Kękę - Siara (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
manieq
Posty: 1152
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:40
Lokalizacja: WRO

Kękę - Siara (2021)

Post autor: manieq »

OKŁADKA
Obrazek
Kę na FB pisze:Kiedy we wrześniu 2019 roku wydawałem "Mr KęKę" wiedziałem że rok 2020 będzie dla mnie rokiem wielkich zmian. Nie miałem na myśli koronawirusa, którego wbrew opiniom nie przywidziałem w "Czarnej Chmurze" 🙂, ale ogrom nadchodzących przetasowań w moim życiu osobistym.
O wszystkich nie ma co się rozpisywać, ale największą z nich była planowana od lat przeprowadzka.
Prawie całe moje 37 letnie życie spędziłem w moim mieście. Byłem kiedyś na 100% pewny że tak zostanie na zawsze #zostaję 🙂 Dorosłość polega jednak na podejmowaniu trudnych decyzji i dlatego od 2 miesięcy dzielę mój czas między Radom i Wrześnię.
Szykowałem się na to mentalnie od dłuższego czasu:) Dlatego już w 2019 postanowiłem, że w 2020 nagram "pożegnalną Ep-kę" o tematyce radomsko-wspominkowej.
A potem przyszedł koronawirus...
Całkowita zmiana rytmu życia, kwarantanny, lockdowny, odnajdowanie się w nowej sytuacji i wszystkie plany zamrożone...
Z racji tego, że nigdzie nie ogłaszałem pomysłu z Ep-ką, postanowiłem odłożyć ten pomysł na lepsze czasy.
Nie było weny do pisania.
Odblokowałem się w maju. Pełen obaw o przyszłość napisałem "Bajkę". Trzeba było jeszcze gdzieś ją nagrać. Po krótkim instruktażu od Dj Deszczu Strugi, postanowiłem zbudować swoje "studio".
Kupiłem sprzęt, ustawiłem kartony, zainstalowałem software i pierwszy raz w życiu zacząłem sam rejestrować swoje wokale.
Potem już poszło:)
Pisało mi się dobrze jak nigdy. "Studio z kartonów" sprawdziło się doskonale, więc prace szły sprawnie. Numery które miały znaleźć się na Ep-ce, pozostały w fazie pomysłów.. a ja wziąłem się za nagrywanie nowych kawałków.
Wizja przeprowadzki rozbudziła we mnie jakiś sentymentalizm za minionymi latami. Za czasami kiedy jeszcze nie było KęKę, ani Kędziora a był... SIARA.
Tak powstała płyta. Jej główną osią jest powrót do dawnych lat, ale parę utworów jest jak najbardziej współczesnych i opowiada o tym co się u mnie przez ten 2020 działo.
Jaki jest ten album usłyszycie sami, ale myślę, że po latach będzie to krążek nijako zamykający "okres radomski" mojej twórczości.
Pozostała sprawa EP-ki. Odpuścić nie chciałem, bo kawałki które sobie na nią wymyśliłem zbytnio mi się podobały. Wydać ją później? Treściowo jest zbyt podobna do płyty, aby po czasie ją wydawać jako osobną pozycję. Nijako ją uzupełnia.
Postanowiłem więc dodać ją do preorderu. I tak jej fizyczne wydanie będzie do zdobycia jedynie w preorderze Siara LP. Później nie będzie dostępna ani wznawiana.
To chyba tyle. Już w styczniu nowa muzyka, a póki co życzę Wam Szczęśliwego Nowego Roku.
SPOTIFY
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2021, 0:05 przez manieq, łącznie zmieniany 2 razy.
I go up the stairs like tup tup tup, oh, frühstück awaits me - well this is a cliché.
I live at home, I always go down the stairs for breakfast you know what I mean.


