ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: SiNi »

Ciekawe czy w tym roku pojawi się jeszcze takie klimatyczne sztosiwo (preferowany odsłuch nocny) - wydaję mi się , iż odkąd zaczęły się koncerty trochę zmalała ilość premier oraz zapowiedzi.
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: azar »

many-s pisze: 06 lip 2021, 15:52Wydaje mi się, że Noon mógłby zadzwonić do każdego możliwego rapera, powiedzieć że szykuje powrót, ma kilka bitów i szuka MC i nikt by nie odmówił.
Jasne, ze moglby, tylko po co, zeby stworzyc kolejne mialkie gowno do zapomnienia za moment, jak nowe Pro8l3my?
many-s pisze: 06 lip 2021, 15:52Weźcie ktoś podrzućcie jaka była geneza tego duetu, z ciekawości bym przeczytał.
Ja bym za to chcial poznac geneze Cool Arthur - Kradziony Towar mixtape, bo ciekawi mnie nawet bardziej.
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
Banan
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2019, 17:39
Lokalizacja: Shaolin

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Banan »

many-s pisze: 06 lip 2021, 15:52 Weźcie ktoś podrzućcie jaka była geneza tego duetu, z ciekawości bym przeczytał.
Noon:
14.05.2013 ukazał się klip do utworu „Jest mi trudno”, który zrobiłem dla Żyto. Choć były wtedy przymiarki do nagrania wspólnego materiału to skończyło się na przekierowaniu jego muzyki do Prosto. Po latach nasze drogi zupełnie się rozeszły. Skupiłem się na swojej muzyce, a Michał zaczął malować obrazy.

Obserwowałem malarstwo Michała od dłuższego czasu i odezwałem się w sprawie zakupu printu. Był to moment nagrywania ekskluzywnego singla winylowego dla U Know Me, do którego wtedy bezskutecznie szukałem sekretnego gościa. Puściłem Michałowi muzykę i następnego dnia zarejestrowaliśmy nagranie, które jest dostępne wyłącznie na limitowanym winylu (w cyfrze jest wersja bez rapu).

Dzięki temu nagraniu poczułem głód współpracy. W listopadzie i grudniu w studiu prawie każdego dnia powstał nowy bit, a popołudniami nagrywaliśmy. Na moich oczach Michał z rapera o doskonałym warsztacie, który klei się do bitu, rozwinął się w kompletnego hip-hopowego artystę. Wyjątkowa wyobraźnia, brawura, plastyka, którą dysponuje, otworzyły również mnie na praktycznie każdy kierunek muzyczny.

Album jest pełen życia, powstał na zajawce rodem z 98, a wolność tworzenia obrazuje kompletna różnorodność utworów i pełne spektrum BPM. Choć jest to propozycja momentami wręcz awangardowa to według mnie na wskroś hip-hopowa.

Choć nikt jej nie zakładał to brakowało mi takiej płyty. Mam nadzieję, że Wam też. Przedstawiamy Morza Południowe, które nakładem Nowe Nagrania pojawią się na rynku dokładnie 8 lat od premiery klipu.
blessdamic
Posty: 78
Rejestracja: 11 lip 2019, 10:52

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: blessdamic »

ta bonusowa 7" jest zapakowana w środku głównej płyty?
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: many-s »

@Banan
Dzięki.

@azar
Jeśli jesteś ciekaw to zapraszam do tematu o moim mikstejpie, na pewno odpowiem. Pozdrawiam.
encrenoire

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: encrenoire »

eddy_wata pisze: 06 lip 2021, 14:33 podwójne, technika i jak to ujałeś "zamieszczanie emocji" to nie są jedyne składowe rapu, a doświadczanie muzyki jako sztuki, można wznieść na wyzszy poziom na przykład prostotą i brutalizmem, chamskimi wersami i kwadratową techniką. Żyto robi to świadomie i z klasą, i właśnie dlatego Noon go zaprosił, bo rozumie tą konwencję.
Chcesz powiedzieć, ze zrobił cokolwiek z tego lepiej niz wspomniany Sokol na 2 płycie z Marysia? Od strony rapu & tekstów? Moze sympatyczniej, bo rapuje o mewie a nie gwałcie - ale no właśnie.
Johnny

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Johnny »

Nie pamietam kiedy ostatnio na forum był taki festiwal dorabiania ideologii do zwyczajnie gównianej płyty.
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Moltisanti »

Przesłuchałem dwa numery i to jest casus zespołu Syny. Czyli jakieś gówno w którym można się czegoś tam doszukać, słyszysz że koleś rapuje gorzej niż by mógł i to lekko rozbudza twoje zaintrygowanie jego postacią, ale ostatecznie jest to gówno (na dobrych kurwa bitach)
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
nerka
Posty: 216
Rejestracja: 22 maja 2019, 21:55

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: nerka »

moja teoria jest taka, ze noon wzial mocno sredniego mc zeby pokazac, ze dzieki jego produkcjom jest w stanie poniesc album na plecach
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: mario995 »

Moltisanti pisze: 06 lip 2021, 20:46Syny
Ale Syny są totalnie asłuchalne, pretensjonalne, zdziwaczałe ( przynajmniej jeśli chodzi o rap )
Żyto jest kwadratowy, ale naturalny i jego barwa głosu jest całkiem przyjemna w odsłuchu, także Żyto>Syny
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Bolo »

