Mata - Młody Matczak (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

moody
Posty: 1014
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: moody »

edenmar pisze: 10 wrz 2021, 18:46 kogo w ogóle obchodzą jakieś tracklisty, lol, nigdy nie rozumiałem tego poruszenia związanego z tym, że ktoś ujawnia tytuły kawałków :lol:
no jeszcze może ujawnianie featów może wywoływać jakieś emocje, ale najczęściej i tak powtarzają się te same przewidywalne ksywki, zwłaszcza w uniwersum SBM to można obstawiać w ciemno
to daj info, kto bedzie na featach
ether
Posty: 516
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: ether »

sugarhill_notausgang pisze: 04 wrz 2021, 22:06 On wcale nie ma zamiaru brzmieć dojrzale XD Przecież on nie jest dojrzały to na chuj ma usiłować brzmieć jakby był?
Dlatego napisalem, że
ether pisze: 01 wrz 2021, 14:04 polski rap to na pewno nie jest muzyka dla dorosłych
... z czym ty sie nie zgadzasz i chcesz dyskutowac, a prawda taka, że caly mainstream wygląda tak jak rap Maty. Tak po prostu jest
sugarhill_notausgang pisze: 04 wrz 2021, 22:06 Okej spoko, możemy tu zakończyć dyskusję, młodsi mają sluchać starszych bo wtedy jest RAP, pojąłem.
No dokładnie, bo jeśli młodsi nie chcą słuchać starszych to dochodzimy do momentu gdzie
ether pisze: 01 wrz 2021, 14:04 polski rap to na pewno nie jest muzyka dla dorosłych
i masz doroslych ludzi probujących przypodobac sie dzieciom, bo inaczej nie będą cię słuchać:) Jak ty sobie to wyobrazasz po swojemu? Raper prawie zawsze jest starszy od swojego sluchacza - bo taka jest publika, poza tym kiedys zainteresowanie rapem w ogole na tym polegalo, troche jak ogladanie horrorow, czy tam chuj wie czego, oczywiscie po kryjomu przed starymi, ktorzy ci powiedza, ze "to nie dla ciebie" czy cos w tym stylu.

koniec offtopu.
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3561
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

Co ty pierdolisz typie :bowdown: 90% raperów których słucham jest ode mnie młodszych
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3194
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: yungXpaproch »

ether pisze: 11 wrz 2021, 15:17 Raper prawie zawsze jest starszy od swojego sluchacza
nie na forum slizgawka.eu, tutaj srednia wieku to 30 ale mysle, ze w wiekoszosci, rapu sluchaja mlodzianie
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: aleksy »

tutaj kłania się truskulowy motyw nauczyciela, wzoru, twojego starego - zjawisko obce świadomych słuchaczom rapu
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: kvcper »

Trzeba zrobić wzór na średni wiek słuchacza danego rapera, tak jak ten wzór na wiek dziewczyny
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Spoiler
Obrazek
„100 dni po maturze” to 5 piosenek, które napisałem po maturach,
jeszcze zanim wziąłem się za „Młodego Matczaka”. Na początku nie chciałem tego w ogóle wydawać, żeby już nie zamulać szkolnymi tematami ale w sumie na nowej płycie nie ma ich prawie wcale, a wielu z Was tęskni za tym klimatem, więc nie było co tego chować do szuflady. Epka nie pojawi się nigdy w regularnej sprzedaży, więc jedyna opcja żeby zdobyć fizyk to kupienie preorderu „Młodego Matczaka”, którego zostało już bardzo niewiele, bo tylko 10 000 egzemplarzy
ether
Posty: 516
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: ether »

aleksy pisze: 12 wrz 2021, 10:34 tutaj kłania się truskulowy motyw nauczyciela, wzoru, twojego starego - zjawisko obce świadomych słuchaczom rapu
Spróbuj chociaż raz odnieść się do czegokolwiek z czym się nie zgadzasz nie używając jakichs bezsensownych argumentów. To o czym mowie to czysta logika. Odbiorcą rapera z mejnstrimu, który ma tych fanów mnóstwo, są głównie ludzie bardzo młodzi/dzieciaki. Więc raper jest starszy. A jednak mówią tym samym językiem, może nawet są na tym samym poziomie mentalnie

