia zmieni na bardziej pozytywną lub negatywną, ale póki co po dwóch odsłuchach tak to wygląda
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
scarz
Posty: 415
Rejestracja: 09 cze 2019, 19:14

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: scarz »

Po paru odsluchach niestety lekkie rozczarowanie. Nie jest zle, ale poprzedni mixtape był o klasę lepszy, tutaj za bardzo momentami popadają w typowe pierdolenie uliczne i od razu na tym tracą. Bez pokręconego specyficznego klimatu z poprzednich płyt dużo bardziej słychać ich bardzo średni warsztat rapowy. Taka Lojalność, Bracie to niby ta sama tematyka co w Bakterii ze Sztuki Arkanów Mixtape, ale podana w tak banalny i nudny sposób w porównaniu do poprzedniej płyty, że aż wierzyć się nie chce i taki zarzut można by wysunąć wobec większości kawałków - tak jakby uznali, że ich odbiorcy byli za tępi, żeby zrozumieć tracki ze Sztuki Arkanów, wiec tym razem trzeba wszystko podać dosłownie i bez kombinowania.

Jeszcze trochę posłucham, może docenię jeszcze, ale póki co żałuje, że wziąłem preorder zamiast Sztuki Arkanów. Jednym słowem regres.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10150
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: ART »

scarz pisze: 29 lis 2021, 20:02Sztuki Arkanów
sztuki arkany*

plytka bez podjazdu do poprzednich materialow, ot taki solidny material od rapera halastra
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5416
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

świetna płyta i topka roku imo.

dużo bardziej zwarty, spójny i lepiej wyprodukowany materiał niż Sztuki Arkana. co prawda nie można nie podnieść kwestii flow u Kwiatka Haze'a, które jest na maksa jednostajne, zamulone i mało plastyczne, no i generalnie warsztatowo trochę odstaje od Księcia (który też jakimś super technikiem przecież nie jest), ale na tej płycie jest taka chemia, stylówa i charyzma, a jednocześnie fajne, błyskotliwe pisanie, że wszelkie braki w skillsach nie przeszkadzają (przynajmniej mnie), a przynajmniej nie są na tyle poważne, żeby nie dało się słuchać. na duży plus na pewno refreny, choćby ten w Eksploratorze, czy w Angielskiej Pogodzie (wkręciły się odrazu), a także gościnki. Małolat dał najlepszą zwrotkę od nie pamiętam kiedy. w ogóle Runda to jeden z moich faworytów - bit jest pierdolonym czołgiem (odrazu pierwsze skojarzenie z Griseldą), Książe wlatuje na niego jak szef z ogromną pewnością w głosie i flow, no a do tego ten bridge z followupem do Czterech Pancernych. zajebiście też jako closer siedzi Wychodzę z Mroku, otłuszczone świetnymi cutami i skreczami Def'a. producencko co numer to sztos, a to co się dzieje choćby w Koniec Pierdolenia (Luwr) naprawdę zasługuje na bowdowny. brzmi to wszystko świeżo i nowocześnie, a zarazem bardzo naturalnie i w odpowiednich momentach zanurza się w oldschoolowy wajb. jaranko. :bowdown:

sprawdzajcie to mordy.
dla mnie najlepszy uliczny materiał tego roku.
grubcioo
Posty: 109
Rejestracja: 22 mar 2020, 15:31

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: grubcioo »

sa gdzies do przesluchania te pozostale dodatkowe utwory muzyczne rapera halastra?
Awatar użytkownika
hubi
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2019, 20:17
Lokalizacja: ośka

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: hubi »

również poproszę
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: mbunt »

clockers pisze: 30 lis 2021, 19:42 dla mnie najlepszy uliczny materiał tego roku.
tylko tyle? ja bym zaryzykowal ze od pierwszego problemu/lotu 022 nie bylo nic mocniejszego
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5685
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: joey »

równy, spójny, świeży album bez wyraźnie słabszego numeru i w optymalnej długości. zajebista płyta, mega odkrycie jak dla mnie, zostaję fanem
trójkąt bermudzki wola mokotów
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: oyche »

Oczywkko podbijam mojego czlowieka clockersa i wybaczam mu co napisal w temacie o belmondo

E; znaczy no, SAM nadal lepsze na ten moment
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10150
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: ART »

pierwsza sztuka>sztuki arkana>>sztuka drugiego obiegu
oficjalne stanowisko pozdro
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
afterlight
Posty: 624
Rejestracja: 05 wrz 2019, 15:36

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: afterlight »

ani troche nie zawiedli, ciekawi mnie w sumie te uzywanie slow powiedzmy niebanalnych czego nie bylo na poprzednich plytach, spoko to jest
zwrota ksiecia w Wychodzę z mroku kurwa mac jest ogniem
szkoda ze tyle featow tylko, w ogole to im niepotrzebne w numerach. oprocz kazka( co mnie w huj zaskoczylo tak szczerze) wszystkie sa do wyjebania, nawet konesera co tematycznie pasuje do kawalka o bani porezanej dragami
muszę kupić sobie buty do biegania
to nie wystarczy, buty do zapierdalania
Popi
Posty: 268
Rejestracja: 11 sty 2020, 10:13
Lokalizacja: Olsztyn

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Popi »

To co producent odjebał w Angielskiej Pogodzie to pieprzone mistrzostwo, świetnie wykręcone synthy w stylu UK, kunszt! Na początku myślałem, że to bit Louisa, zdziwiłem się, że nie mam racji.
To co e-koledzy wyżej traktują jako zarzut ja odbieram jako duży plus, podoba mi się to proste flow bez kombinowania jest to na pewno pierwiastek, który wpływa na odbiór spójności tego materiału. Co do monotematyczności, to należy do Hałastry podejść z odpowiednim nastawieniem, nawijają o szponceniu to ich domena, chcesz innej tematyki to zmieniasz rapera, proste.
Jeśli następną płytę zaserwują nam zbyt szybko to faktycznie wtedy może nastąpić przesyt i znudzenie tematyką, ale IMO na ten moment proporcja jest okej.
Jedyne co mnie trochę wkurwia to te rymy ABAB konesera, ale idzie przełknąć. Ogółem dobra płyta na dobrych kurwa bitach
Popi.jaku
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: oyche »

pierwsza zwrotka w 'rundzie' to pełna essa
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: azar »

slyszalem chyba ze dwa single i feat u Balagana i zdazylo mi sie to przejesc, brzmialo jak jedna zwrotka nawijana w kolko. Podziwiam, ze ktos wytrzymal trzy plyty,
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
pociejyo
Posty: 486
Rejestracja: 07 gru 2019, 17:13

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: pociejyo »

oyche pisze: 16 gru 2021, 10:54 pierwsza zwrotka w 'rundzie' to pełna essa
To jest w ogóle najlepsza zwrotka w gatunku polski rap jaką słyszałem od dawien dawna
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5416
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

no jest przejebana, jeden z lepszych wjazdów roku
Willxc
Posty: 1530
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Willxc »

no ciężko nie podbić, przejebana jest
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3688
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: HAŁASTRA - Sztuka Drugiego Obiegu (26.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Prez »

Pełna zgoda e-koledzy
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
ODPOWIEDZ