Żyto brzmi jakby raper Rau był patusem a nie wege hipsterem, podobna barwa głosu tylko chujowiej rapuje
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Luxair »

Moltisanti pisze: 06 lip 2021, 20:46 Przesłuchałem dwa numery i to jest casus zespołu Syny. Czyli jakieś gówno w którym można się czegoś tam doszukać, słyszysz że koleś rapuje gorzej niż by mógł i to lekko rozbudza twoje zaintrygowanie jego postacią, ale ostatecznie jest to gówno (na dobrych kurwa bitach)
O to to. Dopóki Piernikowski nie udzielił wywiadu wszyscy mówili że to taka konwencja i świadomie nawija jak niedorozwój
Spoiler
digi digi dong
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
QUD
Posty: 21
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:48

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: QUD »

nerka pisze: 07 lip 2021, 9:07 moja teoria jest taka, ze noon wzial mocno sredniego mc zeby pokazac, ze dzieki jego produkcjom jest w stanie poniesc album na plecach
Przecież Noon nic nikomu udowadniać nie musi i raczej zdaje sobie z tego sprawę. :dunno:
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: con shonery »

Podejrzewam, że Noonowi, tak jak wielu innym, po prostu siadł rap Żyta na kosmicznych bitach, a dający po oczach kontrast nie opiera się na połączeniu dobre + złe, tylko jawa + sen, realizm + magia, warszawska ulica + wszechświat boży. Morza Południowe to świadomy, wrażliwy twór, którego Żyto jest okiem a Noon uchem.
nerka
Posty: 216
Rejestracja: 22 maja 2019, 21:55

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: nerka »

QUD pisze: 07 lip 2021, 11:14
nerka pisze: 07 lip 2021, 9:07 moja teoria jest taka, ze noon wzial mocno sredniego mc zeby pokazac, ze dzieki jego produkcjom jest w stanie poniesc album na plecach
Przecież Noon nic nikomu udowadniać nie musi i raczej zdaje sobie z tego sprawę. :dunno:
tego nie wie nikt poza nim samym, dlatego to tylko teoria

żyto momentami wypada komicznie na tych bitach, ktos powie, ze to kontrast a dla mnie brzmi to jakby przez przypadek sztywny ziomo spotkal noona w studiu i skroil mu pendriva z bitami

chociaz sa tez momenty gdy jest w tym jakis urok, ale za malo ich
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: 2ps__ »

con shonery pisze:Podejrzewam, że Noonowi, tak jak wielu innym, po prostu siadł rap Żyta na kosmicznych bitach, a dający po oczach kontrast nie opiera się na połączeniu dobre + złe, tylko jawa + sen, realizm + magia, warszawska ulica + wszechświat boży. Morza Południowe to świadomy, wrażliwy twór, którego Żyto jest okiem a Noon uchem.
jaca jak zwykle najmądrzejsze posty na forum,



Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Lilly
Zbanowany
Posty: 105
Rejestracja: 26 cze 2021, 20:58
Lokalizacja: jak nazywa się miejscówka ta?

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Lilly »

Zgadzam się z tymi , którzy twierdzą ,że Żyto jest marny jeśli chodzi o dobór rymów. To byłoby słabe nawet w 98 (oczywiście chodzi mi tylko o te drastycznie żenujące linijki) ale co by nie mówić, płyta ma klimat. Głównie za sprawą noona, co było wiadome od początku, ale jednak spora część tekstów w cudowny sposób przenosi nas do dawnych lat, za którymi starsi słuchacze na pewno tęsknią.
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7534
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: eddy_wata »

encrenoire pisze: 06 lip 2021, 19:02
eddy_wata pisze: 06 lip 2021, 14:33 podwójne, technika i jak to ujałeś "zamieszczanie emocji" to nie są jedyne składowe rapu, a doświadczanie muzyki jako sztuki, można wznieść na wyzszy poziom na przykład prostotą i brutalizmem, chamskimi wersami i kwadratową techniką. Żyto robi to świadomie i z klasą, i właśnie dlatego Noon go zaprosił, bo rozumie tą konwencję.
Chcesz powiedzieć, ze zrobił cokolwiek z tego lepiej niz wspomniany Sokol na 2 płycie z Marysia? Od strony rapu & tekstów? Moze sympatyczniej, bo rapuje o mewie a nie gwałcie - ale no właśnie.
Wtf gdzie ja wgl chcialem cos przyrownac do sokola i marysi....???
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
encrenoire

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: encrenoire »

Bo mowiles o technikach ktore on swietnie wykorzystal odpowiadajac - teraz widze, ze nie bezposrednio - na post w ktorym byl wspomniany.

Tak czy inaczej: zadajac klam tym, co wierza w 0 albo 100 procent uznania dla tej plyty, Imo jest srednia.

A trzecia kwestia, to o jakim wywiadzie mowimy?
Luxair pisze: 07 lip 2021, 11:12 Dopóki Piernikowski nie udzielił wywiadu
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Addicted »

Cgm?
ODPOWIEDZ