Dodano po 9 minutach 50 sekundach:
Tak poza tym, ziomeczku, uwierz mi, że jednak lepiej obrać truskulowy motyw i wiedzieć co jest 5. Jeśli ty jesteś sajko Bedoesa i myślisz, że on rozjebie gre, to ja dalej stawiam na swoim i jestem zupełnie spokojny
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: SiNi »

@ether Nie zgodzę się z Tobą, słucham Bedoesa jak i zarówno jego muzycznych przeciwników i kompletnie mnie nie interesują jakieś rap gry czy wszelakiego typu kolokwializmy, włączam to co mi sprawia przyjemność i to co mnie przysłowiowo "buja", a Ty piszesz o wybieraniu jakiś idiotycznych kierunków, już nie wspomnę o zwrocie "co jest 5" który osobiście mnie śmieszy. Muzyka to tworzywo, które dociera do każdego typu odbiorcy,, więc nie wrzucałbym do jednego wora słuchaczy, iż są mentalnie na tym samym poziomie co raper i posługują się tym samym językiem. Tak jak wspomniał @Moltisanti również zaliczam się do tych, którzy słuchają w większości młodszych artystów.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2021, 7:43 przez SiNi, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: aleksy »

ether pisze: 17 wrz 2021, 23:30
aleksy pisze: 12 wrz 2021, 10:34 tutaj kłania się truskulowy motyw nauczyciela, wzoru, twojego starego - zjawisko obce świadomych słuchaczom rapu
Spróbuj chociaż raz odnieść się do czegokolwiek z czym się nie zgadzasz nie używając jakichs bezsensownych argumentów. To o czym mowie to czysta logika. Odbiorcą rapera z mejnstrimu, który ma tych fanów mnóstwo, są głównie ludzie bardzo młodzi/dzieciaki. Więc raper jest starszy. A jednak mówią tym samym językiem, może nawet są na tym samym poziomie mentalnie

Dodano po 9 minutach 50 sekundach:
Tak poza tym, ziomeczku, uwierz mi, że jednak lepiej obrać truskulowy motyw i wiedzieć co jest 5. Jeśli ty jesteś sajko Bedoesa i myślisz, że on rozjebie gre, to ja dalej stawiam na swoim i jestem zupełnie spokojny
czemu bezsensowne? nwm, co do końca miałoby oznaczać mówienie tym samym językiem, ja nie mam żadnego problemu z luźniejszymi tekstami, nie traktuję rapera jako wyroczni i automatycznie osoby mądrzejszej ode mnie, wiem, że młodzi tak często patrzą na idoli, ale moim zdaniem osiągnęliśmy w tym duży progres i ogólnie nastolatkowie mają do tego dużo zdrowsze podejście niż my kiedyś, pewnie dlatego, że nie ma takiego ciśnienia, że rap musi uczyć

nie jestem już sajko bedoesa, przestałem być jakoś chwilę po kwiecie polskiej młodzieży, nienawidzę go za to, że przez to jakim jest debilem nigdy nie wykorzysta swojego potencjału, kilka razy już przepraszałem za propsy w jego stronę, których - chociaż w tamtym czasie były jak najbardziej na miejscu - dzisiaj po prostu wypada się wstydzić
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

aleksy pisze: 18 wrz 2021, 9:23 młodzi tak często patrzą na idoli, ale moim zdaniem osiągnęliśmy w tym duży progres i ogłlnie nastolatkowie mają do tego dużo zdrowsze podejście niż my
Raczej regres w tej kwestii i to mocny.
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2290
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: kapper1 »

oldschool pisze: 18 wrz 2021, 9:25 Raczej regres w tej kwestii i to mocny.
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: mario995 »

oldschool pisze: 18 wrz 2021, 9:25 Raczej regres w tej kwestii i to mocny.
Nawet więcej niż mocny
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11444
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: SWN »

Też podbijam mocny regres (chociaż z całą wcześniejszą dyskusją Aleksa się zgadzam).

