Mata - Młody Matczak (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3632
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

Świadomość muzyczna, dojrzałe robiona muzyka, fałszowanie, osobowość
Kurwa @ether pls to jest muzyka a nie fizyka kwantowa. Myślę że to czy mata jest osobowością ocenia ilość ludzi która jest ciekawa tego co ma do powiedzenia a nie twoja subiektywna opinia
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2021, 16:59 przez Moltisanti, łącznie zmieniany 1 raz.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
ether
Posty: 521
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: ether »

no czyli nie czytales dobrze postów.
moglbys zamienic ten wywyższający cię ton na lepsze czytanie ze zrozumieniem i byłoby git
ether pisze: 02 wrz 2021, 16:17 to nawet nie chodzi o to o czym nawija, a w jaki sposób to robi. I nie mowie tylko o nim, (nie przekreslam też całego dorobku, bo Patointeligencja to jeden z najlepszych numerow jaki wyszedl od mlodych - dobry i w zasadzie jeden z niewielu, ktory w ogole nawiazuje do tego czym wlasciwie kiedys byl rap, czyli szczery real talk)
Dodano po 56 sekundach:
Moltisanti pisze: 02 wrz 2021, 16:58 Kurwa @ether pls to jest muzyka a nie fizyka kwantowa. Myślę że to czy mata jest osobowością ocenia ilość ludzi która jest ciekawa tego co ma do powiedzenia a nie jedna osoba na forum
Stary, ja czekam na polskiego Kendricka. Wymagam w chuj dużo :D
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3632
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

To zacznij od zbudowania getta i na pewno znajdzie się odpowiednikow kendricka wielu bo raperzy w Polsce są znacznie lepsi lirycznie. Po prostu nie ma popytu na nawijanie o nieistniejących problemach
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
ether
Posty: 521
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: ether »

:D kurwa, no nie lubie sie tutaj rozpisywac, bo wiem, ze prawdopoobnie jestem tutaj odmieńcem, a w dodatku nie chce nikomu psuć zabawy jak się jara tym co jest. Ale akurat teraz dalem sie zlapac w dyskusje. :dunno:
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3632
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

Mi się wydaje że nie możesz zrozumieć czemu większość młodzieży w Polsce nie słucha tego co ty mimo że i tak słuchasz muzyki popularnej. Pomysl sobie co ma powiedzieć ktoś kto słucha jazzu czy jakiegokolwiek innego gatunku niż rap
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

ether pisze: 02 wrz 2021, 17:00 no czyli nie czytales dobrze postów.
moglbys zamienic ten wywyższający cię ton na lepsze czytanie ze zrozumieniem i byłoby git
:damn:
ether pisze: 02 wrz 2021, 16:17 21 lat ni chuj nic tu nie znaczy, bo jak wleciało Najebawszy to Smarki miał 20, jak Ostry debiutował to miał 21, Pezet chyba tyle samo, a brzmialo to zupelnie inaczej
Faktycznie ZU PEŁ NIE inaczej. Smarki ze swoją stylówką studenciaka co pije wódkę w parku i nieudolnie podrywa kolejne panny, OSTR ze swoim pierdololo o nim i jego LOLO, Pezet ze swoją Senioritą, albo Letniakiem, to aspirowało do dojrzałych brzmień, to były te tematy "doroslych".
Tak, oni też pisali poważniejsze teksty, tak jak Mata też pisze poważniejsze teksty, niż Papuga i Kiss cam. Dlatego zapytałem co do czego Ty właściwie porównujesz, ale dostałem odpowiedź
ether pisze: 02 wrz 2021, 16:52 No to jak nie wiesz, to albo musisz przeczytać od początku albo wyraziłem się zbyt chaotycznie.
:dunno:
ether pisze: 02 wrz 2021, 16:17 I nie mowie tylko o nim
A ja mówię tylko o nim, bo to temat o jego płycie.
ether pisze: 02 wrz 2021, 16:45 Widze, że trzymasz mnie za słówka
No tak, a za co mam trzymać, mam tylko te słówka, co sam tu napiszesz. Czasem trochę chaotycznie ;-)
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: aleksy »

smarki jest akurat idealnym przykładem na to, że rap nie musi być pierdoleniem dla starych dziadów

e: ogólnie racja, że pl rap poruszał kiedyś "doroślejsze" tematy, ale to dlatego, że mieliśmy czasy truskulowego antyhiphopu, gdzie miałeś 5 tematów do wyboru i każdy nawijał z obsranymi gaciami, żeby czasami środowisko na niego krzywo nie spojrzało, codziennie dziękuję bogu, że pokonaliśmy ten nowotwór
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2021, 17:55 przez aleksy, łącznie zmieniany 1 raz.
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4224
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: sebring »

Moltisanti pisze: 02 wrz 2021, 17:05 To zacznij od zbudowania getta i na pewno znajdzie się odpowiednikow kendricka wielu bo raperzy w Polsce są znacznie lepsi lirycznie. Po prostu nie ma popytu na nawijanie o nieistniejących problemach
hahahah o kurwa co za debil :bowdown:
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3632
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

W sumie nie wiem co aż tak cię podnieciło w tym poście
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4224
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: sebring »

no że napisałeś tak durnego posta że az mi sie to w pale nie miesci XDDDD
wiadomo ze quebonafide hype > kendrick lamar the art of peer pressure :rotfl:
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3632
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

No to jest ładny storryteling i bardzo go lubię, ale do najlepszych historyjek Oskara czy nawet Sokoła to temu daleko
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
moore
Posty: 28
Rejestracja: 28 lip 2021, 16:25

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: moore »

Quebo jest jak reprezentacja Polski - chujowy i nudny. Tyle ma szczęścia, że sam sobie stroje dobiera, przynajmniej się jakoś wyróżnia. Mata jest chujowy i żenujący.Więc z dwojga złego już lepszy Quebo bo nie ma aż takiego cringu.

