ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2732
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Jasek »

Ja sie jaram kazdym kolejnym singlem bardziej od poprzedniego, ale tez kumam dlaczego dla kogos to moze byc hujowe. Żyto co by nie było jest świadomym artystą, Noon też, ta prymitywna otoczka nie jest dlatego, że nie potrafią lepiej, tylko to świadomy wybór. Płynie to surowo, tak jak ma płynąć. Te wersy z bakłażanem to jak Rogal troche, tyle ze Zyto nigdy nie bedzie mial tyle charyzmy co Rogal, co nie znaczy, ze jest zle, co znaczy jednak tyle ze Rogal/Noon by bylo w kurwe poziomow wyzej. Papierosa poli jak na balkonie stoi to też piękne wersy na przewózce. Ja to kupuje, ale to kurwa nie jest chleb zeby kazdy wpierdalal, a piwo, w ktoryms ktos wyczuje nutke kolendry i banana, a wiekszosc powie ze mu plynem do naczyn jebie i huj.
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7988
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: eddy_wata »

pan @Jasek wyjaśnił
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
2ps__
Posty: 2756
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: 2ps__ »

co traczek to lepszy, superrrrrrrr

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8624
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: 2rzyn »

Jasek pisze: 22 kwie 2021, 16:56 Ja sie jaram kazdym kolejnym singlem bardziej od poprzedniego, ale tez kumam dlaczego dla kogos to moze byc hujowe. Żyto co by nie było jest świadomym artystą, Noon też, ta prymitywna otoczka nie jest dlatego, że nie potrafią lepiej, tylko to świadomy wybór. Płynie to surowo, tak jak ma płynąć. Te wersy z bakłażanem to jak Rogal troche, tyle ze Zyto nigdy nie bedzie mial tyle charyzmy co Rogal, co nie znaczy, ze jest zle, co znaczy jednak tyle ze Rogal/Noon by bylo w kurwe poziomow wyzej. Papierosa poli jak na balkonie stoi to też piękne wersy na przewózce. Ja to kupuje, ale to kurwa nie jest chleb zeby kazdy wpierdalal, a piwo, w ktoryms ktos wyczuje nutke kolendry i banana, a wiekszosc powie ze mu plynem do naczyn jebie i huj.
Banan i kolendra to moga byc w witbierze kurwa a nie w rasowej ipie
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
barbadoses
Zbanowany
Posty: 239
Rejestracja: 27 kwie 2020, 10:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: barbadoses »

no Żyto i surowa uliczna nawijka może jednemu pasować innemu nie. w pewnym sensie to jest jakiś rodzaj artyzmu. Prawilnie przypominam też, że śp ojciec Żyta był dosć znanym malarzem a i sam raper opierdolił parę płócien jakimś gwiazdkom więc można go podejrzewać o świadome wybiegi artystyczne i trzymanie konwencji raczej niźli przypadkowe wersy i brak warsztatu

Obrazek
encrenoire

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: encrenoire »

dla mnie, jak juz pisalem, pierwszy utwor brzmi jak ocierajacy sie o smiesznosc pastisz, ilustracje zamieszczono powyzej. co moze byloby przekonujace i fajne, a brudny naturalizm dresiarza, czy co on robi na tym albumie, ciekawy - gdyby autor umial erape sympatyczniej wokalnie niz wojtek sokol circa 99. te nastepne lepsze, mniej przeszkadza wybrzmiec muzyce, ale niczego mi poza czasem nie urwal (a i to nie za swoja sprawa)


edit: bez kitu, to jest takie udawanie jak w 'SoS', nawet mi te skito-monologii przypominaja bardziej serial niz pz/noon - 'efekt dziada'

edit2: no ale nie wiem, moze ja sie chuja znam, a klimat tego albumu sprawi ze 'aha leci mewa' to bedzie nowy aspiracyjny klasyk, zobaczymy


