Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13186
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: oldschool »

To i tak lepiej niż Pih x Kaczor, bo oni po 24h nie przekraczali nieraz 1k wyświetleń xDDDD
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6543
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: Jose »

zero zdziwienia przecież, nie wyobrażam sobie, by Mes, VNM czy Pih x Kaczor (nie dałem rady zmęczyć całości) przyciągali nowych/młodych słuchaczy, a starsi albo dorośli i mają na nich wywalone albo po prostu mają na nich wywalone, bo nie mogą słuchać ich ględzenia

niektóre tracki z Białego Tunelu mają mniej niż 100k na spoti, Pih i Kaczor dalej 10k nie przekroczyli. z tym ze pewnie sprzedażowo mogą jako tako wypadać, bo pewnie ultra fani sobie kupią
danny
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2020, 12:29

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: danny »

Dizkret jest jakoś inaczej podpisany czy go nie ma ostatecznie? Nie widzę na trackliście.
frontkick

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: frontkick »

Dizkret jest na bonus tracku
danny
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2020, 12:29

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: danny »

To lipa, jedyne co chciałem przesłuchać z tej płyty.
zuperhero
Posty: 1682
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: zuperhero »

Jose pisze: 20 lis 2021, 15:01 zero zdziwienia przecież, nie wyobrażam sobie, by Mes, VNM czy Pih x Kaczor (nie dałem rady zmęczyć całości) przyciągali nowych/młodych słuchaczy, a starsi albo dorośli i mają na nich wywalone albo po prostu mają na nich wywalone, bo nie mogą słuchać ich ględzenia

niektóre tracki z Białego Tunelu mają mniej niż 100k na spoti, Pih i Kaczor dalej 10k nie przekroczyli. z tym ze pewnie sprzedażowo mogą jako tako wypadać, bo pewnie ultra fani sobie kupią
no jak se tak typowałem sporo lat temu, kto po latach się dobrze będzie komercyjnie trzymał to mes był w moim topie- miał na tyle wczutych/wiernych fanów że wydawało się że będą z nim przez długie lata, przecie w okolicach 2010 miał najbardziej psychofańską grupę słuchaczy na scenie
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5415
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: clockers »

Momma's Boy zajebisty numer
Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: xou »

ode mnie mega propsy dla afrojaxa za zwrotkę na prokreacyjnym pierdoleniu, idealna na podsumowanie płyty. mocny tekścik od gościa, który sam ma dziecko
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
moody
Posty: 1027
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: moody »

bez kitu, mes nagral cala plyte o staraniu sie o dziecko, w miedzyczasie udzielajac wywiadow magdzie molek i ewie drzyzdze w tvn :dunno: biorac pod uwage jego dotychczasowe przekonania i tworczosc to nawet nie jest tak jakby totti na koniec kariery poszedl gdzies do innego klubu za hajsem. to jest tak, jakby poszedl do lazio

z jednej strony szacun, bo chlop nie moze nie zdawac sobie sprawy, ze wypuszczajac cos takiego jest skazany na komercyjne upokorzenie, z drugiej po prostu zle sie tego slucha, takie rzeczy powinien nagrywac do szuflady, puszczac zonce albo bejbikowi za 20 lat, przez takie osoby byloby to odpowiednio docenione...czy chwyci to randomowego sluchacza? watpie
frontkick

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: frontkick »

W sumie ciekawa sprawa z tą pozycją Mesa na scenie, imo będzie parł w tym kierunku co Bisz/Radex czyli sie podlaczy pod kroplowke jakichs kurwa instytutow kultury i tego typu rzeczy no bo co innego moze zrobic jako stary zgred

Single nie zrobiły jakichś tragicznych wyświetleń ale no niedaleko jest do poziomu VNMa
Bisclavret
Posty: 3361
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: Bisclavret »

jego nisza to potrojkowe stacje, już nawet miał audycje w 357 i jest tam też jeden redaktor co ostro forsuje na antenie jego twórczość
JestemTymRaperemZ
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:16

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: JestemTymRaperemZ »

Najlepszy numer to "Kręci się".
arystokrata91
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2019, 17:48

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: arystokrata91 »

Jestem sajko Mesa odkąd pierwszy raz na głębokim kacu usłyszałem singiel Kandydatów (Otwarcie). Od tamtej pory sprawdzałem każdy jego track, wywiad, teksty i wypowiedzi. Z dzisiejszej perspektywy widzimy, że to był jego prime time, mniej więcej do około roku po wydaniu TBZD. Znam większość tekstów na pamięć, jarałem się nawet raperemsamplerem, Białym Tunelem, a AŁA. jest dla mnie na równi z KNS, gdzie jednak przegrywa z Kandydatami z uwagi na sentyment.

