Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
bohtr
Posty: 118
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:33

Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021)

Post autor: bohtr »

Spoiler
Niesieni absolutnym sukcesem swoich ubiegłorocznych solowych projektów, Białas i White 2115 połączyli siły i nagrali wspólny album “Diamentowy Las”. Ten niespodziewany projekt, choć w równej mierze spontaniczny i utrzymany w konwencji mixtape’u, co koncepcyjny, należy potraktować jako jedno z najciekawszych wydawnictw tego roku.

Jeśli ktokolwiek przewidział to, czego właśnie teraz jesteśmy świadkami, zdecydowanie powinien spróbować swojego szczęścia w grach losowych. Choć Białas i White mają na swoim koncie kilka wspólnych utworów, nic nie wskazywało na to, by w najbliższej przyszłości mieli stworzyć duet i wydać pełnoprawny album. W związku z tym trudno również powiedzieć, żeby wyszli naprzeciw jakimkolwiek oczekiwaniom fanów, bo te nigdy nie zostały wobec nich postawione. W ciągu kilkunastu studyjnych sesji udało się stworzyć projekt całkowicie inny od tych, jakie do tej pory raperzy zaprezentowali swoim słuchaczom. Liczący dwanaście utworów krążek kipi trapem i błyszczy odmienionymi przez wszystkie przypadki tytułowymi diamentami rosnącymi na drzewach tajemniczego lasu, w którym znaleźli się obaj artyści.

Wśród autorów muzyki znajdziemy postaci doskonale znane z poprzednich, solowych projektów Białasa i White’a, ale na trackliście nie zabrakło też miejsca dla producentów, z którymi obaj artyści nigdy wcześniej nie współpracowali. Za brzmienie odpowiadają Lanek, Chivas, Kinny Zimmer i debiutujący Krzysiek808. Warto odnotować, że na “Diamentowym Lesie” nie usłyszymy żadnych gościnnych wokali - jedynymi wykonawcami albumu są jego autorzy. Na szczególną uwagę zasługuje niezwykłe wydanie fizyczne, które z pewnością ucieszy niejednego kolekcjonera. Oprócz tego w ramach współpracy z Lasami Państwowymi część środków ze sprzedaży każdego egzemplarza płyty zostaną przeznaczone na zrekultywowanie ponad 5 hektarów lasu w Mazowieckim Parku Krajobrazowym.

Ściśle limitowany nakład “Diamentowego Lasu” w ilości 10.000 sztuk będzie dostępny wyłącznie na stronie internetowej projektu (diamentowylas.pl) oraz w SBM Store. Album nigdy nie trafi do sprzedaży w sklepach stacjonarnych, a po jego wyprzedaniu nie zostanie również dotłoczony choćby jeden egzemplarz płyty CD.

Jedyna okazja na dołączenie go do swojej kolekcji nadarza się właśnie teraz i nigdy więcej się już nie powtórzy.

Tracklista:

1. Korzenie w bagnie (prod. Kinny Zimmer)

2. Nie lubię ku (prod. Lanek)

3. Mutanci (prod. Kinny Zimmer)

4. Diamentowy Las (prod. Kinny Zimmer, Krzysiek 808)

5. Pierwszy słońca blask (prod. Niski)

6. Lombard dusz (prod. Krzysiek 808)

7. Spacer po lecie (prod. Chivas)

8. Święto ogródka (prod. Chivas)

9. Afera (prod. Lanek)

10. Sprzątanie świata (prod. Lanek)

11. Jesień w Diamentowym Lesie (prod. Lanek)

12. Różowy śnieg (prod. Chivas)
https://diamentowylas.pl/
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13186
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Jeśli ktokolwiek przewidział to, czego właśnie teraz jesteśmy świadkami, zdecydowanie powinien spróbować swojego szczęścia w grach losowych. Choć Białas i White mają na swoim koncie kilka wspólnych utworów, nic nie wskazywało na to, by w najbliższej przyszłości mieli stworzyć duet i wydać pełnoprawny album. W związku z tym trudno również powiedzieć, żeby wyszli naprzeciw jakimkolwiek oczekiwaniom fanów, bo te nigdy nie zostały wobec nich postawione. W ciągu kilkunastu studyjnych sesji udało się stworzyć projekt całkowicie inny od tych, jakie do tej pory raperzy zaprezentowali swoim słuchaczom. Liczący dwanaście utworów krążek kipi trapem i błyszczy odmienionymi przez wszystkie przypadki tytułowymi diamentami rosnącymi na drzewach tajemniczego lasu, w którym znaleźli się obaj artyści.
Apogeum pierdolenia :bowdown:
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2043
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: Krynew »

Chętnie sprawdzę, ich wspólne numery z reguły mi fajnie wchodziły
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: Megidox »

Słabo to widzę ale sprawdzę.
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10102
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: ART »

ehhh łajcior
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
widzeszalenstwo
Posty: 671
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:05

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: widzeszalenstwo »

może być super płytka i mam nadzieję że taka właśnie będzie
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: Jiigsi »