To, że dzieci są targetem Maty to nie problem. Ekipa i Wu Tang też są dla dzieci, a nie muszą robić z siebie idiotów.
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2338
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: kapper1 »

Nie no nazywanie Patointeligencji jednym z najlepszych numerów od młodych to :lol: Jakiś duży słoń musiał nadepnąć na ucho.
Abstrahując od przerysowanego tekstu jak opowieść Twojego starego opisująca jego podróż do szkoły, ten numer jest po prostu chujowo zarapowany, darcie pizdy bez jakiejkolwiek charyzmy czy realtalku.

Bonson 16 lat? @MalinowyJogurt wstawiał chyba


Huczu - Krzyk (tak wiem hehe Hucz) - 21 lat
Troom - Lotos 17? lat
Deys - Odpowiedzi 21 lat
Świnia - Incognityzm 19 lat
Arik na Obsydianie 20 lat

Przykłady z bomby, które są spoko zarapowane, a zawierają fajne spostrzeżenia czy wersy małolatów.
To nie jest kwestia, że mając ~20 lat trzeba mieć zjebaną manierę w głosie skierowanym w stronę dzieci jak Wersow Mata i Leosia oraz zerową umiejętność opisywania świata wokół czy wyciągania wniosków. Solar i Żabson uruchomili kalkulatory i dlatego też na scenie nie mamy takiego Świni, który jest lepszy od Maty pod kurwa każdym elementem rapowego rzemiosła.
MalinowyJogurt

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: MalinowyJogurt »

Tak, wstawiałem ten kawałek na YT, nagrany został w 2006 więc Bons miał wtedy 16 lat
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13193
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Ktoś brzmi jak ja, a sam podpierdalałem z Małolata, przestań!

Co do tego numeru Bonsona :D
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

kapper1 pisze: 02 wrz 2021, 23:59 Patointeligencji
>
kapper1 pisze: 02 wrz 2021, 23:59 darcie pizdy bez jakiejkolwiek charyzmy
:lol:
kapper1 pisze: 02 wrz 2021, 23:59czy realtalku
hahaha
kapper1 pisze: 02 wrz 2021, 23:59 zjebaną manierę w głosie
to tak jak Bonson z tą jego egzaltacją
kapper1 pisze: 02 wrz 2021, 23:59 zerową umiejętność opisywania świata wokół
co kurwa XD mówisz o najmocniejszej stronie Maty jako rapera, dostał poczwórną platynę IMO właśnie dlatego, że potrafił ciekawie opisać świat dzieciaków podobnych do niego
No, to chyba słuchaliśmy innych numerów i piszesz o jakiejś innej "Patointeligencji". Spoko, koniec końców chyba każda dyskusja tutaj sprowadzi się do tego, że "mi się podoba", "a mi się nie podoba, jak to w ogóle może się podobać!". Albo czyja "maniera w głosie" jest bardziej zjebana ;-)
Awatar użytkownika
F88G
Posty: 512
Rejestracja: 25 cze 2021, 17:37

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: F88G »

Fajne autoironiczne wersy z No bo szanuję go jak własną matkę, Mogę mu powiedzieć wszystko czy A ty pewnie z płaczem dzwonisz do tatusia, bo rozumiecie, to o jego starym. Flow nudne już, ta płyta będzie mordęgą do przesłuchania, na szczęście nigdy nie przesłucham.

Quebo słabo, już któryś raz użył tego samego patentu z pozdrawiam Que, a to nic szczególnego przecież. Poza tym od roku ma jedną i wkurwiającą manierę na ryjcu. Fakt faktem trzeba mu oddać, że postarał się o najlepszą rolę i fajny setting w klipie.

Malik Montana jest chujowy jak zawsze, a najlepszy w tym trio pedałów. Wiadomo, że go zaprosił, bo Młody Zoomer jedzie na takich patentach, zaproszenie Yung Leosi do Kiss Cam (która mogłaby być jedną z lepszych piosenek pop o miłości w sumie od zawsze w polszy, ale nachalne siłowanie się na bycie hehe ją zjebało) to szachy 5D, jak i tańczący na przyśpieszeniu z nią murzyn. Płytę pewnie zamknie mega inteligentny i cloudowy numer w stylu Żółte Flamastry, ale na featcie z Oliwką Brazil która wniesie się na wyżyny wglądu wewnętrznego ku uciesze konsumentów. W pre orderze skin maty do Fortnajta wiadomo.
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1967
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: yytr »

Dobry post, mówi jak jest
MalinowyJogurt

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: MalinowyJogurt »

F88G pisze: 03 wrz 2021, 8:36cloudowy numer
Dementuję, @cloud to porządny człowiek i z tym marniakiem nie ma nic wspólnego
Awatar użytkownika
kosciey
Posty: 475
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:08

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: kosciey »

No ja pierdole.
ODPOWIEDZ