Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

encrenoire

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: encrenoire »

Podpisuje sie. O ile wielu artystow robi, nie tylko w hiphopie, majac recenzentow za przezartych resentymentem - slusznie, nieslusznie (bardziej nieslusznie), a postawy nieznoszenia krytyki ala gangster-co-kradl-sample-z-Problemu wyzywajacy krytycznego fana swieca zenada w ciemnosci, to tutaj MF wali jadem. Przy tak personalnym albumie i takiej samej recenzji kiedy wysmiewa, to nie tekst. Imo Mielzky mogl napisac tylko ten pierwszy komentarz, bo jednak social media i hip hop to bezposredni dyskurs raper-fani-krytycy, drugi zbedny i pochopnie glupi, jak to ma w swoim lamerskim zwyczaju. Wiec Marcin taki sam (zsapany, wsciekly i gruby) ale zwycieski.

Dobra, koniec ode mnie, bo debatuje o jakims absurdalnym sporze za darmo, a Marcin kosi kase na recenzjach!
Suseł
PRZEPROŚCIE MEZO
Posty: 569
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: Suseł »

Info dla kolekcjonerów zajawkowiczów - wleciały winyle i kasety na preorder.pl: https://preorder.pl/s?q=gruby+mielzky.
Kupię UNDADASEA – Undaground Mixtape
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: sugarhill_notausgang »

Ale ładna ta kaseta 🤩 Ale że tak późno to szkoda, ja już preorder kupiłem, nie będę drugi raz za wysyłkę płacił:P
Awatar użytkownika
Woozard
Posty: 219
Rejestracja: 22 mar 2020, 13:00

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: Woozard »

ta recenzja idealnie oddaje to, co myślę o muzyce Mielzkiego :dunno: płyty oczywiście nie słuchałem, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: Jose »


:bowdown: :bowdown:
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: clockers »

gahahahahhaa :rotfl: :bowdown:
Awatar użytkownika
guzi
Posty: 1157
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:26
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: guzi »

mistrzostwo wszechświata :rotfl:
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: bronek »

:bowdown: :rotfl:
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: mario995 »

:bowdown: :rotfl:
jankes
Posty: 162
Rejestracja: 19 kwie 2019, 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: jankes »

Te wersy o bluzach massa i obrzyganym kempowym namiocie :joint:
Awatar użytkownika
mlody jelcz
zielony skurwiel
Posty: 638
Rejestracja: 05 paź 2019, 9:30
Lokalizacja: pochodzenie nieznane

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: mlody jelcz »


czy możemy się zgodzić że często blendy northboiia są lepsze niż oryginały?
na ciebie mówią samosieja a na mnie zielony skurwiel
gubi48
Posty: 37
Rejestracja: 25 sty 2021, 16:09

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: gubi48 »

Ten śmieszny okularnik w koszuli niech wyjmie chuja z uszu, 4/10 to można oceniać płyty szpaka a nie mielona
Awatar użytkownika
Korben Dallas
Posty: 328
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:17
Lokalizacja: flying taxicab

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: Korben Dallas »

Flint po singlowym Celu ustawił sobie zdjęcie Mielona na profilowym, tak się tym kawałkiem jarał. Później chciał od niego wywiad, ale Grubemu się nie chciało jechać do Warszawy. To też mogło mieć wpływ na taką recenzję.

Sama płyta piękna - Złoty pałac, Co to ten rap, Balans, Przewiew, W pobliżu TOP.
Anybody else want to negotiate?
edenmar
Posty: 1201
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: edenmar »

Recenzja jak recenzja, zwłaszcza ta ocena z dupy kompletnie, oczko albo dwa wyżej i nie byłoby tak kontrowersyjnie. Natomiast ten beef na fejsie to jednak Flint wygrał i ma tam dużo racji, że raperzy, którzy lubią sobie pokrytykować wszystko i wszystkich w kawałkach, nagle robią się tacy wrażliwi, jak ktoś ich przestaje głaskać po główce.
Awatar użytkownika
mopek
Posty: 288
Rejestracja: 28 lip 2019, 16:25

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: mopek »

Najlepiej zareagowały Syny jak Flint spruł się do Piernikowskiego w czasie pożal się Boże CGM Podcastu - udostępnili link z dopiskiem 'z czym do białasów' i to jest ha i pe ha o pe. Co ciekawe potem się Flint wycofywał z tego jak się okazało że te Syny to jednak spoko i popularne nawet. I to jest jego największy problem, że jest chorągiewką. I o ile umiejętność przyznania się do błędu jest fajną cechą, która świadczy o dojrzałości człowieka to tak samo świadczy też o chujowości dziennikarza. Stąd też hiphop i zajaweczka 8/10 jeśli chodzi o Ero ale hiphop i zajaweczka 4/10 jeśli chodzi o Mielckiego. To że niektórzy uważają go za najlepszego pl hh dziennikarza świadczy tylko i wyłącznie o poziomie naszego dziennikarstwa ugółem.

