Ero - Eroizm (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13201
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Co wy pierdolicie w ogóle :lol: Ero w tamtych latach TOP forma i o ile Siwers na BC jeszcze dobrze dawał, tak Łysol to bez porównania do dzisiejszego skilla.

Jeśli masz listę dziesięciu najlepszych
To dziewięciu musisz skreślić, bo jestem ja, nie ma reszty


Ero równa się moc, plus moi ludzie to sekta
Jak sypiemy koks, kreski mierzysz w kilometrach
Jak palimy blanty, czuć je stąd po Kingston
A jak płynie alk to konkuruje z Wisłą
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: aleksy »

8na10 pisze: 24 wrz 2021, 2:05 Dla mnie Ero przez długie lata to był raper mem, nie nawijał niczego spektakularnego, nie był ani najlepszy na PCP, ani na #1JWP, na Klasyku miał momenty, ale koniec końców to był tylko taki skejtersko-uliczny wariacik. A mimo jego kondycji to wszędzie w komentarzach na YT pisali "ero pozjadał" czy coś w tym stylu. Nigdy tego nie kumałem, bo flow miał takie se, a bragga w jego wykonaniu była po prostu OK.
dokładnie, nic ciekawego, ja nie zapamiętałem ani jednego wersu z tych niby super gościnek
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: azar »

Wystarczy sobie odpalić nawet pierwsze z brzegu pcp-uciuany giecik i cała ta teoria upada, bo ero ma tam zdecydowanie najlepsza zwrotkę
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: 8na10 »

azar pisze: 24 wrz 2021, 16:05 Wystarczy sobie odpalić nawet pierwsze z brzegu pcp-uciuany giecik i cała ta teoria upada, bo ero ma tam zdecydowanie najlepsza zwrotkę
No on, albo Foster, obydwaj nieźle pocisnęli. Ale generalnie to raz, że jest to jeden z nielicznych takich kawałków gdzie ero wyróżnia się czymś więcej niż barwą głosów, a dwa to to, że wypaść dobrze na tle ziomków z intoksynatora czy deluksa nie powinno być ciężko, a mu często było. Na "U ciebie w mieście 2" gdzie miał obok siebie Pezeta czy Ostrego wypadł tak sobie, ten kawałek pokazał jego faktyczne miejsce w szeregu (jak na tamte czasy, bo dzisiaj spory progres)
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13201
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Haha, co ty gościu uskuteczniasz w ogóle. Ktoś się w niezłe prowo bawi.

Na U ciebie w mieście 2 Ero według ciebie gorzej leci od Ostrego, który ma tam taką zwrotkę?
Poniedziałek dwunasta budzik dzwoni czas wstać
Na ten komis po sampla łakome na funka
Ciskam wzrok po przystankach i ludzi którzy okupują tramwaj
Wiem ty lubisz tłumy co okazują aplauz nie
Dziś chcę bogactwa te
Okazjonaalnie o co B to taajne
Jakie to mieejsce
Winylili mi tu byli jestem i tu zaraz
Czyli liturgiczny hałas czytaj chaos
Ja przetrwam bo one przetrwają
Nie zapalą nas serce hiphopu dekalog
Przecież Ero tam flow zamordował, jak on napierdala wersy:
Masz nieszczęśliwe życie a u innych widzisz wady
Ja reprezentuję rym z bitem co morduje składy
Super heros JWP burzę tempu serio
Daj minutę zrzucę nutę usłyszą ją nad Syberią
to jak to usłyszałem lata temu byłem jak :bowdown: , ale to się klei z bitem
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: 8na10 »

Weź usuń ten syf, bo jeszcze ktoś kto nie słyszał tej nuty przeczyta te głupoty i na serio odbierze to pierdolenie. To jest nuta typu posse-cut, gdzie od zawsze się liczyło najlepsze zaprezentowanie od strony flow, które ma rozpierdalać, a ty ciskasz nagle jakieś populistyczne (bo ostatnio moda na ciśnięcie po ostrym, zresztą słusznie) wczutki w teksty :lol: Posłuchaj jeszcze raz jak ero tam rapuje, (a rapuje tam tak jak zawsze, ja pierdole) potem posłuchaj co tam zrobił z bitem OSTR, a potem tu wróć i przeproś za pomówienia. BTW to co tu dał Ero to też jest liryczny badziew.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13201
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Dobra, jak jeszcze na początku myślałem, że może się taki ktoś serio znalazł i nie ma co każdego nowego użytkownika traktować jako prowo, tak teraz mam pewność.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: 8na10 »

