Deys - Kompot (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Deys - Kompot (2021) [Zapowiedź]

Post autor: Spenser »

@SiNi opisałeś w dużej mierze moje rozkminy i ubrales je w słowa, czego ja nie umiałem zbytnio zrobić.
Mko21
Posty: 701
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Deys - Kompot (2021) [Zapowiedź]

Post autor: Mko21 »

SiNi pisze: 26 maja 2021, 12:21 @MasterNie podzielam Twojego zdania i mamy odmienne poglądy - skoro denerwują Cię forumowe wpisy to ewidentnie powinieneś nad sobą popracować. Jak już wspominałem nie jestem niczyim fanem, więc nie wiem o co Ci z tym chodzi. Co do jednostek to takie, które myślą, że mogą kontrolować czyjeś życie i są pępkami świata, a tym bardziej chcą dyktować artystom/ muzykom czy komukolwiek w jaki sposób i co mają nagrywać i jak się spełniać muzycznie. Nie rozumiem Twojego uciszania innych - ktoś ma odmienne zdanie i od razu nie możesz tego znieść. Oczywiście, że z chęcią przesłucham „Kompot” i albo się zawiodę albo nie.
Domyślam się jednak, że spięcie Deysa może wynikać z tego, że wyświetlenia/płyty nie idą tak jak sobie to zaplanował, bo spełnienie artystyczne to jedno a wyniki drugie. Audiogramy to była dla mnie topka ale ostatnio nic mi nie siada na tyle, że dalszych poczynań już nie mam zamiaru sprawdzać i myślę że podobnie wiele osób
Nie pal jointów, nie pal wiader, pal aluminium i majkę czasem walnij w kabel
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Deys - Kompot (2021) [Zapowiedź]

Post autor: Jiigsi »

Ostatnie od Deysa co lubiłem to chyba diss na sb. Kurde wróciłem teraz do audiogramów i sobie przypomniałem, że kiedyś sajko byłem i czasy liceum się przypomniały. Trochę to się wydaje infantylne już teraz, ale dobrze się słucha.
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2227
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Deys - Kompot (2021) [Zapowiedź]

Post autor: SiNi »

Całkiem możliwe,iż tak jak wspomniałeś @m@Mko21 wyświetlenia czy też zainteresowanie mogły mieć na to wpływ, ale tak samo jak i wiele innych czynników. Nie wiem jak się sprzedaje ten preorder, konkretne info raczej będzie można uzyskać po premierze - ja to taktuje jak taki luźniejszy eksperyment,jego muzyczne spełnienie i wydaję mi się, że liczył się z tym, że spotka się z krytyką i słabszym wynikiem, chociaż spoglądając na youtubowe komenty to ten odbiór jest raczej pozytywny. Osobiście sprawdzałem tylko dwa single to jeden mi w ogóle nie podszedł, zaś drugi jest dla mnie świetny, no zobaczymy, na pewno ludziki z czasów gitarowego rozkwitu odbiorą ten krążek zupełnie inaczej.



@Jiigsi Ale żeś mi przypomniał, trochę czasu już minęło od tego dissu.
Awatar użytkownika
macias
Posty: 493
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:18

Re: Deys - Kompot (2021) [Zapowiedź]

Post autor: macias »

Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2740
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Deys - Kompot (2021) [Zapowiedź]

Post autor: Jasek »

@macias co to było, bo prywatne jest?
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
macias
Posty: 493
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:18

Re: Deys - Kompot (2021) [Zapowiedź]

Post autor: macias »

Jasek pisze: 31 maja 2021, 0:18 @macias co to było, bo prywatne jest?
Klip do tego https://genius.com/Deys-fatygant-lyrics, nie wiem czemu zdjęte, bo trochę siedziało na kanale
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Deys - Kompot (2021) [Zapowiedź]

Post autor: DeDoK »

juz jest
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1756
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Deys - Kompot (2021) [Zapowiedź]

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

no to w miarę lepsze
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2227
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Deys - Kompot (2021) [Zapowiedź]

Post autor: SiNi »

Płyta w całości rockowo- psychodeliczna wymieszana z wieloma pochodnymi trochę nawet rock and rolla, popu i wiele innych gatunków taki mix 13 tracków z masą inspiracji , gdzie można wywąchać zalążki topowych kapel subkultury młodzieżowej, piękne i delikatne szarpnięcia strun, mocna żywa stopa z instrumentami czy nawet darcie ryja z potężna gitarą w tle, podkłady są kozackie, subtelne, pełne delikatnego rockowego sznytu idealnie skrojone pod Dyesa, bardzo udany projekt wyróżniający się z tłumu, wyszło zajebiście i soczyście,a byłem przekonany, że mnie ten krążek odrzuci i że będzie mocno punkowy na szczęście tak się nie stało i czekam na więcej.

Edit: "karmel" z epki i reszta ma moc w ogóle dodatek jest ekstra.