Założę się, że ta sama grupa, która kiedyś śmiała się ze zdjęć fanów OSTRa piszczących w pierwszych rzędach koncertu albo tłumaczyła że rap to rozrywka a nie poradnik życiowy, dziś jest tymi którzy tatuują sobie Kaza Bałagane na łydce, piszą mu komentarze w stylu "Kaz dzięki tobie zrozumiałem jak naprawdę należy żyć, rzuciłem robotę działam w swoim kierunku pierdole owczy pęd pozdro byku jest możliwość złapać się kiedyś w Wejherowie??" albo robią distroje byłym partnerkom rapera Kartky.

Fani nadal mają pojebane przywiązanie do swoich bożków i próbują ich naśladować (odpalcie sobie kiedyś na instagramie zdjęcia Kaza, na których jest oznaczony - przecież to jest kurwa festiwal kumatych i obrotnych cosplayerów), tyle że kiedyś jak zaznaczył Aleksy była to bardziej stonowana, mentorska relacja, gdzie smutny Przemek zasłuchujący się w Eternii gotów był wypłakać się Eldoce w ramię z problemów rodzinnych, a dziś jest latanie jak za Beatlesami.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: benzoabuser »

Nie mam problemu puścić muzyki rapera kartky, bedoesa czy jakiejś z niewielu dobrych kawałków rapera filipek. Nie mam też problemu zgodzić się z czymś co mówi wspomniany wyżej bedoes czy też nazwać go debilem jebanym. Mam śmiechawe z gości wczutych w teksty kaza samemu mając wczute w sentino czy rzucając losowo jakimś wersem belmondziaka.

Czy to jest zdrowe podejście? Sądzę, że tak, bo jebany hip hopik jak i życie nie jest czarno białe. W ogóle to już odeszłem w zwyczaju od mówienia, że dana muzyka (płyty jako całość czy pojedyncze kawałki) jakiegoś wykonawcy jest słaba, po prostu cieszę się że jest jej więcej, a jak naprawdę coś mi się nie podoba to to omijam, proste.
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: OmarStooleyman »

Mata to pierwszy k-popowa polskojęzyczna gwiazda w Polsce. Klipy na najwyższym poziomie, chwytliwe refreny, stylówka na miękkiego chłopca. Sobelek podobny archetyp, ale niestety z o wiele gorszym managementem i psychą.

Taki typ postaci aseksualny, wzbudzający dzikie zainteresowanie i zachwyt obu płci. Będzie takich tylko więcej, każda wytwórnia szuka już pewnie swojego Maty.

Jakie czasy takie Davidy Bowie
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: yytr »

znaki
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2021, 15:48 przez yytr, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
kelsohmm
Posty: 802
Rejestracja: 18 kwie 2019, 6:36

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: kelsohmm »

oldschool pisze: 15 wrz 2021, 17:44 którego zostało już bardzo niewiele, bo tylko 10 000 egzemplarzy
on wbije złoto na samej sprzedaży CD limitowanej epki z preorderu, czyli ze streamami epka pewnie do platyny dobije :lol:
możesz mi mówić daquan
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2032
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Krynew »

Tracklista:

Obrazek
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Mata - Młody Matczak (21.09.2021) [Zapowiedź]

Post autor: jajca »

props za nazwanie numeru "Szmata", manewr wyprzedzający na wypadek ewentualnego beefu z kimkolwiek
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
ODPOWIEDZ