Kękę - Siara (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

edenmar pisze: 17 lut 2021, 22:51 No ale u niego tego jest właśnie chyba coraz mniej, raczej coraz bliżej konformizmu na granicy zdrady ideałów.
No ale ślizgawkerom nie tłumacz, ja mówię też o ludziach takich trochę jak w Twoim poście powyżej a trochę w moim, jeden ziomek prawie płakał przy klipie do "Nigdy ponad stan" bo to takie real talk przecież, że koniec świata nic lepszego już nie powstanie :dunno:
gubi48
Posty: 37
Rejestracja: 25 sty 2021, 16:09

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: gubi48 »

nie wiem o co się przypierdalacie, też wolałem kę z podziemia i styl woogie boogie, ale bez przesady, te nowe utwory nie są "asłuchalne"
ipk
Posty: 84
Rejestracja: 13 maja 2019, 18:49

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: ipk »

Wg google trends za ostatnie 90 dni na frazę "kękę" to jest to głownie ściana wschodnia. Na pierwszy miejscu jest warmińsko-mazurskie, potem łódzkie, podlaskie.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: Jose »

Czyli można powiedzieć, że KęKę słuchają wyborcy PiSu.
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1088
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: Drmz »

Ty ale od mazur to Ty sie odpierdol

e; bit żenua w tym nowym numerze
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
Awatar użytkownika
carl
Posty: 435
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:40

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: carl »

gubi48 pisze: 17 lut 2021, 23:00 nie wiem o co się przypierdalacie, też wolałem kę z podziemia i styl woogie boogie, ale bez przesady, te nowe utwory nie są "asłuchalne"
ototo, ja ten nowy singiel nawet zapętlam, w końcu coś od dłuższego czasu mi od niego siedzi

a fenomen Kikiego polega ciągle na tym samym, kiedyś śp. Zioło to trafnie określił - słuchając Kikiego masz wrażenie, że słuchasz ziomka z osiedla, takiego co swoje przeżył i ma coś do powiedzenia, bez sztucznej przewózki i pozerstwa, realtalk i to się nie zmienia (mimo że jego muzyka od tego czasu trochę poszła do przodu...), dlatego tak trafia do 'zwykłych' ludzi, często nie słuchających stricte rapu + mocne utożsamianko przy tego typu utworach
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: #23 »

Kę nie jest złym raperem. To zarzucanie mu asłuchalności wynika chyba z tego, że masa osób słuchających go z czasów podziemia i bootlegów uważa że tamten styl jest lepszy, a wszystko co po nim jest chujowe, przez co przewija się tekst że Radomski raper jest asłuchalny. Ciężko się nie zgodzić że Kę z czasów podziemia, początku kariery miał dużo bardziej wyrazistą stylówkę. W tamtym okresie rap dla niego to była odskocznia, życie targane skrajnościami przerzucone na bit, w połączeniu ze specyficznym stylem, zachrypniętym flow do alko i agresją to się naprawdę wyróżniało, było autentyczne, wszystko pasowało do siebie.
Dzisiaj Kę jest w całkiem innym miejscu w swoim życiu i w karierze, jest dużo bardziej wyważony i do mnie jak i do wielu słuchaczy którzy pamiętają podziemny styl Radomianina, to po prostu nie przemawia. Natomiast sama muzyka Kękiego nie jest zła, nie jest też wybitna, po prostu trzyma równy średni poziom, ma coś do powiedzenia i są ludzie którzy tego słuchają. Zmienił się też target, tak jak na przestrzeni lat zmienił się polski rap.

