Soulpete - Soul Raw (2014)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Soulpete - Soul Raw (2014)

Post autor: Yayo »

Spoiler
Obrazek
01. Dead Or Alive (ft. Hezekiah)
02. Don’t Think (ft. Pacewon)
03. Rhymes On Random (ft. Oddisee)
04. What You Love (ft. Ozay Moore)
05. Balance (ft. Supastition)
06. Still S’N’W (ft. Smif N Wessun)
07. Hood Shit (ft. M.A.R.S.)
08. Raw Talk (ft. AWAR)
09. Undisputed Champs (ft. Guilty Simpson)
10. Step Ford (ft. Ozay Moore)
11. Duel Machete (ft. Journalist 103)
12. True Royalty (ft. Blu)
13. Power Is The Name (ft. Hassaan Mackey)
14. We Don’t Know (ft. Dominique Larue)
15. Dreams Hold On (ft. Danny!)
Spoiler
Zastanawiałem się nad założeniem tematu w ZHH, bo w sumie to są tu sami zagraniczni goście (i to jacy!), ale jednak Soulpete jest polakiem, więc myślę, że powinien być tutaj. Chyba jedyna polska płyta wypełniona takimi grubymi, zagranicznymi ksywkami. Najbardziej zaimponowała mi obecność Guilty Simpson'a, Odissee'a, legendarne Smif-N-Wessun i oczywiście Blu. Całość dopełnił Dj Ace skreczami Dla mnie chyba najlepszy polski producencki album, to jak bębny tu napierdalają to coś pięknego. Chciałbym jeszcze jeden taki projekt producencki spod jego ręki, tym bardziej, że możliwości teraz chyba o wiele większe i kolaboracje mogłyby być jeszcze bardziej fejmowe, choć to wciąż podziemie , to już na "Soul Raw" pojawiły się jego szare eminencje. Nie są to też zwrotki na odpierdol, ciekaw jestem jak Soulpete to ogarnął. Wracam regularnie.
ether
Posty: 516
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Soulpete - Soul Raw (2014)

Post autor: ether »

Wróciłem sobie wczoraj, bo skojarzyła mi się ta plyta z promomixem i singlem z albumu producenckiego Aruzo, gdzie swoją drogą też dograł się Guilty Simpson. Wracajac do Soul Raw to potężnie to brzmi, pełnokrwisty hip hop, klimat unosi sie w powietrzu, wszystko utrzymane w zajebistej spójnej koncepcji, uwielbiam te zajebiście pocięte sample i rymy, które skróciłyby tę płytę co najmniej o połowę, gdyby mieli się za nie zabrać polscy raperzy.
ODPOWIEDZ