Obrazek
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1760
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: loco »

niech lepiej wyda krążek z podziemnymi rzeczami sprzed pierwszego legalu. reszta już dawno mnie nie interesuje
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
edenmar
Posty: 1201
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: edenmar »

O to to. Ja bym nawet zaryzykował zakup tego wspominkowego radomskiego LP, gdyby drugą bonusową płytą były nielegale, i w tym przypadku miałoby to sens, skoro już powrót do przeszłości.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: Jose »

manieq pisze: 01 sty 2021, 0:20 Pozostała sprawa EP-ki. Odpuścić nie chciałem, bo kawałki które sobie na nią wymyśliłem zbytnio mi się podobały. Wydać ją później? Treściowo jest zbyt podobna do płyty, aby po czasie ją wydawać jako osobną pozycję. Nijako ją uzupełnia.
Postanowiłem więc dodać ją do preorderu. I tak jej fizyczne wydanie będzie do zdobycia jedynie w preorderze Siara LP. Później nie będzie dostępna ani wznawiana.
Haha taka poważna rozkmina, a rozwiązanie, na które można wpaść po 10 sekundach i hajs się zgodzi xd
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13098
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Brzmi najciekawiej od x płyt Kękę. Sprawdzę więc z chęcią, czy dalej jest tak chujowy za jakiego go mam.
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: moody »

Jose pisze: 01 sty 2021, 8:10
manieq pisze: 01 sty 2021, 0:20 Pozostała sprawa EP-ki. Odpuścić nie chciałem, bo kawałki które sobie na nią wymyśliłem zbytnio mi się podobały. Wydać ją później? Treściowo jest zbyt podobna do płyty, aby po czasie ją wydawać jako osobną pozycję. Nijako ją uzupełnia.
Postanowiłem więc dodać ją do preorderu. I tak jej fizyczne wydanie będzie do zdobycia jedynie w preorderze Siara LP. Później nie będzie dostępna ani wznawiana.
Haha taka poważna rozkmina, a rozwiązanie, na które można wpaść po 10 sekundach i hajs się zgodzi xd
no bardziej by sie zgodzil, gdyby EPke puscil osobno
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

nie czekam już na nic od niego, równia pochyła od Trzecich Rzeczy. siłą tego gościa był brud w wersach, pewne nieokrzesanie w rymach, naturszczykowość, charyzma i nie oglądanie się na mody/tendencje. niewiele z tego zostało.
Awatar użytkownika
skała
Posty: 205
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:07

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: skała »

siara to jest to co on robi od kilku albumow
Jasion94
Posty: 855
Rejestracja: 23 maja 2019, 19:48

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: Jasion94 »

"Cały czas spokojnie podbijam do tematu w którym są wspomnienia "
Śmiechłem przy tym opisie, a zwłaszcza przy zdaniu "okres radomski mojej twórczości", bo to brzmi jakby był Mickiewiczem i kończył etap "wileńsko - kowieński" xd. Jeśli wszystkie jego rozkminy na tym albumie, powstały pod wpływem przeprowadzki, i to nie jakieś dalekiej emigracji, to chyba doskonale pokazuje jakim nudnym człowiekiem stał się KęKę. Może pierdolnie jakaś bragge o przewożeniu mebli, albo kawałek wspominkowy o tym że na starym mieszkaniu były niższe rachunki za prąd. I oczywiście kawałki jak mu teraz zajebiście,i ogarnął się, a kiedys pił wódkę.
Badziew do badziewia
Yossarian
Posty: 68
Rejestracja: 20 maja 2019, 21:52

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: Yossarian »

wspominam z łezką w oku nagrywki od starego Kę, w sumie słuchałem go od pierwszych nielegali, jak trzymał się z Tytusem, Kotzi, Boa itd. pięknie, bezkompromisowo i świeżo leciał, świetne to było. niestety po wejściu na legal równia pochyła w dół, już od dawna nie słucham, sprawdzam czasem single z ciekawości i wyłączam bardzo szybko.