Ostatni numer moim zdaniem niezbyt dobrze przemyślany i wykonany. Bit tutaj kompletnie nie pasuje do tego o czym nawija Kę, a sposób jak zostało to wszystko nawinięte mocno spłyca temat. Brakuje w tym również wyrazistych emocji.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: exyou »

Dajcie spokój słuchanie KęKę w 2021 roku to obciach, on był dobry jak chlał wtedy był artystą a teraz to co robi to po prostu rzemiosło i pieprzenie populizmów.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

To nie jest asłuchane, typowa forumowa przesada. To nie jest złe. To jest po prostu na maksa średnie i najwyczajniej w świecie n u d n e. Żeby nie rzec miałkie - a chciałoby się rzec bo te "plumkające" "biciki", co on sobie bierze tylko pogłębiają wrażenie bylejakości.
#23 pisze: 18 lut 2021, 16:49 Ostatni numer moim zdaniem niezbyt dobrze przemyślany i wykonany. Bit tutaj kompletnie nie pasuje do tego o czym nawija Kę, a sposób jak zostało to wszystko nawinięte mocno spłyca temat. Brakuje w tym również wyrazistych emocji.
To, to. Zresztą cały post fajny. No nie wiem, jak wypuszczał "Smutek ", to ja się np. tym jarałem. No ale to jeszcze Rzeczy były. Wszystkie trzy Rzeczy mam na półce. Później już nic i światełka w tym "tunelu byle jakiego plumkania" nie widzę.
encrenoire

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: encrenoire »

:cool: :cool: :cool: :cool:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 15:42 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kon rafal
Posty: 1394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:07

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: kon rafal »

Pewnie jakieś 70% fanbejsu KęKęgo jest z Radomia i tutaj słuchali go (bo teraz już chyba ten największy hajp mocno opadł) dosłownie wszyscy. Karyny, sebiksy, julki, spermiarze, ludzie z rodzinami, bezdomni, szefowie banków, woźni. Uwierzcie mi, wiem co mówię.
Wiadomo, że przez kilka ostatnich lat wydał może 2 dobre numery, ale żeby pisać, że wszystko jest asłuchalnym gównem, bo już nie jest menelem spod sklepu, to już trzeba być konkretną końską spierdoliną i kurwą jerychońską.



Wielkie 5 dla Was

Wysłane z obojętnie jakiej przeglądarki

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13098
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Zawsze może nie pić i robić dobry rap, to nikt tak nie będzie mówił :joint:
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: aleksy »

aktualny kękę to kompletne asłuchalne gówno i nie myślcie sb, że zamkniecie mi usta, bez wódki nie umie rapować, i wiem, że tak nie można powiedzieć, ojej jakie to smutne chli chlip, nwm czemu wszystkim się wydaje, że jego trzeźwość to jest moja sprawa, nie trzeba tego pisać przy każdym hejcie i się z niego tłumaczyć naprawdę XD
Spoiler
no ale za trzeźwość props :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: przedszkolanek »

gruby mielzky > kękę
tyle w temacie
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: Megidox »

[miejsce na wklejenie pasty o tym jak Slizg zle życzy raperom dla dobra ich twórczości ]
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: aleksy »

też stawiam kękę niżej niż mientkiego, a wszyscy wiedzą jakie mam zdanie o tm drugim XD

a zapomniałbym o najważniejszym:
Spoiler
no ale za trzeźwość props :bowdown: :bowdown:
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
benqacz
#freesentino
Posty: 443
Rejestracja: 08 paź 2019, 23:27

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: benqacz »

Poznałem keke rok przed popkillerem i był moim top ulubionych raperów, niestety abstynencja zabrała mu wszystkie zalety charyzmę, brudny sznyt, niepodrabialny radomski blokowy flavour, teraz przypomina mi metaforycznie takiego utytłego Janusza 3 lata po ślubie który w papciach robi Marcie budyń, każde ruchy muzyczne przemyśli kilkakrotnie, aby nie podejmować Zbędnego ryzyka. Jako człowieka podziwiam, jako rapera to dwa litry flaków trzy kilo oleju
#free2rzyn
Denar
Posty: 396
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:52

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: Denar »

Karierę Kę po 2015 można streścić jednym utworem:
Spoiler
Awatar użytkownika
samir
Posty: 905
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:26

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: samir »

kękę wyjebane dalej nie pamiętam wszystko chujnia, jak jedna decyzja zmienia człowieka
a nie był kurwa dżentelmenem
Denar
Posty: 396
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:52

Re: Kękę - Siara (23.04.2021r.) [Zapowiedź]

Post autor: Denar »

Złoto na 2 miechy przed premierą :confused:
Spoiler
ODPOWIEDZ