Kecaj/Raph - Wiwat Aspidistra (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6558
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Kecaj/Raph - Wiwat Aspidistra (2021)

Post autor: Jose »

"SOR' to utwór zapowiadający wspólny album Kecaja i Rapha "Wiwat Aspidistra". Premiera płyty odbędzie się 16 kwietnia na wszystkich najpopularniejszych kanałach streamingowych oraz na stronie https://skwer.org/produkcje​.

1. DARIA
2. CYRK
3. OCEAN gość. Golin, Michał Tomasik
4. SOR feat. Bek-On
5. KWIT feat. Biak
6. OPERA feat. Jarosław Spałek
7. BUTELKI
8. MARATON feat. Kidd
9. GTA feat. Klarenz
10. GEORGE feat. Tomasz Burakowski

oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Kecaj/Raph - Wiwat Aspidistra (2021) [zapowiedź]

Post autor: oyche »

czekam na GEORGE
tehlocust
Posty: 7
Rejestracja: 05 mar 2021, 15:17

Re: Kecaj/Raph - Wiwat Aspidistra (2021) [zapowiedź]

Post autor: tehlocust »

przyjemne, sprawdze sobie calosc
edenmar
Posty: 1233
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kecaj/Raph - Wiwat Aspidistra (2021) [zapowiedź]

Post autor: edenmar »

Kecaj niestety nigdy mnie nie przekonał tak do końca, ale sprawdzę. Gości ma spoko, a każda nowa zwrotka Kidda jest jak święto.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6558
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Kecaj/Raph - Wiwat Aspidistra (2021) [zapowiedź]

Post autor: Jose »

Pisałem już u siebie gdzieś tam w social media, ale co do Kidda, to epka z Pstykiem już gotowa i jest naprawdę kozak. Niedługo powinna być internetowa premiera.
w_cieniu
Posty: 47
Rejestracja: 27 wrz 2019, 16:35

Re: Kecaj/Raph - Wiwat Aspidistra (2021) [zapowiedź]

Post autor: w_cieniu »

Cieszę się, że Skwer ciągle żyje. Był moment, gdy brak produkcji po Hikikomori zwiastował naturalną koleją rzeczy wyciszone zamknięcie labelu w przeszłości. Lecz od 2019 wciąż coś od Nich wychodzi, choć "Jakoś się ułoży" i "Dla gorących..." kompletnie mi nie siadły, skończywszy na jednym odsłuchu.
Co do Kecaja, lubię drugi album Koligacji, fajnie się uzupełniał z Majkelem. Lecz przede wszystkim Liga Niezakończonych na bitach Goldiego była przezajebista, pod niejedną jesienną zadumo-deprechę stwarzając mi tło. Do dzisiaj lubię zapuścić, podobnie jak ultraklimatyczne Ślady Stóp Goldiego. Ubolewam, że nie wyszedł kiedyś zapowiadany followup Ślady Geniuszu bodaj, brakuje takiego instrumentalnego hh w kraju. Późniejsza Liga Niezwykłych też była spoko, ale to już nie było to, brakowało smutku charakterystycznego dla pierwowzoru. Ogólnie czekam Wiwat i sprawdzę z chęcią jak wszystko ze Skweru.
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kecaj/Raph - Wiwat Aspidistra (2021) [zapowiedź]

Post autor: Raph »

Odsłuch i download: https://li.sten.to/j4R9W9d
Mix i mastering: Gliwickie Studio Nagrań
Okładka: Michał Anioł (https://www.instagram.com/viavision.png​​)
w_cieniu pisze: 02 kwie 2021, 19:46 nie wyszedł kiedyś zapowiadany followup Ślady Geniuszu bodaj
Mam 3 utwory z tej płyty na kompie i jest tam w jednym z kawałków - uwaga - Niko. Niestety, Goldi nie zgodził się na publikację, ale jak ktoś kiedyś by był w Tarnowskich Górach to mogę puścić :lol:
...
Bartuz
Posty: 457
Rejestracja: 20 maja 2019, 15:15
Lokalizacja: Fryna City

Re: Kecaj/Raph - Wiwat Aspidistra (2021) [zapowiedź]

Post autor: Bartuz »

Piękne zwrotki Kidda i Biaka :bowdown:
edenmar
Posty: 1233
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kecaj/Raph - Wiwat Aspidistra (2021) [zapowiedź]

Post autor: edenmar »

Przesłuchałem sobie tę płytę na rowerze. Solidny surowy rap, no ale jak to u Kecaja zwykle bywa, brakuje jakiegoś błysku, żeby to zostało w pamięci na dłużej. Brakuje jakiegoś przełamania tego posępnego klimatu od czasu do czasu. Uśmiechnąłem się dopiero przy puencie "Opery", a to jednak trochę mało. "Cyrk" ma fajny vibe, być może zostanie na playliście, oczywiście świetny Kidd w "Maratonie", i może jeszcze ten ostatni kawałek-manifest mnie na chwilę zatrzymał, ale to wszystko co z tej płyty zapamiętałem.
mad
Posty: 43
Rejestracja: 01 maja 2019, 13:24

Re: Kecaj/Raph - Wiwat Aspidistra (2021)

Post autor: mad »

Poza tym, że płyta jest świetna sama w sobie, to przyszedłem zostawić osobne propsy dla kawałka KWIT. Co tam się w bicie dzieje pod koniec :bowdown: Ogólnie bity na tej płycie są piękne. Sporo przestrzeni im Kecaj zostawia, złożony minimalizm. Do tego follow up do Cool Kids of Death, mojej osobistej topki. Będzie ta płyta katowana. Skwer jest przefantastycznym tworem artystyczno-lirycznym, co Wiwat Aspidistra potwierdza z pełnym przekonaniem. Nie widzę powodów dlaczego ta płyta ma zaginąć pośród zalewu badziewia, którym karmi nas scena.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6558
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Kecaj/Raph - Wiwat Aspidistra (2021)

Post autor: Jose »

edenmar
Posty: 1233
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kecaj/Raph - Wiwat Aspidistra (2021)

Post autor: edenmar »

Wróciłem sobie do tego albumu i biję się w pierś, bo jednak trochę go nie doceniłem. Osobny props dla Golina za zwrotkę, nigdy nie byłem wielkim fanem, a tutaj super jest to poskładane :bowdown:
ODPOWIEDZ