ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
dogmeat
Posty: 166
Rejestracja: 03 sie 2019, 14:32
Lokalizacja: warszawa

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: dogmeat »

azar pisze: 10 lip 2021, 11:03 szkoda tylko że równie dobrze mógłby to namalować 5latek na betonie kreda i lyknalbys to tak samo bezrefleksyjnie, gdyby ci to galeria pod nos podstawiła, albo wpisano do podręcznika, bo tak zadecydował inny oświecony koneser sztuki.
Równie dobrze mógłbyś kupując nowe buty iść na targ do majfrenda i wziąć od niego "najki" albo inne "adibasy", ale jak się domyślam chyba nie chodzisz w podjebach, co?

Jak się kupuje obrazy, szczególnie artystów młodych, to można je nabyć tylko dlatego, że się podobają wizualnie, a i tak za tym wszystkim idzie jeszcze kawałek osobowości i historii autora, czy tego chcesz, czy nie. Nie da się tego oddzielić i chuj. Dlatego powszechnie jebie się aukcję tzw. młodej sztuki, ponieważ często te obrazy nie są ani zajebiste formalnie, ani nawet JAKIEŚ. Brakuje im charakteru. Albo ich autor jeszcze niczym się nie wyróżnia. (pomijam już fakt, że często są 1:1 przemalowanymi fotografiami z neta)
Żyto ma już to, co próbują chwycić młodzi autorzy a co często się nie udaje. Własny sznyt i rozpoznawalność formy. Wiadomo, że jest kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt osób tworzących w podobnym "gatunku", ale jak mieszkasz w Polsce, interesujesz się tematem i x obrazów w swoim życiu widziałeś (w tym obrazy Żyta), to jak ktoś ci podsunie jego niepodpisane płótno pod "zgaduj zgadulę" to kurwa od razu powiesz Michał Żytniak.

I to jest coś, co sobie wywalczył, mniej lub bardziej samodzielnie. Z nim jest tak, że ani jego ojciec malarz o którym zresztą ktoś tu wspominał nie był sławny w ogóle, ani nie ukończył szkoły (bodaj opuścił częstochowską uczelnię po roku, więc to jest pizda a nie wykształcenie), ale napierdalał pędzlem w płótno aż nabrały one cech wspólnych i cech rozpoznawczych, kurwa charakteru, a to jest najważniejsze by zaistnieć, prócz znajomości. Oczywiście pomogło to, że ma znajomości kolegów "po fachu" w branży muzycznej oraz fakt, że w przeciwieństwie do lat 90 i 00 raperów w końcu stać na Lexa, nową Betę a tym bardziej na obraz. No i jego obrazy się rozeszły głównie po znajomych, muzykach, osobowościach z branży i tym samym ominął to, co jest dla niektórych (po braku rozpoznawalnego stylu) kolejną barierą nie do przeskoczenia - że galerie i domy aukcyjne mniej chętnie chcą brać osoby, które nie uczyły się artystycznie i które nie mają protekcji dyplomów robionych u starszych i bardziej znanych.
Jedyne na co można byłoby uniwersalnie zapsioczyć to fakt, że gość chyba maluje wyłącznie akrylami a to technika mniej trwała i ceniona niż oleje. Łatwo rozjebać, rozerwać i starzeje się gorzej.
Johnny

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Johnny »

Ale generalnie to jebać te jego obrazy, ktoś się tym jara to niech kupuje, nie mają żadnego znaczenia w kontekście tej chujowej płyty, która gdyby nie ksywka producenta, to nie dobiła by pewnie do 7 stron komentarzy przez cały swój żywot, bo nie bardzo było by nad czym debatować, a tu mamy już 25.
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: azar »

ale to, ze jest to charakterystyczne, nie rowna sie z tym, ze jest dobre. Dla mnie te obrazy to jest ewidentnie pseudo-artystyczny wytwor umyslu pod wplywem zbyt duzej ilosci uzywek i przez takie same, nie stroniace od uzywek artystyczne "elity" to zostalo docenione, i to docenione tak jak piszesz, bardziej przez to, ze sa od Zyta, niz przez to, ze reprezentuja soba jakas wybitna jakosc. Dla porownania mozesz sobie np zobaczyc co robi Fuzi UVTPK. tez podobne rzeczy, ale jednak duzo bardziej to do mnie trafia chocby dzieki temu, ze kreska jest stylowa, u Zyta tych skillsow nie widac w ogole, najciekawsze w jego obrazach sa ich nazwy.
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: SiNi »

@Johnny A co Cie tak bardzo boli, że sobie dyskutują o płycie i obrazach? Wyraziłeś już swoją opinie na temat krążka, nie podoba Ci się i ok i nie wiem co chcesz tym skamleniem zmienić u osób, którzy mają odmienne zdanie od Twojego i chcą sobie podebatować w tym temacie.

