ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7536
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: eddy_wata »

keke jak chlał mial charyzme, żyto jak maluje obrazy ją ma, rogal jak pchał towar też miał i avi też ma. charyzma nie ma nic wspólnego z żadnym innym elementem rapera i nie jest powiązana ze street creditem, ją się słyszy albo nie, 60tka też moze miec charyzme tak samo jak avi co sie pruł i usunął dissa i żyto o rapujący o zdejmowaniu typom butów w vitkacu wazac 45 kilo 165cm w kapeluszu
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: 2ps__ »

eddy_wata pisze:no dokładnie myśle jak pwk, żyto wyprzedził polski rap
od zawsze to powtarzam, w tamtym czasie jakoś pierwszy problem wychodzil, wszyscy się jarali i byłem świecie przekonany że to czas żyta który wciągał wtedy dupa oskara jezeli chodzi o charyzmę a łączył ich ten kurwa uliczny sznyt którzy ludzie zaczynali kupować, całe szczescie wyszło zupełnie inaczej i żyto se zarabia pitos na obrazach i robi muzyczke jaka chce a oskar i steez stałi się swoimi karykaturami i definicja takiej obrzydliwej cynicznej komercji, fajnie

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
pwk
Posty: 243
Rejestracja: 12 cze 2021, 3:21
Lokalizacja: The Zone 6 Trap House

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: pwk »

Żyto był pół roku wcześniej niż Problem po pierwsze, a po drugie to jakie wciągał dupą, Oskar taki sam przekot jak Żyto, C30 wjechało mocarnie każdym kawałkiem tam
https://www.last.fm/pl/user/pawlikwrk

""jebać opio", bo tak powiedział mi Zioło
miało być wesoło, a tu skręty i zamknięte koło"
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: 2ps__ »

No i dlatego zdziwiło mnie ze chwycil problem a nie żyto men, a o gustach mi się nie chce dyskutować

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

pieschrodingera
Posty: 1238
Rejestracja: 03 wrz 2020, 3:00

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: pieschrodingera »

Przeczytałem kilka ostatnich stron i serdecznie proszę ludzi piszących bezbeki o ekipie oraz tych mówiących o braku charyzmy u Żyta o nie udzielanie się w tym temacie. Dzięki
tbc
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9942
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: ART »

jak nie doceniasz EKIPY to sie wyswietlasz jako ktos kto nie slucha muzyki a noona to kojarzy z seniority i refleksji
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
pieschrodingera
Posty: 1238
Rejestracja: 03 wrz 2020, 3:00

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: pieschrodingera »

Macie temat o ekipie
tbc
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9942
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: ART »

mamy tez temat o plycie ktora mozemy smialo plasowac w topce roku i nie wiem czemu nie mozna sobie takich topek ustawiac
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: clockers »

mimo tej niezbyt plastycznej i nieco siermiężnej nawijki oraz wielu banalnych rymów, to jest kurwa tak zajebiście świeża płyta że o jezus. zadziała się magia w tym połączeniu. kapitalnie te brudnawe, szczere i chamowate lyricsy siedzą na tych podkładach. ciężko tu nawet wskazać słabsze momenty, bo jest to tak spójne i równe. Noon jest pierdolonym geniuszem i z miejsca producent roku u mnie. póki co W oddali mnie rozpierdoliło max. Ciecz i Mewa pięknie siadły z całą resztą. :bowdown: :bowdown: zarzucam całość po raz kolejny.

e: kurwa no Zaza też dojebane full, ten wjazd w 2 zwrotce mega

swoją drogą - ależ by się Sokół Wojtek wkleił w którymś z traczków uh
Ostatnio zmieniony 19 cze 2021, 1:05 przez clockers, łącznie zmieniany 2 razy.
QUD
Posty: 21
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:48

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: QUD »

To co się na tym albumie dzieje produkcyjnie to jest poezja, kurwa. :bowdown: W oddali. :bowdown:
Żyto w reszcie nawet lepiej niż na singlach.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: gods bidness »

Najlepsze płyta w tym roku i długo nic. Noon nigdy nie był moim faworytem i daleki byłem od powszechnego spuszczania się nad jego geniuszem po grammatikach, pezetach, tak tutaj ładnie to wyciągnął, dobra synergia. Przy czym to jedna z tych płyt, której wielką różnicę robi czy się słucha na dobrym sprzęcie czy na głośniczkach z laptopa albo słuchawkach dokanałowych z zestawu tel.

Jedyne co mi nie pasuje to, że początek bitu w Zazie jest podobny bardzo do Toli, przez te bardzo podobnie brzmiące plumkania, ale aranż w Zazie wspaniały, mroczny. Noon dużo klimatu kreuje aranżem na tej płycie.

Trochę za dużo singli dali na tak krótki materiał, bo połowa plyty niemalże już zdążyła się osłuchać.

Żyto bardzo dobry. Ma swój szorstki, solidny styl, bez udziwnień, tekstów słucha się z zainteresowaniem, a to w moim przypadku na prawdę dużo.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: SiNi »

W zasadzie wszystko zostało już napisane od siebie dodam tylko, iż warto sobie odpalić ten album na lepszym sprzęcie, jeśli ktoś posiada takową możliwość, brzmienie jest wyborne. Pięknie wyrzeźbiony klimatycznie krążek, dość oryginalny i na pewno wybijający się z tłumu, bity perfekcyjne, wszelkie wybrzmienie, aranżacje wypływają z rozkoszą podczas odsłuchu, czuć udane zharmonizowanie między Żytem, który wkleił się idealnie w rękodzieło Noona. Imo na tych podkładach pasowałby również Włodi ze swoją charakterystyczną nawijką.Wydanie preorderowe średnio mi się podoba, nic ciekawego, nawet sama okładka słaba.
Awatar użytkownika
Finn
Posty: 2723
Rejestracja: 22 lip 2019, 12:19

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Finn »

Włodi? przecież on nawet nigdy nie otarł się o flow. chyba, że trzeba odsłuchać na lepszym sprzęcie.

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
gods bidness pisze: 19 cze 2021, 10:05 Najlepsze płyta w tym roku i długo nic.
jak to? a kukon/julia i zdechły osa? zaopatrz się w dobry sprzęt.
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 11:07 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: SiNi »

Finn pisze: 19 cze 2021, 13:03 Włodi? przecież on nawet nigdy nie otarł się o flow. chyba, że trzeba odsłuchać na lepszym sprzęcie.
Tak Włodi przecież jego W/88 1988 było super, surowy mroczny klimacior. Zawsze polecam odsłuch, więc nie wiem co w tym dziwnego.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Jiigsi »

Płyta roku w czerwcu essa

Tylko jeszcze nie wiem czy ty czy młody g
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: 2ps__ »

tyko czemu to jest takie krótkie kurwa

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: oldschool »

Żebyś czuł niedosyt.
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7536
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: eddy_wata »

w wywiadzie coś było, że mają nagrane numery na nastepny materiał, ale czy im się bedzie chciało..
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Yayo »

Podkłady zajebiste, ale rzeczywiście nadałby się tu lepszy raper niż Żyto, a piszę to jako osoba która lubi jego poprzednie nagrania. Nie za bardzo zrobił progress od poprzednich płyt. Będę jeszcze kilka razy słuchał ze względu na Noona, może się przekonam.
ODPOWIEDZ