Po prostu wyobraź sobie, że Lil Dap po powrocie do stanów puścił ten numer swoim ziomkom, którzy za chuja nie kumają j polskiego. I jak myślisz, kim by się prędzej zajarali? Ero z lat 03-12 AKA milion featów jedno flow, czy może Ostrym, który zamordował ten bit, i sprawił, że taki Pelson, czy Ero wyglądają przy nim jak hip hopowe dzieciaczki? Pytanie retoryczne. A prowem to jest wklejanie tych chujowych wersów erotomana jako jakiegoś przykładu dojebanych barzów, gdzie tam nawet Red by nie zrobił swojego "łoooo" na tego typu formę prostactwa lirycznego. Takiej braggi to ja się zdążyłem w życiu nasłuchać miliony razy. Z dwojga złego to wolę już odklejonego Ostrego.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: OmarStooleyman »

8na10 pisze: 27 wrz 2021, 13:34 czy może Ostrym, który zamordował ten bit
Zamordował to moją chęć słuchania tego utworu po jego 3 wersach i przerzucaniu sylaby tylko żeby ilość się zgadzała xD. Gdyby to wyszło w 2021 to w 100% jestem pewien, że to większość by pisała że wszystko git tylko Ostry do wyjebania xD. Ero poleciał tam jak szef i żadne zarzucanie mu prostactwa tego nie zmieni, zwłaszcza porównując go do tego zjaranego grafomana z okolicy Bałut.
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4675
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Rupert »

Poniedziałek dwunasta, budzik dzwoni czas wstać
Na ten komis po sampla, łakome na funka
Ciskam wzrok po przystankach i ludzi którzy okupują tramwaj
Wiem, ty lubisz tłumy co okazują aplauz nie!
Dziś chcę bogactwa te
Okazjona-alnie, o co B? to ta-ajne
Jakie to mie-ejsce
Winy-lili mi tu byli, jestem i tu zaraz
[?] czyli liturgiczny hałas, czytaj chaos
Ja przetrwam, bo one przetrwają
Nie zapalą nas serce, hiphopu dekalog
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: 8na10 »

@OmarStooleyman Tak jak myślałem, totalne uprzedzenie i uleganie aktualnej modzie na hejtowanie Ostrego. Posłuchaj, każdy głuchy murzyn z brooklynu by to usłyszał że OSTR i Pezet wypadają tu na tle reszty jak milion dolców. Ero faktycznie jest szefem, ale budki z hot dogami.

@Rupert jak tak chcesz cytować geniusa gdzie co drugie słowo jest poprzekręcane, przecinki są źle wstawione, i nie ma adlibów wyróżnionych w nawiasach to łap, tutaj zwrotka erosa:

Zanim zechcesz psioczyć na moją klikę
Może od razu z dachu skoczysz na dynkę
Masz nieszczęśliwe życie, a u innych widzisz wady
Ja reprezentuję rym z bitem co morduje składy
Super heros JWP burzę tempu serio
Daj minutę zrzucę nutę usłyszą ją nad Syberią
To coś jak miłość od pierwszego wejrzenia
Małolat i rap doprowadza mój mózg do wrzenia
14 lat minęło jak jeden dzień
Dziś wciąż graffiti cień w rapie wywalę scen
To lot na całe życie a nie sport sezonowy
Hip-hop, daj nowy bit szybko, jestem gotowy
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: OmarStooleyman »

Uprzedzony to może byłem w 2007 jak pierwszy raz próbowałem łykać jego farmazony, a tak to w międzyczasie zdarzyło mi się nawet przeczytać jego autobiografię. Dziś właśnie odkrywam pewne perełki na nowo i za nic w świecie nie jestem w stanie skumać fenomenu tego gościa i jego popularności przez te wszystkie lata. Co mnie jacyś murzyni obchodzą którzy nie rozumieli w ogóle tekstu? To że wymyślili podwaliny tego gatunku nie oznacza, że po 15 latach rapu w Polsce nie wykreowaliśmy swoich stylów których oni nie czują. Wtedy ważne były punchline i Ero w takiej formule odnajdował się doskonale, a Ostry to nie wiem na kim chciał zrobić wrażenie wersem o wstawaniu o 12 jak jakiś kidult. Sama nawijka Ostrego to też nic odkrywczego, w reagge takie manewry z sylabami są codziennością.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: 8na10 »