@piernikowyskoczek Nie wiem po co i w jakim celu.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2021, 8:37 przez SiNi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7132
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Deys - Kompot (2021) [Zapowiedź]

Post autor: piernikowyskoczek »

no to trzeba przenieśc do innego działu? @SiNi
Awatar użytkownika
macias
Posty: 493
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:18

Re: Deys - Kompot (2021) [Zapowiedź]

Post autor: macias »

Awatar użytkownika
Joydivision91
Posty: 88
Rejestracja: 25 lip 2019, 10:16

Re: Deys - Kompot (2021)

Post autor: Joydivision91 »

Bardzo fajna jest ta płyta. Sporo dobrych refrenów, które zostają w głowie, ale rapowo też jest dobrze, bo te numery są o czymś i mają przemyślany koncept. Najlepsze jak dla mnie są utwory CHW i Chinka. Single pewnie odstraszą większość ludzi, a szkoda bo reszta płyty jest lepsza i ma post punkowy vibe.
Awatar użytkownika
afterlight
Posty: 624
Rejestracja: 05 wrz 2019, 15:36

Re: Deys - Kompot (2021)

Post autor: afterlight »

nie no bez przesady tragiczna jest ta plyta,muzycznie nie wychodzi ten klimat mu najlepiej jeszcze wiele durnych tekstów ktore zamiast wywolac jakis delikatny usmiech o ktory chodzilo to wywoluja raczej zażenowanie..bonusowa epka to juz w ogóle pomylka, jak chcial takie cos sobie nagrać no to spoko do szuflady i znajomych ale zeby pokazywac to ludziom i sie pod tym podpisywac to wstyd w huj

ALE
kawalek Arkham jest przejebanie dobry, naprawde, plus to CHW nawiniete przyjemnie
muszę kupić sobie buty do biegania
to nie wystarczy, buty do zapierdalania
Awatar użytkownika
SupBear
Posty: 111
Rejestracja: 13 kwie 2021, 23:20
Lokalizacja: Marbella

Re: Deys - Kompot (2021)

Post autor: SupBear »

afterlight pisze: 11 cze 2021, 12:43 nie no bez przesady tragiczna jest ta plyta,muzycznie nie wychodzi ten klimat mu najlepiej jeszcze wiele durnych tekstów ktore zamiast wywolac jakis delikatny usmiech o ktory chodzilo to wywoluja raczej zażenowanie..bonusowa epka to juz w ogóle pomylka, jak chcial takie cos sobie nagrać no to spoko do szuflady i znajomych ale zeby pokazywac to ludziom i sie pod tym podpisywac to wstyd w huj
i na taką opinie czekałem, wyłączyłem po pierwszym kawałku bo nie da się tego słuchać a na FB mnóstwo opinii, że płyta roku :lol: :lol:

e: i jeśli Arkham + CHW są najlepszymi kawałkami to podziękuję za sprawdzenie reszty materiału
ebismolarek pisze: 20 maja 2021, 11:44 Chłopaku idź słuchać pihuja i nie zawracaj gitary sicarios
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2793
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Deys - Kompot (2021)

Post autor: mario995 »

Te gitarowe riffy często strasznie generyczne, jakby wycięte z Guitar Rock Hip hop type beat na youtube. Plus to co mnie najbardziej wkurza za każdym razem gdy słucham projektów gitarowo-rapowych. Chujowy miks gitar. Sprasowane kompresorem, wykastrowane EQ, no po prostu to brzmi bez mocy total. Podobnie chujowe brzmienie bębnów. Dołu to tam ze świecą szukać. ( podobnie do dupy brzmiał zresztą gitarowy wyskok Bonsona )
To wszystko brzmi jak typowy gówniany pop-rock nagrywany przez zwycięzców Idola albo innego talent show. Szanuję, że ktoś ma własną wrażliwość, może komuś to leży, jak tak to okej. I rozumiem że Deys mógł mieć w głowie setki inspiracji i że to eksperyment
Ale efekt dla mnie jest po prostu marny
Dla mnie to taka hybryda wszystkich popularnych szkolno-studenckich zespołów rockowych, momentami zachaczająca o alternatywny mainstream ( Jakaś Daria Zawiałow ), ale obok cięższego grania to to nawet nie leżało.
Jak mówię, może ambicje były, nie neguję, ale wykonanie słabe.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2227
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Deys - Kompot (2021)

Post autor: SiNi »

Joydivision91 pisze: 10 cze 2021, 22:35 Bardzo fajna jest ta płyta. Sporo dobrych refrenów, które zostają w głowie, ale rapowo też jest dobrze, bo te numery są o czymś i mają przemyślany koncept.
Racja na pewno jeden z najciekawszych albumów w tym roku jakie ujrzały światło dzienne , trzymam kciuki aby Deys stworzył kontynuacje tego krążka, idealnie pasuje do strunowych szarpnięć. Miałeś okazję odsłuchać epkę?
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Deys - Kompot (2021)

Post autor: Jiigsi »

Okropność 1/10 i jedna z gorszych rzeczy jakie wyszły w polskim rapie w tym roku
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Joydivision91
Posty: 88
Rejestracja: 25 lip 2019, 10:16

Re: Deys - Kompot (2021)

Post autor: Joydivision91 »

SiNi pisze: 11 cze 2021, 16:45 Racja na pewno jeden z najciekawszych albumów w tym roku jakie ujrzały światło dzienne , trzymam kciuki aby Deys stworzył kontynuacje tego krążka, idealnie pasuje do strunowych szarpnięć. Miałeś okazję odsłuchać epkę?
Numery z epki można odsłuchać na soundcloud i jakoś nie mój klimat ten udawany uliczny rap :joint:
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: Deys - Kompot (2021)

Post autor: Rhubarb »

chw fajne
ODPOWIEDZ