Premiera KNS miała miejsce w 2011 roku (miałem wówczas 20 lat), więc można powiedzieć, że Mes towarzyszył mi na każdym etapie dorosłego życia. Dziś już po 30, a ja nadal jaram się jego przemyśleniami i tym, w jaki sposób ubiera je w słowa, rymy i chyba niepowtarzalną stylówę. Cóż, Mes przez te wszystkie lata też dojrzewał, rozwijał się, poznawał świat, kolejne związki, wzloty i upadki, niższa popularność. Zastanawiam się kogo Mes poznał w okolicach premiery AŁA., że zaczął bywać w telewizjach śniadaniowych, klimaty Kuby Wojewódzkiego itp., zaczął również miewać częstą styczność ze środowiskiem z Męskiego Grania - wstawki w niektórych trackach tego albumu sugerowałyby, że zapoznał się z jakimś "elitarnym" w jego mniemaniu towarzystwem (lekarze?). Sądzę, że musiał to być moment zwrotny w jego życiu, prawdopodobnie stały związek z Anną-nauczycielką, zdanie prawka, częstsze terapie, próby ustatkowania się.

Finalnym skutkiem powyższego było doprowadzenie do zrodzenia Hello Baby, którego słucha mi się ciężko. Tracków, które wpadły mi "ze strzała" w ucho jest dosłownie kilka. Rozumiem potrzebę wydania tego rodzaju LP, w końcu każdy fan Mesa od zawsze był głodny jego autobiografii. Zapętlę kilka razy, wyłuskam perełki i będę do nich wracał, ale to już nie jest i nie będzie to samo. Obawiam się, w jakim kierunku pójdzie dalej, jakiego albumu możemy spodziewać się po Piotrku za kolejne 2-3 lata?
Telefunken
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:10

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: Telefunken »

Jako stary sajko Mesa mogę powiedzieć, że słabo to było na AŁA. na HB oprócz trzech numerów jest po prostu dno i kilometr mułu. Sorry. Nie. Nie dla mnie to.
Młemłemłemłeeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Woozard
Posty: 219
Rejestracja: 22 mar 2020, 13:00

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: Woozard »

jest fatalnie, dosłownie pojedyczne fragmenty zwrotek są ciekawe, nic więcej :dunno: obok AŁA. najgorszy album w dyskografii
impertynencki
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:21

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: impertynencki »

Jestem w szoku, że Mes wypuścił płytę na takim poziomie. Najgorszy album z dyskografii. Jest na nim może jeden niezły track i kilka dobrych zwrotek. Nie spodziewałem się, że album siądzie w całości, ale liczyłem, że będzie tam kilka numerów do których będę wracał, a ten album ciężko jest przesłuchać ze względu na monotonność materiału. Rap bez polotu i błysku, do wymazania z pamięci.

Jest może ktoś na początku tacierzyństwa i odczuwa jakąś więź z tym albumem? Bo może to nie mój czas.
najlepsze dni uciekają nam na właśnie dziś
Awatar użytkownika
guzi
Posty: 1159
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:26
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: guzi »

impertynencki pisze: 27 lis 2021, 11:28 początku tacierzyństwa
Ja
ale ta płyta mnie wynudzila, jest smętna po prostu, grafomańska. Nie kumam lotów mesa
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6543
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: Jose »

No ja średnio czuje tę więź tbh. Tzn. kumam Mesa, bo faktycznie w głowie się trochę zmienia przy okazji narodzin, inne stresy itd, Mes też od zawsze przelewał na papier wszystkie swoje przemyślenia, ale to nie jest podane w odkrywczy ani ciekawy sposób.

Np. czułem te zajebiste ojcowskie wajby jak słuchałem Pivota, a nie byłem jeszcze ojcem, także chyba nie kwestia tematyki, a tego, że to słabe
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2016
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: gods bidness »

Nienawistnik Flint MIAŻDŻY Mesa:

<Dłuższe obcowanie z frazą Mesa w 2021 roku może prowadzić do walnięcia pięścią w stół i ryknięcia - Mordo, przestań się wreszcie krygować, krążyć jak hiena wokół tego, co chcesz powiedzieć. Twój wokabularz i owijanie w jedwab i filc na nikim nie robi już wrażenia. Mam gdzieś, jak jest "listowie" po francusku. Konkursy na wymyślne, zdobne słowotoki co roku wygrywa Łona, rola salonowego zwycięzcy jest obsadzona. On jest wysublimowany, to czek z intelektualnym pokryciem. Ty jesteś pretensjonalny, weksel na serwetce niewyjętej przed praniem. Do meritum, do brzegu, do puenty!
Poza tym Łona prędzej zjadłby Webbera niż nawinął w otwierającym numerze "W Auschwitz też były porody, miłości dowody" i "W zdrowiu i w chorobie, ciebie nie wyskrobię">
rolka
Posty: 127
Rejestracja: 01 maja 2019, 0:52

Re: Ten Typ Mes - Hello Baby (2021)

Post autor: rolka »

Płytę odpaliłem dopiero dzisiaj i częściowo bardzo dobrze mi siadła (częściowo zakładam że jeszcze siądzie). Potencjał komercyjny jest oczywiście niewielki, ale no nie znaczy to od razu, że to gówno. Muzycznie i flowowo super.
ODPOWIEDZ