OmarStooleyman pisze: 27 wrz 2021, 14:08 Dziś właśnie odkrywam pewne perełki na nowo i za nic w świecie nie jestem w stanie skumać fenomenu tego gościa i jego popularności przez te wszystkie lata
To ci wytłumaczę - był sympatycznym gościem w kaszkiecie i potrafił wykrzesać z siebie różnorodne flow, w czasach kiedy cała scena albo dukała, albo ledwo potrafiła rapować. A to wszystko było podawane w około-politycznym, zjadliwie buntowniczym sosie.
OmarStooleyman pisze: 27 wrz 2021, 14:08 Co mnie jacyś murzyni obchodzą którzy nie rozumieli w ogóle tekstu?
Celowo ich podałem za przykład, bo nie znając języka pierwsze na co zwracasz uwagę to flow. A pod tym względem OSTR, Pezet i Lil Dap są jedynymi raperami na tej nucie. Ero ponownie się niczym nie wyróżnia, poza swoją barwa głosu.
OmarStooleyman pisze: 27 wrz 2021, 14:08 To że wymyślili podwaliny tego gatunku nie oznacza, że po 15 latach rapu w Polsce nie wykreowaliśmy swoich stylów których oni nie czują.
Niezły eufemizm na powiedzenie, że Ero ma chujowe flow. Propsy.
OmarStooleyman pisze: 27 wrz 2021, 14:08 Wtedy ważne były punchline i Ero w takiej formule odnajdował się doskonale
Weź mi przytocz jakieś 2 dobre punchliny Erosa z 00s, bo ja tego w ogóle nie widzę, i dla mnie to zawsze był raper uprawiający bragę dla bragi, pozbawioną jakichkolwiek błyskotliwych pocisków.
OmarStooleyman pisze: 27 wrz 2021, 14:08 Ostry to nie wiem na kim chciał zrobić wrażenie wersem o wstawaniu o 12
Przypierdolka na siłę. A na kim Wankej chciał zrobić wrażenie nawijając o tym że je witaminy i pije tran? To jest hip-hop.
OmarStooleyman pisze: 27 wrz 2021, 14:08 Sama nawijka Ostrego to też nic odkrywczego, w reagge takie manewry z sylabami są codziennością.
Niby "nic odkrywczego" a jednak wystarczyło, żeby wypaść niczym Biggie Smalls przy drewnianym Erosie rzeczywiście pozbawionym czegokolwiek odkrywczego. A to, że Polska 20 lat za murzynami w kwestii flow to akurat żadna nowość, i pozdro dla najstarszych rastamanów z dżameji, bo to od nich wywodzi się cała ta muzyka, elo.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4224
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: sebring »

8na10 pisze: 27 wrz 2021, 14:22 dla mnie to zawsze był raper uprawiający bragę dla bragi, pozbawioną jakichkolwiek błyskotliwych pocisków.
o jak dobrze o erosie powiedziane, ale tylko z tym się zgadzam
ero średni w chuj a ostry chujowy
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2021, 14:46 przez sebring, łącznie zmieniany 1 raz.
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5583
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: koniec »

pogodzę was, ero i ostry są tak samo chujowi.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: 8na10 »

Obecnie Eros jest o wiele lepszy niż OSTR, ale 15 czy 20 lat temu było na odwrót.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
ogkush
Posty: 857
Rejestracja: 03 lip 2019, 15:35

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: ogkush »

fajna dyskusja
baqlashan pisze: przyszedł belmondo i każdy wybraniec od razu skminił że on obiektywnie jest najlepszy, nie widzisz to znaczy że nie doznałeś wizji, nie jesteś po prostu wrażliwy na tak subtelnie tętniące zajebistością i ogładą piękno
Awatar użytkownika
guzi
Posty: 1162
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:26
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: guzi »

Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5416
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

ale płynie :bowdown:
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3697
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Ero - Eroizm (29.10.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Prez »

:bowdown: :bowdown: :bowdown:
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
ODPOWIEDZ