Flint udziel się, wiem że to czytasz.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: sugarhill_notausgang »

mopek pisze: 22 kwie 2021, 11:03 To że niektórzy uważają go za najlepszego pl hh dziennikarza świadczy tylko i wyłącznie o poziomie naszego dziennikarstwa ugółem.
No bo tak jest, najlepszego z ilu, z trzech? Ilu mamy w Polsce zawodowych dziennikarzy z wiedzą o rapie? Bo przecież nikt tu nie wyjedzie z Numer Razem (jak on jest dziennikarzem to ja jestem hydraulikiem, bo czasem wymienię uszczelkę) albo Rawicza (nie zna się na hip hopie). Ukłony oczywiście ode mnie dla Jose, Rafała Rapha, czy goodkida, ale jeśli chodzi o ludzi utrzymujących się z dziennikarstwa to Flint nie ma w Polsce po prostu konkurencji i jeśli o jakichkolwiek recenzjach rapowych się w Polsce dyskutuje to zwykle o jego.

Ta dyskusja o recenzji i tak jest za długa, ale fakt jest faktem, Mielzky został zjechany za to samo, za co inni są chwaleni i w sumie za to samo za co wcześniej był chwalony - i to jest dziwne i nieeleganckie i robi wrażenie, że recenzja była obliczona na kliki i robienie zasięgów.

Swoją drogą te same kliki i robienie zasięgów mogą się przydać Mielskiemu w promocji, no bo w czym mu taka recenzja może realnie zaszkodzić to nie wiem. Przecież byle Halina nie wjedzie na interię w przerwie lepienia pulpetów i po lekturze nie powie "Kurczę czekałam na nowego Grubego, ale jak tylko 4/10 to nie sprawdzam."

Teraz panowie powinni się umówić na wywiad i robić kolejne zasięgi, win-win.
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: mario995 »

Ja od siebie powiem, że szkoda, że Mielon w ogóle komentował tę recenzję, bo tylko na tym stracił. Recenzja sama w sobie jest strasznie złośliwa i serio widać tu sporo dopierdzielania się na siłę. Nawet gdyby chcieć wypunktować jakieś typowo truskulowe boomerstwo, to na tej płycie jest go bardzo mało, nawet nie rzuca mi się w uszy, gdy słucham płyty. A Flint tu pisze w takim tonie jakby to nie był Mielon tylko OSTR z okresu Haosu czu Kartaginy.
Tak jakby serio chciał czysto złośliwie Mielonowi dojebać, wszędzie znaleźć jakiś minus. Słabe to
Awatar użytkownika
scarz
Posty: 414
Rejestracja: 09 cze 2019, 19:14

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: scarz »

Kiedy się wydawało, że Mielzky wreszcie trochę dorósł i już nie boli go dupsko o to, jaki ktoś inny rap robi, a jakiego ktoś jeszcze inny słucha, to się musiał zesrać o recenzję swojej płyty na socialu recenzenta i zostać tam przez niego zgaszonym jak pet. Eh kurwa...

A recka jak recka, ocena trochę zaniżona i śmiesznie wypada w tle ósemki dla Ero i Głowy, ale uargumentowane jakoś to jest, a że Flint ma czasami dziwaczny gust, to mu się nie spodobał album i dał temu wyraz. Po chuj się o to pruć będąc raperem nie mam pojęcia, najwyraźniej nie jestem wystarczająco rap.

Krążek całkiem dobry, ale do całości w ogóle nie chce się wracać, sam nawet nie do końca wiem dlaczego, może produkcyjnie to zbyt nudne i męczące.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: sugarhill_notausgang »

scarz pisze: 22 kwie 2021, 13:14 Po chuj się o to pruć będąc raperem nie mam pojęcia, najwyraźniej nie jestem wystarczająco rap.
Prucie się do Flinta to szósty element polskiego hip hopu z długą tradycją. Borixon, Pih, Wdowa to prekursorzy ale jak widać saga trwa.

To może coś o albumie dla odmiany. Prawie tak dobry jak Komik z depresją, ale prawie robi tu sporą różnicę. Naciągane 7/10 za teksty i klimacik od fana, ale chociaż całkiem podobają mi się te beaty (taki beat do "Przyjaciele" brzmi jak 6252beatwyklepanyprzezTheReturners - ale co z tego, skoro nadal jest dobry) to faktycznie przydałaby się jakaś odmiana. Obiektywnie chyba 6/10, no czegoś zabrakło, ale płyta ma bdb momenty. Taki "Przewiew" jest naprawdę fajny i leci na repeacie.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Gruby Mielzky - Do wesela się zagoi (2021)

Post autor: Jose »

Syny, a w zasadzie to Piernikowski, obrażali się za krytykę na Porcys i kiedyś za reckę Rapha, więc no tak średnio z ich jego dystansem. Ale z recki Flinta pamiętam, że Piernikowski brzmi jak po lobotomii :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