B.O.K. - "W Stronę Zmiany" (2011)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
diemdzi
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2020, 21:08

B.O.K. - "W Stronę Zmiany" (2011)

Post autor: diemdzi »

Obrazek

PROMO-VIDEO

Tracklista:
1. "Daj to głośniej"
2. "To jest przyszłość"
3. "Wszystko do nas wraca"
4. "W błędnym kole"
5. "Chcecie więcej?"
6. "Nie trać mnie"
7. "Co jest prawdziwe, co?"
8. "Pozwolisz?"
9. "C.U.D."
10. "Flow"
11. "Przystań"
12. "Wciąż może być tak pięknie"
13. "Poderżniemy gardło śmierci"
14. "Domino"
15. "Ziarno do ziarna"
16. "Bóg jest muzyką"
17. "Spadam w górę"
18. "Gdzie Ty byłaś?"
19. "Zróbcie miejsce"
20. "Nie poddawaj się"
21. "DJ Paulo na relaxie"
22. "Kiedy opadnie kurz"
23. "Nowy czas"

🎧 POSŁUCHAJ W SERWISACH STREAMINGOWYCH 🎧

Dziś mija dokładnie 10 lat od premiery debiutu B.O.K. Świetne teksty Bisza i Oer w świetnej formie sprawiły, że dla mnie to jeden z najważniejszych rapowych albumów minionej dekady. Zdecydowanie za długi, myślę, że gdyby okroić go do 14 numerów to byłby klasyk pełną gębą. Trudno jest mi wybrać 5 najlepszych kawałków, ale "Nie poddawaj się", "Przystań", "Wszystko do nas wraca", "Nie trać mnie" i "W błędnym kole" darzę szczególną sympatią. Pośród bangerów takich jak "Daj to głośniej", "Chcecie więcej" czy "To jest przyszłość" kryją się też takie perełki jak "Domino", "Gdzie Ty byłaś" czy "Ziarno do ziarna". W tym ostatnim kawałku drażni mnie refren Kaya, ale zwrotki są mistrzowskie. Jest też "Wciąż może być tak pięknie" - tutaj z kolei bit Oera moim zdaniem trochę odstaje poziomem od reszty, ale kurwa, co tam nawinął Bisz :bowdown: No i co, już zdążyłem wymienić pół płyty.

Bardzo się cieszę, że w przypadku solowych projektów powrócił z nagrywania kiepskich rzeczy z Radexem i nagrał płytę roku z Kosą. Z kolei BOK-owa "Symetria" była ciekawym eksperymentem i zdecydowanie na plus oceniam krążek z 2018 roku. Ciekawe co następnego wymyślą, Bisz nie chce być wtórny, nie chce się powtarzać, ja to szanuję i zawsze kibicuję. Trzeba poczekać do kwietnia, zobaczymy co tam dla nas przygotują ;)
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7124
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: B.O.K. - "W Stronę Zmiany" (2011)

Post autor: piernikowyskoczek »

płyta powstawała bardzo długo i to słychać, mix przeróżnych kawałków, brzmi czasami jak bootleg
Kysys
Posty: 396
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:45
Lokalizacja: 77

Re: B.O.K. - "W Stronę Zmiany" (2011)

Post autor: Kysys »

W całości tej płyty nigdy nie mogłem strawić, ale oczywiście są tu naprawdę fajne tracki do których z sympatią się wraca.
RapCelownik.pl - Najwięcej Treści o Muzyce Rap i Kulturze Hip Hop
Awatar użytkownika
krychaj5
Posty: 266
Rejestracja: 23 wrz 2019, 16:51

Re: B.O.K. - "W Stronę Zmiany" (2011)

Post autor: krychaj5 »

piernikowyskoczek pisze: 20 wrz 2021, 10:45 płyta powstawała bardzo długo i to słychać, mix przeróżnych kawałków, brzmi czasami jak bootleg
to + mimo, że była dość "szeroka" to też były z niej odrzuty, bardzo ubolewam że nie znalazł się tam numer z 2:04 w tym promo-video: https://www.youtube.com/watch?v=bf0Xw11pZFw

Bisz jak i całe B.O.K. byli wtedy kurewsko głodni robienia tej muzyki, ile to oni wydali zajebistych rzeczy w przedziale 2007-2012?
dzisiaj nie do pomyślenia
Sann
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2021, 12:21

Re: B.O.K. - "W Stronę Zmiany" (2011)

Post autor: Sann »

Płyta rok starsza od Wilka Chodnikowego, porównując obie to W stronę zmiany zdecydowanie na niekorzyść, ale może też niepotrzebnie porównywać dwa tak różne klimaty. Mniej wracam niż do Wilka, zgodzę się z opinią większości że jest za dużo kawałków, niektóre szybko się zapomina ale jest parę które do dzisiaj regularnie odświeżam. Osobny bowdown dla bitu we Wszystko do nas wraca, no i wersji w wykonaniu Siwy/Lewy :eek:
Awatar użytkownika
diemdzi
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2020, 21:08

Re: B.O.K. - "W Stronę Zmiany" (2011)

Post autor: diemdzi »

@krychaj5 link był już w pierwszym poście :) Co do tego kawałka z 2:04 to podobno jest to po prostu koncertowa wersja "Spadam w górę". W sumie seems legit, bo z wersów, które są częścią zwrotki na wersji z płyty zrobiono hook:

"Gdy nie masz nic do stracenia, do zdobycia wszystko
To jest siła, którą daje nam hip hop"


Co nie zmienia faktu, że bardzo chętnie posłuchałbym całego kawałka, bo właśnie on jest moim ulubionym fragmentem na promovideo.

Zastanawia mnie o jakie odrzuty Ci chodzi. Na pewno nie jest nim "Pchamy ten syf", który został stworzony wyłącznie z myślą o koncertach. Przychodzi mi na myśl tylko "Ja i Ty", ale nie znam genezy tego numeru.
Awatar użytkownika
krychaj5
Posty: 266
Rejestracja: 23 wrz 2019, 16:51

Re: B.O.K. - "W Stronę Zmiany" (2011)

Post autor: krychaj5 »

diemdzi pisze: 23 wrz 2021, 20:30 Zastanawia mnie o jakie odrzuty Ci chodzi.
ODPOWIEDZ