Co od łajta warto sprawdzić, bo raczej oprócz dwóch piosenek nie kojarzę w ogóle
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10102
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: ART »

najnowszy album fajny, poprzednie dwa tez lubie
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
chmurka
Posty: 100
Rejestracja: 15 mar 2021, 21:21

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: chmurka »

Jiigsi pisze: 06 maja 2021, 20:07 Co od łajta warto sprawdzić, bo raczej oprócz dwóch piosenek nie kojarzę w ogóle
smells like teen spirit
Ostatnio zmieniony 07 maja 2021, 9:02 przez chmurka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
manieq
Posty: 1152
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:40
Lokalizacja: WRO

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: manieq »

Mam nadzieję, że okładka przypominająca książki z Empiku na dziale "literatura młodzieżowa" czy inne "Magiczne Krzesło" nie zdradza zawartości albumu.

Dodano po 1 godzinie 40 minutach 43 sekundach:
I go up the stairs like tup tup tup, oh, frühstück awaits me - well this is a cliché.
I live at home, I always go down the stairs for breakfast you know what I mean.


Obrazek
Awatar użytkownika
solorz
Posty: 61
Rejestracja: 04 maja 2019, 14:30

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: solorz »

ziewam, jestem na 5 tracku. znowu gratuluje ojebania preorderów, tak się powinno hajs trzepać w dobie braku koncertów. chciałem sprawdzić kto to ten Krzysiek808, ale https://www.youtube.com/channel/UCE6RtX ... XF-GcUpm1A - to chyba nie jego kanał
ONA MÓWI JEBAĆ PSY, A JA MÓWIĘ C'EST LA VIE
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3242
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: yungXpaproch »

nudne i mialkie jak gowno, za malo lajciora, najlepiej jakby byl sam bez bialasa
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2166
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: oKulTywowany »

Nie sprawdzam bo wiem że Ekipa lepsza

Dodano po 7 minutach 2 sekundach:
Nie wróć , Nie wiem jaki był zamysł autorów jednak to brzmi jakby ziomek z ziomkiem umówili się na pijane free i spontany na tjunie

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
A może to jest lepsze bo artyści są bez osób trzecich i mieli taki zamysł ehhh chuj wiee :dunno: tylko freeze
This page is no longer available.
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: DeDoK »

Nudy, gdzie jakieś bangery, tragedia
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5201
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: kapec »

Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4361
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: Piters »

Najbardziej generyczna płyta jaką słyszałem w tym roku :bag:

Białas skończ rapować, White ogarnij sie
Ostatnio zmieniony 07 maja 2021, 7:41 przez Piters, łącznie zmieniany 1 raz.
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: Jiigsi »

Po co to w ogóle wypuszczać lol
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5415
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

okładę namalował chyba uczeń 1 klasy liceum plastycznego, który marzy by robić kiedyś okładki do książek dla dzieci, niezła chujoza :lol:

nie sprawdzam tego nawet. oni mogą se wydawać cokolwiek i będzie łykane, a mnie mdli już od samych ksywek, tego połączenia i opisu płyty.

props za hajsik na lasy.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: SiNi »

Odpaliłem sobie zajawkę pierwszego numeru i jest moc,kozacki bit, czekam z odsłucham jak przyjdzie fizyk i myślę, że się nie zawiodę , co do okładki to akurat bardzo mi się podoba, magiczna kolorystyka i ciekawy bajkowy pomysł, idealnie komponuje się z tematem przewodni - moje pierwsze skojarzenie to oczywiście otoczka kultowego "Małego Księcia"
Awatar użytkownika
chmurka
Posty: 100
Rejestracja: 15 mar 2021, 21:21

Re: Białas & White 2115 - Diamentowy las (2021) [Zapowiedź]

Post autor: chmurka »

oldschool pisze: 06 maja 2021, 15:26 W ciągu kilkunastu studyjnych sesji udało się stworzyć projekt całkowicie inny od tych, jakie do tej pory raperzy zaprezentowali swoim słuchaczom.
poczułem że łacjior 2115 :cool: może i chciał coś odświeżyć w swojej stylówce ale Białas to zajebał tak generycznie jak sie tylko dało, nie wiem co maja w głowach ludzie którzy będą w stanie słuchać całości tego jakże pięknego tworu muzycznego i najlepiej jeszcze się tym jarać

polski mainstream hibonowy to jednak xD

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
SiNi pisze: 07 maja 2021, 8:50 Odpaliłem sobie zajawkę pierwszego numeru i jest moc,kozacki bit, czekam z odsłucham jak przyjdzie fizyk i myślę, że się nie zawiodę , co do okładki to akurat bardzo mi się podoba, magiczna kolorystyka i ciekawy bajkowy pomysł, idealnie komponuje się z tematem przewodni - moje pierwsze skojarzenie to oczywiście otoczka kultowego "Małego Księcia"
solar kurwa przestań z takim marketingiem tutaj
ODPOWIEDZ