"Wstyd by mi tę płytę było puścić przy kimś średnio inteligentnym" czyli mam rozumieć, iż jesteś kolejnym, który błędnie myśli, że każdy ma składać pokłony przed tym co Ty słuchasz i to jest najbardziej odpowiednie dla całego świata.
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3250
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: horrypaz »

najlepszy polski rap od lat. świetna płyta
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: mario995 »

A jak sądzicie, ile oni tego mogą pogonić? Życzę jak najlepiej of kors. Przejrzałem statystyki OLIS-u. Debiut na 19stej pozycji, w najnowszym notowaniu 14ste miejsce. Trochę to smutne jak się spojrzy na to "debiutanckie" notowanie, a tam na drugim miejscu była Cafe Belga.
lll
Posty: 1557
Rejestracja: 12 paź 2019, 0:34

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: lll »

ale o czym w ogóle mowa, dla większości ludzi żyto jest nołnejmem, a tak naprawdę noon już również, bo 21 to nie 04; płyta nie ma żadnych bengerów, to trochę taka płyta dla znajomych i ślizgawki :lol:
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8029
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: eddy_wata »

@Johnny y jest tym studenciakiem, którego żyto zamknął w windzie, potwierdzone info
Spoiler
Obrazek
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13194
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: oldschool »

Nie wiem dlaczego niektórzy nie mogą zrozumieć, że to jakie muzyka wywołuje emocje to nie jest jakaś suma podwójnych rymów i ekwilibrystycznego flow.
PerrierLaPadite
Posty: 77
Rejestracja: 18 kwie 2021, 15:20

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: PerrierLaPadite »

mario995 pisze: 10 lip 2021, 12:47 A jak sądzicie, ile oni tego mogą pogonić? Życzę jak najlepiej of kors. Przejrzałem statystyki OLIS-u. Debiut na 19stej pozycji, w najnowszym notowaniu 14ste miejsce. Trochę to smutne jak się spojrzy na to "debiutanckie" notowanie, a tam na drugim miejscu była Cafe Belga.
A wiesz dlaczego "Cafe Belga" i inne płyty Taco są teraz na olisie? No bo jak pójdziesz do empiku, to przy kasie masz promkę - wszystkie jego płyty są po 19,99 (płyty są dosłownie postawione przy kasie) --> już masz odpowiedź dlaczego płyty wróciły na olis :) Sam kupiłem dzisiaj "Cafe Belga", "Umowa o dzieło" i "Marmur" przy okazji płacenia za inne książki i płyty - wszsystkie leżały przy kasie + kasjerka proponowała "może płyty w promocji?" (19,99 z 49,99)
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: mario995 »

To rozumiem i faktycznie to może windować płytę na liście sprzedaży, ale żeby aż tak, to czuję lekkie zdziwienie. To musiał być wybitnie słaby tydzień. Biorąc pod uwagę, że Żyto z Noonem debiutowali na 19, to musieli tych płyt sprzedać z 500 sztuk, albo sam nie wiem ile, ale bardzo mało. Szkoda, że Noon nie umie w marketing. Wsparcie Asfaltu który sam stracił praktycznie całe zasięgi też nic nie dało.
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1251
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Globe »

Horry pisze: 10 lip 2021, 12:25 najlepszy polski rap od lat. świetna płyta
sama prawda, zamknijcie już ten temat w pizdu. co tu się odpierdala :lol:
Awatar użytkownika
stratemirat
Posty: 571
Rejestracja: 31 maja 2020, 6:22

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: stratemirat »

Na Olisie winylowym jedyneczkę zrobili przynajmniej
fcalak
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:33

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: fcalak »

Dostałem CD w prezencie niedługo po premierze, a dopiero teraz skminiłem, że jest jeszcze "wersja limitowana" z dodatkowym utworem pt. "Słońce i plaża", który do tej pory nie jest nigdzie udostępniony - pytanko, posiada ktoś i mógłby podklepać PW?
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13194
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: oldschool »

larsson1991 pisze: 04 lip 2021, 11:59 [media]https://www56.zippyshare.com/v/KrUeFpba/file.html[/media]

Jakby ktoś sobie chciał bonusik odsłuchać ;)
fcalak
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:33

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: fcalak »

Dzięki za szybką reakcję :cool: Śledziłem temat, ale widać nie dość uważnie :oops:
Awatar użytkownika
NEGRO
Posty: 1481
Rejestracja: 27 lip 2019, 14:59

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: NEGRO »

Mistrzostwo :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Awatar użytkownika
Usemq
Posty: 73
Rejestracja: 10 kwie 2021, 12:31
Lokalizacja: LBN

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Usemq »

Wybiera się ktoś może na koncert Noon/Żyto w Warszawie 31 lipca?
Awatar użytkownika
JVCORE
Posty: 1469
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:15
Lokalizacja: WWA

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: JVCORE »

Mam taki plan
#freefromage

GVMBLER
Awatar użytkownika
Usemq
Posty: 73
Rejestracja: 10 kwie 2021, 12:31
Lokalizacja: LBN

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Usemq »

Dałoby radę jakoś się ogarnąć i pójść razem? W sumie chciałbym się przejść, a niebardzo mam z kim :d
ODPOWIEDZ