Edit 3: Ten trzeci singiel, Tola, troche mnie przekonal. Pierwszy wcale, a Mewa nie bardzo, zbytnia klisza (chociaz relatywnie do sceny, to cos w miare ciekawego formalnie). Natomiast jak tylko produkcja przestala byc minimalistyczna, tj. nie brzmi juz jak odprysk z NNN, to jego wokal przestaje przeszkadzac. Plus tekst nie jest calkowicie bez sensu...chuj, w czasach triumfu artystycznego kizo i ekipy powinienem to promowac roznoszac ulotki o koncercie.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2021, 2:38 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Nerwowy
Posty: 177
Rejestracja: 23 cze 2020, 17:31

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Nerwowy »

Yeessss. Czuć ten vibe. Siedzi. Chętnie bym zobaczył całość w takiej konwencji wideo, ale kto by album wtedy kupił.
Prez pisze: 22 kwie 2021, 16:52 Żyto w końcu nie przeszkadza
Też mam tym razem takie wrażenie. Choć nie rozkładałem tekstu na czynniki pierwsze. W sumie o jeden wers najbardziej tu podpadł, i tyle. W każdym singlu coś chyba musi być, żebyśmy mieli o czym pisać.
hayanawama pisze: 22 kwie 2021, 13:42 Troche bit mógłby być bardziej słyszalny jak żyto nawija w tym akurat
Taki dziwny zbieg okoliczności, że mi dotychczasowy model do instrumentali przez to odrobinę szwankuje :rotfl:
Zatem go zmieniłem (dół więcej info) i dorzuciłem nowy parametr od post processingu, że nie robię nic przy masterze tym razem.
https://disk.yandex.com/d/K3f1AXUaJSGEXQ?w=1
W sumie to z początku myślałem, że nic z tego nie będzie bez porządnej obróbki, ale jakoś poszło, a nawet nie liznąłem wszystkich modeli.
QUD
Posty: 21
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:48

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: QUD »

Ja to kupuję, wraz z trzecim singlem Żyto przestał przeszkadzać, również w pierwszych dwóch. Wszystkie trzy single brzmią spójnie, klimat coś pięknego. Nawet przy premierze ostatniego albumu Bisza czy singlach Haja, moje truskulowe serducho nie radowało się aż tak. Zajarałem się jakbym miał znowu naście lat, czekam na całość z wiadomo czym w ręku. :oops:

Ps.: Noon nieustannie poziom osiągalny dla niewielu w branży.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8624
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: 2rzyn »

To prawda, noon krol i jedyny z takim klimatem
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5205
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: kapec »

Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8624
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: 2rzyn »

pezet rozjebałby te bity w drobny mak
nagle by wszedł w swój prime jak po wypiciu jakiegoś magicznego napoju i odpierdoliłby klasyk większy od muzyki poważnej
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2732
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Jasek »

zesrałby się
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8624
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: 2rzyn »

Tobie do uszu ktos sie zesral mordeczko
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: baqlashan »

przecież żyto tutaj na toli perfekcyjnie rozjebał bit
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8624
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: 2rzyn »

rozjebał go jak chada auto o bożą mękę
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
panbyku
Posty: 170
Rejestracja: 04 kwie 2020, 1:17

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: panbyku »

z roku na rok coraz bardziej przekonuję się do tego, że nie oczekuję od rapera, żeby był wybitny technicznie, tylko żeby był 'jakiś' - ŻYTO jest jakiś, kiedy rapuje, mam poczucie, że słucham typka, który chce mi coś zarapować, a nie rapuje, żeby po prostu przewinąć zwrotkę od początku do końca - choć oczywiście duża w tym też zasługa Noona, bit do mewy to jest dla mnie coś nieprawdopodobnego
niech błogosławiona będzie moja tratwa (ś m r e)
pieschrodingera
Posty: 1238
Rejestracja: 03 wrz 2020, 3:00

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: pieschrodingera »

2rzyn pisze: 30 kwie 2021, 20:16 pezet rozjebałby te bity w drobny mak
Pezet się skończył na Radio Pezet.
tbc
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8624
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: 2rzyn »

wielu niby się kończyło a potem wracało w chwale
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: baqlashan »

pezet się nigdy nie zaczął pozdro
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8624
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (14.05.2021) [Zapowiedź]

Post autor: 2rzyn »

brzydko mówisz
Pezet rozkurwiał do 2005
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
ODPOWIEDZ