czy orientujecie się z wywiadów (ja nie śledzę ale ta kwestia mnie bardzo interesuje) dlaczego na legale nigdy nie zaprosił swoich kolegów z Radomia w tym jego byłego hypemana ??

pamiętam jak za młodych wilków propsował całą scenę radomską, jacy to nie są oni wspaniali i niedoceniani, a ja przyszło co do czego - wszedł na legal to nie robił absolutnie nic, aby tą scenę wypromować - poza swoją własną osobą.

druga sprawa - " nie słucham polskiego rapu - brak czasu na badziewie" - po wejściu na legal - komu on nie zaczął się dogrywać? jednak ten polski rap jak wejdzie się w rapbiznes nie jest już taki zły trzeba dogrywać się kolegom po fachu jak leci?
Awatar użytkownika
Taran
Posty: 23
Rejestracja: 15 gru 2020, 11:25
Lokalizacja: Polska

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: Taran »

Siarą jest słuchać tego gościa.
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: moody »

Yossarian pisze: 02 sty 2021, 13:36 pamiętam jak za młodych wilków propsował całą scenę radomską, jacy to nie są oni wspaniali i niedoceniani, a ja przyszło co do czego - wszedł na legal to nie robił absolutnie nic, aby tą scenę wypromować - poza swoją własną osobą.
a wziecie do wytworni i nawet nagranie wspolnej EP-ki z hase, to co?
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: mario995 »

Opis nie brzmi źle, dajmy mu jeszcze szanse. Każdy po okresie "pływania" w rodzinnej atmosferze powinien w końcu otworzyć oczy i rozdzielić muzę od życia domowego. Ja sprawdzę
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: DeDoK »

Ten album to będzie "siara" do słuchania
Yossarian
Posty: 68
Rejestracja: 20 maja 2019, 21:52

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: Yossarian »

moody pisze: 02 sty 2021, 13:48
Yossarian pisze: 02 sty 2021, 13:36 pamiętam jak za młodych wilków propsował całą scenę radomską, jacy to nie są oni wspaniali i niedoceniani, a ja przyszło co do czego - wszedł na legal to nie robił absolutnie nic, aby tą scenę wypromować - poza swoją własną osobą.
a wziecie do wytworni i nawet nagranie wspolnej EP-ki z hase, to co?
widzialem ze ktoś wspomni tego hase.
ja się pytam o ludzi co byli z nim wcześniej i od początku, całą ekipę starą - druga sprawa: debiut rok 2013, plyta z hase rok 2017 bodajże
Denar
Posty: 396
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:52

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: Denar »

Olał tych radomskich alkoholików bo gdyby dalej z nimi utrzymywał kontakty to by nie wyszedł z tego nałogu.
Z drugiej strony dzięki temu nałogowi nagrywał o wiele lepsze numery niż to co aktualnie prezentuje ale to już inna historia.
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: exyou »

coś za coś jak to mówią, w życiu zawsze jest równowaga. A na płytę nie czekam, ale sprawdzę.
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6206
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: FruitOffTheWall »

nie chce mi sie słuchać pierdolenia goscia który przestał pić i pierdoli,nie sprawdzam go juz od kilku lat,np taki laik nie pije i wydał kurwa album ktory rozjebał technicznie rok i zaliczył progres po przez nie picie natomiast kęke zdziadział. Od takie rzeczy wyjebka w niego totalnie nie wiem czy jest sens sprawdzania numerów
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3903
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: camzatizbak »

Od pierwszego official solo nie czuje mocy już, dziekuję
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
scarz
Posty: 414
Rejestracja: 09 cze 2019, 19:14

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: scarz »

Sprawdzić pewnie sprawdzę, bo choć to już nie ten Keki co przed laty, to czasem wciąż zdarzają się mu niezłe tracki. Ale odpalanie preordera przed puszczeniem jakiegokolwiek singla to jednak trochę bucowate zagranie.
ODPOWIEDZ